0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №73
« Отговор #780 -: Февруари 22, 2011, 11:54:06 am »
Чудех се вредят ли концертите на бебето и трябва ли да ги избягваме?
Гледам, че Стинг ще идва юни, тогава (живот и здраве) ще съм 6-ти месец... Тия дни пускат билети в продажба и се чудех какво да правя.
Да си призная, в неделя бях на концерта на Vaya Con Dios, но бях купила билетите доста преди да забременея, пък и в 12-та г.с. не съм сигурна какво точно чува бебето. От друга страна обаче концерт в Зала 1 на НДК е доста различен от концерт на стадион...
То..., както се казва, концертите да са ми проблем, ще преживея и без тях. Обаче за много от другите неща се сдобивам с инфо само от четене и затова не питам...
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #781 -: Февруари 22, 2011, 12:25:29 pm »
Бина, май са те преметнали в ЖК,на мен ми правиха в твой те седмици микробиология,заради амниото от ЖК също и сега преди раждането, и общо 3 пъти на пкк, имах и два безплатни прегледа на видеозон които ни се полагат от ЗК.
ЖК си я правя при мой та си докторка тя работи с ЗК.
Цвете, не си само ти с болки м/у краката мой те са още от началото на 7 месец та до сега, имам чувството че съм яздила 13 коня и един бик :lol:
Аз, също спя с възглавница за подпиране на корема обикновена, в началото ми помагаше обаче сега откакто влезнах в 9 тия нещо не мога да се нагодя, боли опъва ме и ми много дискомфортно,уж не е много голям бебо, ама корема ми се е опънали и постояно ме убива едвам ставам от леглото а за ходенето направо си е мъка. Е и аз се оплаках най на края :oops: че то не остана за кога.И аз ще раждам в Селена и ако има нещо ново ще допълня разказа на Жбрул.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #782 -: Февруари 22, 2011, 12:29:03 pm »
Здравейте, не знам дали темата ми е за тук, но не знам къде иначе да пиша, затова ще попитам тук. когато се записах на ЖК моята лекарка ми предложи абонамент 150 лв. който се плаща на 3 равни вноски по 50 лева. Става въпрос за д-р Христва в МЦ Санита Варна. По памет ще цитирам какво допълнително включва този абомамент, тъй като в мен не остана екземпляр от документа с който подписах и дадох съгласието си за абонамента. Та включва мисля 4 допълнителни ехографа, 3 прегледа или изследвания не съм много сигурна, запис тоновете на бебето и за друго не се сещам. Та въпроса ми е към мами, които са при същата лекарка, от коята между другото съм доволна, освен това съм нейна пациентка от 6 години и затова и реших впредвид и славата й да си водя и ЖК при нея, така мили мами интересува ме дали сред вас има, кото също си водят ЖК при Христова и дали сте се съгласили на абонамента и дали се сещате какво включва той. може да е по-евтино с абонамента или може би нещата са на кантар. И още едно питане имам и към всеки, който може да отговори. Значи преди да си взема направление за да се запиша за ЖК, съм ходила 2 пъти след като си  взех направление за гинеколог от личната лекарка, за потвърждаване на бременността и в рамките на това направление христова ми направи 2 прегледа в 5 г.с. и 8 г.с. с вагинален ехограф. Въпросът ми е дали тези ехографи се считат за тези 2 безплатни ехографа по ЗК, като се има предвид, че аз съм получила направление за ЖК и съм се записала на ЖК след това?
абонамента за ЖК
« Отговор #783 -: Февруари 22, 2011, 12:34:34 pm »
Здравейте, когато се записах на ЖК моята лекарка ми предложи абонамент 150 лв. който се плаща на 3 равни вноски по 50 лева. Става въпрос за д-р Христва в МЦ Санита Варна. По памет ще цитирам какво допълнително включва този абомамент, тъй като в мен не остана екземпляр от документа с който подписах и дадох съгласието си за абонамента. Та включва мисля 4 допълнителни ехографа, 3 прегледа или изследвания не съм много сигурна, запис тоновете на бебето и за друго не се сещам. Та въпроса ми е към мами, които са при същата лекарка, от коята между другото съм доволна, освен това съм нейна пациентка от 6 години и затова и реших впредвид и славата й да си водя и ЖК при нея, така мили мами интересува ме дали сред вас има, кото също си водят ЖК при Христова и дали сте се съгласили на абонамента и дали се сещате какво включва той. може да е по-евтино с абонамента или може би нещата са на кантар. И още едно питане имам и към всеки, който може да отговори. Значи преди да си взема направление за да се запиша за ЖК, съм ходила 2 пъти след като си  взех направление за гинеколог от личната лекарка, за потвърждаване на бременността и в рамките на това направление христова ми направи 2 прегледа в 5 г.с. и 8 г.с. с вагинален ехограф. Въпросът ми е дали тези ехографи се считат за тези 2 безплатни ехографа по ЗК, като се има предвид, че аз съм получила направление за ЖК и съм се записала на ЖК след това?
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #784 -: Февруари 22, 2011, 12:42:02 pm »
Мами сладки, да ви се оплача. От днес нещо се опитва да ме боли гърлото и се чудя какво мога да пия, или смуча.

На мен много ми помагаше гаргарата с лайка, 1 л. кислородна вода и голяма ампула Вит.С. И Tantum Verde ми позволиха, когато бях закъсала в твоите седмици, и то мнооого ме облекчи.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #785 -: Февруари 22, 2011, 12:53:42 pm »
DAFI_FILEVA ....защо да плащаш 150лв, като можеш по ЗК да минеш  :wink:
Препоръчвам ти д-р Бочева за ЖК...макар аз не успях да се запиша при нея, но сега имам план да се прехвърля при нея.....понеже аз ходя в МД Младост, единия гинеколог там напуснал и сега няма кой да ми удари втори подпис на болничния :?, та днес ме пратиха в МД Санита, там едвам качих тези 3 ужасни етажа.....само заради тях не бих се записала там:?, имайки в предвид че ще става все по трудно и по трудно...да качвам такива препярствия :?
та сега заради това разкарване мисля да се ориентирам при д-р Бочева :wink:

а между другото за нея знам,че всеки път гледа те на видеозон....без значение колко ти се полагат, а и самите изследвания се пускат там на място :wink:
ако искаш прочети за нея, има доста инфо в нета :wink:
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #786 -: Февруари 22, 2011, 12:59:30 pm »
Велка ти с планово секцио или нормално ще раждаш?
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #787 -: Февруари 22, 2011, 13:15:56 pm »
Цвете,  аз бях с намалели води. Откриха ми ги към 33 г.с. Изписаха ми съдоразширяващо, венотонизиращо и магнезии. Пих до раждането. Казаха че имало ефект, бяха се поувеличили водите, макар и не в норма. Освен това запис на тонове два пъти седмично.
Виж, потъри още едно мнение. Не искам да те плаша, но не е шега работа. Успех!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #788 -: Февруари 22, 2011, 13:36:04 pm »
DAFI_FILEVA ....защо да плащаш 150лв, като можеш по ЗК да минеш  :wink:
Препоръчвам ти д-р Бочева за ЖК...макар аз не успях да се запиша при нея, но сега имам план да се прехвърля при нея.....понеже аз ходя в МД Младост, единия гинеколог там напуснал и сега няма кой да ми удари втори подпис на болничния :?, та днес ме пратиха в МД Санита, там едвам качих тези 3 ужасни етажа.....само заради тях не бих се записала там:?, имайки в предвид че ще става все по трудно и по трудно...да качвам такива препярствия :?
та сега заради това разкарване мисля да се ориентирам при д-р Бочева :wink:

а между другото за нея знам,че всеки път гледа те на видеозон....без значение колко ти се полагат, а и самите изследвания се пускат там на място :wink:
ако искаш прочети за нея, има доста инфо в нета :wink:

Аз ходя при д-р Бочева и потвърждавам, че всеки път ме гледа на ехограф, също така ми е пускала два пъти кръвни и урина, два пъти за токсоплазмоза и един път микробиология и всичко по ЗК никога нищо не съм плащала. Много е внимателна и аз съм много доволна от нея. Изследванията се пускат там на място.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #789 -: Февруари 22, 2011, 13:49:23 pm »
И аз съм при д-р Бочева, наистина гледа всеки път на ехограф, имах проблеми с бъбреците, пусна всички изследвания, дори ходих на ехограф да ми ги видят. За нищо не съм плащала, всичко си мина по ЗК. Много съм доволна.
По принцип не виждам смисъл да плащаш на лекар по ЗК, ако те следи и друг специалист. Иначе за д-р Христина Христова съм чувала много добри мнения, но ми казаха, че не е желателно да си по ЗК при нея и да не си платиш допълнителния абонамент.


*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #790 -: Февруари 22, 2011, 14:19:57 pm »
Ася, планово секцио ще е.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #791 -: Февруари 22, 2011, 14:31:48 pm »
Здравейте коремчета!
Аз пак съм на линия!Чак сега успях да ви изчета!!!
Върнах се от почивка,ама то една почивка беше-само лежах и повръщах,вдигах кръвно...няма да обяснявам!
Вчера,на връщане от Банско минах през София за първия БХС!По ПРМ бях в 12г.с+1д.,а отговарях на 10г.с.+4д. и лекарката каза че сме още мн малки за БХС и трябва да отида на 7.03 пак.Какво да се прави..ще се пътува към сф.Така че ...Иванитка в едно положение сме,но лекарката каза че всичко е ок и да не притеснявам.
Колкото до болното гърло..аз си взех Хомеожен 9 и след 3 таблетки вече бях ОК макар и да не вярвах.
По останалите теми(кърмене и клизми) не мога да се включа osi_19
На мацките в горещия списък мн стиснати палци!!!
Лек ден!

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #792 -: Февруари 22, 2011, 14:52:15 pm »
Ася, планово секцио ще е.
Ще чакам и твоето мнение за Селена!Дано всичко мине по мед и масло както при Жбрул!
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #793 -: Февруари 22, 2011, 14:54:41 pm »
:) аз съм изключително мързелива.Излезна ли навън, не можеш да ме спреш от ходене пеш/ е ,сега серклажа се опитва да ми наложи ограничения,но ще видим кой кой / обаче стане ли въпрос за работа,не ме търси.Навсякъде съм с лаптопа и форума :)
 Възглавницата  Спелта е много хубава. След раждането и кърменето, дай Боже, като нищо можете да си я направите на две възглавнички за дивана пред телевизора...струва ми се,че може даже и за обиколници да стане...

 За пастата за зъби Билка,Мирка е отговорила...Аз не съм имала изобщо идеята ,че ще се мия с нея защото е хомеопатична  :) .Просто така пише на опаковката,но Мирка е отговорила съвсем компетентно,нали тя ни запозна с тази паста :wink:

 Аз още не съм предприела нищо по повод избор на доктор и място за раждане.Уж чаках да стане топло... ама може и да стане в последния момент като гледам колко съм мързелива,пък и не знам откъде да започна

 Абеееее,вече си мисля дали и ние да не отскочим до Селена,ей го на къде е...  :lol:
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #794 -: Февруари 22, 2011, 15:26:21 pm »
Цвете,  аз бях с намалели води. Откриха ми ги към 33 г.с. Изписаха ми съдоразширяващо, венотонизиращо и магнезии. Пих до раждането. Казаха че имало ефект, бяха се поувеличили водите, макар и не в норма. Освен това запис на тонове два пъти седмично.
Виж, потъри още едно мнение. Не искам да те плаша, но не е шега работа. Успех!
Да, знам Смарайди, да не се притеснявам ми го каза, докторката от ЖК, в понеделник съм при док, при която ще раждам и тогава ще видим какво става, дано всичко да е наред. Аз пия Аспирин протект и Магнерот, по принцип казват, че при намалени води бебето започва по - малко да се движи, а нашата мома продължава всяка вечер да си тренира казачок. :D Опитвам се да мисля оптимистично, дано няма проблеми.
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 16:00:29 pm от Цвете »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #795 -: Февруари 22, 2011, 15:55:03 pm »
Понеже темата вече е заключена  , не мога да не споделя тук  , колко се смях  за зелката  - В "Лек от природата "-"Някои опитвал ли е това" , много се развеселих !
Прочетете и се  разсмейте и вие !
Мине не мине  и    тази тема се  възобнови !

Така  -по повод  моите питания за ТСХ и ФТ4  -този месец се оказа ,че отвсякъде са готови да ми дадат направление  :lol:
В ЖК бяха много мили и отзивчиви  , провериха какво има или няма право  , след като помолих по настоятелно  . Дори питаха за справка Здр.Каса. Имат право да ме насочат към ендокринолог , но не и те директно да ми пуснат хормоните.И ще ми дадат направление. :)
От  ЖК имат право да насочват бременните  към специалист при възникнал проблем -кардиолог, ендокринолог и т.н.
В това време трябваше да мина през здравния център където работи личния лекар  и го видях , питах го и ми даде  направо  направление за  хормоните  :)


*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #796 -: Февруари 22, 2011, 16:01:00 pm »
Привет,момичета,ние сме все още две в едно,ще си чакаме датата за секцио май,което ми харесва.В понеделник съм пак при док,за да видим какво е положението.При мен бебето става все по-активно,чак на моменти се стряскам от това ритане яко.Мен ме притеснява факта,че е  логично след изпадане на тапата,да има по-голям риск от инфекции,но не виждам какво да направя :?
 Въпросната Христина Христова ми беше препоръчана и на мен и тъй като Санита ми е пред блока,реших да се запиша при нея.Обаче като й чух условията доста се ядосах,защото хем е по ЗК уж ЖК,хем задължителен абонамент от 150 лв,при положение ,че не го исках и си следя и при друг лекар,при който ще раждам.Естествено не се  записах :x!Не мога да разбера как това е законно?!

Re: Тема на бременните №73
« Отговор #797 -: Февруари 22, 2011, 17:23:26 pm »
днес след обяд бах в МД Санита....коя беше лекарка, хич не съм и питала....нали само заради болничен ме препращат там, та нищо не свърших.....защото утре ще трябва да взема от работното си място документ, за време което работя там колко болнични имам...... 8O и утре въз основа на тоя документ, ще ми дадът болничен и кажете ми каква е тая глупост, звънах на моето ЖК...вдигнах алармата,как може така да ме разкарват и в крайна сметка вече говорих с д-р Бочева (със сестрата по точно) и март месец съм на новото ЖК, за което съм безкрайно щаслива :D.....сега само живот и здраве... :wink:

днес ходих да правя технически преглед на колата, бая ма разтръскаха докато проверят спирачките......след това се притесних доста, да не направя някоя беля.....но пу..пуу, нито контракции...нищо ми няма, бебета ритат яко...
предполагам бебета са доста защитени.....и малко яко клатушкане не им навредило  :?
голяма патка съм.....ама миналата година нямах спомен, че ще такова друсане.....иначе не бих рискувала :?

Тини стискай кълки още малко  :wink:
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 17:25:14 pm от marigri »
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #798 -: Февруари 22, 2011, 17:28:45 pm »
Хайде и аз да се оплача .В нашата къща влезнахме в е...и омагьосания кръг още от 1 януари.
 Племеничката се разболее,викнат бабата,която зимата живее при нас да я гледа.Тя на третия ден я доведе вкъщи,че не и се ходи всеки ден,а не знам защо и не остава да спи там. Та ,дойдат те,след три дни бабата се разболява,айде след още една седмица мъжа ми. При него винаги се усложняват нещата защото има синузит. И накрая познайте, идва и моя ред.
 Оздравяхме и хоп,майката на детето болна събота и неделя,не може обаче да отсъства от работа, та ходи недоизлекувана и разнася бацили .След три дни детето отново болно,Хайде бабата пак там , хайде мъжа ми отново и днес аз се тръшнах...
 
 Нещо се изнервих,може би е от бременността,ама така ли борим грипна епидемия.Ходим си болни на работа.Болните пък деца ни ги гледат други хора,които после се прибират в къщата си , в която има бременна жена и няма къде да се скрие,освен да отиде на хотел...Оффффф,просто се оплаках да ми олекне.Благодаря за отделеното време  :?
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #799 -: Февруари 22, 2011, 17:47:56 pm »
Маригри,това с разкарването за служебна бележка за болничните и на мен ми се случи миналата бременност.Много неприятно беше и аз много се ядосах,но на никой не му пука :x