0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« -: Юни 06, 2006, 10:10:37 am »
Здравейте мили дами,
Искам да споделя проблема си и да ми дадете съвет.
Трябваше да ми дойде на 17.05.2006г. но закъсня, направих тест след 5 ден от закъснението - отрицателен.Последният ми полов контакт беше  на 16.05. След което към 29.05 имах някакви изтечения но оскъдни и за много кратко време.на 01.06. отново си направих тест и пак - отрицателен.Цикъла ми е много редовен единствено имам спомен, че миналата година по същото време пак така пропуснах един месец.
Какво да правя???
Има ли смисъл да отида на лекар и да ме натъпчт с лекрства или да изчакам да видя дали ще се нормализира?
Предварително ви благодаря!!!
Целувки!!!
*
Имам ли проблем???
« Отговор #1 -: Юни 06, 2006, 10:22:49 am »
Здравей, според мен отиди на лекар. Дори и да е свързано с промяна на климата, жеги и т.н това си е някакво хормонално разтройство.
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Имам ли проблем???
« Отговор #2 -: Юни 06, 2006, 11:41:50 am »

      Винаги има смисъл прегледа при лекар.Нали са затова,когато имаме нужда да се консултираме с тях.Може да се окаже нещо съвсем дребно,но може и да е сериозно.Успех
Имам ли проблем???
« Отговор #3 -: Юни 06, 2006, 11:57:31 am »
Ох мила, и аз бях както теб предишния месец, закъснение след редовна менструация по принцип. Не искам да те плаша, не е задължително при тел нещата да са същите, но моето закъснение се оказа причинено от киста. Аз поддържах температурна графика и благодарение на нея знааех, че имам проблем. Бях направила и 4 теста за бременност. Е, случват се и такива неща, за съжаление. Иди на лекар задължително след 10 дни закъснение максимум. Успех


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Имам ли проблем???
« Отговор #4 -: Юни 06, 2006, 12:02:58 pm »
Цитат на: Anonymous
Цикъла ми е много редовен единствено имам спомен, че миналата година по същото време пак така пропуснах един месец.
Какво да правя???
Има ли смисъл да отида на лекар и да ме натъпчт с лекрства или да изчакам да видя дали ще се нормализира?
Предварително ви благодаря!!!
Целувки!!!


Според мен е инцидентно от смяната на сезоните и това непостоянно време. Или е адски горещо за сезона или пък е адски студено. Все пак каквото и да решиш пиши какво е станало!  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #5 -: Юни 06, 2006, 12:20:22 pm »
Много ви благодаря че толкова бързо се отзовавате и много е прятен целия този позитивизъм  който лъха от тук!!!
Иначе наистина се чудя какво да правя защото така ми се случи и миналата година и след това всичко си беше нормално без никакви проблеми.
*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #6 -: Юни 06, 2006, 12:24:03 pm »
Много е хубаво да има с кого да споделиш и да ти даде съвет!
Още веднъж много ви благодаря!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Имам ли проблем???
« Отговор #7 -: Юни 06, 2006, 12:31:40 pm »
Цитат на: Anonymous
Много е хубаво да има с кого да споделиш и да ти даде съвет!
Още веднъж много ви благодаря!!!


Успех мила!!!! Не си мисли винаги най-лошото, понякога това е по-лошо от колкото самото зло за което мислиш!!!! :D И пиши какво става с теб!!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Имам ли проблем???
« Отговор #8 -: Юни 06, 2006, 21:10:46 pm »
За да си мпо спокойна можеш да направиш една консултация при специалист!Успех!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Имам ли проблем???
« Отговор #9 -: Юни 10, 2006, 11:39:35 am »
А според мен не е нужно да си създаваш излишни емоции. Ако е нещо инцидентно... то след месец само ще се оправи, ако е нещо по-сериозно, тогава убедена съм че и след 6 месеца няма да е късно да идеш. Още повече, че сега вече започват отпуски и не знаеш на кого попадаш.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #10 -: Юни 11, 2006, 00:02:48 am »
Ами Tamara и аз за сега мисля така да направя защото в нашата действителност наистина това са излишни емоции за съжаление са малко специалистите и лекарити които си вършат съвестно работата.
*
Имам ли проблем???
« Отговор #11 -: Юни 14, 2006, 20:53:31 pm »
искам да ви попитам някой сблъсквал ли се е с проблем с пролактин - моя е висок - ок.1000-1100 /казвам около защото правих няколко теста вече/. май не е добре, а? Имам ли шанс за беб4е???


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Имам ли проблем???
« Отговор #12 -: Юни 14, 2006, 21:35:43 pm »
имаш ако го свалиш. посети ендокринолог
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Имам ли проблем???
« Отговор #13 -: Юни 14, 2006, 21:42:51 pm »
Да имаш шанс за бебче !!!!но задължително лечение!!! :lol:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Имам ли проблем???
« Отговор #14 -: Юни 15, 2006, 16:03:14 pm »
Цитат на: Anonymous
Има ли смисъл да отида на лекар и да ме натъпчт с лекрства или да изчакам да видя дали ще се нормализира?

Не е задължително след прегледа лекарят да изпише лекарства, възможно е и да нямаш нужда от лечение. Аз бих отишла на преглед.

И този израз "натъпчат с лекарства" е много грозен. Уважавай малко себе си, ти не си мисирка. Лекарят само ти изписва лечение, ако не си съгласна, не го приемаш. Ако си съгласна с лечението, значи то е правилно за тебе и необходимо, не е "тъпчене".


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #15 -: Юни 15, 2006, 16:26:40 pm »
Може би си права да поставиш израза натъпчат в "", но аз съм лекар, не гинеколог и не се срамувам да призная, че за съжаление специалистите се броят на пръсти а под термина "натъпчат" имам в предвид идентичните начини на лечение при различните жени, а всеки организъм е индивидуалност и доста подробно триабва да го излседваш и прецениш каква е причината.В действителност обаче какво се получава "ааааа  ми миличка имаш кисти" изледват ти хормоните и леченията са 2 варианта: даваи хормони за щитовидната или почваи Диане до припадък, да нооооо каква е причината да има разтройство в тези хормони, кое е накарало организма да работи така, как живее този човек ???????????Никой не се запитва и не се лекува истинския проблем!!!Един специалист се опитва да разбере тези неща и дори без пациента му да разбере само с ниаколко въпроса.
Е това имах в предвид!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам ли проблем???
« Отговор #16 -: Юни 15, 2006, 20:38:51 pm »
Цитат на: Anonymous
Никой не се запитва и не се лекува истинския проблем!!!

Малко игра на думи, но никой означава ли, че и ти не се запитваш и не лекуваш истинския проблем? Защото аз не подхождам към пациента къто към нещо, което трябва да натъпча с лекарства. Също така познавам и други колеги, които имат индивидуален подход към всеки човек.

А и знаеш как е - лекарят е в ролята на консултант, насила никой не може да те накара да се лекуваш по начин, който не приемаш. А ако го приемаш, тогава гледай на това като на лечение. Това е голям проблем у нас - пациентът да не поема отговорност за собственото си здраве, в това число и лечение.

Просто намери своя лекар. Иначе ще зацикляш и ще задаваш подобни нетипични за колега въпроси.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #17 -: Юни 15, 2006, 23:58:34 pm »
ами аз съм хирург и се възхищавам на брилянтните интернисти но за съжаление се броят на пръсти
*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #18 -: Юни 16, 2006, 08:52:07 am »
Според мен няма "нетипични въпроси" дори и за лекар защото тя както виждам не е специалист в областта.Абе май най - големия проблем е че лекарите не си признавате когато не рабирате от нещо
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам ли проблем???
« Отговор #19 -: Юни 16, 2006, 10:53:14 am »
Цитат на: Anonymous
Според мен няма "нетипични въпроси" дори и за лекар защото тя както виждам не е специалист в областта.Абе май най - големия проблем е че лекарите не си признавате когато не рабирате от нещо

Май изобщо не ни е това проблема на лекарите. Но това не е важно, форумът не е създаден за проблемите на лекарите.

Нетипичен за лекар въпрос е "Да отида ли на лекар?". Ако не е кристално ясно защо е нетипичен, ще го обясня.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
проблем
« Отговор #20 -: Юни 16, 2006, 11:26:38 am »
Не е нормално един хирург да няма поне един познат добър лекар гинеколог.
Имам ли проблем???
« Отговор #21 -: Юни 16, 2006, 13:37:04 pm »
След като форума е свързан със здравни проблеми мисля че  неминуемо ще се коментират и лекарите.
*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #22 -: Юни 16, 2006, 13:47:50 pm »
Струва ми се че много задълбахте за неща които са далече от това което ви попитах и приехте доста на лична основа някои думи.В началото бях впечатлена от съпричастността,  начина по които се говори тук но сега ...... едва ли бих попитала отново нещо.Слава богу мисля,че не е нещо сериозно защото защото съм с нормална менструация този месец.БЛАГОДАРЯ на Starlet и Тamara за точните думи и мисля, че вие реагирахте най - адекватно на моя въпрос!!!
Бъдете здрави!!!
Целувки!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам ли проблем???
« Отговор #23 -: Юни 16, 2006, 15:22:49 pm »
Цитат на: Anonymous
Струва ми се че много задълбахте за неща които са далече от това което ви попитах и приехте доста на лична основа някои думи.В началото бях впечатлена от съпричастността,  начина по които се говори тук но сега ...... едва ли бих попитала отново нещо.Слава богу мисля,че не е нещо сериозно защото защото съм с нормална менструация този месец.БЛАГОДАРЯ на Starlet и Тamara за точните думи и мисля, че вие реагирахте най - адекватно на моя въпрос!!!
Бъдете здрави!!!
Целувки!!!

Ясно. Питаш нещо, но очакваш да чуеш точно определен съвет. И който ти го даде, става фаворит, на него благодариш, неговият съвет е адекватен. Типично щраусово поведение.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам ли проблем???
« Отговор #24 -: Юни 16, 2006, 15:24:08 pm »
Цитат на: Ilianaf
След като форума е свързан със здравни проблеми мисля че  неминуемо ще се коментират и лекарите.

Следиш ли логиката на въпроса или просто пишеш като за първо участие? Става дума за лекаря като пациент, какво има да се коментира?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #25 -: Юни 16, 2006, 15:52:49 pm »
Meli ти май си в цикъл не спираш да хапеш и да се заяждаш
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Имам ли проблем???
« Отговор #26 -: Юни 16, 2006, 16:00:20 pm »
Цитат на: Anonymous
Meli ти май си в цикъл не спираш да хапеш и да се заяждаш


Аз пък напълно подкрепям Мели и не мисля, че е възпитано да отправяш подобни забележки, ако критикуваш или не ти харесва нечие мнение има други, много по-смислени начини да изразиш несъгласието си, като се аргументираш, например, вместо да постваш подобни лишени от разум и чувство за такт думи. А и защо не се регистрираш, а пишеш като гост?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #27 -: Юни 16, 2006, 16:03:50 pm »
А защо тя се опитва да наложи своето мнение ???
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам ли проблем???
« Отговор #28 -: Юни 16, 2006, 16:04:38 pm »
Цитат на: Anonymous
Meli ти май си в цикъл не спираш да хапеш и да се заяждаш

Аз по принцип си хапя както по време, така и извън цикъл. Но е за добро, повярвай ми.  За твоето добро, не за моето.:)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Имам ли проблем???
« Отговор #29 -: Юни 16, 2006, 16:08:44 pm »
Цитат на: Anonymous
А защо тя се опитва да наложи своето мнение ???


Госте, правичката да си кажа, не ми се влиза в излишни разправии и конфликти, не това е целата на форума, а да си оказваме взаимно подкрепа и помощ. Често спорим, не винаги сме съгласни една с друга, това е съвсем естествено. Вероятно всеки се опитва да наложи своето мнение, защото го смята за най-правилното; ти също имаш тази възможност, но използвай смислени аргументи, а не търси "под вола теле", както се казва, кой е в цикъл и кой не - ми се струва глупаво да обсъждаме, не мислиш ли?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам ли проблем???
« Отговор #30 -: Юни 16, 2006, 16:09:32 pm »
Цитат на: Anonymous
А защо тя се опитва да наложи своето мнение ???

Защото е правилно. От любов към хората, от уважение към тяхното здраве, от съпричастност, защото не искам да допускат грешки, защото ме боли, когато виждам как невежеството побеждава ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Имам ли проблем???
« Отговор #31 -: Юни 16, 2006, 17:08:15 pm »
Цитат на: Anonymous
Здравейте мили дами,
Искам да споделя проблема си и да ми дадете съвет.

Питам и отговор не искам :roll:  така ми звучиш мили Госте.

Неразбирам  8O  8O   8O защо въобще се правят коментари от този род
Цитат на: Anonymous
Meli ти май си в цикъл.
и какво общо има цикъла на Мели с твоят проблем. Нали идеята ти е била да споделиш и потърсиш съвет :roll:  нима не ги получи, защо тогава пусна пост :?:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Anonymous

Имам ли проблем???
« Отговор #32 -: Юни 16, 2006, 17:11:00 pm »
Последното нещо което искам е да създавам конфликти и разправии.Мисля че всеки изказва мнение и е хубаво да си ги зачитаме.Полезно е да има спор, но доста повърхностно е да се залавяме за отделни думички от където всъшност тръгна всичко/"тъпчат с лекарства"/
Поварвайте не съм с лоши чувства към никой тук просто ставаше въпрос за конкретния проблем.
Чао!
Много слънчице за почивните дни за да може да има дълги разходки!!!
Имам ли проблем???
« Отговор #33 -: Юни 16, 2006, 17:43:50 pm »
Цитат на: Anonymous
А защо тя се опитва да наложи своето мнение ???


Само новодошъл би обвинил Мели в това. Госте, тук хората обикновено изрично търсят мнението й.  И има защо.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Имам ли проблем???
« Отговор #34 -: Юни 16, 2006, 17:51:12 pm »
Хе, хе! :D Аз си мисля, че госта вместо да сподели собственият си проблем, почна да търси проблеми в другите и май това се оказа основният му проблем. Ох, че объркано го написах. :lol:  :lol:  :lol:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Имам ли проблем???
« Отговор #35 -: Юни 16, 2006, 20:52:39 pm »
Цитат на: Anonymous
Meli ти май си в цикъл не спираш да хапеш и да се заяждаш



Госте много грозно прозвучаха думите ти! :balk_149:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам ли проблем???
« Отговор #36 -: Юни 16, 2006, 23:34:05 pm »
Предлагам да направим анализ на темата, това е едно полезно упражнение.

Значи влиза нерегистриран потребител с въпрос "Имам ли проблем" (отминавам без коментар неуважителното отношение към форума, което се демонстрира с липсата на регистрация и някакво име, за да можем все пак да се обръщаме някак към автора на темата). Такъв въпрос би имал смисъл и логичен отговор, ако питането е примерно "пролактинът ми е трикратно завишен" или "в еякулата на партньора ми няма сперматозоиди". В такъв случай форумът би отговорил дружно - ами да, имаш проблем.

Но драгият гост представя някаква оскъдна база данни, върху която трябва да разсъждаваме. Как точно да го направим? Ние тук нямаме ясновидски способности и не виждаме през монитора има или няма проблем. Може и да няма никакъв проблем, а може и да има някакъв, от който се умира бързо и болезнено. Затова и отговорите са разнопосочни и всички са прави. При това положение как човекът, задал въпроса, стига до решение? Прави таблица и пише - 4 отговора да ида на лекар, 2 - да не отида. Да, ама двата да не отида по ми харесват. Смешно.

От друга страна дали драгият гост е прочел ТАЗИ ТЕМА, а също така и какво пише отдолу на форума - "Мненията във всички форуми са на наши посетители, затова при вземане на решение или предприемане на действие под влияние на тях, задължително се посъветвайте с лекуващия си лекар !!!"[/u] Това нищо ли не означава? Не е ли ясно?

Всеки форум има някакво ниво. Нашият, смея да твърдя и силно вярвам, е на малко по-високо от екзистенциалния въпрос "Да ида ли на лекар или да чакам да падне тавана". Така че, госте (или гости, знам ли ви колко сте), не принизявайте форума, много моля. Отдавна сме надраснали това ниво.

И, за да не ставам груба, защото мога, щраусът като си зарови главата в пясъка нали се сещаш, госте, какво става със задника му?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Имам ли проблем???
« Отговор #37 -: Юни 16, 2006, 23:39:43 pm »
Анонимен, въздържай се от лични нападки. Следва триене!