0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #520 -: Февруари 25, 2012, 08:54:36 am »
 Жаси, в Щерев роди моята зълва, както и аз съм била пациентка там, по друг повод. Отлични условия. Първото раждане и беше при д-р Тимева, секцио. Сега при втората бременност нямаше проблеми, също и второто секцио мина безпроблемно. Единствените притеснения идваха оттам, че водата на бебка беше зелена и май е преносена. А нали се сещате, секциото беше 10 дни преди предполагаемия термин...
 
 А, за мен голям недостатък, 2500лв раждане...

 За д-р Диков от Шейново, невероятен човек и добър хирург
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 08:56:48 am от didon »
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #521 -: Февруари 25, 2012, 09:05:17 am »
Аз родих при д-р Диков в Шейново, разказала съм по-нагоре в темата. Невероятен лекар и човек. Истина е, че проверих доста опции за раждане като водещото не бяха нито парите нито условията, а лекаря. Не съжалявам за избора си и го препоръчвам горещо.
Не ми взе нито стотинка от регламентираното.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #522 -: Февруари 25, 2012, 13:21:49 pm »
Къди, прочетох разказа ти за раждането.
Дали би могла да споделиш как става самото насочване към д-р Диков за водещ раждането - в коя седмица се срещна с него, за да уточните, че той ще бъде твой избор?

Аз родих преди 4 години първото си дете при него, но тогава той беше в Токуда. Също като теб съм много доволна (естествено раждане). Не само спокоен и вещ, а и тогава демонстрира едно чувство за хумор, което доста разведри обстановката, така да се каже.

Сега се чудя дали се обърна към него или към друг лекар от Токуда.
Не съм сигурна, че и второ раждане ще бъде нормално.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #523 -: Февруари 25, 2012, 14:46:35 pm »
Къди, прочетох разказа ти за раждането.
Дали би могла да споделиш как става самото насочване към д-р Диков за водещ раждането - в коя седмица се срещна с него, за да уточните, че той ще бъде твой избор?

Аз родих преди 4 години първото си дете при него, но тогава той беше в Токуда. Също като теб съм много доволна (естествено раждане). Не само спокоен и вещ, а и тогава демонстрира едно чувство за хумор, което доста разведри обстановката, така да се каже.

Сега се чудя дали се обърна към него или към друг лекар от Токуда.
Не съм сигурна, че и второ раждане ще бъде нормално.


Аз му се обадих на мобилният, но можеш да запишеш час в Центъра за семейно планиране, той преглеждам там всяка сряда. Мога да ти дам мобилният му телефон на лични.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #524 -: Февруари 26, 2012, 11:19:11 am »
Да разкажа и аз за моето раждане. От Малинов ми препоръчаха Тина Киркова, Токуда и Шейново (мисля) със съответните екипи. Аз обаче бях едноплодна бременност без показания за секцио и така и не се обърнах към препоръчаните болници, което по късно осъзнах като голяма не по скоро като огромна грешка. Беше ми трудно да си представя как в августовските жеги ще се прибираме с бебка до Благоевград, и как няма да си "овършея" къщата точно преди раждането. И така понеже свекито беше категорично против родилното в Благоевград, а пък аз не исках София се спрях по средата - частната болница на Лефтеров в Дупница. Само добри отзиви за нея, дори и сега още чувам. Но стандарта там е много далече от другите частни болници в София поне. Та така свързах се с д-р Динов завеждащ АГ отделението, по негово мнение щяло да бъде едно нормално и лесно раждане, за да не станели обаче изненади ми предложи предизвикано раждане на 15.08. Макар от Малинов да ме бяха предупредили да не се съгласявам на такъв вариант, като разбрах че след 2 дни мога вече да си гушкам бебето съвсем забравих за предупрежденията а то имало защо ама късно прочетох.
И така в ранните часове на 15.08 още в 3 през нощта обаче ми започнаха родилните контракции, толкова ли съм нямала търпение вече не знам. В 7 както се бяхме разбрали бях в отделението и от там се започна. Приеха ме в 8 - 8:15, вярно че контракциите си ми бяха на 30 мин но все пак. Към 9:25 ми включиха система окситоцин и всичко започна да се случва много бързо. За мой късмет обаче имаше планирано секцио, което беше започнало. В предродилна имаше още една жена за нормално, но по едно време започнаха да губят тоновете на бебето и да я подготвят и нея за секцио. Абе едно суетене се започна, а мен никой не ме поглежда, усештам аз че ще раждам не че съм знаела какво е но все пак напъните стават все по силно. Опитвах се да стискам зъби но по едно врема май съм се развикала защото дойде една акушерка да ми прави забележка да съм била по тиха, като и казах че раждам извика една лекарка, тя като ме погледа и вика главата се подава бързо. И така с три напъна в 10 и 25 вече всичко приключи или поне така си мислех.
Персонала са изключително намусени, да не посмее човек да ги попита нещо. За съвети за кърмене - абсурд. Запушен мръсен канал в банята, един душ като хората не можеш да си вземеш. Нямат система за охлаждане на стаите, август в стая с южно изложение - боже все едно бях в ада. И за да не ставам прекалено многословна изписаха ни на 4-ти ден, след 50 дни кървене на 5.10 ми направиха абразио в Благоевградската гинекология от д-р Митов или Митев все забравям как беше точно (завеждащия отделението), в резултата от хистологията пише некрозирали плацентарни части. И точно тогава мисля че беше случая с Деяна. Както и да е, позамислих се аз и върнах лентата назад спомням си аз че лекарката гледа някаква плацента и каза че всичко е ок, но пък си спомням също че санитарката я донесе тази плацента от операционната, а не си спомнях някой да я е носил моята на там. И така по мои изводи си мисля че са гледали плацентата на жената със секцио, може и да греша. В последствие разбрах защо са били ошашавени всички на същата тази при разреза са цепнали главичката на бебето. Шурнало е доста кръв и докато го зашият... В последствие от нея разбрах и друго потресаващо - те хубаво са зашили бебето но без да му обръснат косичката при раната, и така там е попаднал косъм! В последствие става нещо като киста и се налага операция на бебето!
Извинявам се за дългия пост, знам че има много жени които са доволни от частната болница в Дупница, може и аз да съм жертва на обстоятелствата но никога и по никакъв повод не бих препоръчала раждане там и не бих се върнала.

Ужас!!!!!!
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #525 -: Февруари 26, 2012, 18:55:37 pm »
Жаси, в Щерев роди моята зълва, както и аз съм била пациентка там, по друг повод. Отлични условия.
 А, за мен голям недостатък, 2500лв раждане...
Цената е 2350 лв, а за здравноосигурени - 1850 (500 лева се поемт от здравната каса).
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #526 -: Февруари 27, 2012, 17:18:22 pm »
 Не смятам, че е от съществено значение съвсем точната сума, но за протокола, зълва ми роди на 10.02. здравно осигурена, второ раждане в клиниката, плати 1995лв
 То в крайна сметка, който иска и може да си позволи, няма да прави въпрос за 200 лв /или нещо подобно като цифра/. Виж от 350лв до 2000лв, това според мен вече си е разлика

 Успех на всички момичета, на които им предстои. Пожелавам едно невероятно изживяване, само с положителни емоции
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #527 -: Март 30, 2012, 11:30:36 am »
Момичета да ви попитам нещо,в Щерев имат ли неонатология? Според вас къде в София е добре човек да роди близнаци?
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #528 -: Март 30, 2012, 13:17:01 pm »
Момичета да ви попитам нещо,в Щерев имат ли неонатология? Според вас къде в София е добре човек да роди близнаци?

Повечето раждат в МД.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #529 -: Март 30, 2012, 22:53:29 pm »
Момичета, това 2500 лв обявени цени ли са???
Аз раждах в "Дева Мария"- Ветрен (това е Бургас) и регламентираната цена там е 750 лв.
Условията са повече от хубави, грижите- също. Стаите са с по 2 легла, с телевизор, с прекрасни хигиенни условия. Лекарите са много добри.
Учудвам се на такива цифри в София, където има толкова болници и конкуренция, а тук, където са само две и едната е държавна, в частната цената да е толкова ниска спрямо  софийските клиники цената. (Сега си обяснявам защо има доста пловдивчанки и софиянки, желаещи да раждат тук)
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #530 -: Март 31, 2012, 09:34:19 am »
2500лв. явно е цена в някоя частна клиника. Лично аз не платих и лев повече от регламентираното по закона.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #531 -: Март 31, 2012, 13:22:40 pm »
Момичета да ви попитам нещо,в Щерев имат ли неонатология? Според вас къде в София е добре човек да роди близнаци?
Не, в Щерев нямат неонатолигия (това е клиника, не болница). Дори в Шейново нямат и ако се наложи траспортират бебетата в Педиатрията и това беше една от причините да не родя в Шейново (има и друга, но неискам да я коментирам гласно)
Ако имаш средства роди в Токуда.Аз родих там секцио и съм изключително доволна от обстановката, лекарите и изобщо отношението на целия персонал. Изключително отзивчиви и мили.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #532 -: Март 31, 2012, 14:27:59 pm »
Момичета да ви попитам нещо,в Щерев имат ли неонатология? Според вас къде в София е добре човек да роди близнаци?

Повечето раждат в МД.

И аз препоръчвам МД-София заради неонатологията и добрите специалисти, които работят там.
Дано всичко е наред и не се наложи дечицата ви да са в неонатология разбира се.

И понеже видях, че си писала и в близнашката тема, с цялото ми уважение към всички мнения на момичетата с многоплодна бременност, но според мен е доста рисковано да родиш без предварително избран екип когато очакваш близнаци.

Аз раждах при д-р Дяволов в МД-София. Пусни търсачка ако те интересуват мненията за него.
Родилните зали и етажите за следродилен престой в МД-София вече са ремонтирани и първите със сигурност отговарят на всички изисквания и очаквания на родилките. Можеш да се запишеш и да отидеш да видиш условията, да си зададеш всички въпроси на акушерките, да си избереш лекар.

Лека бременност и успех където и да решиш да раждаш.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #533 -: Март 31, 2012, 20:13:39 pm »
Благодаря ви момичета за отговорите, със сигурност ще избирам лекар и екип просто се чудех в коя болница да е
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #534 -: Март 31, 2012, 22:11:16 pm »
След голямо четене и мислене,най-накрая и аз взех решение,спрях се на Д-р Бойко Димитров от Токуда.Бяхме и на първа среща с него,за съжаление той беше много зает и ни отдели точно 5 мин.Тръгнах си доста объркана,дали съм на правилното място и при правилния човек?Моля момичета,които са раждали при него да споделят впечатленията си.Аз ще бъда със секцио,но предпочитам пълна упойка(имам две операции с пълна анестезия и така се чувствам по спокойна)дали мога да настоявам за такава или работят само със спинални?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #535 -: Март 31, 2012, 22:23:36 pm »
TEDI 81, д-р Димитров е наистина добър избор. Имам доста познати раждали при него както секцио така и естествено и всички отзиви са отлични.
Колкото до пълната анестезия не препоръчвам такава при раждане, изпускаш важният момент да видиш веднага детето си, освен това до колкото знам има интубиране и доста трудно излизане от упойка.
Аз раждах със спинална и мога да потвърдя, че никак не е страшно или болезнено.
Мисля, че в Токуда не практикуват пълната анестезия при раждане.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #536 -: Март 31, 2012, 22:52:35 pm »
Ох,Къди много ме е страх бе :oops:Аз съм с много ниско кръвно дори и сега(50 на 80) и като се притесня припадам моментално!При предишните операции едва ме овладяваха ,та да ме упоят така сбилжавах границите.Не мога да си представа как ще чувам и виждам лампите...Според наскоро родила моя дружка се усещало много гадно дърпане по време на операциата,а та си гледала червата в лъскавата част на лампата?!От сега не мога да спя от притеснение.
П.С. днес гледах твоето раждане и искрено ти се възхитих на куража,даже се усмихваше,а аз бях на път пак да припадам,като си се представих на твое място :oops:
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #537 -: Април 01, 2012, 08:05:38 am »
Теди, ако ще е Токуда аз ти препоръчвам д-р Илиев, от д-р Димитров нямам впечатление!

Аз родих първия път с пълна спешно, така се наложи, но определено бих предпочела
да бях "присъствала" и на него, както когато родих Калина!
Не се страхувай, не слушай разкази, всичко ще бъде наред!

Къди, д-р Диков изроди Митака, пазя много топли спомени,
много ми стана мило като го видях във филма!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #538 -: Април 01, 2012, 08:47:09 am »
Ее, Къди, как можах да изпусна да гледам твоето раждане osi_7 Що не каза? :lol: :lol:
Теди, не се притеснявай, нищо страшно няма да си будна по време на раждането.
Вярно, има момент на това дърпане- докато извадят бебето, но то е за много кратко. Мен ме бяха предупредили, макар че не очаквах точно това  :lol: :lol: А чувството да видиш бебето си минута след като са го извадили наистина е неописуемо. Аз също съм чувала, че от пълната упойка се излиза по-трудно. А от това да ме интубират и "дърпането", предпочитам второто. Говори с доктора си за твоите притеснения сигурна съм че ще измислите нещо. :)
В крайна сметка преди да влезеш в операционната меткаш едно за успокоение на душата и си готова!! :lol: :lol: :lol:


*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #539 -: Април 01, 2012, 11:27:12 am »
Ох,Къди много ме е страх бе :oops:Аз съм с много ниско кръвно дори и сега(50 на 80) и като се притесня припадам моментално!При предишните операции едва ме овладяваха ,та да ме упоят така сбилжавах границите.Не мога да си представа как ще чувам и виждам лампите...Според наскоро родила моя дружка се усещало много гадно дърпане по време на операциата,а та си гледала червата в лъскавата част на лампата?!От сега не мога да спя от притеснение.
П.С. днес гледах твоето раждане и искрено ти се възхитих на куража,даже се усмихваше,а аз бях на път пак да припадам,като си се представих на твое място :oops:

 Да ме извините, но тази твоя приятелка е има много силно въображение :)))))