0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #220 -: Февруари 05, 2011, 18:41:39 pm »
 За съжалени при нас няма да се получи миенето на мивката. Нашата е с наклон на една страна и виси под плота , а батерията ми се струва много ниска :( .Като правихме ремонта, изобщо не мислехме за това . От друга страна малко ме притеснява бебо да го поставя под течащата вода. При вас не знам как е ,но в нашата баня много често топлата вода изчезва изведнъж или обратното . Е , батерия с термостат сигурно е решение на този въпрос.
 По повод болките. Аз винаги споделям с доктора какви съм имала  , дори и при прегледа вече да са минали . Обясни ми ,че основно в областта централно на корема / около пъпа / болка или тежест , която не отминава бързо е най-вероятно контракция...Острите болки ,които приличат на дърпане по краищата на коремната стена са най-вече от разтягане. Но естествено смятам , че е добре винаги да има консултация с доктор , особено ако болката ви притеснява
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #221 -: Февруари 05, 2011, 19:30:05 pm »
Сами,лохиите текат при всеки разично. При мен първия път се точиха до към 36-37 ден и в началото бяхо доста обилни.Този път очаквах да е същото положение,но ми текоха само 4-5 дни и след това по две три капки. :wink:
Нека кажат и другите родили все пак.Аз съм си взела нощни превръзки на Либрес и ми бяха добре.
07.10.2009
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #222 -: Февруари 05, 2011, 19:40:04 pm »
Няколко дни бях в чуденка къде са изчезнали всички бременелки, а то имало нова тема...доста време мина докато ви изчета.
Честито на всички мами, които вече гушкат малките палавници и леко бременеене на останалите :P
някой знае ли дали трябва да се записва час за вземане на кръв в МД за скрининг за синдрома на даун?

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #223 -: Февруари 05, 2011, 19:40:50 pm »
Елена В, благодаря за хубавото пожелание!
 Здраве и късмет за всички. yahoo_17

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #224 -: Февруари 05, 2011, 19:47:39 pm »
IVALETA не трябва да си записваш предварително час. отиваш на 14-ти етаж и ако няма чакащи влизаш. работят до 15ч. почиват от 12 до13ч. но е желателно да отидеш преди 14ч да ти вземат кръв. успех
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #225 -: Февруари 05, 2011, 19:58:38 pm »
IVALETA не трябва да си записваш предварително час. отиваш на 14-ти етаж и ако няма чакащи влизаш. работят до 15ч. почиват от 12 до13ч. но е желателно да отидеш преди 14ч да ти вземат кръв. успех

Благодаря!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #226 -: Февруари 05, 2011, 20:25:48 pm »
Моята ваничка е анатомична, но си има и хамак, което е най-удобното измислено нещо по мое мнение. Малко бебе не можеш да го сложиш да седи в анатомична, но пък го слагаш да си лежи в хамака и си го поливаш отгоре и е страшно удобно. На всеки препоръчвам, ако намери такава да вземе. Много лесно се къпе новородено в този хамак.Ето линк http://www.amazon.com/Fisher-Price-M3177-Rainforest-Bath-Center/dp/B00106IAGO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1296929673&sr=8-1


  
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #227 -: Февруари 05, 2011, 23:13:54 pm »
Аз си позволявам да надничам в темата ви, мило ми е като се сетя какви трепети бяха, та моля да ме извините. Пауерче, не подценявай спирането на лохиите толкова рано, не искам да плаша никой, но при мен се случи точно това и после разбрах, че цервикалния канал се е затворил преждевременно и е нямало как да изтичат. Причината започнахме да търсим защото поддържах температура след обяд. Така, че при най-малко неразположение си ходете на доктор. Не казвам, че на някой ще му се случи точно това, което на мен се е случило, но ви моля да си обръщате внимание, все пак жената е крехко същество. :)
Z22-ние имаме същата ваничка като вашата.
« Последна редакция: Февруари 05, 2011, 23:16:50 pm от shanoar »
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #228 -: Февруари 05, 2011, 23:22:45 pm »
Елена, при мен болките тип "убождане" вече са си ежедневие - със съпруга ми се шегуваме (на мой гръб де), че явно наследника е интересен хибрид между подковано пони и таралеж  :P  При мен изглежда са от стомаха - той си ми е проблемен (гастритче, хернийка, дребни забавления) и сега като е притиснат силно, ме мъчи доста. Оправям се с Но-Шпа и с Талцид (по докторски съвет де, не съм на самолечение). Но понякога се точат с дни преди да намалеят и накрая мирнат. Последната "криза" от сорта беше преди седмица и ми докара толкова контракции, че вече съм и на Гинипрал+Изоптин. Дано не те държат дълго, а ако те и Талцида не помага  - да успееш да звъннеш на док за собствено успокоение :goodluck:
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #229 -: Февруари 05, 2011, 23:23:56 pm »
PS: Марси, добре дошла, и лека (и доходоносна) до края :-)
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #230 -: Февруари 05, 2011, 23:36:10 pm »
Паурче,радвам се ,че Милен е вече при вас у дома :D!
Аз също имам проблеми с тези пусти киселини,даже и стопацида едва спасява положението.От това се получават и контракции,което си е  кофти.Вече усещам как бебто слиза надолу и по някога имам чувството,че съм с диня между краката :lol:
 А лохиите наистина текат с различна продължителност при всеки.Аз за 3-4 дни бях приключила с тях и ми остана зацапване за още 2-3 дни.Родилни превръзки ползвах само 3 и минах на олуейс с най-многото капки(даже още имам от родилните и ще си ги ползвам сега).Гащите(еднкратните) не ползвах заради кофтито материя,памучните си бяха ок.
Багажът за болницата е хубаво да е готов по-рано,защото не знаеш кога ще реши бебето да излиза.Моята дъщеря ме изненада 1 седмица преди датата за секциото,което се пада 3 седмици преди термин.
 

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #231 -: Февруари 05, 2011, 23:59:24 pm »
Nadine, благодаря  :)! За сега безпокойството е голямо.
Ако можеше бих ходила всеки ден на ехограф, за да съм сигурна,
че се развива както трябва.  Желая ти лека бременност!

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #232 -: Февруари 06, 2011, 11:35:41 am »
marsi , така е то в началото. Аз веднъж ходих на УЗ два пъти в един ден  :lol:
Беше точно като видяхме сърчицето. При първия лекар ми показаха пулсиращата точка, бях супер щастлива, ама пък дисковете им бяха свършили и не можаха да ми го запишат. И като се повъртях един час, взех да се съмнявам направо дали и какво съм видяла, да не е грешка /беше окло 7 ГС/ и отидох още веднъж, на второ място, където вече ми записаха прегледа. Предполагам се сещаш, че въпросния диск го съдрах от въртене после - "даааа има сърчице" и пак пусках отначало. Повечето хора около мен, непрекъснато ми даваха "наклони" по въпроса защо съм ходела често на ехограф /не че съм им искала мнението де  :?/, държала съм се била като луда, другите бременни не правели така и пр., ама хич не ми дремеше. Ходех си толкова често, колкото ми се доще, ако имам нужда просто да видя бебето за лично спокойствие, или просто за удоволствие. Ако върна времето назад и сега бих постъпила така. Ако имаме късмета за второ бебе-пак. Важното е аз да се чувствам добре и спокойно и ако УЗ е начина - няма лошо.  :D

Аз най-после се натутках с бебешкото обзавеждане. Качила съм снимки в албумчето, ако на някой му се гледат. :D Обаче с бебешките мебели имам един проблем, който така и не мога да реша... Искам да монтирам на стената някакви рафтове/етажерки за бебешките джунджурии - мазила, шишета, биберони и пр., но нищо подходящо не ми попада, а вече няма за кога да поръчвам на мебелист да ги правят специално... :( Етажерките, които бяха опция към самите мебели не стават за нищо, понеже са супер малки и като сложиш 2 лосиона - дотам, а на мен ми трябва нещо с повече полезна площ. Не знам вече къде да търся подобен артикул. Ако някоя от вас е виждала някъде нещо, отговарящо на моето търсене - ще съм много благодарна да сподели, аз тотално зациклих по въпроса. И как ме е яд, че не е готова още нашата ИКЕА, ако имахме - би било много лесно, ама нъц. А до Солун, където е другата най-близка да се хукна за рафтчета 10-ина дни преди секциото - вече ще ме обяват за луда и то с пълно право  :lol:

Хубав ден на всички!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #233 -: Февруари 06, 2011, 11:48:31 am »
Моята ваничка е анатомична, но си има и хамак, което е най-удобното измислено нещо по мое мнение. Малко бебе не можеш да го сложиш да седи в анатомична, но пък го слагаш да си лежи в хамака и си го поливаш отгоре и е страшно удобно. На всеки препоръчвам, ако намери такава да вземе. Много лесно се къпе новородено в този хамак.Ето линк http://www.amazon.com/Fisher-Price-M3177-Rainforest-Bath-Center/dp/B00106IAGO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1296929673&sr=8-1

Този хамак изглежда много добре! Аз обаче се питам какво да ползвам при налична вана у дома - дали да се насочвам към ваничка за бебе, или има -шанс този хамак да го връзвам на голямата вана (не ми изглежда възможно, но знам ли), или има и друго решение....? Идеи събирам всякакви :-)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #234 -: Февруари 06, 2011, 11:51:26 am »
Здравейте мами Jbrul бих искала да видя снимките ти,но ако ми подскажеш как :oops:
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #235 -: Февруари 06, 2011, 11:57:52 am »
Привет и от мен :D
Много не пиша, ама то няма и какво.
Чакам си прегледа при Дяволов, на който сигурно ще видим какво е бебето :D
Изкарах едно разболяване и сега си седя в къщи, да отмине малко грипната вълна. Работя в офис с около 300 човека и има мнооооого болни :(
Ходих на ЖК, ама то голяма смешка. Мери ми корема, таза, кръвното и кг :D
Може ли и аз да видя снимките :D
На финалистките стиснати палци :D
На останалите леко бременеене :D

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #236 -: Февруари 06, 2011, 12:02:43 pm »
Жбрул браво, много ми харесва. От това което видях, мисля че най-удобно ще ти бъде някаква тясна етажерка, която да сложиш между леглото и повивалника.
Много е хитър повивалника, но не знам , трябва да си го измислиш, че да ти е удобно.
На моя скрин плота е толкова голям, че има повивалник, теглилка и всевъзможни козметични и не до там неща.
Ще ти е удобно да имаш много неща на една ръка разстояние, та мисля, че етажерки няма да ти е удобно. Нещо по-голямо.

http://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=25&pid=2378

http://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=25&pid=2375

От тези, мисля че има и други цветове...
http://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=25&pid=2370

Ники,
пращам ти данните. 100% ще видите пола  :D
« Последна редакция: Февруари 06, 2011, 12:04:51 pm от Raissa777 »
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #237 -: Февруари 06, 2011, 12:20:37 pm »
Мерси Раиска! Проблемът е, че все пак мястото ми там е ограничено, понеже бебето засега го искам в нашата спалня и няма къде да паркирам огромни скринове, маси, шкафове и пр. Т.е. бих могла, ако направя вътре "адската цигания", което не искам. :( Докато пратя бебето в неговата си стая - ще трябва да изфабрикувам максимално компактни мебели за багажерките му и оттам идва затруднението в случая.


Момичета, ще се направя малко на "администратор" сега, но само с цел да ви бъда полезна, особено на новодошлите мами.  :lol:

Снимки на кореми, мебели и пр. качваме във външен сайт, защото в този не е уместно по обясними причини. Практиката е, данните да се пращат на ЛС от една потребителка на друга, не ги качваме в самата бременна тема. Всяка от вас може да си направи личен албум във въпросния сайт и да си го допълва, заключва и както си му е реда, както и да разглежда снимките на другите. За заглавия на личните албуми, се ползват никовете, които имаме тук.
Докато съм често на линия все още - пращам на ЛС координатите на който ги иска. Момичетата, които вече ги имат - да ги пращат на другите мами желаещи да разгледат, или да си направят албуми... "Предавам ви щафетата" един вид, понеже от "нашата група" почти всички родиха, или скоро ще родят и няма да сме много редовни тук, поне в началото. Та...поддръжката на галерията трябва да я поемете вие скоро.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #238 -: Февруари 06, 2011, 12:30:51 pm »
 Надикна,  има едни анатомични подвижни седалчици , които могат да се слагат направо във голямата вана / вашата / . На бебчето сигурно ще му е удобно , обаче аз лично не си представям да се навеждам толкова много . Все пак трябва да пазим кръста . Не една жена се е оплакала от сдобиване на дископатия по време на бременности след това  :?
 А тези хамачета мисля ,че няма да могат да се закачат . Освен ако ваната ви няма и от четирите краища някакви ръбове , а предполагам ,че поне от една страна ще липсват такива / там където ле залепена за стената  :?
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #239 -: Февруари 06, 2011, 12:40:55 pm »
А, именно - кръста и залепането ми бяха въпросителните :-) Но и не искам да се затрупам с бебешки неща отначалото (малък апартамент сме си още, и едва има място за всичките ми обувки:-))... Та си мисля, засега поне, че в началото ще го поливаме с таткото с душа над ваната, пък като се поосвестим и си посвикнем, ще се замисля за ваничка, стойка и т.н.
И без това все си казвам: "Абе, жена, ти нали не вярваш в бабини деветини, от сорта на забраната да се купуват неща за бебето предварително, камо ли да се носят в къщи...". И въпреки това, всеки път, като изскочи поредния бременен проблем, се чудя дали не предизвиквам съдбата с покупки и дали ще изкараме идните 3 месеца в този стил :-(