0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #460 -: Юли 22, 2011, 19:15:13 pm »
На въпроса за епидуралната упойка - ами те американците, които я измисли първи се отрекли от нея и вече не я ползвали; била вредна за детето, проучвания сочели че децата на по-късен етап от живота си показвали по-нисък коефициент на интелигентност, най-добрия анестезиолог в  бг не я ползвал вече и т.н. osi_13  С 2 думи скри ми шапката тоз човек, чак дума не можах да кажа
Ха ха ха - то човек да се чуди да се смее или да плаче, защото то си е смехотворно, ама като излиза от лекар е направо за плач.


  
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #461 -: Юли 24, 2011, 19:23:29 pm »
Здравейте!
Аз родих на 14.07 в Окражна болница с избор на екип при д-р Жекова.Много съм доволна!Изключителен професионалист,невероятно добър екип!Целия песонал в отделението са много вномателни.Постоянно те обгрижват.По няколко пъти на ден неонатолозите идват при теб,питат те имаш ли нужда от помош за бебето.Изобщо всичко е страхотно.И ако се чудите каде да раждате там е мястото.
Огромни благодарности на д-р Жекова и целият и екип,за това,че се погрижиха така добре за мен и малката ми дъщеричка Мирела. :youwoman:
Успех на всички бъдещи мами :lol:  :crossfingers:
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #462 -: Август 02, 2011, 16:08:16 pm »
Здравейте! Да се включа и аз...
Предстои ми живот и здраве раждане на 15.12.2011 год. и съм се насочила към Майчин дом гр.София, но все още не съм избрала лекар, тъй като почти не намирам коментари и прекоръки за някои. Моля Ви, ако има раждали там сроко да ми пишат за информация, за уговорки, цени, престой или всичко, което смятат за необходимо. Аз съм от гр.Враца и затова съм малко притеснена как ще се процедира когато наближи дългоочакваната дата за бебо. По медицински препоръки ще трябва да раждам секцио, само това не уточних.
Хубав ден на всички!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #463 -: Август 02, 2011, 16:37:21 pm »
Здравейте! Да се включа и аз...
Предстои ми живот и здраве раждане на 15.12.2011 год. и съм се насочила към Майчин дом гр.София, но все още не съм избрала лекар, тъй като почти не намирам коментари и прекоръки за някои. Моля Ви, ако има раждали там сроко да ми пишат за информация, за уговорки, цени, престой или всичко, което смятат за необходимо. Аз съм от гр.Враца и затова съм малко притеснена как ще се процедира когато наближи дългоочакваната дата за бебо. По медицински препоръки ще трябва да раждам секцио, само това не уточних.
Хубав ден на всички!


Разгледай темата по-обстойно, има писано доста за МД, последният пост е на Ники.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #464 -: Август 02, 2011, 21:12:01 pm »
Здравейте! Да, да, всичко съм прочела... По-скоро се интересувах как става уговарянето преди това и цената каква е? Всичко е подробно описано...
Благодаря предварително! Поздрави
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #465 -: Август 24, 2011, 13:23:54 pm »
Повдигам темата, при възможност новите мами да споделят преживяното.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #466 -: Август 24, 2011, 14:25:24 pm »
Здравейте момичета, знаете ли как стои въпроса с раждане на неосигурено лице (чужденка с виза тук)? Как се заплаща в държавна болница?

Леко раждане на всички!!!
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #467 -: Август 24, 2011, 14:44:52 pm »
Аз малко май съм закъсняла с въпроса ама  :oops: :oops:
Искам да ви попитам (макар че всичко е строго индивидуално) при раждане на първо дете, като започнат контракциите, в началото горе долу на какъв интервал са; как и къде се усещат, как се учестяват,и като цяло колко дълго продължава раждането(от контракциите до появата на бебчо)
Чета в нета ама нещо не мога се ориентирам  :dontknow:

Ще съм благодарна ако родилите "естествено" споделят своя опит


Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #468 -: Август 24, 2011, 15:01:43 pm »
ivanita, аз не съм раждала (все още), но ходих на две училища и на двете първите теми, на които попаднах бяха "болки и контракции". Та ще ти споделя какво казаха там (или поне аз какво разбрах):

1. Подготвителните контракции обикновено започвали в деветия месец. Това са САМО контракции, без болка. Контракцията трябвало да се чувства, в горната част на матката или още казано отпред на корема. Те са хаотични, периодични и отзвучават.

2. Родилните контракции започват обикновено през 30 мин. (примерно) и с дължина на контракцията 15 секунди, като постепенно се увеличава времетраенето на контракцията и се скъсява периода между контракциите докато стигне между 5 и 7 мин. с дължина на контракцията до минута  8O В един момент трябва да се появи и болката (чувства се в кръста или ниско долу в корема. Родилните контракции могат да продължат и повечко часове (примерно 15-16 часа).

Самото раждане (което всички казват, че НЯМА как да не разбереш че започвало), е като се случат някои от следните неща (мисля, че е доста индивидуално): напр. ти изтекат водите (трябва да има раждане до 12 часа), почнеш да усещаш напъни за ходене до тоалетна по голяма нужда (но не трябва да напъваш, докато нямаш достатъчно разкритие, но тук вече ти ще си в болница и там ще ти казват.
Аз за себе си разбирам, че най-важното е да се разбере дали контракциите са лъжливи, т.е. подготвителни, или се скъсяват във времето и се удължават като времетраене, което означава, че са родови, и при честота на 10 мин. аз бих тръгнала към болницата.

Извинявам се за дългия пост, но понеже ми е свежо в главата и толкова много информация и ако мога да бъда полезна ... ако съм написала някоя глупост, моля мамите да ме поправят  :?
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #469 -: Август 24, 2011, 16:58:32 pm »
Здравейте момичета, знаете ли как стои въпроса с раждане на неосигурено лице (чужденка с виза тук)? Как се заплаща в държавна болница?

Леко раждане на всички!!!
Доколкото знам чужденците нямат право на здравна помощ ако нямат медицинска застраховка.Застраховката трябва да е направена в БГ.Само с толкова мога да помогна.Друго инфо нямам.Попитайте адвокат за правата.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #470 -: Август 24, 2011, 17:06:03 pm »
Здравейте момичета, знаете ли как стои въпроса с раждане на неосигурено лице (чужденка с виза тук)? Как се заплаща в държавна болница?

Леко раждане на всички!!!
Доколкото знам чужденците нямат право на здравна помощ ако нямат медицинска застраховка.Застраховката трябва да е направена в БГ.Само с толкова мога да помогна.Друго инфо нямам.Попитайте адвокат за правата.
Може би искаш дакажеш, че нямат право на безплатна здравна помощ, а тя пита как да си платят.

Midge, попитайте в избраната болница, там ще ти кажат.Мъжът ми се наложи да прекара няколко дена в болница и си платихме в самата болница. Вероятно всяка болница има различни цени и процедура, а за ражане може и да искат нещо да се предплати, че да е където иска.

Б.
« Последна редакция: Август 24, 2011, 17:08:04 pm от Bobbie »


  
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #471 -: Август 24, 2011, 17:15:46 pm »
Привет и благодаря! Много малоумно съм си задала въпроса  :oops: по-скоро ме интересува колко, а не как, би струвало в големите АГ болници в София.

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #472 -: Август 24, 2011, 17:26:15 pm »
Привет и благодаря! Много малоумно съм си задала въпроса  :oops: по-скоро ме интересува колко, а не как, би струвало в големите АГ болници в София.



В официалните сайтове има обяване цени за здравнонеосигурени лица. Промениха цената на избор на екип обаче и в момента някои още не са си актуализирали тарифите и затова има доста голяма разлика. Специално за Шейново научих, че цената е вече новата 950лв. избор на екип.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #473 -: Август 24, 2011, 17:36:38 pm »
За неосигурени лица пише, че заплащат цената на избраната услуга + стойността на клиничната пътека, но не намирам колко заплаща НЗОК по тази пътека.
Благодаря отново!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #474 -: Август 24, 2011, 18:09:03 pm »
2. Родилните контракции започват обикновено през 30 мин. (примерно) и с дължина на контракцията 15 секунди, като постепенно се увеличава времетраенето на контракцията и се скъсява периода между контракциите докато стигне между 5 и 7 мин. с дължина на контракцията до минута  8O В един момент трябва да се появи и болката (чувства се в кръста или ниско долу в корема. Родилните контракции могат да продължат и повечко часове (примерно 15-16 часа).

Самото раждане (което всички казват, че НЯМА как да не разбереш че започвало), е като се случат някои от следните неща (мисля, че е доста индивидуално): напр. ти изтекат водите (трябва да има раждане до 12 часа), почнеш да усещаш напъни за ходене до тоалетна по голяма нужда (но не трябва да напъваш, докато нямаш достатъчно разкритие, но тук вече ти ще си в болница и там ще ти казват.
Аз за себе си разбирам, че най-важното е да се разбере дали контракциите са лъжливи, т.е. подготвителни, или се скъсяват във времето и се удължават като времетраене, което означава, че са родови, и при честота на 10 мин. аз бих тръгнала към болницата.


Това е така. Разбира се, като вземе да ти наближава времето, почти непрекъснато се ослушваш за сигнали. Аз дълго лежах в леглото будна, опитвайки се да разбера имам ли контракции (наболяваше ме нещо коремът, но толкова леко, че не знаех дали не си внушавам) - мъжът ми се събуди и аз точно му казвах, че се чудя имам ли контракции, и ме хвана една по-ясна, вече със стягане и лека, но категорична болка. До този момент опитвах да засичам, но не ми се получаваше много, не бяха регулярни. Мъжът ми влезе да се къпе и контракциите станаха на 5 минути, а докато излезе от банята вече бяха на 3 минути. По пътя към болницата се разредиха отново на 5 (нормално е, окситоцинът е стресов хормон и затова не е хубаво да се ходи твърде рано в болницата). Докато ми мереха тоновете, нещата се нормализираха и контракциите станаха на 2 минути. Да, дължината на една контракция е около минута в този момент, та имаш някакви 50-60 секунди да поемеш дъх между контракциите, и това е в най-добрия случай. Но затова хората са измислили епидуралната ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #475 -: Август 24, 2011, 20:05:50 pm »
Докато разглеждах цените в Шейново установих, че искат 250лв за присъстване на бащата при раждане ( 300лв, ако не си избрал екип). Бааааси - да не би да му правят кафе и да се грижат за него-какво точно им струва това, че искат пари за подобно нещо? Това е възмутително и не би трябвало да имат право да искат пари за нещо, за което не вършат никаква работа!

Б.


  
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #476 -: Август 24, 2011, 21:31:35 pm »
Докато разглеждах цените в Шейново установих, че искат 250лв за присъстване на бащата при раждане ( 300лв, ако не си избрал екип). Бааааси - да не би да му правят кафе и да се грижат за него-какво точно им струва това, че искат пари за подобно нещо? Това е възмутително и не би трябвало да имат право да искат пари за нещо, за което не вършат никаква работа!

Б.

Може би за обезкуражаване на присъствието му, за да не им се пречка.
Или за разходи по дезинфекцията на стерилните дрехи, с които присъства. :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #477 -: Август 24, 2011, 21:40:12 pm »
Докато разглеждах цените в Шейново установих, че искат 250лв за присъстване на бащата при раждане ( 300лв, ако не си избрал екип). Бааааси - да не би да му правят кафе и да се грижат за него-какво точно им струва това, че искат пари за подобно нещо? Това е възмутително и не би трябвало да имат право да искат пари за нещо, за което не вършат никаква работа!
Моят мъж беше и на двете раждания, но само докато станеше врем за самото раждане ( напъването) и тогава излзиаше да чака пред вратата. Но и двата пъти си е видял дъщерите на няколко минутки. Не мисля, че е пречел на някого - какво пък толкова правят. Една сестра мери бебеот, почиства го и го увива - имам  филмче от процедурата при второто ми раждане благодарение на това, че той беше там ( понеже мен ме шиеха в този момент).

Б.

Може би за обезкуражаване на присъствието му, за да не им се пречка.
Или за разходи по дезинфекцията на стерилните дрехи, с които присъства. :lol:
Даам така ще да,току виж му дотрябвали стерилни дрехи :-). От тези, дето са по-скъпи, ако не си си избрал екип.

Как точно ще им се пречка? По цял свят не им се пречка, само в Шейново им се пречка - не мисля, че е това. Мисля, че изпозлват, че това е сравнително ново за България и буквално ограбват хората с някаква измислена услуга, която въобще и услуга не е, понеже те нищо не правят.
« Последна редакция: Август 24, 2011, 21:43:28 pm от Bobbie »


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #478 -: Август 24, 2011, 21:52:41 pm »
По-вероятно е за медикаментите за свестяването на таткото  :lol: :lol: :lol:, както и за легло, на което да го положат да легне, милия, докато му дойде сърце на място  :lol:

По въпроса с контракциите - при мен много бързо зачестиха, но моя случай е малко по-различен, бях 3 дни с изтекли води и системи за задържане /преждевременно раждане/. Първите контракции започнаха малко преди да ми свалят системите, бях с около сантиметър-два разкритие. Това се случи около 9:30 сутринта, за отрицателно време станаха на 3 минути, с доооста силна болка в корема, нещо като болка при цикъл, но мноооооого по-силна. Буквално между контракциите заспивах, толкова много енергия ми отиваше в овладяването на болката :lol: Всичко трая около 3-4 часа, като накрая вече бяха много начесто, както казва камбозолка, имах едни 50-60 секунди, а дали не бяха и по-малко, за да си поема въздух. Накрая разкритието бързо стигна достатъчни размери, за да започне раждането, появи се усещане за напъни, сякаш ми се ходи до тоалетна по голяма нужда. Тогава ме преместиха в родилна зала вече, качиха ме на магаренцето и се започна. Самото раждане трая кратко, не болеше чак толкова, напъваш с дъното на таза, ако мога така да се изразя  :oops:, сякаш ходиш по голяма нужда, но без да издуваш бузи при напъните и без да се надигаш от магарето, т.е. гледаш минимално да издишаш, за да можеш да използваш контракцията. Дъщеря ми се роди в 13:37 часа, след 3-4 напъна. Слушаш внимателно акушерката и НЕ НАПЪВАШ докато не ти каже. Хората си знаят работата, няма страшно.
Това е в общи линии, ако имаш други въпроси, питай!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #479 -: Август 24, 2011, 23:06:33 pm »
 Сикс, сигурно защото си била на системи. При мен и при двете раждания след като изтекоха водите мноо скоро след това започнаха контракции, които бяха доста силни. При първото раждане бях с 2см разкритие, когато стана, а при второто с 6см ( но там всичко вървеше страшно бързо). По принцип те нали затова ги пукат в болницата -когато искат да тръгне по-бързо.
 А моят мъж пък като ме гледал и не му изглеждало да е много болезнено - така казал на една приятелка,която го питала. Хем му казах, че бая боли -май не ми е повярвал :-). Сигурно е очаквал да крещя като по филмите, знам ли.
 
« Последна редакция: Август 24, 2011, 23:08:12 pm от Bobbie »