0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #680 -: Март 15, 2018, 12:13:06 pm »
Здравейте. Имам въпрос и се надявам да ми помогнете и да ме насочите към някой лекар.😊
Т апроблема е в приятелят ми, като дойде ред да свърши семенната течност не излизаше. Ходи на уролог пи хапчета и УЖ всичко се беше оправило... На всичкото отгоре уролога го пратил на спермограма, за да видели какво има в спермата и да предпишел така лечение, е как да стане като нищо не излизаше 😁. В крайна сметка с хапчета и без спермограма се оправи, но днес пак почти нищо не излезе. Забелязахме, че ако няколко дни не сме имали полов контакт има малко повече течност. Преди не е имало такъв проблем, а от 7 месеца правим опити за детенце. Другата седмица ще правим спермограма. Обадих се на една лаборатория във Варна и ще занесем семенна течност от вкъщи до Варна. Казаха, че не трябва да престоява повече от 2 часа. Така ли е? Какво ще ме посъветвате, към кого да се обърнем. Благодаря много!

Здравей, tedit0u!

Извинявай за забавения отговор. Предполагам вече сте направили спермограма. Ако е така, можеш да ми я изпратиш за коментар. Ако не сте успели, ще ви дам насоки как се процедира в такива ситуации.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #681 -: Март 15, 2018, 12:18:55 pm »
Здравейте бихте ли изказали мнение за нашата спермограма?  Има ли шанс за естествено забременяване?  Благодаря предварително!

Здравей, Милиарда!

Извинявай за забавения отговор. Аз бих уточнила първо двата показателя, които са извън норма - повишеният обем на еякулата и наднорменото количество кръгли клетки. Това може да стане с преглед при уролог, както и с микробиологични изследвания за аеробни бактерии (посявка от еякулат), както и PCR анализ за хламидии, микоплазми, гонококи и трихомонас. Също така серологични тестове за ХИВ, Васерман и хепатитит В и С.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #682 -: Март 15, 2018, 12:20:55 pm »
Здрвейте д-р Даскалова, пиша Ви с огромна надежда ,че ще ме насочите какво мога да предприема в бъдеще.Накратко имам живо и здраво дете от първи брак.От втория брак три бременности преключени по медицински причини след 23-24г.с. -и при трите пъти имаше проблем с костите.На последната бременност направихме някой генетични иследвания на плода.Оказа се мутация FAM111A .Тази мутация не се намери в нашата кръв настъпила е де ново.Кариотип и при двамата е ок. Последва инвитро процедура икси при който нямаше успех.При първа стимулация 5 ембрйона  биопсирани само 1 без мутация но нямаше имплантация.При втори опит от 9 биопсирани ембр. само 4 без мутацията.последва зет по 2 емб.Първия зет бременност която завърши с спонтанен в 8.г.с. При втори зет отново без имплантация.Тук мисля че трябва да спомена че при първото икси съм имала проблем със щитовидната жлеза който в последствие сама си открих.При второто икси имунологичните иследвания ги взех след трансфера така че адекватна терапия съм нямала за което.Въпросът ми е следния от болницата ме насочиха към донорски сперматозойди с обяснението ,че най вероятно има и други мутации който спират развитието или имплантирането(диагноза-герминативен мозайцизъм с висока честота при сперматогенезата на партньора) .Искам да знам и вашето мнение по въпроса дали наистина само това е решението с донорски сперматозойди.

Здравей, meliin!

Питането ти изисква допълнителна информация, ще ти отговора на мейла, с който си регистрирана.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #683 -: Март 15, 2018, 12:25:57 pm »
Здравейте,искам да попитам:Имаме замразени сперматозоиди извлечени чрез ТЕСЕ в клиника чийто договор за замразянане изтича скоро.Въпроса ми е може ли да се транспортират до друга клиника и как става това?

Здравей, Diksy7777!

Отговорът е да, трябва да отидеш в новото лечебно заведение, което си избрала и да ги уведомиш, че искаш да преместиш генетичния материал при тях, като им предоставиш данни за предходното лечебно заведение, в което се съхраняват сперматозоидите. Те трябва да се съгласят на тази процедура, след което двете лечебни заведения се свързват по служебен път и уреждат формалностите по предаването и транспорта.

Успех! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #684 -: Март 15, 2018, 21:13:06 pm »
Заповядайте в новата тема - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=52523.msg1160871#msg1160871


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу