0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #40 -: Февруари 22, 2011, 19:43:10 pm »
Силванче, направо нямам думи :bighug:
Говори и с докторите, трябва да има адекватен отговор.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #41 -: Февруари 22, 2011, 20:32:14 pm »
Нямат обяснение ембриолозите, и д-р Стаменов вдига рамене  8O.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #42 -: Февруари 23, 2011, 07:48:23 am »
Включвам се и аз  :wink:- Много положителни емоции, успешни процедури и добри новини накрая :D
С приближаването на пролетта, желая на всички бъдещи мами леки и безпроблемни дни, а на всички нас борещи момичета- Кураж, не губете Вяра! И нашия ден ще дойде!

Момичета, и втория ми замразен трансфер не можа да стане, от четирите ембриончета нито едно не се размрази  8O .
Силванче, много съжалявам. Предполагам как се чувстваш :(, само не се предавай!
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #43 -: Февруари 23, 2011, 08:39:31 am »
И при мен така се получи.Др.Персенска не можа да ми обясни защо така стана.Миналата година от пет оцеляха четири,а този път нито едно не издържа размразяването.Аз вече си мисля,че проблема е при замразяването или размразяването.
« Последна редакция: Февруари 23, 2011, 08:41:45 am от rozy74 »
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #44 -: Февруари 23, 2011, 09:21:46 am »
Ех, нова тема - нов късмет!   :D
Радвам се, че ви има, момичета! Успех на всички!  :D
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #45 -: Февруари 23, 2011, 09:31:42 am »
Аз вече си мисля,че проблема е при замразяването или размразяването.
А защо не се съмнявате в качеството и потенциала на ембрионите? При повечето двойки винаги има оцелели ембриони, но не е възможно да се каже преди ЗЕТ дали ембрионът ще оцелее след размразяване.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #46 -: Февруари 23, 2011, 09:36:32 am »
Силванче, много съжалявам. Предполагам как се чувстваш :(, само не се предавай!
[/quote]

Да, изключително зле се чуствам не точно заради този опит, а защото се оказва, че при мен няма смисъл от замразяване, а все пак замразените трансфери са си още един шанс.

Но какво да се прави, докато имаме сили, средства и най-вече надежда, ще се борим!

Аз вече си мисля,че проблема е при замразяването или размразяването.
А защо не се съмнявате в качеството и потенциала на ембрионите? При повечето двойки винаги има оцелели ембриони, но не е възможно да се каже преди ЗЕТ дали ембрионът ще оцелее след размразяване.



Говорила съм с три ембриоложки, и предния път, и сега, и отговора е, че това не зависи от качеството на ембрионите, след като са ги замразили, са били хубави, а нещо в "ембрионалния скелет" при някои е неустойчив при размразяване.
« Последна редакция: Февруари 23, 2011, 09:41:28 am от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #47 -: Февруари 23, 2011, 09:57:16 am »
т.нар. крехки ембриони
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #48 -: Февруари 23, 2011, 10:08:53 am »
Силве, какво казаха за спермограмата при последния ви опит, взе ли я?
Имате ли подобрение след добавките?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #49 -: Февруари 23, 2011, 10:26:10 am »
Почти никакво подобрение няма, има леко покачване на концентрацията и морфологията, подвижността е същата, но не е пред мен сега спермограмата да напиша цифрите точно.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #50 -: Февруари 23, 2011, 10:43:59 am »
silvanchence , много съжалявам за теб. Не си спомням дали си писала, но вие правихте ли SDI-тест? Когато се наложи ние да правим този тест, точно това беше едното обяснение - да се види какъв е процента за преживяемост на ембрионите.
А докторите не ти ли предложиха да съчетаете ЗЕТ + ЕЦ? Тогава, ако няма размразяване, а пресния ембрион е добре, пак може да се направи трансфер. Не знам друго какво да те посъветвам, щом и докторите вдигат рамене.


*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #51 -: Февруари 23, 2011, 11:59:14 am »
И при мен има същия проблем - ембрионите не оцеляват при размразяването. Правили сме две замразявания - първия път от 5 замразени ембриона, оцеля само един, втория път от два замразени не оцеля нито един. А при замразяването бяха много добри - първия път замразени на 3-я ден, а втория път на 4/5 ден. Но бяха много хубави ембриони и двата пъти. А защо не преживяват размразяването и аз нямам отговор, ембиолозите също.
Затова решихме, че при нас това не е вариант.
Така че Силванче, може би се насочете към ултра лека стимулация и колкото ембиончета се получат всичките ги връщате. :) Успех!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #52 -: Февруари 23, 2011, 12:03:52 pm »
mgstra, при мъже с перманентно лоша спермограма, и да си пускаме постоянно СДИ тест файда няма. Особено такива, където най-голямото подобрение е да я докараме до долна граница :lol:, като в моя случай.
Всички вдигат рамене.
За преживяемостта на ембрионите, разчитат на оплождането и развитието до деня на трансфера....после...божа работа :D


И да, misi, моята стимулация беше с по 1 гоналче, с цел да няма останал материал :D
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #53 -: Февруари 23, 2011, 14:01:38 pm »
Здравейте момичета, днес си пуснах тест на 13 ден от инсеминацията и резултатът е 0,17 :( Казаха, ми да направя нов тест след 2-3 дена, но ако трябва да бъдем реалисти, той едва ли ще е различен. Така че ще почвам да събирам нови сили и надежда за следващото инсе или ин витро.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #54 -: Февруари 23, 2011, 14:26:51 pm »
Здравейте момичета, днес си пуснах тест на 13 ден от инсеминацията и резултатът е 0,17 :( Казаха, ми да направя нов тест след 2-3 дена, но ако трябва да бъдем реалисти, той едва ли ще е различен. Така че ще почвам да събирам нови сили и надежда за следващото инсе или ин витро.
Хайде пусни си нов след два дни. Нали на 15-и ден се пуска след инсе.  :bighug: :goodluck:

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #55 -: Февруари 23, 2011, 14:53:52 pm »
Мерси Зай, ще пусна и в петък, но нямам особени надежди.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #56 -: Февруари 24, 2011, 06:55:39 am »
Честита нова темичка! Много късмет на всички и само хубави новини!

Нямаше ме няколко дни, току що дочетох старата тема.
Мая, накой преди време беше писал тук, че динамиката на  щитовидните се влияели и от сезона, в който се изследват.
Точно така е. През зимата се изследват тироидни хормони, за да разбереш дали имаш проблеми с жлезата.

Момичета може ли от Утрогестана да имам температура 37.00 градуса или да търся друга причина ?Трябва ли да пия Парацетамол или ?
Евита, кой ден след трансфер ти е?
Тази температура е нормална, от утрогестана е. Лекарите смятат температурата за повишена когато е над 37,7-37,8. При мен винаги по време на лутеална фаза със или без лекарства е 37,0-37,1.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #57 -: Февруари 24, 2011, 08:52:19 am »
добро утро  :D

Да потвърдя написаното от Lemon. Аз съм с Хашимото и като си видях резултата от ТСХ и  Ft4 вчера и сигурно още повече се е вдигнала стойността  :x - ТСХ е 4.1, Ft4  - 10,15. А през останалите сезони е до 2 ТСХ. Просто сега така се случи да го меря. Мен ме загложди една мисъл дали има връзка с празния ми фоликул този месец  osi_10

Ние понеже борим ЕЦ, решила съм да се обадя на Начев да питам дали не трябва да се качи дозата на л-тироксина.

Успех на всички чакащи момичета, в процедури и предстоящи такива, както и на всички останали  :D


Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #58 -: Февруари 24, 2011, 17:45:32 pm »
Luce, TSH се пуска преди опит с цел да се види дали е в норма, и ако не е се вкарва в норма и тогава се започва опита. Да го пускаш след опита и да гадаеш дали това е проблема няма много смисъл. Според д-р Начев след неуспешен опит трябва да минат 2 месеца и тогава да се пусне нова контрола, тъй като според него лекарствата по време на стимулацията дават отражение на TSH.
Последният ми опит го отложихме по тази причина - в деня преди започване на стимулацията TSH ми беше 3. Аз също съм с Хашимото.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #59 -: Февруари 24, 2011, 18:36:26 pm »
deni_one,благодаря за информацията, това го знам  :D Ние събираме ембриони на абсолютно ЕЦ

Успех на всички  :D :D :D :D