0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте млади мамчетаааа,заповядайте в новата седмична темичка,да си споделяме за наще бебчета кое,какво,защо.
 Пускам тази тема и по молба на доста съфорумки :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Седмична тема на мамите с бебчета до 1 год. :)
« Отговор #1 -: Март 21, 2011, 13:19:54 pm »
Ехаа, супер темичка.
Да ни е честита! :D






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Седмична тема на мамите с бебчета до 1 год. :)
« Отговор #2 -: Март 21, 2011, 13:21:11 pm »
Здравейте и от нас !
Приятна седмица пожелавам задава се хубаво време ще бегаме по разходки май .
[/url]
Re: Седмична тема на мамите с бебчета до 1 год. :)
« Отговор #3 -: Март 21, 2011, 13:22:54 pm »
Браво Маймунче, аз също съм за идеята да има такава тема, дано и модераторите ни я харесат!
Аз първа ще споделя за неволите си...
След като установихме, че кърмата ми не достига на бебка започнахме дохранване с АМ, по съвет на доки Фризопеп. Да де, но започнахме да връщаме и да не акаме, та вкарахме и Фризовом в менюто. От него пък прекалихме с акането, но продължаваше да връща... И вече на своя глава реших да мина на Нутрилон, еее запече се! Тогава доки каза почвайте Дуфалак, давах в неделя и вечерта се изака, дадох днес сутринта и пак се изака. Според вас да спирам ли с Дуфалак или да и го давам още няколко дни? :?

Re: Седмична тема на мамите с бебчета до 1 год. :)
« Отговор #4 -: Март 21, 2011, 13:26:34 pm »
Лин ,най добре се води по детето,дай и шанс да се изака без дуфалак ,ако я видиш че се мъчи много давай още някой друг ден.Знам че при смяна на млеката ,има период на адаптация и затова се запичат децата..дано скоро се оправи и да нямате нужда от дуфалак.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Седмична тема на мамите с бебчета до 1 год. :)
« Отговор #5 -: Март 21, 2011, 13:29:15 pm »
Lindsey, под запек се смята неизхождане поне 4 дена (поне според това, което са ми казвали педиатри), твърди и болезнени изпражнения. в неделя, т.е. вчера, си дала дуфалак, днес защо? какви са изпражненията? твърди, болезнени или с нормална консистенция, но по- рядко като честота на изхождането?
*
Re: Седмична тема на мамите с бебчета до 1 год. :)
« Отговор #6 -: Март 21, 2011, 13:31:33 pm »
Линдзи, защо ви е предписан Фризопеп?Това е лечебна храна.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Седмична тема на мамите с бебчета до 1 год. :)
« Отговор #7 -: Март 21, 2011, 13:37:43 pm »
Вики, дадох и днес,защото снощи ака съвсем малко, колкото да изцапа памперса. Ще опитамутре да не и дам, дано вече е минало.
Смарайди, бяхме на Фризопеп, защото според доки процента на деца с алергия е много голям и да не рискуваме да видим дали и беба има, по добре първите 2-3 месеца да е на тазихрана, все пак тя тежеше 2800...
Та така де, вече сме на Нутрилон, вие с какво храните бебоците?

*
Re: Седмична тема на мамите с бебчета до 1 год. :)
« Отговор #8 -: Март 21, 2011, 13:43:59 pm »
Аз храня с НАН сензитив, изключително доволна съм. От него изчезнаха коликите защото има намалено съдържание на лактоза, която е причина да коликите.  Ака си редовно.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема на мамите с бебчета до 1 год. :)
« Отговор #9 -: Март 21, 2011, 14:09:48 pm »
съжалявам, но има достатъчно теми за майките с бебчета до 1 год.

първо - имаме общата седмична тема на майките, ето новата: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45437.0

второ - имаме цял подфорум за хранене и захранване: http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=27.0

трето - имаме подфорум за педиатрични грижи и консултации, със специална тема за майките на бебета до 1 год.: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45440.0

повече теми от тип "седмична" на този етап не са нужни и моля да не пускате повече такива.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!