0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #700 -: Февруари 19, 2011, 20:09:20 pm »
Мен като ме приеха в болницата ми беше супер забавно, та и с клизмата така. Качиха ме на едно магаре ( от 80та година, супер малко ), сестрата ми сложи някаква течност и каза - "като усетиш че ти се ходи до 00, ей там е. А можеш ли да се изправиш сама?"
Аз казвам че мога, и тя си излезе жената...По едно време се поогледах - ми то няма къде да се хвана, няма и как да се извъртя щото много тесен стола...Цирк. Стана ми смешно като си се представих отстрани...хипопотама не може да се изправи.
След сумати въртене успях да стана, герой ! Но с тоалетната нищо не стана, само течността си изтече и аз сериозно се притесних, че ще стане някой сакътлък на родилния стол  :lol: 

! На мен ми сложиха катетъра преди упойката ! Така че, не е като да не се прави така вече...Неприятно е, но чак болезнено - не.

За кърмата мисля че е индивидуално. При мен слезе много бързо ( като за секцио ) на 3тия ден. А за коластрата - и аз мислех че нямам нищо в меките гърди, докато една сестра не ми стисна ареолите. После четох някъде, че на края на жлезите има  тапи и трябва да се отпушат за да тръгнат нещата. Обаче изобщо не знам доколко е истина...
 
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #701 -: Февруари 19, 2011, 20:13:33 pm »
Чудно ми е какво толкова има в една клизма, та толкова се страхувате от нея. На мен ми направиха, нищо че бях планово секцио и не почувствах нищо, ама съвсем нищо.
Нито е дискомфортно, нито конфузно. При мен беше най-обикновено ходене до тоалетна. Не знам от къде идва този страх и ако мога да го поразсея малко ще се радвам.
:good_post:
Колкото до кърмата (по-точно коластрата) въпреки секциото на следващата сутрин вече беше в наличност ;) Та явно и в този случай всичко е индивидуално...

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #702 -: Февруари 19, 2011, 20:17:48 pm »
Аз пия магнерот 3 пъти по 2 сега, имам си и контракции, в някои дни повече, в някои дни по-малко, не са болезнени, усещам просто стягане на корема в областта под пъпа. Докторът ми каза да не се притеснявам. Мисля, че това са така наречените Бракстън - хикс контракции, нередовни и през различен интервал от време.


*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #703 -: Февруари 19, 2011, 20:25:05 pm »
Здравейте,мамита!
Блу скай-няма  епидурална ,правят само спинална и то ако си поискаш,а мен ме тъпкаха с обезболяващи,които незнам колко ми действаха,само за епизиотомията ми направиха лидокаин и после за кюртажа с пълна упойка :?
А за коластрата и аз съм напълно съгласна ,че трябва да се стимулират гърдите,на мен отначало ми беше доста оскъдна,но сега имам,изцеждам се на 3 часа и така...
А пък клизмата ми беше най-малкия проблем,още като ми изтекоха водите у дома се изчистих сама, но и мен ме яхнаха на едно магаре,не е болезнено ,само малко дискомфортно ама ... :lol:

Re: Тема на бременните №73
« Отговор #704 -: Февруари 19, 2011, 20:35:12 pm »
Аз пиех магнерот 3х1 профилактично, а като имах контракции 3х2.

Жбрул, и моите гърди бяха супер меки, изобщо не пораснаха нито през бременността, нито като родих. На мен ми казваха да се цедя с помпата на 2-3 часа, но нищо не стана, имах по 5-10 мл. на цедене, което е смешна работа. Отделно се побърках с това цедене, вече главата ме болеше от шума на помпата и след 2 седмици без никакъв резултат реших да спра с опитите за кърмене. Това за слагането на гърда и аз съм го чувала, но при мен нямаше как, нали бебката беше 1 месец в болницата.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #705 -: Февруари 19, 2011, 21:20:13 pm »
зрдавейте и от мен
много съм щастлива и искам да ви споделя от днес съм вече бъдеща майка на момиче :bori_007: :jump12:
много ме зарадва тази новина и исках да я споделя
лека нощ на всички и леко бременеене
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #706 -: Февруари 19, 2011, 22:16:44 pm »
еееее, най накрая още едно момиче на хоризонта :lol: :lol:
Соня честито :wink: :D
ама не си от АГ Варна.....нали 8O :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #707 -: Февруари 19, 2011, 23:04:37 pm »
Соня, честити розови гащи  :)!

Сами, аз родих със секцио и клизма ми правиха, и катетъра преди упойката го сложиха.

Дидон, като се сетя как ходех превита първата седмица след операцията... дърпаше ме здраво, особено от ляво. След стабионо раздвижване можех да се изправя.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #708 -: Февруари 19, 2011, 23:13:09 pm »
Чудно ми е какво толкова има в една клизма, та толкова се страхувате от нея. На мен ми направиха, нищо че бях планово секцио и не почувствах нищо, ама съвсем нищо.
Нито е дискомфортно, нито конфузно. При мен беше най-обикновено ходене до тоалетна. Не знам от къде идва този страх и ако мога да го поразсея малко ще се радвам.

Чак страх, наистина няма нужда да изпитвате, но моята клизма беше отвратително изживяване. Дали защото всичко стана изведнъж и бързаха да ме приготвят за операционната или не случих на акушерка незнам но вероятно получих още поне сантиметър разкритие заради нея:)))))))))))
Цялата бях в кръв (не само заради хемороидите) и ме боля няколко дни след това.
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #709 -: Февруари 19, 2011, 23:25:35 pm »
Лиско, можеше акушерката да е по-внимателна с клизмата :x! Аз казах на акушерката че имам хемороид, а тя: "Виждам, виждам!"  :lol:. И беше внимателна.
А дали пък твойте хемороиди не са се спукали при самото изхождане или при поставянето на тръбичката? През бременността ми се случи на два пъти да ми се спукат хемороиди пр ходене до тоалетна.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #710 -: Февруари 20, 2011, 00:03:26 am »
Ееее значи, ужасни сте  :lol:
Сега наплашихте момичетата !

Лиско,
какво ли не си преживяла.  :balk_81: Здрави да сте, другото минава.
Буташ ли вече новата количка ?  :D

На мен ми правиха клизмата с готовите разтвори, в тубичка с накрайник. Нищо не усетих.
« Последна редакция: Февруари 20, 2011, 00:14:04 am от Raissa777 »
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #711 -: Февруари 20, 2011, 00:14:34 am »
Подхванали сте темата за клизми  :lol: - повярвайте ми това е най-малкото притеснение когато дойде моментът...аз почти не я усетих...
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #712 -: Февруари 20, 2011, 00:44:32 am »
Момичета, моля препоръчайте ми лекар за Женска консултация в Майчин дом-София.
Необходимо ли е записване на час за прегледа, в кой кабинет...
Благодаря предварително! :)

Re: Тема на бременните №73
« Отговор #713 -: Февруари 20, 2011, 07:50:54 am »
еееее, най накрая още едно момиче на хоризонта :lol: :lol:
Соня честито :wink: :D
ама не си от АГ Варна.....нали 8O :lol: :lol:
Маригри, аз съм  и моето маймунче ще е момиче за мое щастие и не дотам щастие на баща й  :lol: Мен явно ме подмина синята вълна.
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #714 -: Февруари 20, 2011, 08:39:51 am »
 Сонче,честито розови гащурки :D

Re: Тема на бременните №73
« Отговор #715 -: Февруари 20, 2011, 09:15:51 am »
еееее, най накрая още едно момиче на хоризонта :lol: :lol:
Соня честито :wink: :D
ама не си от АГ Варна.....нали 8O :lol: :lol:
Маригри, аз съм  и моето маймунче ще е момиче за мое щастие и не дотам щастие на баща й  :lol: Мен явно ме подмина синята вълна.

Деси...извинявай :oops:, нещо съм те пропуснала :wink:
ееее,значе до момента две моми имаме от АГ....твоята и на Фифоняче  :lol:

ама малко булки :balk_88: на този големия футболен отбор дето се очертава  :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #716 -: Февруари 20, 2011, 09:21:28 am »
По въпроса за клизмите. На мен ми правиха 4 пъти. Защото ме слагаха 3 пъти на системи за предизвикване на раждане и 4 път беше на 3 ден след операцията. Е не е нео приятно, но не е и толкова страшно. Не боли, поне мен не ме боля.А и като знаеш защо ти я правят , че скоро след това ще видиш малкото човече  иииииииииии........
Настройката момичета е много важно нещо. Аз тръгнах за естествено раждане , но не направих никакво разкритие и накрая операция. След като излязох от операцианата / с пълна упойка/ 1,5 - 2 след това се хилех иговорих по телефона и си мислех  и за второ дете. Исках само да стана по бързо за да ми донесат Вики при мен. Оправих се много бързо, така че настройката е важно нещо. Леко раждане и бременеене на всички
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #717 -: Февруари 20, 2011, 09:35:37 am »
 Смарайди,миличка,аз имам абсолютно същия спомен.Не е лесно...
 От три дни искам да ви споделя ,но все забравям.Става въпрос за кървящите венци.Момичета ,какво ли не опитах.При мен проблема е сериозен от както се помня,А последните две години съм с брекети,които допълнително утежняват положението.В комбинация с бременността , можете да си представите.
 Е,открих лек и то още преди да съм свършила опаковката на пастата.
 Това е хомеопатичната паста за зъби "Билка" /мисля че Жбул я беше пуснала в темата преди време , да ме извини ако е друго момиче / .Признавам,бях много скептична. Казвах си,абе аз си купувам от най-скъпите лечебни пасти и те не помагат,та това ли. Е , признавам си ПОМОГНА.Няма никакво кървене,венците се свиха.Дажеи при почистване с конеца не кървят. СУУУПЕЕЕРРР.
 Има ги в два вида,с лимон и с грепфрут.Аз взех лимонената.Не е кисела,спокойно
 Опитайте и вие!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #718 -: Февруари 20, 2011, 10:27:07 am »
Аз не знам какви са тези хора, които правят такива клизми, но аз съм правила сума ти клизми и никога не съм чула някой да се оплаква.  На мен като ми правиха ( аз сама си я поисках, защото се оказа, че тук била по желание) въобще нищо не разбрах.

Жбрул, никакви простотии не са. Ако не го правиш, рискуваш въобще да не можеш да кърмиш.  Има жени имат много мляко, но ако си като мен на границата, може въобще да не можеш да кърмиш, ако не стимулираш активно лактацията. Бебето си има рефлекса за сучене и дори и да е празно, пак си суче. Това е и другият проблем - ако като много малко започне с биберон има бебета, които после не искат да сучат въобще. Сученето е доста работа, докато шишето пуска по много и набързо и е по-лесно. С Ивана не съм имала този проблем, но знам за много майки, които като започнат да дават шишето от толкова рано и после не могат да накарат бебетата си да сучат.
Между другото,моето беше естествено раждане и пак отне 4-5 дена да ми слезне кърмата. Гърдите ми също не бяха напрегнати, нито през бременността, нито когато родих.
Б.
« Последна редакция: Февруари 20, 2011, 10:44:47 am от Bobbie »


  
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #719 -: Февруари 20, 2011, 10:31:40 am »
Дидон, аз само тази на Билка ползвам, защото просто не откривам друга хомеопатична на пазара. Според мен почиства и освежава по трайно от другите пасти. Чудесно е, че ти е помогнала за кървенето.
Соня, честити панделки! :D
Чери, растете ли  :)
Лиско, хич не си имала късмет  :?. Добре, че с времето лошите спомени избледняват!

Преди трансфера имах голям проблем с подут корем и запек, болки, болки, къркорене и нищо не излиза. Пих разхлабителни отвари и каквото се сетите и накрая в домашни условия се наложи клизма, която помогна след часове  osi_13. Дано при раждането да е по-ефикасна и бърза. За всеки случай още вкъщи ще си сложа свещичка да подпомогна процеса  :oops:

Докато бях на село, доста се олежах. Голяяяяяяма почивка беше. Добре че качих само 3 кг  :oops:, бебка е пораснала с цяло кило през 7-я месец, така че на мен съм си сложила 2 кг  :). Тези дни след прегледа при Сигридов така хубаво се раздвижих, разходки от по 4 часа издържам. Чудно как ишиаса не се обади пак. Вече спрях магнезия. Док каза, че вече трябва да оставим матката да се подготви и тонизира за раждането (нормално ще е) Предупреди ме, че може да пийна но шпа или магнезий ако имам повече от 5 контракции на ден и то до 36 гс. После и да боли и контракции да има нищо да не пия.

Име още не сме намисли. По-точно и двамата имаме варианти,но не и един общ. Шегувам се, че ако се роди на термин (19.04) ще я кръстя на сестра ми, защото тогава и е РД.