0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #540 -: Февруари 15, 2011, 23:01:52 pm »
23часа-не е ли късничко-в колко се къпете?
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #541 -: Февруари 15, 2011, 23:35:43 pm »
Райса, верно си много изобретателна :lol:.
А на тризначките отдавна съм им хвърлила око, една от тях да ми стане снаха :kickgirl: :cheerleader:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #542 -: Февруари 15, 2011, 23:36:45 pm »
Той режима тръгна така, кажи речи от болницата...Все още се храни на 3 часа и така вървят 15, 20, 23 часа. Къпя я към 22 часа, уж за да спи по-добре.

Сега, живот и здраве, като започне да се храни на повече часове и с разни други манджи си мисля че ще се наложи промяна на режима. Обаче още не съм решила как да стане...

Голям спам !  :oops:

Смарайди - може да стане голям бой  :lol: Има бая момци мераклии !
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #543 -: Февруари 15, 2011, 23:56:43 pm »
Райса, това е мечтаният от мен режим, можеш ли да кажеш как го постигнахте? би било страхотно ако и мойто бебе се съгласи на такъв режим, дано.

аз също си мисля за стъклени шишета, надявам се не са много тежки, може ли тези от вас, които имат да кажат дали са им удобни.
замислих се за идеята да не купувам бутилки, ама може би ще е по-спокойно ако ги има в случай, че ми се наложи. иначе идеята е да се опитаме да се кърмим, ама ще видим.

дидон, стискам палци за утре, дано всичко мине бързо и без никакви тревоги.

сами, дано се обърне, все още има време май.
аз започвам да се тревожа, да мисля за раждането, макар, че и да го мисля и да не го мисля все тая, но мисля че ако съм по-подготвена ще е по-лесно. така че само мога да си представя какво ви е на вас дето съвсем е наближило. стискам палци
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #544 -: Февруари 16, 2011, 00:18:07 am »
За стъклените шишета, единственият недостатък, който съм прочела до сега е, че детето може да го хвърли и да се счупи.  :) Което...вероятно е така, но колко месеца ще минат докато бебчо може сам да си държи шишето е друг въпрос.

Режима  :oops: повечето хора се шашкат че е такъв. В болницата ни даваха бебетата за кърмене (за по 1 час ) в 7, 10, и така през 3 часа до 22 часа. В 23 го връщах в "спалното" . Когато се прибрахме педиатърката ми каза, да я къпя по-късно и ако мога да изместя с един час по-късно последното хранене. Всичко това за да се научи да прескача по-бързо нощното хранене ( към 2-3 нощем ). Та така, не знам дали това е добър вариант, но след първия месец бебето започна да пропуска въпросното нощно ядене.
Понеже има разлика кърмено бебе/на АМ да кажа, че в началото давах само кърма. В последствие хранането към 7 стана АМ.

Дидон , големи палци стискаме !!! 
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #545 -: Февруари 16, 2011, 00:31:07 am »
Аз имам стъклени и съм доволна. До към 4тия месец ползвах малките, а после като увеличихме храната минах на големите. Едиснтвеният недостатък е, че са по-тежки големите, но на мен не ми е пречило. Имам 6 малки, 6 големи и 6 пластмасови, но общо взето си послват тези 6, защото после ги смених с големите. Ръцете ми започнаха да се белят от честото миене и започнах да ги плакна и да мия по един път на ден. Затова си и позлвах всички шишета и не бих могла да изкарам с едно. А пък и като излизаме някъде и понякога се налага да нося за две яденета храна плюс вода и поне 3 шишета мъкна с мен. Дори и като кърмех не съм кърмела навън и носех каквото съм изпомпала. Според мен може да се изкара с едно шипе, ако само в къщи си седите, иначе не виждам как може да стане.

Боби


  
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #546 -: Февруари 16, 2011, 07:10:07 am »
Добро утро. Дидон всички сме с теб днес, стискаме ти палци.
Днес съм цял ден по прегледи, като се върна ще докрадвам, да няма изненади като Натали,да вземем и ние да пропуснем датата :P
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #547 -: Февруари 16, 2011, 09:35:36 am »
Честито на Натали,на Дидончето мн стиснати палчета :).
 Относно шишетата аз съм с големи ,и са ми по одобни от малките,и за хващане и за миене ,абе като цяло по съм доволна от тях :).Имам 4 бр,с по малко немога да се оправя,стерилизирам в миковелето след всяко хранене,стерилизатора ми е наи обикновен пласмасов :).
 Раискааа и аз чакам снимков матерял на шишето и мечето :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #548 -: Февруари 16, 2011, 10:22:42 am »
Здравейте, поста може да не ми е за тук, но ми се ще да "чуя" и вашето мнение.
Както може да видите от графиката ми днес сутринта имах кафеникаво зацапване. Знаете ли на какво може да се дължи на този етап от бременността? не е ли късно вече за зацапвания? И преди имах, по- честичко, но откакто бях при д-р Иванов (преди около месец) нямах, и тъкмо се бях поуспокоила и хоп - пак.
някоя от вас имала ли е такова зацапване?

Аз утре ще си питам доктора за това.

Дидом, стискаме палци :-)


Re: Тема на бременните №73
« Отговор #549 -: Февруари 16, 2011, 10:29:55 am »
Аз също имах зацапване в твоите седмици, че и болки имах някакви, но като отидох  на лекар ми казаха, че всичко е надер и в този етап това било нормално  8O. Но все пак от зацапване до зацапване има разлика, моето беше съвсем малко, еднократно вечерта. Най-добре може да ти каже док.като те прегледа.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #550 -: Февруари 16, 2011, 10:34:11 am »
Комбозолка, разбрах за теч от дупката . И това казах, че ако се затвори хубаво с капачката, биберона да си стои право нагоре, а да не се криви - той си приляга точно и дупката се запушва...та няма капене. Като друсаш с капачката де  :)

Оооо, значи трябва да пробвам по-старателно! Мерси!  :D
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните №73
« Отговор #551 -: Февруари 16, 2011, 10:38:08 am »
Ами Шани, то детето си е добре ( мисля ) , майката е зле... :oops:
Мисля че не се води нощно хранене, а сутрешно...но понеже аз ставам към 10.30 и храненето на Дария в 7 си ми е баш нощно  :)

Иначе Дара от отдавна е така - храни се последно в 23 часа, после в 7-8 или 9, а рядко чак в 11 . Спим си дружно до към 10.30 .
Сори за спама в тази тема, но това за мен не е нощно хранене. Има пауза от 8 часа между 23 и 7 сутринта, което директно го прави нормално сутрешно хранене. При Бобо е така - лягане в 20:00-21:00, събуждане съответно между 5 и 6 сутринта... После спим до към 8:30-9:00.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #552 -: Февруари 16, 2011, 11:01:26 am »
ivanita, постът ти е точно за тази тема :)
Аз също имах и прокървявания и зацапвания в твоите седмици. Д-р Михова ми обясни, че понякога зацапването може да бъде причинено от някое кръвоносно съдче на плацентата. Все пак планцентата на този етап все още се доооформя и доизгражда.
Ако приемаш аспирин протект или си поставяш Фраксипарин, зацапването може да бъде причинено и от тези медикаменти. За всичко, което те притеснява, се консултирай с лекаря си.

Дидон, успех днес!

Момичета, моля придържайте се към темата.
Има тема за шишетата:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43462.0

Има и подфорум "Хранене и захранване на бебето и детето":
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=27.0

Благодаря!

 
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #553 -: Февруари 16, 2011, 11:59:27 am »
Здравейте, бъдещи и настоящи мами!
Аз не съм писала отдавна във форума, а в темата за бременни до скоро не смеех да се представя.
Иванита, аз също в 9 г.с. имах леко кафеникаво зацапване и веднага се видях с гинеколога си. При прегледа не установи конкретна причина за зацапването, но ми изписа папверин 3х1т. и забрани половите контакти до 4-тия месец. Зацапването отмина още същия ден. Но все още не си позволяваме полови контакти, но в интерес на истината не съм разговаряла и с гинеколога си по темата  :) Предполагам, че след консултация с гинеколога ти ще вземете точното решение и ще се успокоиш.
Приятен и спокоен ден!

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #554 -: Февруари 16, 2011, 12:22:46 pm »
Здравейте вчера ходих да си видя бебетата потвърди се момчета,док.каза че всичко е наред до сега спомена само за някаква кистичка при едното момченце,но каза че е нормално и да не се притесняваме,при някоя да се е случвало такова нещо.Рай страхотни сте :P
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #555 -: Февруари 16, 2011, 12:34:07 pm »
Бина честити девойки, надявам се това си си искала, защото е голяма магия като ти се получи. Иванита, дано се окаже съвсем нормално зацапване, мисля, че не е късно, както ти казваш, доста хора в темата са имали такова нещо, дано док те успокои.
*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #556 -: Февруари 16, 2011, 12:52:56 pm »
Здравейте мами!!! Ели, бина пише, че очакват мъже, но стават грешки при четенето :)
Та на бина, честито младежи и лека бременост до финал! Хубав ден на всички
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #557 -: Февруари 16, 2011, 13:16:47 pm »
Бина, честити ти момченца! Ех, много мъже, къде се изпокриха девойките? :lol:
Дидон, стискам палци!
Жбрул, големият ден наближава!


*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #558 -: Февруари 16, 2011, 13:20:53 pm »
Боже, Бина, извинявай, това само ви показва колко ми е на място ъкъла, не ме питайте как ми върви работата. да са ти честити момчетата, живи и здрави и много да ви радват.

http://www.snimka.bg/?album;aid=571363
това ми е албума с малко снимки, още не съм сканирала видеозоните, но и това ще стане, да се надяваме преди да се роди бебето. аз днес открих, че съм в 7 месец. от около два месеца все си седя в 6ти, ама вече няма. ужасно бързо минава това време.

чакаме новини от дидон, ако някой знае нещо, нека да пише, на нея сигурно не й е до нет в момента, дано всичко е минало успешно
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #559 -: Февруари 16, 2011, 13:32:51 pm »
Ели дай парола :wink: :D

Бина, айде честито ти мъже....ехаааа, голям отбор мъжки се очертава :D :D