0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #20 -: Март 08, 2011, 12:28:09 pm »
Маригири, аз с нищо не съм се примирила.
Не съм видяла нито една хлебарка, имаше топла вода когато исках да се къпя, сестри и санитарки ми помагаха много.

За стафилокока научих доста след като ни изписаха, не знам вътреболнична инфекция ли е, какво е, но върху това трябва да се работи. 
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #21 -: Март 08, 2011, 12:40:16 pm »
Да може би трябва да се смени заглавието и да разказват за раждания и в окръжна болница.
И аз хлебарки не съм виждала родих ноември бях 6 дена на випа и после два дена на 4 етаж в самостоятелна стая видях и двете места така да се каже.
Нищо му нямаше на леглото на 4 етаж , лекарките от детското са еднакви за цялото Аг и бяха отвратителни ние нямахме стафилококи ,но откриха клебсиела към пети месец.
Затова съм решила живот и здраве просто да родя на 4 етаж в пъти е по евтино и за малко по хубаво обзавеждане няма смисъл за 5 дена да ги дам тези пари. Но за друго място освен Аг не съм се и замисляла там ще е пак освен ако не тръгне раждане много по-рано тогава мисля да пътувам за София, дано не се налага .

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #22 -: Март 08, 2011, 12:43:54 pm »
При мен бе оная сган с хлебарките от 5 породи :x./лятото им е пика/,но сега с новата управа може да са взели мерки
Снимки имах,но не гледка за тук 8)
Сега се интерсувах за Окръжна и разпитах лекаря към който съм се ориентирала.
Ще споделя казаното от него .След 34г.с. не е проблем да се родят бебета там,а за по-ранно раждане проблем не е е екипа а техниката, която липсва.Транспортират в АГ единствено поради тази при4ина.
« Последна редакция: Март 08, 2011, 12:45:28 pm от Vali :) »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #23 -: Март 08, 2011, 12:49:23 pm »
А защо не се коментира Окръжна болница?
Аз 4естно да си кажа на там гледам живот и здраве :)

миналата година съпруга на колегата ми роди там, еми момичето лежа в коридора през целия престой....защото нямаше свободни стаи, а всички стаи във ВИПа били свободни, ама щом не си платил....не може, иначе в коридора може.. :?
за неонатология там нищо не съм чувала... :?
дано някой да сподели нещо.... :wink:

п.п. ако може наистина някой от модератори да вмъкне и Окръжна болница в заглавието, поне да се коментират и трите болници  :wink:
« Последна редакция: Март 08, 2011, 12:57:37 pm от marigri »
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #24 -: Март 08, 2011, 13:01:59 pm »
Доколкото съм 4увала не може да съществува Родилно отделение без Неонатология,но може и да бъркам.Това след някакви промени в закона


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #25 -: Март 08, 2011, 13:04:59 pm »
Темата като цяло си е за сливане с "Раждането къде и как"  :wink:
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #26 -: Март 08, 2011, 13:46:06 pm »
Темата като цяло си е за сливане с "Раждането къде и как"  :wink:

права си.... :wink:
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #27 -: Март 08, 2011, 13:50:37 pm »
Там става въпрос основно за софийски клиники ,а тук за варненски :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #28 -: Март 08, 2011, 14:10:46 pm »
Вярвайте ми, лятото раждах една хлебарка не видях. Вале, я си признай, да не си ги донесе в болницата като домашни любимци  :lol:
Сега се мъча да си спомня, но леглото ми май беше на матрак - от тези единичните като ъгловите от едно време. Отделно имаше 2 дюшека, защото бяха по-тънки.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #29 -: Март 08, 2011, 14:20:09 pm »
Мимоооо :lol:,моите у нас са 6 модел и са за ли4на употреба :lol:
То имаше едни  като ги питах при тях имали и те "НЕ".Познай защо "НЕ"?
Просто си спят на тъмно и не ги виждали и затова нямало :wink:
И все пак раждахме в разли4ни години.
Не ме карай свидетели да карам у вас и снимки ли искаш?
По принцип мизерята не ми пре4еше ,но хлебарките ми идваха в пове4е.Не е нормално ве4ер да бягам с джапанката  и да трепя 4 дена.Моят синковец бе само една ве4ер при мен и ни изписаха,но на колежката вардех.Така и така не спях от гнус и страх  да не ни полазат.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #30 -: Март 08, 2011, 15:32:26 pm »
Мимоооо :lol:,моите у нас са 6 модел и са за ли4на употреба :lol:
То имаше едни  като ги питах при тях имали и те "НЕ".Познай защо "НЕ"?
Просто си спят на тъмно и не ги виждали и затова нямало :wink:
:lol: :lol:Мими....ти да не си стояла на тъмно,аааа  :lol: :lol:за това, да не си ги видяла... 8O :lol:
шега на страната, дано наистина да си взели мерките...иначе изтръпвам от разказите на Вали... :x
а това за стафилококи защо не го казват на майката... 8O
защо трябва да се разбира в последствии или от епикризата... 8O
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #31 -: Март 08, 2011, 17:25:43 pm »
От АГ не о4аквай коректност относно здравословното състояние описано в епикризата според мен,а може и да не съм права.Ще споделя още нещо.
Гого се роди в 8 месец,нормално раждане,след доста перипетии.
Не изплака,а измънка леко.Взеха го веднага и го сложиха в кислородна палатка,в последствие с кувьоз.На другият ден д-р Александров дойде да ни види и се 4удеше защо не е при мен.Отиде да види  каква става.
С две думи доклада му бе:
С4упена клю4ица,оток на главата и доста синини по телцето и едната ръка.
Никъде в епикризите не е споменато нищо.Може би не е трябвало ли?Не е важно това ли?

Изписаха ни с 20 път над нормата билеробин ,да 20.Ли4ната лекарка остана стаписана.
Това е.
Как да отида пак там?Нямам доверие по4ти на никой :?
« Последна редакция: Март 08, 2011, 17:28:32 pm от Vali :) »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #32 -: Март 08, 2011, 17:39:48 pm »
Аз като бях за пункция и трансфер в аг,не останах чак толкова разочарована.Вярно че комунизма е още жив там,но като си занесеш чаршафи,обстановката става малко по комфортна.В пьрвия момент като седнах на леглото и потьнах,беше от онези русенските,от време оно....ноооо после си заспах.Предполагам че стаите вьв випа са сьщите като тези при Александров,така че сьм подготвена вече какво ме очаква,но това не ме притеснява,все още сьм на мнение че за Варма там е най-доброто място за раждане,е недай си Боже ако нещо е писано да става,ще стане навсякьде,вьпроса е кьде как ще отриагират,в това отношение предпочитам да сьм по близо до Александров:)))
*
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #33 -: Март 08, 2011, 17:46:54 pm »
Вали, ти направо ме втрещи...........Много неща бих понесла, но хлебарките ми идват в повече, особено като зная какви са ТЛЪСТИ варненските. Просто много ме е гнус от тях, камоли да ги трепя с джапанки............ужас.
Не съм лигла - напротив, но хора живеем все пак в 21-ви век....
Маригри и на мен ми стана неприятно, че нападнаха Чуспито пък може би и мен индиректно, но няма значение..........
Абе хора я си признайте - кой не обича лукса? Кой не иска да му е комфортно? Аз такъв човек не познавам. А какво се оказва на практика - плащаш хилядарка пък мизерията същата?
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #34 -: Март 08, 2011, 17:57:23 pm »
Миркас пак не четеш Валя е раждала на 4 етаж  там е имало хлебарки там раждането е БЕЗПЛАТНО . За Випа казах чисто е но не си заслужава да се дадат толкова пари за два -три дена . И разликата там е че са 10 стаи с една родилка в стая пък на 4 етаж са много повече и в обикновена стая са две родилки и две стаи са с една баня и тоалетна.
Фани е раждала лятото на випа ако може да се включи да каже там как е било с хлебарките .

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #35 -: Март 08, 2011, 19:33:02 pm »
Фани е раждала лятото на випа ако може да се включи да каже там как е било с хлебарките .

   :? Мдааам, хлебарките са навсякъде...видях една в моята баня...но явно беше инцидентно...за хлебарките няма ВИП или 4 етаж...навсякъде са.Иначе не съжалявам за парите платени във ВИП-а,имах възможност да се отдам изцяло на първите мигове с детето си...предпочетох да съм самостоятелна и да не се съобразявам в стаята с друго бебче и майка му (в което няма нищо лошо,разбира се).Акушерките там ме научиха на всичко,така че излязох от там много-уверена как да си гледам бебчо(нямате си идея,колко уплашена бях,че няма да се справя).Помислете дали това искате,а обстановката не е от значение.
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #36 -: Март 08, 2011, 20:00:28 pm »
Миленка...мислиш, че във ВИПа забранен вход за хлебарките... :lol: или те ще бъдат там по Вип модел... :lol:
в една стара сграда, която не се подържа....ако има някъде тея гадини, те ще бъдат навсякъде.....най малко по канализация могат да се разхождат из всички етажи.. :wink:
ама ти си добре....все ти се пада през студените сезони да раждаш  :wink: и срещата с гадините ти се разминава  :D
Re: Раждане в Майчин дом Варна или АГ Варна
« Отговор #37 -: Март 08, 2011, 20:13:12 pm »
Хаха ми да сте му мислили бе като сте забременявали  :wink: шегичка ама май наистина съм изкарала късмет със сезона .Сори за оффа

*
Абе на светло си спях - с двете бебета при мен дори ме беше страх да заспя данеби да не ги чуя ако реват  :lol: Явно нападението а хлебарките е било след мен, все пак аз раждах 2008. Но ако някоя година дойде ред да раждам пак, пак там ще е.
Валя може да си видяла в темата в бг мама ,но аз да напиша и други може да се интересуват
отворени врати този месец
МБАЛ "Света Анна-Варна" АД, бул. Цар Освободител 100
За записване: Силвия Русева, ст. акушерка – тел. 052/ 692 65 97
31 март, четвъртък 15:30 ч.
Това се отнася за окръжна болница.