0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #600 -: Февруари 17, 2011, 11:13:20 am »
Здравейте момичета!
 Бях си взела компютъра,но на втория етаж в клиниката нямаше нет...
 Ние сме добре.Приеха ме в 8:30ч , минах през интернист за преглед на общото ми състояние и ме качиха на етажа за операции.Включиха ме на система, като ми вливаха магнезий и нещо сладичко,че бях много гладна и жадна и с много ниско кръвно.Взеха ме чак в 13ч
 Не усещам нищо,имам само лека тежест.Д-р Михова ми направи серклажа.Вечерта преди да ме изпишат ме прегледа отново.Показа ми къде е шевчето.Възможно най-високо,без да е поела риска да спука мехура / за което съм и безкрайно благодарна/
  След две седмици съм на преглед.Нямам предписан антибиотик,но това е може би защото точно преди серклажа пих такъв. Инфекцията се е повлияла много добре от лечението.Ще слагам само утрогестан , два пъти по две и магнезий, както си го пия.
 Сега вече съм по-спокойна,макар,че ще гледам да го давам по-кротко,поне до прегледа.
 Благодаря на всички за подкрепата!Имах нужда от вас!
  :youwoman:


 Сега чакаме новини от Жбрул!
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #601 -: Февруари 17, 2011, 11:21:54 am »
Дидон,браво за добрите новини и дано всичко да е ок до края!
При мен нещата са следните-тапата продължава да пада,като вече има и малко кръвчица,усещам тежест ниско долу,но сериозни контракции все още няма.Знам,че няма за какво да се притеснявам,но всеки ден за бебето е ценен,за това ми се иска да постои поне една седмица от 9 месец.
 Продължаваме да стискаме палци на Жбрул :crossfingers:
« Последна редакция: Февруари 17, 2011, 11:30:21 am от TINI78 »

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #602 -: Февруари 17, 2011, 11:22:23 am »
Жбрул,и от мен стиснати палци за леко раждане и най-хубавата среща с бебока!

Тини,стискай краката още малко.Аз не съм много наясно с разкритията,ама аз се оказах с 3 см разкритие за един ден без особени болки,така че моя съвет е повече да си почиваш.

Дидон,браво за хубавите новини!
« Последна редакция: Февруари 17, 2011, 11:25:30 am от power »
07.10.2009
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #603 -: Февруари 17, 2011, 11:38:59 am »
didonбраво- всичко е минало добре,сега почивай повечко!

Jbrulнезабравима среща със съкровището ви!

Аз вчера бях на преглед при Александров да видя бебо на новия космически апарат и да се обзаведа с диск :Dнашия юнак вече се е обърнал и заел стойка за излизане,но не му е позволено още :lol:и вече отговаря на 31гс,доста е напред,ама нищо

Лек ден да всички,аааааа Тини стискай кълки още малко :wink:

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #604 -: Февруари 17, 2011, 11:55:56 am »
Жбрули,душко успех и от нас :crossfingers:

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #605 -: Февруари 17, 2011, 11:59:25 am »
Браво, Дидон, мина!
Ама почивай си наистина повечко
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #606 -: Февруари 17, 2011, 12:04:17 pm »
Тинииии,хахаах знаела си била датата за секциото,ми и аз си я знаех ама на.... :P.
 Миленка радвам се че те виждам в тази темичка,сега ще чакам с нетърпение да разбера какво ще имаме в твоето коремчеее,аз казвам че ще е момааа :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #607 -: Февруари 17, 2011, 12:30:21 pm »
Леле Тини, наближава времето малкия юнак да се появи, отивам в чата да залагам и аз за дата :D :D :D.
didon, радвам се, че всичко е минало наред. Сега наистина почивай колкото се може повече. Спокойствие и силна храна :).
Жбрул трябва да е родила вече, може още да си поспива от упойката :D.


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #608 -: Февруари 17, 2011, 12:31:58 pm »
Jbrul е родила има тема в честито :cheerleader:
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #609 -: Февруари 17, 2011, 12:36:20 pm »
Дидон, радвам се че всичко е минало добре.
Jbrul сигурно вече е мама, бързо възсрановяване !
Тини, и на мен в 35г.с ми падна тапата, няколко дни само лежане и ми включиха Мгнерич 3х2 и още си чакаме до срещата с бебка. така че гледай да почиваш повечко, за да поседи бебока още малко.
Топси, и ти стискай краката още малко .
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #610 -: Февруари 17, 2011, 13:03:21 pm »
В обедните новини по btv казаха че на пазара има оцветявани портокали и мандарини. Да се внимава!

Дидон, браво и почивка сега  :).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #611 -: Февруари 17, 2011, 13:28:58 pm »
elle22, аз влизам всеки ден и ви чета момичета... Но нямам с какво да се похваля или да ви питам... За всичко е писано :) Вчера създадох албум и качих снимки от нашите принцеси, та който има желание може да надникне.
Приятен и спокоен ден
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #612 -: Февруари 17, 2011, 13:48:19 pm »
В обедните новини по btv казаха че на пазара има оцветявани портокали и мандарини. Да се внимава!

Дидон, браво и почивка сега  :).

Май е най-добре да ни кажат какво е безопасно да се яде. Предполагам списъкът ще е по-кратък  :(
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #613 -: Февруари 17, 2011, 13:50:04 pm »
 Офффф,то ако не си купиш портокали или мандарини... и салатките пък били нитратни...мииии какво да ядем... ми ще ги мием и ще си ги ядем...и ще чакаме пролетта и лятото с нетърпение
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #614 -: Февруари 17, 2011, 14:06:23 pm »
напоследък всичко излиза че е вредно. но пък неможе и да не се яде.

момичета, нощес докато будувах си мислех за престоя в болницата след раждането. предполагам че за да стимулирам лактацията трябва да се цедя, но как ще стерилизирам помпата в болнични условия :ask: ще съм благодарна на вече родилите мами да кажат какво са правили те.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #615 -: Февруари 17, 2011, 14:52:26 pm »
Привет,дами!
Дидон,радвам се че всичко е минало нормално,сега си почивай повече.
Миленка,честито,мила и лека и безпроблемна бременност!
Да ви се похвалим и ние-вчера бяхме на доки,доста сме порастнали вече сме 63мм.Ама е голямо шило,почти не се спря-голямо скачане беше :) Хехе,пуснаха ни и 4Д видеозона.Ама той моя доки много обича бебетата и много се занимава с бременните.Огледа го доста обстойно и продължително,а беше уж един обикновен преглед.Представям си другия месец като правим ФМ колко ще ни гледа ;)
[/url]
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #616 -: Февруари 17, 2011, 14:58:30 pm »
напоследък всичко излиза че е вредно. но пък неможе и да не се яде.

момичета, нощес докато будувах си мислех за престоя в болницата след раждането. предполагам че за да стимулирам лактацията трябва да се цедя, но как ще стерилизирам помпата в болнични условия :ask: ще съм благодарна на вече родилите мами да кажат какво са правили те.
Защо трябва да се цедиш? Няма ли да слагаш бебето да суче?
До сега съм се цедила, само за да заделя някакъв резерв - ако се наложи да го оставя за повече от 3 часа на някого. Не съм имала проблем с лактацията - много течности, кърмене на поискване и това е, за мен проработи.
В болницата го сложих на гърда вечерта, като ми го донесоха - не поиска да суче. Сутринта в 5 се събудих, точно го преобуваха и помолих сестрата да ми го даде. Сложих го на гърда и той засука. От там насетне бяхме почти като залепени - когато не спеше, висеше по гърдите ми. Не дохранвах.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #617 -: Февруари 17, 2011, 15:08:32 pm »
cambozzola, в болницата в която мисля да раждам бебетата се дават през 3 часа за по 1 час на майката. а и като лежах там на няколко пъти гледах родилки(може и една и съща да е) с помпата пълна с кърма слизаха на долния етаж при бебетата. та затова се зачудих.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #618 -: Февруари 17, 2011, 15:55:31 pm »
Здравейте сладурки!
Желязкова, сега прочетох, че са принцески! Много са милички  :).
Бина, пак благодаря  :wink:. Досега зяпах само разрешените албумчета, без да ми мине през ум, че ми трябва парола за останалите  :oops:. Та ви огледах всичките коремчета  :lol:.
Аз вчера бях на преглед, видяхме кой ме рита, има бузки. Шийката ми е добре, всичко изглежда наред. Качила съм няколко снимчици от вчера.

На всички приятен ден, аз отивам към "Честито" за Jbrul
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #619 -: Февруари 17, 2011, 16:05:33 pm »
Didon много се радвам,че всичко е минало добре,гледай сега да почиващ повече :)
На Jbrul едно голямо честито и бързо възтановяване :)