0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #300 -: Юни 05, 2013, 23:46:02 pm »
Здравей, lili2011, ако не е супер наложително по някаква, неизвестна за мен причина, моят съвет е да отложиш опита, докато не се изясни проблема. Почти всички микробиологични изследвания могат да бъдат направени на фона на кървене.

Успех, каквото и да решиш.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #301 -: Юни 10, 2013, 22:36:40 pm »
Здравейте !!! Имам въпрос към компетентните хора и към Д-р Мариела Даскалова :)
Имам няколко конкретни въпроса и искам конкретни отговори ако може :)
 Имам кондиломи ... лекувах ги с някакво лекарство изписано от кожен лекър. Трябваше да изгорят и да паднат, обаче номера не се получи :( Имам ги от около 2 години и малко повече ... мой приятел ги е имал също, но са му го изгорили с лазер и е бил в напреднал стадий!!! Аз съм от 1 година в Германия и нямам нужните познания, за да отида на лекър тук и поради тази причина чакам да дойде август, за да се прибера да се лекувам някак ...
 Въпроса ми е как и къде мога да ги излекувам, колко пари ще ми струва, колко време трябва да стоя из болниците ...?!?!
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #302 -: Юни 11, 2013, 13:48:12 pm »
Здравейте Д-р Даскалова,
обръщам се към Вас с молба за съвет.
От три години правим опити за второ дете / първото е на почти 6 год./
Най-добрата спермограма при мъжът ми изглежда така:
обем - 2,8 мл.
конц. на сперм. 3,8 млн/мл
общ брой 10,64 млн
акт. подвижни- 10%
подвижни - 28%
бавно подв. - 10 %
неподвижни - 52 %
нормална морфология - 2 %
Major Oligoteratozoospermia
Преди месец приключихме първият опит икси/макс - неупешно без настъпване на имплантация. От извадени 15 читави яйциклети, всички оплодени, но само 5 без фрагментации. Върнати на 5 ден - 3  бр./балостоцит + 2 морули/, останалите две оставени до 6 ден, но без потенциал за замръзяване.
Предвид това че на съпруга ми не са правени никакви хормонални или други изследвания освен FSH/висок и Inhibin/нисък, Ви моля за съвет какви изследвания е удачно да направим, имайки предвид, че имаме едно дете и ситуацията предполагам не е била по-различна тогава.
Безкрайно много Ви благодаря!
*
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #303 -: Юни 12, 2013, 16:27:35 pm »
Здравей, lili2011, ако не е супер наложително по някаква, неизвестна за мен причина, моят съвет е да отложиш опита, докато не се изясни проблема. Почти всички микробиологични изследвания могат да бъдат направени на фона на кървене.
Успех, каквото и да решиш.
Благодаря! Двама водещи лекари смятат, че е хормонален дисбаланс (и кисти поради него), но кървенето не спря нито от Оргаметрил, нито от противозачатъчни (и двата медикамента по предписание). Дано всичко се нормализира скоро, за да не пропускаме още месеци. Болките ми понамаляха малко.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #304 -: Юни 13, 2013, 10:42:23 am »
Здравейте !!! Имам въпрос към компетентните хора и към Д-р Мариела Даскалова :)
Имам няколко конкретни въпроса и искам конкретни отговори ако може :)
 Имам кондиломи ... лекувах ги с някакво лекарство изписано от кожен лекър. Трябваше да изгорят и да паднат, обаче номера не се получи :( Имам ги от около 2 години и малко повече ... мой приятел ги е имал също, но са му го изгорили с лазер и е бил в напреднал стадий!!! Аз съм от 1 година в Германия и нямам нужните познания, за да отида на лекър тук и поради тази причина чакам да дойде август, за да се прибера да се лекувам някак ...
 Въпроса ми е как и къде мога да ги излекувам, колко пари ще ми струва, колко време трябва да стоя из болниците ...?!?!

Трудно ми е да отговоря конкретно, тъй като въпросът е извън моята специалност. Мога да дам само насоки - първо трябва да се види къде са разположени кондиломите, какъв вид са, дали трябва да се прави допълнително изследване или директно ще се преминава към лечение. Болничен престой като цяло не е нужен, възможните видове деструктивно лечение, в това число и с лазер, са амбулаторни и не налагат приемане в болница. Цената също така не е висока.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #305 -: Юни 13, 2013, 10:47:56 am »
Здравейте Д-р Даскалова,
обръщам се към Вас с молба за съвет.
От три години правим опити за второ дете / първото е на почти 6 год./
Най-добрата спермограма при мъжът ми изглежда така:
обем - 2,8 мл.
конц. на сперм. 3,8 млн/мл
общ брой 10,64 млн
акт. подвижни- 10%
подвижни - 28%
бавно подв. - 10 %
неподвижни - 52 %
нормална морфология - 2 %
Major Oligoteratozoospermia
Преди месец приключихме първият опит икси/макс - неупешно без настъпване на имплантация. От извадени 15 читави яйциклети, всички оплодени, но само 5 без фрагментации. Върнати на 5 ден - 3  бр./балостоцит + 2 морули/, останалите две оставени до 6 ден, но без потенциал за замръзяване.
Предвид това че на съпруга ми не са правени никакви хормонални или други изследвания освен FSH/висок и Inhibin/нисък, Ви моля за съвет какви изследвания е удачно да направим, имайки предвид, че имаме едно дете и ситуацията предполагам не е била по-различна тогава.
Безкрайно много Ви благодаря!

Напр. кариотип, хормони на щитовидната жлеза, тестове за инфекции, артериално налягане, БМИ, стандартна биохимия, преглед при уролог ... и да спре да пуши, ако пуши.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #306 -: Юни 13, 2013, 17:21:07 pm »
Здравейте Д-Р Даскалова!Нова съм във форума.Моля Ви за съвет.Мъжът ми има проблем със секса.От 4години сме заедно но почти не сме правили съкс.Когато се опитам да поговаря с него по въпроса ми казва че в него е причината и го отдава на психически стрес.Няма никакво желание за секс.Когато сме се опитвали да правим секс е било по мое настояване и повечето пъти неуспешен.Обърнахме се към уролог андролог назначи лечение 4месеца ПрегнилВитами и други които не помня но без резултат.Направихме спермограма ,Халотест,разширена спермограма и резултатите бяха добри.Аз също си направих изследвания в инвитро клиника и резултатите бяха добри и затова направихме 3 опита инеминации и 4 опита инвитро,като 4 ят опит се получи бременност и изкървях и сега сме пак отначало.Чудя се  какво да правя.Как да поговоря с него за да го предразположа да ми сподели проблема.
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #307 -: Юни 16, 2013, 03:48:12 am »
Здравей Мели!
След положителния резултат на скоро, се оказа че е просто поредния неуспешен опит и честно казано 0 от 4 вече ми се вижда отчайващо. Знам че няма място за отчаяние, но колкото и да се опитваме да гледаме на пред, неуспехът ни събаря.

Замислям се все повече дали нещата ще се случат въобще по естествен път и ми се иска малко по малко да си организирам нещата за ин витро с ПИД. Не знам дали поста ми е за тази тема, но ако предпочиташ можеш да ми отговориш и на лични. Предварително се извинявам ако не пиша на правилното място.

Имам много въпроси, но ще гледам да задам само най важноте.
Понеже сме в чужбина и за процедурата трябва да вземем отпуск или да напусна работа, но трябва да знам горе долу колко време да си предвидя в най добрия случай. То е ясно че срокове докато не се види кое как е няма как да се дадат, но си нямам идея колко време отнема от започването на процедурите за ин витро, изследването, което трябва да направим ПИД и до трансфера.

Мъжа ми ако вземе само месец отпуск ще му стигне ли. Чувала съм че може да се замрази сперма. Ако не трябва да го лекуваме нещо, достатъчно ли ще му е това време.

Понеже четох че ПИД може да стигне до 10 хил. лв., в случай на 4 или 5 или повече качествени ембриона за трансфер, има ли вероятност да се върнат 2 или 3 а другите да бъдат замразени за евентуален втори път, ако първият е бил неуспешен и в случая какво се заплаща - само трансфер или ин витро опит. Тук не ми е никак ясно.

Трябва да знам как да се организираме спрямо време и финанси, понеже не мога да си позволя да напусна работа, да похарчим луди пари за билети и престой в бг и да се окаже че това което сме спестили е недостатъчно дори и за един опит и да започваме пак от нулата.

Колко време предварително трябва да си запазим час за вашата клиника.

Всяка информация ще ми бъде адски полезна, понеже всичко ми изглежда толкова сложно, че не знам как да се организираме.

Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #308 -: Юни 17, 2013, 16:36:06 pm »
       Здравейте,д-р Даскалова!
Най-искренни адмирации за прекрасната тема,в която всеки един от нас може да се обърне към Вас за съвет и помощ доколкото е възможна.За това и аз реших да се обърна с молба за съвет и помощ от специалист.Със съпруга ми правим опити за  забременяване от три години,но едва в началото на тази година се престрашихме :oops: (ако мога така да се изразя) и тръгнахме и ние както всички останали тук по трудния път към НАЙ-ГОЛЯМОТО ЩАСТИЕ, за което всеки един от нас мечтае да му се случи.Ние сме още в самото начало,но до тук и двамата сме направили пълни хормонални изследвани,при които всичко е в норма и всички останали изследвания, които са ни предписани да направим и за сега всичко е наред(на мен скоро ми предстои цветна снимка).Ето и резултатите от направената спермограма на моя съпруг в началото на тази година:ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ,ЛЕВКОЦИТОСПЕРМИЯ(честно казано много ме стряска тази диагноза и ми звучи.....не обнадеждаващо :(,но съм сигурна че ще се справим   :))

Период на въздаржание: 5 дни
Обем:                                     3.4
pH:                                         8.0
Втечняване:                        10 мин
Вискозитет:                            0
Окултна кръв:                      НЕ
Желатинови конгломерати  НЕ
Агрегация                              НЕ
 Аглутинация                         НЕ


Левкоцити                         2.5 мил/мл (норма под 1 мил/мл)
Незрели клетки                 под 1 мил/мл(норма под 4 мил/мл)
Епителни клетки               Не

Концентрация в мл           3825000(норма над 15 мил/мл)
Общ бр сперматозоиди
в еякулата                         130050000(норма 39 мил сперматозоиди в еякулата)

Прогресивно подвижни    8 % (норма над 32%)
Непрогресивно подвижни 7%
Неподвижни                      85%(норма под 60%)
Обща подвижност            15%(норма Над 40%)
Концентрация на PR        3060000
Общ бр прогресивно
подвижни е еякулата       10404000

Морфология на сперматозоидите Kruger's strict criteria  1/200=0.5% (нормални форми над 4%)

Еозин-нитрозин тест         18%(норма над 58%)

Директен Sperm MAR IgG тест   отрицателен(норма под 50%)
 Директен Sperm MAR IgАтест   отрицателен(норма под 58%)

Неутрална алфа-глюкозидаза   13mU в еякулата (норма min 20mU)
Лимонена киселина                    32 микромола(норма min 52)
Фруктоза                                     6 микромола (норма min 13)

           Ще Ви помоля за коментар по описаната спермограма,как Вие виждате нещата,възможно ли е " всичко да се въведе в ред  " :oops:,какъв е шанса за забременяване по естествен начин.Забравих да спомена ,че в момента съпругът ми провежда лечение с Permen,след което ще направим контролен спермален анализ.И един последен въпрос ако след лечението има или няма (но силно се надяваме да има подобрение) подобрение към кого и каква помощ трябва да потърсим,и в каква посока трябва да тръгнем?


             Предварително Ви благодаря за отделеното време д-р Даскалова!

 

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #309 -: Юни 21, 2013, 19:43:29 pm »
Здравей Мели!
След положителния резултат на скоро, се оказа че е просто поредния неуспешен опит и честно казано 0 от 4 вече ми се вижда отчайващо. Знам че няма място за отчаяние, но колкото и да се опитваме да гледаме на пред, неуспехът ни събаря.

Съжалявам за поредния неуспех. Ще имам възможност да отговоря подробно на въпросите ти след 3 юли.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #310 -: Юни 21, 2013, 19:46:18 pm »
           Ще Ви помоля за коментар по описаната спермограма,как Вие виждате нещата,възможно ли е " всичко да се въведе в ред  " :oops:,какъв е шанса за забременяване по естествен начин.Забравих да спомена ,че в момента съпругът ми провежда лечение с Permen,след което ще направим контролен спермален анализ.И един последен въпрос ако след лечението има или няма (но силно се надяваме да има подобрение) подобрение към кого и каква помощ трябва да потърсим,и в каква посока трябва да тръгнем?


             Предварително Ви благодаря за отделеното време д-р Даскалова!

 

Понякога лечението има ефект и показателите постепенно се нормализират. Друг път това не може да стане и се преминава към някой от методите на асистираната репродукция /инсеминация, ин витро оплождане/. Все пак нещата не са безнадеждни, когато има сперматозоиди, има и варианти, които можем да предложим.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #311 -: Юни 23, 2013, 12:16:22 pm »
           Ще Ви помоля за коментар по описаната спермограма,как Вие виждате нещата,възможно ли е " всичко да се въведе в ред  " :oops:,какъв е шанса за забременяване по естествен начин.Забравих да спомена ,че в момента съпругът ми провежда лечение с Permen,след което ще направим контролен спермален анализ.И един последен въпрос ако след лечението има или няма (но силно се надяваме да има подобрение) подобрение към кого и каква помощ трябва да потърсим,и в каква посока трябва да тръгнем?


             Предварително Ви благодаря за отделеното време д-р Даскалова!

 

Понякога лечението има ефект и показателите постепенно се нормализират. Друг път това не може да стане и се преминава към някой от методите на асистираната репродукция /инсеминация, ин витро оплождане/. Все пак нещата не са безнадеждни, когато има сперматозоиди, има и варианти, които можем да предложим.


Още веднъж Ви благодаря,д-р Даскалова!  :)
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #312 -: Юли 03, 2013, 20:19:39 pm »
Здравейте д-р Даскалова
Ще помоля за коментар и по спермограмата на мъжа ми. Имаме едно дете на 6г. и от 2,5г. правим опити за второ:
Обем: 6.7
Време на втечняване:под 10 мин.
ВИЗКОЗИТЕТ: под 3мм
РН:                 9.0
Брой на сперматозоидите: 16 750 000 в мл
Подвижност:
-51% нирмокинетични
-14% хипокинетични
-35%акинети
ВИТАЛИТЕТ: 58%
МОРФОЛОГИЯ: 53%норм.,47%-с разл.дефекти, от тях
 -41% в областта на главата
 -30% в средната част
 - 29% в областта на опашката
ПРИМЕСИ:8-10 % Леу, Ер, пл.еп.клетки , лецитинови телца, детрит
ПРЕЖИВЯЯЕМОСТ: 60% ЗА 90 МИН.
ДИАГНОЗА: ОЛИГОСПЕРМИЯ гр.I
<br />
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #313 -: Юли 04, 2013, 20:11:57 pm »
Здравейте,искам да попитам какво мислите за втората спермограма на мъжа ми,сега предстой трета за документите за инвитро фонда.Ние посещщаваме клиника Малинов и казаха,че само инвитро е шанса за бебе.
Клиника Малинов посещаваме,при Петра Семерджиева сме.Ето резултатите от тяхната спермограма.
Обем 1.80                                 >1.5 мл
Втечняване Затруднено        30-60 мин
pH 8.00                                      >= 7,2
Клетъчни елементи Дебрис      Липсва
Агрегация Липсва                     Липсва
Аглутенация 1А                             1А
Коагулуми Липсват                    Липсват
Vitality test Не е правен             >= 58%

Концентрация                                                                   общо     в %             концентрация
4,74 млн/мл                        >= 15 млн/мл     Мотолитет     54        22,31    млн/мл 1,06   млн/еякулат 1,90
8,53 млн/еякулат               >= 39нмлн/мл                              Референтна стойност >= 40%


Мотилитет                         Общо           В %            Реф.стойности        Концентрация
Прогресивно подвижни       24              9,92            PR(A+B)>= 32%    млн/мл 0,47   млн/еякулат 0,85
Бързи прогр.подв.(А)             4              1,65            А >= 25%                          0,08                        0,14
Бавни прогр.подв.(B)            20             8,26                                                      0,39                       0,71
Непрогресивно подв.(NP)      30            12.40          PR+NP>=40%                    0.59                       1.06
Неподвижни (IM)                  188            77.69                                                    3.68                        6.63


Кръгли клетки         Концентрация           Референтни стойности
                                        1,69                                 <= 1млн/мл

LeucoScreen test        Наличие                Реф.стойности
Левкоцити                       не                       <= 1млн/мл

Морфология по Крюгер          Общо                  В %
Нормална форма                        9                      4,50
Патологични форми                  191                    95,50

Референтни стойности  за Нормални форми
>=15% Нормални стойности,прогноза за добра оплодителна способнист
от 5 до 14% Стойност под оптималната,прогноза за намалена оплодителна способност
<= 4% Ниска стойност,прогноза за влошена оплодителна способност

Базова класификация                       общо                    В %
Нормални форми                                  9                       4,50
Деформации на глава                       117                     58,50     
Дефекти на шийка                            160                     80,00
Деформация на опашка                     0                         0,00
Цитоплазмени капки                           0                         0,00

Множество дефекти                       общо                      В %
Глава+шийка                                      86                       43,00
Глава+опашка                                      0
Шийка+опашка                                    0
Глава+Шийка+Опашка                        0

Само един дефект       общо                      В %               
Глава                            31                         15,50       Тератозооспермален индекс           1,45    <= 1,66
Шийка                          74                         37,00      Индекс на мултиплени аномалии      1,45   <= 1,76
Опашка                        0                           0,00        Индекс на деформация                     1,39


Директен тест за наличие            В %            Рефр.стойности
на антитела в еякулата

Ig G                                          не е правен       Негативен<10%
                                                                           Неустановен 10-39%
Ig A                                          не е правен       

Залючение:
OLYGOASTHENOTERATOZOOSPERMIA/концентрация,подвижност и морфология на сперматозоидите под норма


Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #314 -: Юли 12, 2013, 15:52:57 pm »
А това е изследването....какво значи препоръка СБ?


Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #315 -: Юли 13, 2013, 12:32:31 pm »
 Здравейте, д-р Даскалова. Пратих ви имейл с молба за коментар, защото тук не успях да прикача файл. Благодаря предварително
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #316 -: Юли 24, 2013, 18:38:18 pm »
Здравейте д-р Даскалова
Ще помоля за коментар и по спермограмата на мъжа ми. Имаме едно дете на 6г. и от 2,5г. правим опити за второ:
Обем: 6.7
Време на втечняване:под 10 мин.
ВИЗКОЗИТЕТ: под 3мм
РН:                 9.0
Брой на сперматозоидите: 16 750 000 в мл
Подвижност:
-51% нирмокинетични
-14% хипокинетични
-35%акинети
ВИТАЛИТЕТ: 58%
МОРФОЛОГИЯ: 53%норм.,47%-с разл.дефекти, от тях
 -41% в областта на главата
 -30% в средната част
 - 29% в областта на опашката
ПРИМЕСИ:8-10 % Леу, Ер, пл.еп.клетки , лецитинови телца, детрит
ПРЕЖИВЯЯЕМОСТ: 60% ЗА 90 МИН.
ДИАГНОЗА: ОЛИГОСПЕРМИЯ гр.I

Да го е преглеждал уролог? Количеството е над нормата, рН - също, молфологията е измислена, заключението не съответства на терминологията ... изобщо повторете изследването в друг център. Избери си от този линк http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #317 -: Юли 24, 2013, 18:41:05 pm »
Здравейте,искам да попитам какво мислите за втората спермограма на мъжа ми,сега предстой трета за документите за инвитро фонда.Ние посещщаваме клиника Малинов и казаха,че само инвитро е шанса за бебе.

Има доста сериозна разлика между различните спермограми, коментирали ли сте на какво се дължи това драстично влошаване?

Дори и за ин витро оплождане е добре да се търсят причини и да се провежда лечение. При по-качествени сперматозоиди имаме по-висок шанс за оплождане, респективно за бременност и обратно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #318 -: Юли 24, 2013, 18:41:43 pm »
А това е изследването....какво значи препоръка СБ?

Не зная. Може би е добре да попиташ в лабораторията.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #319 -: Юли 24, 2013, 19:19:29 pm »
Консултирахме се с д-р Кацров, той назначи лечение три месеца с андроситол и трибулус на хапчета, утре ще имаме готова трета спермограма и ще ви  пусна за мнение. Д-р Кацаров каза, че иска да се проведе лечението защото мисли, че ще има подобрение......