0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #40 -: Декември 07, 2010, 22:31:50 pm »

да, никой не говори за залитане. говоря за това, че на тази възраст - 2-3-4-5 години, компютър не им е нужен, за да се развиват и образоват. компютърът е сурогат и индулгенция

На тази възраст компютъра действително не им е нужен.Ива седна на компютъра което беше на 7-8 години.До тогава аз умишлено я държах далече от него.Това разбира се не означава,че тя е затворено или неинтелигентно за възраста си дете.Напротив в момента постоянно се допитва за много неща до чичко Гугъл.Но според мен има много други неща с които може да се занимава едно 3-4-5 годишно дете.
Относно четенето-днешното поколение просто не чете.Те не искат да си четата уроците вие за книги ми говорите.В училище нещата стават още по-зле.Няма как да четат романи като Пипи дългото чорапче,Пепеляшка и т.н.когато ги има като филми-Ива ми беше казала-Защо да го чета като съм гледала филма и знам какво ще стане?Ами така е!Не са им интересни книгите.Това е действителноста,като тръгнат децата ви на училище ще се убедите.
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #41 -: Декември 07, 2010, 23:05:31 pm »
при играта с реални предмети е много важен сензорният елемент, който липсва при виртуалната компютърна игра. а за малките деца, сензорното възприятие е един от основните източници за получаване на информация.


Джаме, говорим за 4-5 годишни деца, не за бебета - какъв сензорен елемент намесваш? На 2 и 3 и моите не са играли на компютър, защото просто не можеха - не че не искаха да ми дърпат клавиатурата и тогава, гледайки на нея като играчка. И никой не говори за заместване на реална игра с топка и други материали, а просто една друга играчка наред с всички останали, които имат, с много игри според възрастта им. Ясно е, че мненията са различни по тази тема, напълно нормално е. Такива са и за филмчетата, и за телевизията. Моето мнение е, че с нищо не трябва да се прекалява просто. Всеки сам намира баланса.
« Последна редакция: Декември 07, 2010, 23:09:06 pm от cygnus »
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #42 -: Декември 07, 2010, 23:40:26 pm »
Инке, ние имаме такъв пъзел (от 6 части, пише за над 1 година), но освен да се хвърлят частите по пода, май не проявяваме друг интерес. Днес за пръв път го видях да взима една от фигурките и да се опитва да я сложи на правилното място.

Иначе ние нямаме телевизор, но ми е ясно, че някой ден няма да ни се размине. На мен ми е странно, когато колежки ми казват да му пускам филмчета в колата, ако пътуваме на дълъг път. Но рано ми се струва за такива неща.

Желая ви хубава седмица и здрави дечица!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #43 -: Декември 08, 2010, 09:03:56 am »
Ох, голяма дискусия сте направили по болната ми тема :oops:

Благодаря на всички за споделените линкове и идеи!

Вики, за съжаление е голям фен на компа! :oops:
Това не означава, че разрешавам да стои там без ограничение.
Основното, което гледаме е - първо беше Пипи докато научи наизуст всички серии, сега Мики маус.
Сама отваря папките, намира си фаворитите, сменя си сериите 8O, направо събира очите на баща си. Снощи му вика "тате, не са в тази папка, дай да ти покажа..." :D

И аз като всички майки се опитвам да намеря време да се занимаваме повече с книжки, да оцветяваме, да пишем на дъската, но..вечер наистина времето за нищо не стига. :(
От приказките четем само едни и същи и това е. Имаме всякакви, но... :(
Любимата и Палечка, рядко се сменя с Грозното патенце и Новите дрехи на царя.
В събота и неделя дават сутрин /щото е от ранобудните/ Легендата за Снежанка, която и е интересна, но рядко я гледа до края.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #44 -: Декември 08, 2010, 09:26:00 am »
Да,  :) аз за сега само запазвам линкове .

Аз съм забавлявала деца с едно тесто, от което сме правили фигурки => във фурната => оцветяване . И имах една игра, много беше хубава - едно платно с цветни кръгчета, което се слага на земята, върти се един палячо и каквото ти се падне като цвят - лазиш по платното. Виждала съм такава игра във филмите, но забравих как се казва. Моята я подарих преди години.

За песничките - научих цялата " Зайченцето бяло", че преди знаех само първите 2 куплета  :D


Вместо тесто, сега има гипсови фигурки. В кутийката има формички, гипс и бойчки. На Моника много и хареса. Също и взимам меденки и сладки, когато имам време правя, но си признавам, че не е често, има пак като бойчки, но за сладки. Не че ги ядем, но мажем там и украсяваме. Сега съм и обещала да направим коледни сладки и тя да ги украси за коледа.

Това е сайта с който се забавляваме заедно. А изброените по долу са ни любимите. Тях сме ги извадили и често ги гледкаме. Имат много интересни неща за деца и много неща които НЕ са за деца. В нас тук се влиза под родителски контрол, въпреки, че досега не сме намерили нещо, което да е чак такъв проблем.
http://bgflash.com/flash/7535/pixar-partly-cloudy.html
http://bgflash.com/flash/7519/chicken-tennnis-pixar.html
http://bgflash.com/flash/5080/pixar-for-the-birds.html
http://bgflash.com/flash/4181/wallе-и-обръча.html
http://bgflash.com/flash/4182/wallе-и-подскачащите-топчета.html
http://bgflash.com/flash/3560/страхотни-малки-таланти.html
http://bgflash.com/flash/3465/fantasia-taurina.html
http://bgflash.com/flash/3376/silly-beast-and-the-chicken.html
http://bgflash.com/flash/3334/пързалящи-се-бебета.html

Обикновенно гледа Том и Джери, Уди, Папай, животни и котета и т.н. Аз сядам на бюрото до нея, тя си гледка, аз чета нещо друго и поглеждам. Което и е интересно ми го пуска по има няма 10 пъти и така. Но това е в седмицата 2-3 пъти за по максимум 30 минути, даже толкова май не е издържала.
Хм обича да играе с ORCAD, аз рядко я ползвам, но е близка до тази с която аз работя и и доставя удоволствие. Обича да рисува на пейнт, рови се в уроците ми по английски. И палатката разбира се, с която ми вдига нервите. А баща и вчера, защото разбра явно едно от малкото неща които наистина ме ядосват, взе че и купи шал с паети за кючек. Знам, че го направи нарочно, въпреки, че ме убеждава в притивното и до сега, нооо ще му го върна  :lol:. а шала снощи летя по неговата глава. Мислех да го закача за Тефала, обаче ми се досвидя за тоя ми ти скъп тиган  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #45 -: Декември 08, 2010, 10:00:21 am »
Голямо сте богатство да знаете:)))))

Преди време бях свалила много детски песнички но децата бяха много малки. После компютъра ми се развали и ми се затри всичко и аз по спомен от детството си карах каквото знам, уж, че все не ми оставаше време. От снощи Никол не спира да танцува а като спре за секунда преди другата песен се надава писък:))))))))))
А пък аз как танцувам и как скачам с тях е отделен въпрос:))))))))))
« Последна редакция: Декември 08, 2010, 11:11:50 am от Lisko »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #46 -: Декември 08, 2010, 10:15:26 am »
 Лиде, колежката тука ме помисли за луда :oops: - с глас се смях за шала и тефала! :D

А у Лиска си представих, каква танцова трупа се е заформила! Добре, че апартамента под вас е празен :)
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #47 -: Декември 08, 2010, 14:29:47 pm »
Много полезна информация, благодаря ви на всички!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #48 -: Декември 08, 2010, 14:34:54 pm »
Здрава седмица и от нас!

Не успях да ви изчета, дано не се повтарям, но ние песни от тук слушаме http://tekstove.info/browsepoartist.php?id=810

Нашите невинни сополи се превърнаха в 39 градуса и антибиотик  :( и това след посещения при двама педиатри и двама унг, които не намираха проблем.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #49 -: Декември 08, 2010, 15:43:17 pm »
Мидж, бързо оздравяване
след 10 дена борба да не включим АБ все пак от неделя не ни се размина, и Стефания почна да качва, така че отново е на Зинат. ПОне днес бяхме на контрола и личния й лекар спря да чува хриповете  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #50 -: Декември 08, 2010, 15:58:39 pm »
http://www.monitor.bg/article?id=271532

Цитат
Почти всеки втори български деветокласник не разбира какво чете. Данните са от международния анализ PISA за нивото на образованието в 65 държави, представен официално в просветното министерство вчера. В проучването са участвали 4500 наши ученици от 179 училища между 15 и 16 години – възрастта, след което продължаването на образованието не е задължително.

41% от учениците са под критичния праг на четивна грамотност, съобщи националният координатор на изследването Светла Петрова. Тя подчерта, че понятието „неграмотност” не трябва да се тълкува в стандартния смисъл като неумение да се чете и пише. Неграмотността в случая се използва като прочитане, но без в съзнанието да остане никаква следа от определен текст, таблица, графика или карта. На практика означава, че всеки втори ученик не разбира какво чете и не знае как да използва информацията. Едва 24 на сто е стандартното ниво на ученици под критичната линия за всички държави.

България изостава значително и по индикатора, измерващ най-интелигентните деца. Едва 2,8 на сто от петнайсетгодишните са достигнали до най-високото ниво на владеене и разбиране на непознат текст или графика, като средната норма за всички страни е почти три пъти по-висока – 7,5%.

В окончателното класиране по четене България се нарежда на 46-о място от 65 държави
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #51 -: Декември 08, 2010, 16:17:42 pm »
Ох, Мини, измъчихте се вие.
Бързо да се оправя Стефи, а на теб търпение и здрави нерви.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #52 -: Декември 08, 2010, 16:50:01 pm »
Мини, голяма  :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #53 -: Декември 08, 2010, 16:56:40 pm »
Мини, на Александра й включиха АБ още на втория ден след като излязоха кръвните изследвания, защото освен ЦРП над нормата, повишени левкоцити и утайка, вирусът я удари и в ставите - боляха я краката и стъпваше странно. Вече шести ден е на АБ и има съвсем леко подобрение. :? Не е яла почти нищо. Малкото което хапне повръща с храчките, едва пробутвам бисквитки преди лекарствата. Поне имаме договорка с педиатъра декември да си е вкъщи, за да укрепне като оздравее.
Бързо да се оправя Стефания. :bighug:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #54 -: Декември 08, 2010, 19:04:06 pm »
Ох, миличките дечица! Измъчиха се, аман от тези болести вече!

  Всички бързо да се оправят!

 За Дядо Коледа да са здрави!
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #55 -: Декември 08, 2010, 19:47:59 pm »
Мини, Сия, бързо оздравяване!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #56 -: Декември 08, 2010, 20:25:41 pm »
Ех, Сия  :(
миналата седмица трябваше да снимат децата за календар, познайте
от 34 деца е имало 7 в групата- това за какво ви говори
днес ми се обадиха, че утре ще са снимките, ще я заведем колкото да я снимат само следобед  :?
Благодаря за съчувствието на всички ви, ще порастем, други грижи ще ни дойдат до главата дай Боже  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #57 -: Декември 08, 2010, 21:21:28 pm »

 познайте
от 34 деца е имало 7 в групата- това за какво ви говори
:(

За "хронични сополи" :?.Извинявам се за сарказма,но просто все още се чудя на тая фраза,щото това не е диагноза :x
Мини,Сия бързо оздравяване на Стефи и на Александра и дано да направят по дълга пауза в боледуванията!
Аз може да ви досадя,защото знам че е коментирано доста по темата,но сега не ми се рови.Бях споменала че Митко е на вълна забавление с акане и пишкане в гащите.Веднага го мия и мажа дупето с Клоран,но взе да ака по 4-5 пъти по малко и дупето доста се зачерви и израни.Та дайте идея за някакъв наистина качествен крем,защото на Клоран помага ама явно когато не е чак толкова зачервено.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #58 -: Декември 08, 2010, 21:30:00 pm »
Стискайте зъби, както всичко останало и честото боледуване е период и ще отмине. Повече търпение и здрави нерви, доколкото е възможно. От нас бързо оздравяване.
Аз утре съм на погребение, бабата на моя близка девойка почина от рак, милата е бременна в 6 месец и нямам думи да ви опиша колко и е трудно. Много се притеснявам, най-вече за нея.  :(
Jam и аз много не съм разбирала какво чета, въпреки, че смея да твърдя бях от децата с добър успех. Ами как се помни тази история, разните му амеби и ларви по биология, сумати реки и чудесии по география. То и учебниците ни са едни учебници... Така де, пък сега когато си влязъх в мой води е съвсем различно. А информация от компютъра по трудно приемам, точно защото съм израстнала с книгите. И сега се усещам, че печатя и чета, уж заради очите.., но ми е сравнително по лесно на лист хартия. Колежката сравнява с нещо за да разбере и запомни, аз го правя поетапно, като схема. Да има логична последователност. Всеки човек е различен. А статистиките, зависи кой ги е правил и с каква цел..
С две думи, не им се връзвам много на статистиките. Както му е удобно и както по лесно възприема даден човек или дете, така ще си поднася информацията. И да и забраня компютъра и само книги да и вра под носа, насила няма да стане. Щом и е по лесно, пак в бъдеще този начин ще избере. А това че не разбира матеряла, едва ли има връзка с компютъра.  :) Поразсъждавах малко на "глас".
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Зимата пристигна 6.12-12.12.10г
« Отговор #59 -: Декември 08, 2010, 21:34:39 pm »
Parsi пробвай със Судокрем - много съм доволна от него :)
[/url][/url]