0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #400 -: Февруари 23, 2015, 19:39:19 pm »
Здравейте Д-р Даскалова. Вече 4-5 години се борим да имаме дете. След две ICSI процедури нямаме успех. На мъжа ми до сега са назначавали най- вече спермограма, която почти винаги е AsthenoZooSpermia. Ей така на шега решихме да пуснем едни хормони на мъжа ми. Резултатите са:

Prolactin               - 134,7 микро-u/ml        реф.ст-ти мъже  44,5-375,2
FSH                       -    1,98 mIU/ml             за жени фолик3,5-12 ; овул 4,7-21,5(пик)  ;  лут 1,7-7,7
LH                         -    2,56 mIU/ml             за жени фолик 2,4-12,6  ; овул 14-95,6(пик)  ; лут 1-11,4
Testosteron общ  -    0,251 nmol/l            за мъже под 50 год.   8,64-29

   Мъжът ми е на 40 г. и няма никакви други оплаквания за момента, освен бъбречно-каменна болест. От около 5-6 месеца пие Tribulus Terrestis по 1000мг на ден. Също и екстракт от гроздови семки по 220мг на ден.
   Как бихте коментирали тези резултати? От нета видяхме, че общия тестостерон не е достатъчен за анализ.  Бихте ли ни дали съвет, какви други хормони да пуснем в случая? Поздрави!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #401 -: Март 01, 2015, 17:32:59 pm »
Добър ден, д-р Даскалова. Не знам откъде да започна. Мъжът ми е с азооспермия. С тази диагноза живеем вече 2 години,  сега той е на 28, аз на 29 години. Проблемът е че живеем в чужбина, а тук никой не иска да се захваща с лечението, дори до сега не знаем причината. Хормоналните изследвания са ОК, кариотипът също. Преди година и половина направихме операция да премахнем варикоцелето. .. а преди 6 месяца -биопсия, при която не бяха открити сперматозоиди. От там нататак не правим нищо, вече нямаме сили и не ни остана надежда. Дори сме на път да се разведем. Помогнете ни със съвет какво още може да се направи. Знам, че трябва да се направят още генетични изследвания. Обаче съм сигурна, че има някакъв друг проблем,  тъй като мъжът ми постоянно се оплаква,  че го болят тестисите.  Благодаря Ви много!!!!!!!

От генетичните изследвания е добре да се направи тест за микроделеции на Y хромозома, доколкото това е една възможна причина за необструктивна азооспермия. Във връзка с болките в тестисите, трябва да посети уролог. Ако при биопсията не са открити клетки на сперматогенезата, време е да обмислите използването на донорски сперматозоиди.

Поздрави!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #402 -: Март 01, 2015, 17:46:08 pm »
Здравейте Д-р Даскалова. Вече 4-5 години се борим да имаме дете. След две ICSI процедури нямаме успех. На мъжа ми до сега са назначавали най- вече спермограма, която почти винаги е AsthenoZooSpermia. Ей така на шега решихме да пуснем едни хормони на мъжа ми. Резултатите са:

Prolactin               - 134,7 микро-u/ml        реф.ст-ти мъже  44,5-375,2
FSH                       -    1,98 mIU/ml             за жени фолик3,5-12 ; овул 4,7-21,5(пик)  ;  лут 1,7-7,7
LH                         -    2,56 mIU/ml             за жени фолик 2,4-12,6  ; овул 14-95,6(пик)  ; лут 1-11,4
Testosteron общ  -    0,251 nmol/l            за мъже под 50 год.   8,64-29

   Мъжът ми е на 40 г. и няма никакви други оплаквания за момента, освен бъбречно-каменна болест. От около 5-6 месеца пие Tribulus Terrestis по 1000мг на ден. Също и екстракт от гроздови семки по 220мг на ден.
   Как бихте коментирали тези резултати? От нета видяхме, че общия тестостерон не е достатъчен за анализ.  Бихте ли ни дали съвет, какви други хормони да пуснем в случая? Поздрави!

Добре е да се повтори хормоналния анализ, за да се изключи лабораторна грешка. Освен тези хормони аз бих препоръчала да се направят изследвания и на естрадиол, ТСХ, антитела срещу щитовидна жлеза, както и да се помисли за нехормонални причини за намалената подвижност на сперматозоидите. Иначе освен тестостерона, и нивата на гонадотропните хормони са ниски, ако това е трайно състояние, трябва да потърсите помощ от ендокринолог.

Поздрави!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #403 -: Март 01, 2015, 19:01:54 pm »
   Здравейте отново Д-р Даскалова. Докато чакахме отговора Ви, решихме да пуснем още хормони. Те са:

TSH                                   1,23 uIU/ml      реф.ст-ти    0,27    до  4,2
DHEA-S                             3,815 umol/l     реф.ст-ти    2,4      до  11,6
SHBG                              48,6 nmol/l         реф,ст-ти  14,5      до  48,4
Свободен Тестостерон   0,171 nmol/l     реф.ст-ти     0,117  до  0,558

  Не знаем дали тези нива са от дълго време. Посещаваме клиника по репродуктивно здраве, но там до сега не са назначавани хормонални изследвания на съпруга ми. Тези хормони ни бяха препоръчани от същата клиника и пак от там ни насочиха към уролог-андролог. Ние се колебаем в случая, защото също смятаме, че е нормално да се посети ендокринолог. Какво да направим? Поздрави!
« Последна редакция: Март 01, 2015, 19:06:43 pm от nikolaq »
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #404 -: Март 23, 2015, 00:15:32 am »
 Здравейте доктор Даскалова. Аз съм нова във форума и предварително се извинявам ако задавам налудничав въпрос. Съпругът ми е с обструктивна азооспермия, носителство на муковисцидоза. Имаме два опита ИКСИ, единия с положителен тест за бременност до 8-ма седмица, другия - неуспешен. И двата опита с наш материал. След направената биопсия от доктор Кацаров се потвърди наличие на сперматогенеза и съответно липса на опашката на епидидима. Моят въпрос е : не е ли възможно по някакъв начин да бъде имплантирана тази част и сперматозоидите да си излизат нормално? След като се извършват толкова много операции на какво ли не...Опитах се да открия повече информация, но не успях. Съжалявам ако задавам глупав въпрос, но Вие, а и всички, които сте тук, знам, че бихте ме разбрали. Много Ви благодаря.
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #405 -: Март 24, 2015, 12:02:37 pm »
Здравейте д-р Даскалова, нова съм още и много неща не са ми ясни. Моля за  някакво мнение по спермограмата на мъжа ми
на 29 години
материалът е даден на място КИРМ Плевен:
време за сексуално въздържание - 3 дни
pH 8.3 /7.2-8.00/
обем на еякулата - 7,6 /1,5-6мл/
цвят - слонова кост
втечняване -40мин /до 60мин/
агрегация - не
желатинови телца - да
детрит -да
брой сперматозоиди- 47 000 000   /мл /норма повече от 15.10^6/мл/
брой сперматозоиди: 357 000 000 /еякулат /норма повече от 39.10^6/
Подвижност /групи СЗО/:
нормокинетични сперматозоиди -гр.а  16% /норма повече от 25%/      гр. b 34
брой а+б    23 500 000/мл  гр. а+б  50%   /норма повече от 32%/
хипокинетични сперматозоиди - гр.с  20%     
акинетични сперматозоиди  - гр.d  30%

Тератозооспермален индекс по kruger - tygerberg"s  strict criteria /TZI/
брой изследвани сперматозоиди - 200
с нормална морфология -5% /норма повече от 4%/
с абнормална морфология -95%
с главични дефекти  -94%
с дефекти на шийна/ средна част 18%
с опашни дефекти - 6%
с цитоплазмен остатък   0%
TZI -1.24  / при норма по - малко от 1,6/
*преобладаващи дефекти: пириформени, вакуолизирани главички, сперматозоиди със задебелен среден сегмент.



ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Нормозооспермия. Хиперспермия.




Ще съм ви много благодарна за мненията притеснява ме най вече морфологията по Крюгер.
С тези показатели имаме ли шанс за нормално забременяване или инсеминация.
Прекрасен и слънчев ден ви пожелавам.
Вчера 11 ден от началото на цикъла бях на фоликуметрия и се видя 10мм фоликул, добра лигавица. Не съм стимулирана този месец. Правена ми е снимка за проходимост всичко е наред там. Доктора като видя вчера резултатите от СГ каза че не е много добра. Каза ми да отида на първия ден от следващия цикъл да започваме стимулация / втора подред, но първата беше с необработен материал-неуспешна на неспукан фоликул според мен/ и инсеминация с обработка на материала в КИРМ Плевен.
Та въпроса ми е какъв ми е шанса да забременея спонтанно  изобщо с тази СГ.И какъв е шанса този месец. при условие че когато не съм стимулирана ову е по късно. Да допълня само че мъжа ми е с МС и е на копаксонот 7-8 месеца.
Благодарности :)
пп. Забравих да кажа че имаме едно детенце на 7 годинки.
« Последна редакция: Март 24, 2015, 12:23:07 pm от desinkata_84 »
*
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #406 -: Март 26, 2015, 10:54:18 am »
Здравейте, д-р Даскалова,

Моля за вашето мнение дали показателите на мъжа ми биха могли да се подобрят до толкова, че да са достатъчни за инсеменация или дори естествено забременяване?
Ето как изглеждат нещата при последните две спермограми:
Общи: Резултат септември 2014/ резултат март 2015: Реф. граници:
Полово въздържание: 3/3 дни 2-5 дни
Обем:  1.4 мл. / 1,6 (2,0 - 6,0 мл.)
рН: в норма и двата пъти

Вискозитет: 0, мирис нормален и двата пъти
Втечняване: 15 мин. и двата пъти (до 60 мин.)
     
Обща Концентрация/1мл: 2,3 / 17 млн./мл. (20.10 млн./мл.)
Нормокинетични: 3,6% / 7,5% (≥ 50 %)
С бързи линеарни постъпателни движения: 0% / 1,2%
бавни: 3,6%/ 6,3%
Хипокинетични 17,9%/ 16,7%
Акинетични 78,5% / 75.8%
Концентрация на нормокинетична сперма (А+Б)/1мл: 0,08 / 1,28 (10,10млн./мл)
Обща концентрация на нормкинетична сперм.: 0,11 / 2,05 (20,10млн./мл)

Заключение от първия път: много тежка Oligoasthenozoospermia, Hypovolemia
Заключение от втория път:  Oligoasthenozoospermia, Hypovolemia

И двата пъти не стигна обема за изследване по Крюгер, но нещата се променят към добро.

Първата терапия беше 3 месеца с фертил ейд и агапурин. Сега мина на друга терапия - Андрозитол, Q10, 2мг вит. С дневно, Милгама Н, продължава Агапурина и Глутатион, който не пи първия път.
Забъркахме и един буркан със сурови ядки, пчелен прашец и мед.

Моля за вашето откровено становище, за което предварително благодаря!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #407 -: Март 29, 2015, 15:50:08 pm »
Здравейте доктор Даскалова. Аз съм нова във форума и предварително се извинявам ако задавам налудничав въпрос. Съпругът ми е с обструктивна азооспермия, носителство на муковисцидоза. Имаме два опита ИКСИ, единия с положителен тест за бременност до 8-ма седмица, другия - неуспешен. И двата опита с наш материал. След направената биопсия от доктор Кацаров се потвърди наличие на сперматогенеза и съответно липса на опашката на епидидима. Моят въпрос е : не е ли възможно по някакъв начин да бъде имплантирана тази част и сперматозоидите да си излизат нормално? След като се извършват толкова много операции на какво ли не...Опитах се да открия повече информация, но не успях. Съжалявам ако задавам глупав въпрос, но Вие, а и всички, които сте тук, знам, че бихте ме разбрали. Много Ви благодаря.

Много интересен въпрос, zazina. Не ми е известно да съществува такава процедура. Все пак вашето състияние е решимо чрез извличане на сперматозоиди от тестиса, тъй като сперматогенезата не е нарушена по никакъв начин от носителството на гени за муковисцидоза. Защо са били неуспешни ин витро опитити е друг проблем.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #408 -: Март 29, 2015, 15:59:43 pm »
С тези показатели имаме ли шанс за нормално забременяване или инсеминация.
Прекрасен и слънчев ден ви пожелавам.
Вчера 11 ден от началото на цикъла бях на фоликуметрия и се видя 10мм фоликул, добра лигавица. Не съм стимулирана този месец. Правена ми е снимка за проходимост всичко е наред там. Доктора като видя вчера резултатите от СГ каза че не е много добра. Каза ми да отида на първия ден от следващия цикъл да започваме стимулация / втора подред, но първата беше с необработен материал-неуспешна на неспукан фоликул според мен/ и инсеминация с обработка на материала в КИРМ Плевен.
Та въпроса ми е какъв ми е шанса да забременея спонтанно  изобщо с тази СГ.И какъв е шанса този месец. при условие че когато не съм стимулирана ову е по късно. Да допълня само че мъжа ми е с МС и е на копаксонот 7-8 месеца.
Благодарности :)
пп. Забравих да кажа че имаме едно детенце на 7 годинки.

Спермограмата е прилична. Аз бих потърсила причините за увеличения обем, освен това прогресивно подвижните сперматозоиди са малко по-малък процент от нормата и може да се приложи лечение за подобряване на подвижността. Дали ще се получи бременност по естествен път - спермограмата не е изследване, което може да даде отговор на този въпрос. Колкото до инсеминация с тези показатели може да се пристъпи към такъв вид асистирана репродукция, ако и останалите необходими условия са налице.

Не прави инсеминация с необработен еякулат, опасна е за здравето.

Успех! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #409 -: Март 29, 2015, 16:05:17 pm »
Здравейте, д-р Даскалова,

Моля за вашето мнение дали показателите на мъжа ми биха могли да се подобрят до толкова, че да са достатъчни за инсеменация или дори естествено забременяване?
Ето как изглеждат нещата при последните две спермограми:
Общи: Резултат септември 2014/ резултат март 2015: Реф. граници:
Полово въздържание: 3/3 дни 2-5 дни
Обем:  1.4 мл. / 1,6 (2,0 - 6,0 мл.)
рН: в норма и двата пъти

Вискозитет: 0, мирис нормален и двата пъти
Втечняване: 15 мин. и двата пъти (до 60 мин.)
     
Обща Концентрация/1мл: 2,3 / 17 млн./мл. (20.10 млн./мл.)
Нормокинетични: 3,6% / 7,5% (≥ 50 %)
С бързи линеарни постъпателни движения: 0% / 1,2%
бавни: 3,6%/ 6,3%
Хипокинетични 17,9%/ 16,7%
Акинетични 78,5% / 75.8%
Концентрация на нормокинетична сперма (А+Б)/1мл: 0,08 / 1,28 (10,10млн./мл)
Обща концентрация на нормкинетична сперм.: 0,11 / 2,05 (20,10млн./мл)

Заключение от първия път: много тежка Oligoasthenozoospermia, Hypovolemia
Заключение от втория път:  Oligoasthenozoospermia, Hypovolemia

И двата пъти не стигна обема за изследване по Крюгер, но нещата се променят към добро.

Първата терапия беше 3 месеца с фертил ейд и агапурин. Сега мина на друга терапия - Андрозитол, Q10, 2мг вит. С дневно, Милгама Н, продължава Агапурина и Глутатион, който не пи първия път.
Забъркахме и един буркан със сурови ядки, пчелен прашец и мед.

Моля за вашето откровено становище, за което предварително благодаря!

Здравей, yollie!

Каква е причината за влошените му показатели? Според нея можем да прогнозираме дали ще има ефект лечението. И без морфология спермалният анализ е непълен. Оценката на спермалната морфология не зависи от обема на еякулата, а от броя сперматозоиди в него.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #410 -: Март 30, 2015, 07:02:37 am »
Благодаря за отговора!
Чакаме МЦ и той ще повтори изследването, за да направим морфология и да видим има ли някаква поне малка промяна (знам, че е рано, но все пак...)
Моля, препоръчайте ни клиника по стерилитет, където да пуснем новата спермограма.  Едно от изискванията на фонда е изследванията да са правени на две различни места, а ние до сега в Щерев сме пускали.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #411 -: Април 04, 2015, 14:55:09 pm »
Благодаря за отговора!
Чакаме МЦ и той ще повтори изследването, за да направим морфология и да видим има ли някаква поне малка промяна (знам, че е рано, но все пак...)
Моля, препоръчайте ни клиника по стерилитет, където да пуснем новата спермограма.  Едно от изискванията на фонда е изследванията да са правени на две различни места, а ние до сега в Щерев сме пускали.

Избери си от този линк - Репродуктивни центрове в България.
И непременно поискайте да оценят спермалната морфология.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #412 -: Април 15, 2015, 11:51:33 am »
Здравейте, д-р Даскалова,

Моля за вашето мнение дали показателите на мъжа ми биха могли да се подобрят до толкова, че да са достатъчни за инсеменация или дори естествено забременяване?
Ето как изглеждат нещата при последните две спермограми:
Общи: Резултат септември 2014/ резултат март 2015: Реф. граници:
Полово въздържание: 3/3 дни 2-5 дни
Обем:  1.4 мл. / 1,6 (2,0 - 6,0 мл.)
рН: в норма и двата пъти

Вискозитет: 0, мирис нормален и двата пъти
Втечняване: 15 мин. и двата пъти (до 60 мин.)
     
Обща Концентрация/1мл: 2,3 / 17 млн./мл. (20.10 млн./мл.)
Нормокинетични: 3,6% / 7,5% (≥ 50 %)
С бързи линеарни постъпателни движения: 0% / 1,2%
бавни: 3,6%/ 6,3%
Хипокинетични 17,9%/ 16,7%
Акинетични 78,5% / 75.8%
Концентрация на нормокинетична сперма (А+Б)/1мл: 0,08 / 1,28 (10,10млн./мл)
Обща концентрация на нормкинетична сперм.: 0,11 / 2,05 (20,10млн./мл)

Заключение от първия път: много тежка Oligoasthenozoospermia, Hypovolemia
Заключение от втория път:  Oligoasthenozoospermia, Hypovolemia

И двата пъти не стигна обема за изследване по Крюгер, но нещата се променят към добро.

Първата терапия беше 3 месеца с фертил ейд и агапурин. Сега мина на друга терапия - Андрозитол, Q10, 2мг вит. С дневно, Милгама Н, продължава Агапурина и Глутатион, който не пи първия път.
Забъркахме и един буркан със сурови ядки, пчелен прашец и мед.

Моля за вашето откровено становище, за което предварително благодаря!

Здравей, yollie!

Каква е причината за влошените му показатели? Според нея можем да прогнозираме дали ще има ефект лечението. И без морфология спермалният анализ е непълен. Оценката на спермалната морфология не зависи от обема на еякулата, а от броя сперматозоиди в него.

Поздрави! :)

Привет, включвам се с информация от последното изследване, което направихме в Надежда. Ето и показателите, като в скобите са референтните стойности = или повече:

Обем: 0,8 млн/мл (15)
Вискозитет: повишен
рН: 8,2
Концентрация: 7.13 (15)
Общ брой млн./еякулат: 5.704 (39)

Подвижност:
Активни (%4-А) 1
Бавни (%3-В) 8
Трептящи (%2-С) 13
Непода (%1-D) 78
Подвижност индекс 32 (120)
Прогресивни (%А+В) 9 (32)
Подвижност (%А+В+С) 22 (40)
Общо подвижни сперм. 1.2549 (40)
Прогрес степен 1 (3-4)

Морфология - тук няма нищо написано на повечето показатели. Не знам дали е нормално?
Ном. форми (%) 1 (4-100)
Норм. бързи конц. (млн/мл) 0,0007
Микробиология:
ТЗИ** 3,63 (по-малко от 1.6)
Дебрис
Бактерия
RBC

Двойна опашка 0
Само опашка 12
Цитоплазмен остатък 18
Множествени дефекти 57

Удължена глава 7
Уголемена глава 38
Крушовидна глава 35
Малка глава 5
Кръгла глава 3
Аморфна глава 21
Двойна глава 0
Откъсната глава 8
Вак в пост акрозомал 50
Ядрени вакуоли 15
Малка акрозома 14
Голяма акрозома 0
Без акрозома 6
Асиметрична шийка 3
Пречупена шийка 16
Удебелена шийка 22
Тънка шийка 3
Къса опашка 16
Увита опашка 10

Легендата не съм я преписвала, но ако е нужна тази информация ще я добавя. Извинявам се за дългия пост, но компетентно мнение ще ми бъде от огромна полза!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #413 -: Април 16, 2015, 22:36:13 pm »
yollie, тази спермограма потвърждава наличието на проблеми в сперматогенезата - малък обем, малко на брой сперматозоиди със слаба подвижност и лоша морфология. Трябва да потърсите причината за това и да я лекувате, отстраните или преодолеете чрез методите на асистираната репродукция.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #414 -: Април 18, 2015, 10:50:36 am »
Здравейте д-р Даскалова, моля за вашето мнение: съпруга ми е с диагноза олигоастенотератозооспермия, в началото на юни планираме да направим поредния ИКСИ опит, но съпруга ми е с дискова херния в момента и тази седмица се лекуваше с инжекции Profenid ( 5бр.) и 1бр. Flosteron.
Ще успее ли да се възстанови организма му до началото на юни или да отложим опита?
Благодаря Ви!
« Последна редакция: Април 18, 2015, 10:53:22 am от Lilka N. »
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #415 -: Април 22, 2015, 20:33:17 pm »
Здравейте, Д-р Даскалова. Съпругът ми имаше брат, роден със синдом на Кернс-Сайър, а баща им е с лека форма на улигофрения. Гинеколожката ми сподели, че според нея вариант е само амниоцентеза. Притеснявам се от тази процедура... Какво бихте ме посъветвала?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #416 -: Април 22, 2015, 22:34:23 pm »
Здравейте, Д-р Даскалова. Съпругът ми имаше брат, роден със синдом на Кернс-Сайър, а баща им е с лека форма на улигофрения. Гинеколожката ми сподели, че според нея вариант е само амниоцентеза. Притеснявам се от тази процедура... Какво бихте ме посъветвала?

Здравей, Нелка!

Синдромът на Кеърнс-Сайър принципно не се унаследява, а в редките случаи, когато се унаследява, това става чрез майчината митохондриална ДНК, т.е. чрез митохондриите на яйцеклетките, но не и на сперматозоидите. С други думи, ти и съпругът ти нямате повишен риск бебето да е с този синдром. По отношение на олигофренията не мога да кажа нищо конкретно, защото с този термин се означават много и различни заболявания.

Уместна е все пак генетична консултация.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #417 -: Април 23, 2015, 19:13:27 pm »
Здравейте д-р Даскалова, моля за вашето мнение: съпруга ми е с диагноза олигоастенотератозооспермия, в началото на юни планираме да направим поредния ИКСИ опит, но съпруга ми е с дискова херния в момента и тази седмица се лекуваше с инжекции Profenid ( 5бр.) и 1бр. Flosteron.
Ще успее ли да се възстанови организма му до началото на юни или да отложим опита?
Благодаря Ви!


Д-р Даскалова, за нас е много важно мнението Ви!
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #418 -: Април 23, 2015, 19:46:41 pm »
Здравейте, Д-р Даскалова! Бременна съм от ИКСИ в 10 г.с + . Бихте ли могли да коментирате имунологичните ми изследвания, за които имам препоръка сега за вливане на ОКТАГАМ 5 г. Като в 5-6 г.с пак заради CD16+CD56+   NK cells    13 < 12 % правих вливане. Имам колебание дали сега отново да вливам, какво е вашето мнение?
Клетъчна популация    %  ОТ ЛИМФОЦИТИТЕ     Реф. Граници
В cells (CD19+)                            14   6-15 %
Тotal NK cells  (CD3-CD16+56+   18   7-26 %
CD16+CD56+   NK cells                13   < 12 %
NKT cells (CD3+CD16+56+)         1   0-10 %

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #419 -: Април 23, 2015, 22:00:35 pm »
Здравейте д-р Даскалова, моля за вашето мнение: съпруга ми е с диагноза олигоастенотератозооспермия, в началото на юни планираме да направим поредния ИКСИ опит, но съпруга ми е с дискова херния в момента и тази седмица се лекуваше с инжекции Profenid ( 5бр.) и 1бр. Flosteron.
Ще успее ли да се възстанови организма му до началото на юни или да отложим опита?
Благодаря Ви!


Д-р Даскалова, за нас е много важно мнението Ви!

Здравей, Lilka, нямате основание да отлагате опита заради провежданото лечение.

Успех! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу