0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #60 -: Декември 08, 2010, 21:44:56 pm »
А това че не разбира матеряла, едва ли има връзка с компютъра.  :) Поразсъждавах малко на "глас".

ами има връзка, има. опитах по-горе да преразкажа накратко защо има. за да не се отплесваме съвсем от темата, ако имаш желание, потърси предпоследния брой на списание "Обекти" (може би го има и качен вече в Интернет) - там има интересна статия точно за промяната в начина на възприемане и мислене, вследствие на компютрите и Интернет.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #61 -: Декември 08, 2010, 21:52:38 pm »
Джаме, ами точно това става дума, еволюция един вид е това. Нормално е след 3 изпита по математика да ти е трудно да четеш есе. Освен това тази статистика не е заради компютрите, а защото децата не учат, защото играят на игри вместо да се занимават с уроците си. Не е виновен компютъра, ама никак, за срива в образованието. Имала съм наблюдения покрай клуба, който имахме, имаше 2-3 деца в по-големите класове, които имаха домашни компютри, ходеха на олимпиади по информатика,математика бяха отличници, е и игри играеха по-малко естествено. Зависи от детето и интересите му.
(Добре, че нямаше по мое време игри, шях да остана неграмотна - като се знам ;)

лидия, много сходно мислим с тебе :)
« Последна редакция: Декември 08, 2010, 22:01:19 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #62 -: Декември 08, 2010, 23:02:30 pm »
Донке, извинявай, ама ти си точен пример за валидността на статията. ти просто четеш и не разбираш думите от четивото. колко пъти обясних за какво става дума, а  ти продължаваш да ми говориш за съвсем други неща?!! това е именно защото мисълта ти скача от едно на друго на трето, четеш десет екрана наведнъж и не се концентрираш върху един текст. quod erat demonstrandum...

и не - не е нормално след три изпита по математика да ти е трудно да четеш есе, макар че никой не говори за това в тази дискусия.

та накрая - постоянните ти опити да ми докажеш как компютрите са полезни и нужни за 4-годишните помагат ли ти да се успокоиш, че си добра майка? :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #63 -: Декември 08, 2010, 23:09:14 pm »
та накрая - постоянните ти опити да ми докажеш как компютрите са полезни и нужни за 4-годишните помагат ли ти да се успокоиш, че си добра майка? :P

A сега да видя от кой текст разбра, че компютрите са полезни и че аз съм добра майка :)

И хайде да не се обиждаме, поне пред хората ;) Дискусията е интересна. След математика може и да не е, ама след метални конструкции - цяло  изречение не ти влиза в главата щом не е изразено с формула. Против съм вкраването в калъп на децата (това е типично за нашето образование). Отдавна съвсем други методики се използват в развитите страни и не се насилва един човек с математическо мислене да го мъчиш да пише безумни съчинения. Както и някои текстове , за които са правили проучването вероятно наистина са били така написани, че и възрастен не би ги разбрал достатъчно точно. И не виждам пак какво е мястото на компютъра в това, че децата не им се учи.

П.П. И да допълня - тези тинейджъри, които вероятно се имат предвид, не правят в интернет, това което ние. Тоест не скачат бързо от информация на информация, търсейки най-интересната и достоверната, каквото е потребителското поведение на голям и обикновено зает човек в интернет. Те гледат основно снимки, слушат музика и клипове, чатят, запознават се, надали в много от случаит изобщо четат някакво четиво.
« Последна редакция: Декември 09, 2010, 07:59:29 am от cygnus »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #64 -: Декември 09, 2010, 08:31:57 am »
Jam ще потърся статията. Има ли друга гледна точка, ми се иска да погледна и нея  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #65 -: Декември 09, 2010, 16:00:59 pm »
Седмицата мина, но по-добре късно...
Интересна тема нищите, но няма да се роди истината в спора за полезността на компютрите.
Вероника проявява интерес само когато и пускам песнички. С нея за друго не го ползвам и мисля да не я уча на хакерство колкото се може повече. И без това се опитва да смени канала на телевизора плъзгайки пръст по стъклото, сякаш е с touch-screen  :lol:
Фенове сме на книжките и направи си сам творчеството. В момента, в книжарниците с
е продават комплекти със занимателни игри. Единият комплект съдържа картончета с животни, по които трябва да се рисува - да се довършат очертанията на фигурите и др. Другият беше с разни игри, тип Бесеница и подобни.

Мини, по темата с кожните проблеми, мога да препоръчам този крем: http://shopping.bg/Naturpharma-glandol-creme-50g
едва ли ще реши точно вашия проблем, но като поддържащ елемент е много подходящ. Ники имаше сухи участъци по лицето, подобни на лишеи и за нула време изчезнаха.

Едно въпросче: на Ники вчера най-сетне му биха третата доза ваксина против Хеп.Б.От днес обаче детето кашля. Дали ваксината ще действа и безопасно ли е да давам сироп против кашлица (Ен ти тус - билков), че прегледът ни е чак утре :( ?
  
« Последна редакция: Декември 09, 2010, 16:03:40 pm от ani4ka »
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #66 -: Декември 09, 2010, 21:22:55 pm »
Айде и аз да се включа на опашката...Да чукна на дърво преборихме гадната кашлица този път без АБ, но за да не ни е съвсем пълно щастието ни при контрола на стерилна урина излезе ново 20 - протеус мирабилис :( Детето е без симптоматика на уроинфекция и ако не бях пуснала контролна урина изобщо нямаше да разбера, та днес мъжа ми пусна нова проба в друга лаборатория и много се надявам да са сбъркали, защото въпреки чинното пиене на фуролин пак бактерии в урината ми идват множко :x
На нас ни е рано за компютри още, но и аз ползвам от време на време за песнички. Дара обожава да пеем и да четем книжки, та се надявам още доста време да не я "открехвам" на тия чудеса на техниката :D
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #67 -: Декември 09, 2010, 22:02:19 pm »
та днес мъжа ми пусна нова проба в друга лаборатория и много се надявам да са сбъркали

Нуну, много е вероятно да е така и ви го пожелавам. За периода, през който и ние пускахме често контролни урини на симона, неведнъж са ми късали нервите от кварталната лаборатория със сгрешени резултати.
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #68 -: Декември 09, 2010, 22:18:41 pm »
та днес мъжа ми пусна нова проба в друга лаборатория и много се надявам да са сбъркали

Нуну, много е вероятно да е така и ви го пожелавам. За периода, през който и ние пускахме често контролни урини на симона, неведнъж са ми късали нервите от кварталната лаборатория със сгрешени резултати.
Ами аз защото не очаквах нещо да излезе реших тоя път да си ползвам направлението и да пусна пробата в поликлиниката, но след тези резултати реших да си сверя часовника с националната лаборатория по паразитни и заразни болести. Много се надявам наистина резултатите да са сгрешени, защото ако пак имаме бактерии вече задължително трябва да направим прословутата микционна цистография, която толкова упорито се опитвам да избегна.
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #69 -: Декември 09, 2010, 22:38:17 pm »
Нуну, дано наистина да е замърсяване, но протеуса е много лоша бактерия и обикновено при замърсена проба излзат е.коли или подобни чревни бактерии.
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #70 -: Декември 09, 2010, 22:45:18 pm »
Нуну, дано наистина да е замърсяване, но протеуса е много лоша бактерия и обикновено при замърсена проба излзат е.коли или подобни чревни бактерии.
Да, за съжаление така излиза и от антибиограмата - чувствителна е на много малко АБ. Но знам, че фуролина по принцип действа основно с/у е. коли, която имаше предишните два пъти, освен това ако пак излезе бактериурия явно трябва да търсим проблема другаде, колкото и да не ми се иска :( Знам ти какво ще ме посъветваш :oops:
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #71 -: Декември 09, 2010, 22:48:26 pm »
мхм, знаеш :wink:
виж сега, няма нищо страшно в това да разберете какъв е проблема, напротив, колкото по-рано, толкова по-добре. Защото когато има адекватно лечение, а не хаотично, нещата се оправят по-бързо. Всяка инфекция на пикучния мехур го уврежда, така да се каже.
Не се шашкай, чакай да видим другите ресултати.
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #72 -: Декември 09, 2010, 23:50:49 pm »
Парси, аз съм много доволна от крема на Weleda. Скъпичък е, но пък си струва.
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #73 -: Декември 10, 2010, 08:48:19 am »
мхм, знаеш :wink:
виж сега, няма нищо страшно в това да разберете какъв е проблема, напротив, колкото по-рано, толкова по-добре. Защото когато има адекватно лечение, а не хаотично, нещата се оправят по-бързо. Всяка инфекция на пикучния мехур го уврежда, така да се каже.
Не се шашкай, чакай да видим другите ресултати.
Мен не ме е страх от това да разберем какъв е проблема, дори напротив, просто исках да й го спестя лятото, тъй като вече беше много наплашена от болници и процедури и само като видеше лекар наддаваше некви неистови писъци, а живи и здрави, ако наистина се окаже, че има проблем смятам като минат празниците да направим снимката и така...
Хубав ден на всички!
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #74 -: Декември 10, 2010, 15:24:33 pm »
Нуну, дано е грешка и да нямате повече притеснения.
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #75 -: Декември 11, 2010, 08:54:20 am »
Да се включа и аз. Криси е малък още - на 2,6 г. Купих му едни буквички с магнитна дъска от Кауфланд. Същите наскоро ги видях и в Хиполенд. Той обича да ги вади от кутията и после да ги прибира. Знае буквите на динята, жабата, буквата о и т.н.. Иначе мисля, че е много подходящо за по-големи деца. Има и цифрите и може да се смята и да се пишат думички. Иначе аз му пускам доста филми да гледа/мъжът ми е приспособил и сървър, на който е качил доста филми и аз от там му пускам директно на тв/. Той се ангажира доста понякога. Иначе положението е неспясяемо-мятане на възглавници, падане върху дивана и скачане, мятане по пода и всякакви дивотии. Любимата е да "Поива вода" :lol:. Няколко пъти суша спалнята и леглото в детската. Сега украсих елхата и непрекъснато дърпа "топи". Отизвестно време ръчка и по контактите/той направо си ги включва и изключва/-има някакви напъни да ги разглобява.. Иначе на компютъра въобще не го пускам, защото чопли клавишите и успешно ги маха. Но това е положението-то ако може всичко се разглобява и играчките и каквото може.
Вчера като излизах се разминах с няколко деца навън с варицела. Бе не мога да разбера тези хора май наистина не са чували за карантина. Като питах бабата каква е шарката тя се прави, че не ме чува. После ми обяснява, че било здраво детето, но трябвало да си седи в къщи/под карантина/ и другата седмица. Явно в момента има епидемия от варицела, защото болните деца са изключително много.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #76 -: Декември 11, 2010, 10:15:12 am »
Tutto_bene баща ми има един метод на мъмрене. Да ти се накара пред всички, ей така за назидание. за да разберат всички а на теб да ти е адски неудобно. Е много съм го мразела. И сега понякога го прилага върху майка ми, върху нас. Сега доколко е правилно, какво да ти кажа. Понякога има ефект, понякога звучи грубо. Малко кофти ми е да го кажа, ама в случая си е направо необходимо някой като него да ги "нареди" на висок тон, ей така пред много хора, включително близки и познати. Следващия път ще си помислят дали ще си развяват болните деца навсякъде. Говорим за Варицела все пак да му се не види. Малко неудовство нямат ли тези хора.  :x
И моята съседка с две момченца, винаги когато са с шарка ми звъни, щото видиш ли те са контактни в групата и нямало проблем. Последния път и бяха със скарлатина децата и тя седна да ме увещава, че видиш ли ако не се пипат няма проблем, да вземем да излезем някъде.  :x Ама не ги разбирам, чесно. Малко неудобство няма ли в тези хора. Дай като тяхното детенце е болно сега да оплюваме възможно най-много от чуждите. Имам чувството, че в случая важи: Ние като сме зле, другия не може да е добре...така ни е уникално гадно..

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #77 -: Декември 11, 2010, 13:30:39 pm »
Като нищите темата за варицелата, коя е ваксината срещу нея?
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #78 -: Декември 11, 2010, 16:37:01 pm »
Най-после да се добера и аз до форума...

Мини, Сия, дано децата са добре вече!

Стефан, ми е още болен  :(. След контролен преглед в сряда се оказа, че ушите му са зачервени, а и хремата му не спира. И личната наместо да му пусне някое друго изследване, само мрънка да сме го спрели от ясла и да го гледа някой докато стане на 4 години. Аз му пуснах носен секрет на моя глава четвъртък сутрин и сега чакам да видя какъв бацил ще изскочи, не че не е на Макситрол. Елена и тя взе да прави опити да се разсополиви... Имам, чувството, че докато аз си седях в къщи боледуваха по малко, а сега от 1 месец като ходя на работа и не са спирали.

Варицелата, си я изкараха дружно миналата година, а за ваксина не знам...

За компютъра и аз не давам да се пипа, че ни е средство за работа, но пък гледат филмчета на ДВД-то на английски. Иначе като игри, любимо им е да татъркат столчетата си из коридора, да се катерят където успеят, редене на конструктор, гледане на книжки или просто тичане и крещене. Лошото е че ограничавам играта на Елена с неща за нейната възраст тъй като не са подходящи за Стефан и това малко или много ме тормози, но нямам голям избор, Стефан лапа, къса, чупи...

Здрава седмица на всички, ако не успея да пиша!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #79 -: Декември 11, 2010, 16:54:02 pm »

 ограничавам играта на Елена с неща за нейната възраст тъй като не са подходящи за Стефан и това малко или много ме тормози, но нямам голям избор, Стефан лапа, къса, чупи...


И при  нас често така се получава, ама няма как откакто Антон стана много активен и направо неконтролируем :lol: Бреееей, туй момчетата страшна работа били, направо луда ставам :lol: Понякога Мончето много се изнервя, че   "й разваля играта" и се налага да я пратя в спалнята да прави, с каквото се е захванала, само мир да има. Но той пък веднага търчи подире й и блъска по вратата да му отваря.
Наскоро обаче я нямаше няколко дни, беше при баба си и като си дойде си личеше, че много са се затъжили един за друг, и Мона му обяснява - "хайде, Тончо,идвай, идвай да си играем", той стои и я гледа, а тя продължава - "идвай, идвай, аз ще строя с Легото, а ти ще го разваляш" :D

Гери, бързо да се изяснява при Стефко проблемът! Представям си какво ти е напрегнато - отскоро на работа и боледуващи дечица :( Дано се оправите скоро и дойде един дъъъълъг много здрав период :)
« Последна редакция: Декември 11, 2010, 17:01:24 pm от tzvetenze »