0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #800 -: Януари 13, 2017, 14:09:26 pm »
От коя част на страната сте?Няма ли друг по-голям град с хубава болница покрай вас.В София си е малко цифромания.

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #801 -: Януари 13, 2017, 15:40:35 pm »
Irena.c.i, в София частните болници са горе долу с такива цени. В Щерев (където раждах) и в Надежда (където моя позната роди) цената е 2000лв (- 4-5лв). Дори има и по-скъпи, доколкото знам. Момичетата могат да ти дадат мнения за държавните болници. Но наистина, ако държиш на частна болница, можеш да провериш и в друг град.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #802 -: Февруари 13, 2017, 16:45:15 pm »
Здравейте момичета ! Изчетох вашата темичка и на мен ми предстои естествено (засега) раждане в Токуда при д-р Илиев. За първи път съм бременна и ще раждам и изключително много се страхувам от раждането и болката по време му. Избрала съм да е с епидурална упойка, но въпреки това не знам какво и до колко ще усетя, и разбира се страхувам дали ще ми я сложат, защото съм чувала за практиката в много болница да те убеждават, че е прекалено късно, или че е рано и изпускат момента. Също така след раждането естествено обезболяват ли в Токуда, ако има нужда ?
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #803 -: Март 16, 2017, 13:54:14 pm »
Здравейте и от мен!
Аз съм от София и още не съм решила къде и как ще раждам. Сякаш повече ме влече към секцио, но мои познати ме разубеждават, твърдейки, че болките са ужасни, а времето за възстановяване е до 3 месеца.
Смятам да посетя отворените дни на някои от най-големите болници и да се информирам относно условията за раждане във всяка една.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #804 -: Март 16, 2017, 14:06:33 pm »
Попаднах на тази статия и въпреки, че основната тема е пренаталната диагностика, причината да я споделя тук е възмущението ми от конкретно две твърдения на доктора. Цитирам свободно: "80% от ражданията в елитните клиники по света са секцио" - това като добра практика споделено и "Като сте бременна тази година, ще пропуснете почивката на море в Гърция. Това са ви парите за едно платено раждане."
Жалко, че няма коментари под нея. Сигурно щяха да са също толкова интересни.
http://eva.bg/article/28925-Prenatalnata-diagnostika
 
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #805 -: Март 16, 2017, 14:32:08 pm »
Ето ме и мен   :D Добре ,че е yollie за да ми напомни за тази темичка и аз да се включа.
Като цяло, ако имам възможност бих раждала нормално с/без упойка както тръгне,но за съжаление нямам право на избор.По мед. причини ще раждам секцио.Не се страхувам,може би защото имам не малко интервенции,а й съм на мнение ,че това е част от пътя да станеш майка,никой не е казал че той е лек.Ще боли,ще е дискомфортно,но в крайна сметка живеем в 21 век и има обезболяващи,ако положението е чак толкова нетърпимо.Болницата също е ясна от много време,инвитрото ми е там,следя се там,имам голямо доверие на доктора си и нямам никакво намерение да експериментирам в последния момент.

Относно статията,отдавна съм спряла да се възмущавам на подобни неща.Всеки сам решава за себе си,все пак това е неговото тяло.Винаги ще има за и против дадено раждане.На мен по скоро ми направи впечатление рекламата на 3 и 4 Д ехографите.Определно съм за новите ехографи или каквито и да е било техники,всички знаем тяхните плюсове,но както се казва "не книжката кара колата"
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #806 -: Март 28, 2017, 10:58:04 am »
Привет, мами. Не ми е ясно нещо за размера на таза - като бях на гинеколог ме измери с един инструмент и записа две стойности - едната 17 см., а другата 87 или 89 см. /не помня кое от двете/. Искам да родя по стандартния начин, а не секцио, но не знам какво значат тези стойности. Със сигурност ще обсъдя с гинеколога като дойде време, но засега ми се иска да събера инфо от тези, които са по - информирани.  :oops:
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #807 -: Април 22, 2017, 23:42:23 pm »
Здравейте момичета ! Изчетох вашата темичка и на мен ми предстои естествено (засега) раждане в Токуда при д-р Илиев. За първи път съм бременна и ще раждам и изключително много се страхувам от раждането и болката по време му. Избрала съм да е с епидурална упойка, но въпреки това не знам какво и до колко ще усетя, и разбира се страхувам дали ще ми я сложат, защото съм чувала за практиката в много болница да те убеждават, че е прекалено късно, или че е рано и изпускат момента. Също така след раждането естествено обезболяват ли в Токуда, ако има нужда ?

Здравей, аз точно в Токуда раждах два пъти, при друг лекар, но там работят доста екипно и следват подобни стратегии. И двата пъти беше с епидурална упойка. Няма да увъртат слагането на епидурална упойка, особено ако предварително си се уговорила с лекаря си. Таймирането при мен се получи много добре и двата пъти. Някак магически се координират лекар, анестезиолог и акушерки - не се притеснявай за това. След раждането при мен се наложиха шевове - първият път с местна упойка, вторият път продължиха епидуралната. Спокойно, сподели притесненията си с лекаря си, и той ще направи всичко възможно да намали болката ти.



   La vita è bella
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #808 -: Май 09, 2017, 20:27:43 pm »
Благодаря за отговора. Ще споделя с лекаря ми и стискайте палци момичета ! :)
Здравейте момичета ! Изчетох вашата темичка и на мен ми предстои естествено (засега) раждане в Токуда при д-р Илиев. За първи път съм бременна и ще раждам и изключително много се страхувам от раждането и болката по време му. Избрала съм да е с епидурална упойка, но въпреки това не знам какво и до колко ще усетя, и разбира се страхувам дали ще ми я сложат, защото съм чувала за практиката в много болница да те убеждават, че е прекалено късно, или че е рано и изпускат момента. Също така след раждането естествено обезболяват ли в Токуда, ако има нужда ?

Здравей, аз точно в Токуда раждах два пъти, при друг лекар, но там работят доста екипно и следват подобни стратегии. И двата пъти беше с епидурална упойка. Няма да увъртат слагането на епидурална упойка, особено ако предварително си се уговорила с лекаря си. Таймирането при мен се получи много добре и двата пъти. Някак магически се координират лекар, анестезиолог и акушерки - не се притеснявай за това. След раждането при мен се наложиха шевове - първият път с местна упойка, вторият път продължиха епидуралната. Спокойно, сподели притесненията си с лекаря си, и той ще направи всичко възможно да намали болката ти.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #809 -: Май 10, 2017, 02:29:24 am »
Аз съм раждала и двата пъти нормално с епидурална упойка. Бъди спокойна! Не е страшно. Успех!

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #810 -: Май 10, 2017, 08:21:00 am »
Purple^eyes, аз съм раждала в Токуда при д-р Илиев, нормално, с епидурална упойка.
Наистина предупреди предварително, че искаш с упойка, защото аз не бях казала.
Докторът се случи нощна смяна, точно когато раждах и мислех, че това е късмет, за да не му се обаждат и да става посред нощите, но се оказа, че като дежурен лекар той трябва да обръща внимание на всички родилки (а то беше пълнолуние и тогава винаги има повече раждащи  :lol:). Добре, че дойдоха и техните екипи и после изцяло вече беше с мен. Това обаче забави поставянето на епидуралната упокойка (защото той търчеше напред/назад и докато разпореди да извикат анестезиолог, мина време).
Иначе е много внимателен и след раждането идваше да види как съм. Хареса ми и че не е от лекарите, които те убеждават да раждаш секцио без да има показания за това. След като преносих 5 дни също не ме е плашил със секцио. Чакахме си да тръгне само бебето.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #811 -: Май 11, 2017, 00:50:03 am »
И да не тръгне само, може да се предизвика раждане. От собствен опит говоря. Таман два пъти.  :lol:

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #812 -: Август 08, 2017, 08:42:46 am »
Здравейте, момичета. Предстои ми след две седмици планово секцио в МД при Николов.
Моля за вашите отзиви, мнения, препоръки или просто споделен опит. Чудя се на кой етаж да помоля да ме настанят - 8 или 12. Дали да съм в единична или двойна стая. Да си нося ли помпа или да ползвам тази на МД... Все такива въпросчета ме занимават :)
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #813 -: Август 08, 2017, 17:12:12 pm »
За помпата моя съвет е да си носиш (ако имаш такава).Там където раждах имаше помпи,но не за всички,а аз не си бях купила още,наложи ми се да изчакам до следващата сутрин,за да се освободи,не че се разбрах с пимпата,но това е друг въпрос (изцеждам се на ръка до ден днешен и ми е по-лесно)
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #814 -: Август 08, 2017, 17:17:25 pm »
Аз и двата пъти държах на единична стая, за да мога да си почивам, когато бебето ми не реве. Не си представях моето да кротува, а това на съседката по стая да реве. Нямах нужда от това точно в този момент. Обърнах втория път целия град, за да намеря клиника, където да ми гарантират единична стая.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #815 -: Август 09, 2017, 08:55:30 am »
Да, Блу. И аз не си представям да изтърпявам чуждото бебе в този момент. 
Бебешок, мерси за съвета. По-добре е да си я взема май.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #816 -: Август 09, 2017, 21:21:21 pm »
След раждането бях в стая с още 3 майки.
Беше страхотно. Говорихме си, споделяхме си, помагахме си. Щях да откача, ако бях сама сигурно.
Имахме паравани помежду си и ако искахме можехме да ги слагаме/ махаме.
И до ден днешен си пишем и си споделяме за децата всеки ден. Невероятно приятелство се получи...  :P
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #817 -: Август 10, 2017, 14:02:20 pm »
И аз поддържам връзка с момичетата / общо бяхме 3/, с които бях в стая. Хубавото е, че се оказаха много точни и разбрани, а най-хубаво от всичко беше, че имахме цяла нощ да почиваме и 3-те, защото прибираха бебета.
Иначе, Йоли, задължително си вземи помпа, че когато раждах в МД, само на 12 етаж имаше една ел. обща помпа /само за момичетата за 12ет/, като можеха само 2 жени на веднъж да я използват, т.е. трябва да чакаш, ако е заета. Другият проблем беше, че накрайниците, които се използваха, се стерилизираха през определени часове и обикновено не стигаха и...големи разправии. След 1 ден мъчение, мъжът ми ми донесе на Авент ръчната помпа, която ми служи вярно.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #818 -: Август 10, 2017, 14:26:36 pm »
Говорейки за стаята,аз пърите дни уцелих греда.Приеха ме ден преди секциото и едно от момичетата в стаята не даваше да се отваря прозореца,а беше адска жега на вън,аз бях в най-затънтената част на стаята.В допълнение девойката беше с 2 телефона и по цял ден не спираше да говори,разбрах и цялата семейна драма.
След реанимация първата вечер бях с жена, която не спираше да пуши на терасата и после от нея в стаята миришеше много на цигари (аз също съм пушач,но чакам поне да спра да кърмя).Чак след това докараха едно много готино момиче.Явно си е въпрос на късмет
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #819 -: Август 10, 2017, 23:25:34 pm »
Йоли, моите бебета бяха при мен през цялото време, освен ако не ги вземеха за някой преглед за 15-30 минути. Няма практика да са отделени от майката, само през нощта, но пак ги носят за кърмене на 2-3 часа. Затова исках да съм сама. Още повеч, че първото раждане доста ме озори, не бях спала цяла нощ и исках малко да си почина (не че това се случи, защото докато бебето ми спеше, непрекъснато разни приятели ми идваха на гости, а после младенецът се събуди и като ревна, спря след около 4 месеца някъде).

Но в България и Майчин дом е друго.