0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #820 -: Февруари 23, 2011, 15:21:21 pm »
Абе, излезе, че всичко гадно е защото съм бременна :-) Ще си търпя и това е, няма накъде. Както наскоро каза любимия шеф, хилейки се на смешния ми профил (качила съм само на шкембе и отзад на бившата ми талия, и от така заформилата се топка стърчат клечки за ръце и крака, като човече от кестен): ооо, вече е късно да правиш рекламация на сделката  :lol:
Сега се чувствам малко по-добре, затова ми е забавно... Вероятно е отмъщение на бременелските ми хормони, които нямаха шанс да се проявят със сутрешно гадене първия триместър и сега са се развихрили. Поне има на кого да се оплача, благодарим!
Ще излезе наследника след 2 месеца, и отсега му обещавам, цял живот ще му напомням колко ме е измъчил  :D
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #821 -: Февруари 23, 2011, 15:29:02 pm »
ivaleta, хубава е количката, но в тези две дръжки трудно се маневрира. Например говориш по тел. и със свободната ръка, ако буташ за едната дръжка количката завива, а не върви в прави линия. Или, ако се налижи да носиш детето, ако не иска да седи в кликата и го носиш, пак същото.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #822 -: Февруари 23, 2011, 15:42:07 pm »
ivaleta, хубава е количката, но в тези две дръжки трудно се маневрира. Например говориш по тел. и със свободната ръка, ако буташ за едната дръжка количката завива, а не върви в прави линия. Или, ако се налижи да носиш детето, ако не иска да седи в кликата и го носиш, пак същото.

Напълно подкрепям за двете дръжки.  osi_9

Ивалета, в темата за количките наистина има много информация. Отдели време и я разгледай, ако искаш!   :)
« Последна редакция: Февруари 23, 2011, 15:51:57 pm от blue_sky »

*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #823 -: Февруари 23, 2011, 15:49:12 pm »
Момичета искам да попитам някоя от вас пила ли е витамините за бременни Пренатал,от както ги пия вече десетина дни постоянно ми се гади и ми пада крьвното,абе усещам се че е от тях,като си изпия хапчето и след 30 мин. ми прилошава,а и започнах дори отново да поврьщам,а не бях от месец и нещо,не смея и да ги спра,от женската консултация ми казаха че били много хубави,ох незнам какво да правя:)))
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #824 -: Февруари 23, 2011, 15:53:21 pm »
Момичета искам да попитам някоя от вас пила ли е витамините за бременни Пренатал,от както ги пия вече десетина дни постоянно ми се гади и ми пада крьвното,абе усещам се че е от тях,като си изпия хапчето и след 30 мин. ми прилошава,а и започнах дори отново да поврьщам,а не бях от месец и нещо,не смея и да ги спра,от женската консултация ми казаха че били много хубави,ох незнам какво да правя:)))

Аз лично започнах да пия витамините точно преди да си легна и повече не съм имала този проблем.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #825 -: Февруари 23, 2011, 15:56:47 pm »
нимика, ти се смееш на "Лек от природата", ама преди няколко дни в предаването на Гала (що не го спрат и аз не знам) някаква обясняваше как с пиене на сок от моркови и други подобни се отпушвали тръби. Даже беше довела една бременна, на която така й отпушили тръбите (никой не каза как е била диагностицирана за запушените тръби - моето предположение е мануален преглед, щото знаем, че и такива специалисти има). Та, това във връзка с гладолечението... Мани, мани!
ле-лее наистина ли... 8Oужас..
Откъде ги намират тези доктори,Гала да вземе малко да се позамисли какви ги върши.

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #826 -: Февруари 23, 2011, 16:01:54 pm »
Момичета искам да попитам някоя от вас пила ли е витамините за бременни Пренатал,от както ги пия вече десетина дни постоянно ми се гади и ми пада крьвното,абе усещам се че е от тях,като си изпия хапчето и след 30 мин. ми прилошава,а и започнах дори отново да поврьщам,а не бях от месец и нещо,не смея и да ги спра,от женската консултация ми казаха че били много хубави,ох незнам какво да правя:)))

Фифи, то от повечето витамини така става. Затова трябва да ги пиеш вечер, преди лягане, и да гледаш да не ги месиш с други лекарства, и вяврвам, че ще си добре. Иначе Пренатал са си ОК; но и да решиш да ги смениш - витамините за бременни са си горе-долу еднакви, просто различните ни лекари работят с различни фирми основно, така че спокойно :-)
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #827 -: Февруари 23, 2011, 16:09:31 pm »
фифоняк, те хубаво са ти казали, че са много хубави, ама като не ти понасят, явно не са за теб, ако не помогне смяната на часа, може би могат да ти предложат други много хубави витамини, сигурна съм, че има повече от едни. щото е малко контрапродуктивно да пиеш витамини, от които ти става лошо, нали?

надин, много гадно това с гаденето, пробвай със сурови бадеми, на мен ми помагаше, не знам при теб как ще е. напоследък и на мен ми става гадничко след ядене, особено на супички и такива неща, макар, че много ми се ядат тъкмо такива неща.

да ви се оплача - днес ходих на УЗ за да мерим шийката на матката, не е мръднала, стои си 2.7 см, но ново двайсе - видяха се контракции!!! и тя не можа да каже дали това са Бракстън-Хикс или нещо по-сериозно. та утре ще ходя да правим отново фетален фибронектин тест, за да видим има нужда да се притесняваме. казват, че 28 седмици е хубава възраст и дори и да се роди сега бебето е ок, ама на мен хич не ми се ще да се ражда. не знам дали от това, че ми казаха или от пътуванията и ходенето ама почна да си ме боли кръста като при контракции (преди прегледа не ме болеше) странна работа, пих но-шпа и сега си лежа с компа ама е много гадно, щото утре трябваше да се прибера в бг и да поработя няколко седмици преди да си дойда в лондон да раждам. ужасно как бременността на върви по плановете ни  :wink:, дано утре теста е отрицателен.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #828 -: Февруари 23, 2011, 16:19:27 pm »
Еленка, до 4 на час не са за притеснение. Почивай повечко. Моите контракции отшумяха напълно и в момента имам моторче на дупето  :lol:.
 Нямам проблеми със стомах и гадене, но стриктно се придържам към режима си  да ям по определено време определени храни, а 30 мин след най - обилното си хранене - не пропускам ходенето на пътеката. Естествено, това не може да се случи, ако човек работи.
 Пропуснах да кажа, че изцяло съм забравила за пържените храни.
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #829 -: Февруари 23, 2011, 16:43:13 pm »
 Еллл,благородно ти завидях.Аз спрях гимнастиката,много добре си се чувствах от нея,но сега не смея / след серклажа/ . Поне до контролния преглед другата седмица.
 Иначе ,много интересно, три седмици кантара ми показа качване на 2 кг 8O обаче като се меря с шивашкия метър,сякап всичко е отишло в корема...Другите обиколки са същите като преди тези кг.
 Елли,можеш ли да споделиш хранителния ти режим...ще мие интересно


 Еленка,всичко ще е наред...оффффф, работата ,аз пък да ви кажа, никак не ми се работи,не ми се поемат никакви ангажименти,защото изобщо не знам утре като се събудя с какво настроение ще съм...  :wink:
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #830 -: Февруари 23, 2011, 17:40:26 pm »
Елито, споко, контракциите не са все признак за раждане, иначе аз досега да съм изхвърлила квартиранта :-) Ще го докараш до края, няма страшно! Чак ти се възхищавам как успяваш да лежиш с лаптопа в ръка - като не мога да го сложа върху корема, трябва да е нейде по краката, пък късогледата ми душа на фърга толкоз надалеч :-) Ей затова имам чувството, че като си спра работа няма да пиша изобщо, докато не спадне подложката :-)
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #831 -: Февруари 23, 2011, 18:20:33 pm »
Elena B най-важното е контракциите да не оказват влияние на шийката. До 10 на ден е ок. Стискам палци да са от онези безобидните.

Аз пък цяла бременност треперих с тия контракции, а сега от както съм в деветия се моля да ми се появят  :) Онзи ден бях на преглед и резултатът е шийката ми не е мръднала  8O. Док каза, че скоро няма да се ражда  :? Почнах едно чистене, ходене, качване на стълби, миене на прозорци... дано се раздвижат нещата...Иначе съм адски уморена и ми е много трудно цялото това движение, но се мъча някакси...
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #832 -: Февруари 23, 2011, 18:26:50 pm »
 Момичета,мислите ли ,че до сега може да не съм имала контракции или поне такива ,които да съм усещала.Може би само веднъж или два пъти съм усещала напрежение обаче към ануса,а съм чела че и това може да е от контракции,но може и от хемороидчета да е?
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #833 -: Февруари 23, 2011, 19:03:05 pm »
Elena B най-важното е контракциите да не оказват влияние на шийката. До 10 на ден е ок. Стискам палци да са от онези безобидните.

Аз пък цяла бременност треперих с тия контракции, а сега от както съм в деветия се моля да ми се появят  :) Онзи ден бях на преглед и резултатът е шийката ми не е мръднала  8O. Док каза, че скоро няма да се ражда  :? Почнах едно чистене, ходене, качване на стълби, миене на прозорци... дано се раздвижат нещата...Иначе съм адски уморена и ми е много трудно цялото това движение, но се мъча някакси...

Оф и аз съм така презцялата бременност се молиш да нямаш контракции и болки а сега накрая е айдеде няма ли да почват тия контракции :P
« Последна редакция: Февруари 23, 2011, 19:04:42 pm от marykol »
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #834 -: Февруари 23, 2011, 19:21:25 pm »
много ви благодаря за милите думи, аз също се надявам да са бракстън-хикс, но ще ги видим утре. мен като ме хванат болките си ме боли - откак съм се върнала та досега все си ме боли кръста, въпреки двете но-шпа. дидон, мен също ме боли кръста, рядко надалу към дупето, това си е най-вероятно от радиацията на болката. иначе бебето си мърда, съвсем не се интересува, че матката ми трябвало да е спокойна.

надин, аз съм също много късогледа, но си имам едни очилца тип Хари Потър, които доста помагат в следенето на форума. иначе, да не чуя за работа, само ми дай да си гледкам в нета.
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #835 -: Февруари 23, 2011, 20:20:03 pm »
искам да ви питам дали някоя от вас е използвала или чела за памперси за многократна употреба, ако не ми е за тук въпроса, моля кажете за къде е.

и още нещо, намерих рецепта за как да си направим сами разтвор за мокри кърпички:

пакетче чай от лайка се слага в топла вода и стои докато водата изстине
добавят се няколко капки олио или бебешко олио
добавя се 1 капка лавандулово олио (по желание)
 този разтвор се използва с кърпички за многократна употреба (предполагам муселиновите ще свършат прекрасна работа)

сега го намерих и ми се стори интересно ако искате линк към сайта ето го
http://www.goreal.org.uk/guide/index/view/page/1/id/79
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #836 -: Февруари 23, 2011, 20:23:34 pm »
Привет и от нас  :wink:

Литето много се радвам, че сте още 3 в 1....тъкмо те мислих тея дни къде се загуби, много ви следя близнашки мами...и само се моля и аз да устискам до вашите седмици :wink:, важно че си добре и бебковци и те  :D

За контракции лекарката от ЖК ми каза, че при контракция има втвърдяване в най горната част на корема, по това се познавало :?
Стискайте кълки и чакайте, друг вариант нямаме  :D

Жбрул..как си, щом не пишеш.....значе вече си в екшъна в къщи, дано бебо Данаил слушка мама и тати :wink: :D, като имаш време пусни някоя снимка да ви се порадваме  :D

аз днес след големи разходки, чак ходене до Златни за прословутата справка за използвани болнични до сега, най накрая си получих болничен :D....ама след обяд се върнах прибита от умора и познайте какъв сън му ударих :lol:, децата и те цял ден голямо шаване беше....нещо много активност на последък, ама след обяд и те заспаха явно с мен и още спинкат май.....че няма шаване за сега :?
като шават, що шават.........като не шават.....ама защо не.... :lol: :lol:

Re: Тема на бременните №73
« Отговор #837 -: Февруари 23, 2011, 21:15:35 pm »
привет и от мен  :)
Надин, това гадене не е много обечайно за твоите седмици, въпреки че нищо не е изключено. Да не си пипнала някое вирусче..
Иначе контракциите Браксън-хикс обекновено започват след 28-29 г.с. Някъде тогава и пре мен се появиха частични стягания. Сега мисля че нямам, но на моменти не съм сигурна дали се протяга и мести или е стягане.

Мислех да ви питам за болницата трябва ли ми специална нощница или пижама с копчета /ако ще се кърми/ или може да мина и без такива приспособления и да си взема само пижамата за спане. Иначе предполагам че в болницата ти дават нощница, с която да си по време на раждането.. :ask:
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #838 -: Февруари 23, 2011, 22:03:25 pm »
Сами, зависи от болницата. Аз си купих 1 нощница с дълъг ръкав и копчета, ще се наложи да си купя още 2, но по-тънки.
Ели, четох за тези памперси. Доста са скъпички, цената започва от 25-30 лв./бр. а трябват поне 10 броя. Хубавото е, че се ползват до годинка (според производителите), но какви ще са тези памперси, които ще стават и на 1 месечно и на 1 годишно бебе  :? Мисля си, че няма как да не пропускат първите месеци. Като добавим и прането и чакането да изсъхне започвам да се разколебавам  :oops:
Благодаря за хубавата идея за мокри кърпи (ненавиждам купените) непременно ще си направя от тях.
Нимика, д-р Сигридов по принцип не приема чужди пациентки, но ако лично говориш с него и му обясниш какво е положението или ще я приеме, или ще я насочи. Казвам го от личен опит. Дори д-р Стаменов на неговия график не ми отказа преди време да види сестра ми, за което ще съм му благодарна винаги!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #839 -: Февруари 23, 2011, 22:06:35 pm »
Лелеее, докато ви изчета ми тоне сума ти време.
Tais мерси миличка.
Тини, казах ти аз, че щше е наред. Рззкритието често си го има доста преди това. Раздвам се, че сте 2 в 1 още.
Дидон, ти си била много мека Мара. Как така ще ги оставиш да дойдат болни. Аз нямаше да ги пусна. Казвам им, че съжалявам, но съм бременна и не може болни деца при мен и ако от това не разбират, да се орпавят някак си. Че те като родиш съвсем ще ти се качат на главата, щом сега не могат да се съобразяват.

Боби