0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #460 -: Февруари 13, 2011, 23:51:08 pm »
Сарич, като се освестиш и се приберете и се нардваш на честитките де... :lol:, очакваме те тук да дадеш пълен и подробен отчет кое как било, кой какво казал и направил, ти какво каза и направи - както си му е редът ;) Сега, бързо възстановяване и напасване с бебока ти желая!

За крампите, май наистина решението е в стъпалцето, мен приятелка лекоатлетка ми даде този съвет. Като ми се схване прасеца, хващам пръстите на крака и ги извивам максимално нагоре, колкото може да се огъне и самото стъпало и държа така докато премине мускулният спазъм. Винаги работи. При крампи - масаж на самото схванато място не помага, поне при мен, а как зверски болиии - нищо общо със схващане на мускул, което ми се е случвало преди, че и много продължаваше. :? За щастие, от края на 5-я не ми се е случвало...
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 23:58:03 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #461 -: Февруари 14, 2011, 00:42:41 am »
Ели може само така да ти се е сторило... :) при мен, бебето много обичаше да суче, каквито и шишета да съм й давала ( аз експериментирах, уж кое ще й хареса...) циците си бяха номер едно .

Дидон, много успех в сряда ! Не го мисли, всичко ще мине повече от добре... А палците са на 100 % стиснати  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #462 -: Февруари 14, 2011, 10:15:55 am »
Привет момичета.
Сари, бързо да се възстановиш и да разказваш.

Хайде да сложа вече горещия списък, че малко съм пропуснала :oops:

ПРИСТИГАМЕ   
 yahoo_17 stork-boy


Jbrul-17.02.планово секцио
marykol-25/28.02.2011
speranza-28.02.2011
Velka-2.03.2011 планово секцио


ЧАКАЩИ  preggo

Лориан-8.03.2011г
Натали-15.03.2011
Петяст-3.04.2011г
Литето-5.04.2011
Ася 81-16.04.2011

echy- 13 дни до термин
tanj74- 27 дни до термин
Тини 78- 37 дни до термин
zeituni-38 дни до термин


Ако има някой, който трябва да добавя да казва :wink:.

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #463 -: Февруари 14, 2011, 11:15:09 am »
Като ми се схване прасеца, хващам пръстите на крака и ги извивам максимално нагоре...

 :lol: Хааахх, а който не може да си стигне палците ?!?:D
Ужас, вече почвам да се нуждая от помощ за да събуя тесни високотокчести ботуши без цип например :-)
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #464 -: Февруари 14, 2011, 11:25:47 am »
Надин...ама ти още ли си с високи токчета ходиш :D
аз докато чаках след трансфер напук си купих едни екстра високи ботички....ей така нарочно :D, така си ми и стоят новички милички до другия сезон :lol:
аз преди си носих токчета, но сега не ми комфортно...хем много пеша не ходя, основно съм с кола.......но и малко да си постоя и се изморявам :?

в събота бяхме на една вила...че тоалетната беше на 3 етаж, аз докато ги кача етажите....то направо ми минаваше мерака за тоалетната, а сега да не ви казвам каква мускулна треска имам.....а и същата нощ имах и схващане на мускула :?
така съм се обездвижила явно.... :oops: :oops:

да идва топлото вече....че не мога да трая нито якета вече, нито това навличане с дрехи....блазе им на летни бременелки....... :D
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #465 -: Февруари 14, 2011, 12:15:10 pm »
А, то при мен избора не е много голям - за този сезон, освен ски-обувките, почти всичко друго е на ток :-) Но с високо вече ходя само до работата или нейде за вечерно излизане (дето вече не помня ясно какво беше:-) - само защото съм с колата и реално са си за красота:-)
Сигурно ще се наложи да пообновявам колекцията обувки след появата на наследника, но сега не смея - много ме стресираха някои хора с твърденията, че номерът ми ще порасне и ще изгубя целия си наличен (солиден при това) асортимент :P
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #466 -: Февруари 14, 2011, 12:16:27 pm »
Цитат
блазе им на летни бременелки..
Ние пък които сме били от тях  само пуфтяхме и се потихме... :D

Re: Тема на бременните №73
« Отговор #467 -: Февруари 14, 2011, 12:29:46 pm »
Цитат
блазе им на летни бременелки..
Ние пък които сме били от тях  само пуфтяхме и се потихме... :D
хии..хи... :lol: :lol:, еми то няма угода на нас жените....а пак за бременните да не говоря :lol:
иначе и зимата не лесно, ама и на жегите пак не работа :?

Надин...аз чух, че по време на бременноста се променя размера....ама при мен за сега всичко е ок, единственно прасеца ми се увеличил....малко по тясно си осещам ботушите сега :?
иначе вече съм 12 или 14 кг напред, не съм сигурна от колко точно стартирах :oops:
ама иначе не ми се вижда къде съм ги лепнала, освен на корема и дупето.....и гърдите малко, иначе който ме види, казва че добре съм била.....ама все мислят, че скоро ми е термина.....толкова напред вече коремчето :lol:, а още живот и здраве 3 месеца ме чакат :wink:
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #468 -: Февруари 14, 2011, 12:38:33 pm »
Цитат
блазе им на летни бременелки..
Ние пък които сме били от тях  само пуфтяхме и се потихме... :D
Не си е работа лятото, да ви кажа ;) Така се радвах, че терминът ми е август, а не септември или октомври...  :D На разходките, които правех, за да предизвикам раждането, ми се струваше, че климатиците в моловете не работят.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #469 -: Февруари 14, 2011, 12:44:15 pm »
ох, маригри и аз съм така, качила съм около 8 кг, обаче ми казаха, че хора с моя размер корем ходят да раждат, а вчера се запознах с една жена дето беше колкото мен голяма или дори по-малка и термина й е сега в петък. иначе като ми мериха матката казаха, че е точно според седмиците ми. аз не си представях да наддавам много, ама то явно не става както ние си искаме.

в петък си обух "официалните" ботуши, на ток, за да заведа любимия на романтична вечеря, но това ми е за последно до бебето, щото кръста ми хич не беше доволен и ми беше много неудобно. на мен също ми утесняват в прасеца, даже чакам да си взема някакви пролетни обувки, ча да хвърля ботушите, ама е рано още.

а за крампите - нали магнезия помагал?

ужасно е това с обездвижването, засилила съм се към басейна тази седмица, да видим
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #470 -: Февруари 14, 2011, 13:12:38 pm »
Като ми се схване прасеца, хващам пръстите на крака и ги извивам максимално нагоре...

 :lol: Хааахх, а който не може да си стигне палците ?!?:D
Ужас, вече почвам да се нуждая от помощ за да събуя тесни високотокчести ботуши без цип например :-)

Хаха Надин, ми то нали всеки по себе си съди, та не го помислих това - при мен не е проблем да се сгъвам всякак. Обаче си има чалъм и да не можеш да се сгънеш много за това с пръстите. Пльосваш се на една страна, свиваш крачето максимално и ги докопваш пръстите, колкото и да е голям корема - все ще ги стигнеш. ;)

Елена, аз и друг път съм го казвала, при мен поне точно магнезия помогна да спрат гадните крампи. Въпросът е, че докато пиех Магнерот ги имах, после като минах на друг модел магнезиев препарат в същите дози - проблемът изчезна. Първо мислех, че е някакво съвпадение, ама 4 месечно "съвпадение" при все по-напредваща бременност едва ли. ;)


"Кой сега е номер едно?"  :lol: списъчето визирам... Моля, никой да не се прережда, че "хем ми е ред, хем ми се пада" както има един лаф...

Хубав ден на всички и весел празник на любовта, на виното, или на двете най-добре!!! :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #471 -: Февруари 14, 2011, 13:14:55 pm »



"Кой сега е номер едно?" 

Хубав ден на всички и весел празник на любовта, на виното, или на двете най-добре!!! :D

Айде, давай...!
Стиснати палци!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #472 -: Февруари 14, 2011, 13:18:13 pm »
уж помага магнезия, аз 3 пъти по 1 пия.......ама при мен може се получило от претоварване, иначе до сега не съм получавала....смисъл по време на бременност, иначе преди ми се случваше даже доста често :?

Елена..блазе ти за басейна, аз не смея да се топна.... :?
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #473 -: Февруари 14, 2011, 14:02:21 pm »
Честито на Сара ,жив и здрав да и е бебчо!
Маригри,аз на високо от 2 седмици не се качвам.Ботушките и без това почти не успявам да закопчея,така са ми се надули краката :( Вчера реших да се отдам на пълен мързел и не станах цял ден от леглото.На сутринта краката ми бяха в пъти по нормален вид.Почти като преди да забременея :)А за мускулната треска,  аз май съм имунизирана :) Живеем в къща на 3 етажа и гимнастиката ми идва дори понякога в повечко,макар на приземния да е само фитнеса,гардеробна и пералня.Чудя се дали да поискам от мъжа ми да премести пералнята или пък ,ако има някаква миниатюрна да сложим на 2 етаж,където ни са спалните!
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #474 -: Февруари 14, 2011, 14:42:53 pm »
в петък бях при док и се разбрахме че ще раждам последната седмица на февруари, иска ми се да е възможно най-близо до термин.
на мен от няколко дни ми отичат вечер краката, но тази сутрн като ги видях направо се уплаших, то не се различава къде ми е глезена, едни такива червени и подпухнали. добре че малко остана
относно крампите, аз получавам много редко и като питах дали да пия магнезии ми казаха че щом са ми редки да не пия, а да опъвам крака или да масажирам прасеца.
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #475 -: Февруари 14, 2011, 14:59:34 pm »
Хубав ден на всички и весел празник на любовта, на виното, или на двете най-добре!!! :D

Аз пък съвсем забравих "празничния" ден :-) В това състояние ни либоффф, ни вино ми се полагат! Лично аз ще си запазя пжеланията за ползване с лихви след 3 месеца :lol: А на който го може - Наздраве!, за останалото нямате нужда от обяснения  :wink:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #476 -: Февруари 14, 2011, 15:07:01 pm »
Момичета, ако краката ви отичат много и постоянно, следете белтъка в урината. Изключително важно е!
Аз крампи не съм имала въобще, но от четвъртия месец съм на Магне Б6 и то 3х2, предполагам е от това.
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #477 -: Февруари 14, 2011, 15:07:58 pm »
Здравейте хубави бременелки :D
Jbrul хайде, чакаме да се похвалиш и ти - то не остана. Ще стискаме палчета всичко да мине ок :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Да ви имам проблемите ( без да се обиждате, казвам го от веселата страна) но аз откакто съм забременяла никакви индикации нямам за това. Ама то си е още и рано да ме хванат болежките и мен. Ама и как пък един път не се изповръщах osi_10 ??? Е някои ще кажат че съм щастливка  :) ама все едно не съм бременна.
Само където ме е хванал един запек , да не ви говоря - с дни не мога да отида до WC. osi_7 :constipated: :constipated: Някой може ли да каже нещо разхлабващо?  преди пиех един чай от майчин лист, но сега не смея защото някъде бях чела, че май предизвикжа контракции :(

Цитат
блазе им на летни бременелки..
Ние пък които сме били от тях  само пуфтяхме и се потихме... :D
  - на мен терминът ми е края на август - да се видя тогава - сигурно ще пуфтя като парен локомотив  :lol:


Лек ден на всички и приятно изкарване на двата празника днес :biglove: :biglove: :kaos7:


*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #478 -: Февруари 14, 2011, 15:25:08 pm »
иванита, ще те стигнат, спокойно, и аз си мислех, че аз няма да съм от "онези" бременни с оплакванията, ама питай ме сега, то не беше куцане заради болки в сухожилието, не беше посядване по всякакви възможни места, не беше задъхване, абе има и още ама, а да напоследък са уригванията и киселините, аз дето през живота си съм нямала такива неща.

а за запека - на мен много ми помогна сок от сушени сини сливи, не е особено гаден, така че и небезизвестните свещички ева кю, но имай предвид, че след тях мен ме боли корема, не съм сигурна че са контракции, просто са ти се разбутали червата, така че си вземи време да можеш да си легнеш след това.

за подуването на краката, тук карат бременните да носят от чорапите дето се носят за разширени вени, що не си питате лекарите и да следетете си албумина и особено кръвното, защото стават бели

Жбрул, айде хем ти е ред, хем ти се пада, стиснати палци и после да разказваш

Честит ви празник, аз получих букет лалета и две кутии ягоди (май това е единственото, за което се тръшнах в бременността си онзи ден, ама като ми замирисаха).
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #479 -: Февруари 14, 2011, 15:31:27 pm »
ама все едно не съм бременна.

Спокойно, ще ти дойде до главата, и тогава как ще ти се смеем  :P

За запека имаш няколко опции (аз ги карам успоредно, защото Гинипрала ми разказа играта, но това е друга тема):
- хранителен режим - обичайния за здрави бременни, но внимавай с варивата, бананите и тем подобни
- хранителен подход: сливите, както Ели казва; аз съм и на зловещи количества киви и круши; топла вода сутрин, на гладно, с мед в нея...
- лекарства: Duphalax, Frutilax (и двете са сиропчета) или Dulcolax Едни капки, май така бяха) + свещичките EvaQ; всичките изброени са ми изрично предписани от доки, тоест стават за бременни
- движение -аз поне колкото повече се застоявам, толкова по-зле става; за съжаление плуването не е достатъяно натоварващо, но поне е нещо.