0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
как да спрем нощното хранене
« -: Декември 01, 2010, 15:22:10 pm »
здравейте момичета незнам как и какво да направя за да спра на сина ми нощното хранене .Понеже се роди в 7 мия месец недоносен беше 2000кг и е свикнал на този режим и вече е доста голям 10 месец е и продължава на през 2 3 часа да се буди опитвах с вода сок но нестава плаче и не заспива а педиатърката каза да го откажа но незнам как доста е пълен и се притеснявам и неискам даго храня нощем сега от 2 седмици му давам прясно мляко нощем 12кг е моля за съвет благодаря ви
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #1 -: Декември 02, 2010, 14:00:47 pm »
Наистина , ще е интересно как. Моите деца са на 1 г. и 6 м. но все още не съм успяла. Вече се отказах да прилагам каквото и да било.
За прясно мляко ми се струва, че е рано.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #2 -: Декември 02, 2010, 22:27:34 pm »
doshi, детето само ще реши кога да спре нощното хранене. Дъщеря ми спря да се буди нощем след като стана на 2 години. Синът ми е на година и 10 месеца и още се буди нощем да яде, е не е на 2 - 3 часа но поне по 1 път на нощ...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #3 -: Декември 03, 2010, 00:12:43 am »
Здравейте, моя син също е роден недоносен - 1,300 кг в 34-та г.с. В началото след изписването се хранихме на всеки Божи 3 часа , но постепенно отпадаха едно по едно нощните хранения. Давах му малко вода, и след това биберон и той плачеше, но си заспиваше. Нашия доктор казваше като реве да реве, остави го малко да си реве,той колко човек е няма да реве цяла нощ , остави го и така и правих. Поплакваше понякога за 5-10-15 минути и заспиваше. А и доктора казваше че не е хубаво вечер да се храни детето защото стомаха има нужда от почивка поне по 6-7 часа.
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #4 -: Декември 08, 2010, 00:05:58 am »
Давах му малко вода, и след това биберон и той плачеше, но си заспиваше. Нашия доктор казваше като реве да реве, остави го малко да си реве,той колко човек е няма да реве цяла нощ , остави го и така и правих.
8O
Браво на доктора  8O.Той да не би да е диетолог, при положение, че детето е и недоносено.Детето не е глупаво, той си знае кога да се откаже от нощното хранене.Щом иска, значи е гладно, а оттам, че му е празен стомаха.
Не виждам смисъл, на сила да се отказва с вода, при положение, че след час пак ще се събуди.Нахрани си детето и си спете спокойно и двамата.
Ако ти закусиш стабилно, но въпреки това си много гладна на обяд, съгласна ли ще си ако накой ти вземе обяда и ти каже "ти яде много сутринта, трябва да ти почине стомаха"
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #5 -: Декември 08, 2010, 09:45:50 am »
Кети, тук става въпрос за дете на десет месеца ,което майката се опитва да откаже а не за новородено.Аз прибрах детето си в къщи когато беше 2,200 кг, и съм го хранила на всеки три часа докато стане 4 кг. Постепенно започваха да отпадат едно по едно храненията. При положение ,че детето качваше по  около 800-900 грама на месец не смятам, че е бил на диета . Съобразявала съм се с това което ми е казвал доктора, че трябва да има почивка на стомаха, в крайна сметка всеки сам решава кога и по колко да храни детето си. Казвам какво е било при нас без да налагам мнение никому.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #6 -: Декември 08, 2010, 09:56:19 am »
Моите деца са на година и си ядат нощем и тримата, но нямам намерение да ги отказвам докато сами не се откажат.
И според мен е рано да даваш прясно мляко. А защо искаш да спреш нощните хранения? Заради кг-те на детето ли?
За мен си е мъчение да оставя децата да плачат 5 или 15 мин. от глад а е мъчение и за тях. Те плачат защото ги боли коремчето (поне така съм чела).
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #7 -: Декември 08, 2010, 13:33:04 pm »
Калина е на 2 г. и си имаме нощно хранене. Не мисля да и го махам. Организма на децата си е "умен" и сами ще решат кога. Щом иска "мако" давам "мако".

[/url]
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #8 -: Декември 08, 2010, 13:40:08 pm »
Андрея цокаше нощем по няколко пъти до 1г 4м. Чак като почнах да и давам вечеря на същата възраст спря да се буди нощем. До 1г 11м я кърмих сутрин будеше се около 4-5 часа. Наскоро я отбих и ми беше много трудно тъй като тя не пие АМ от шише. Имаше 2-3 седмици будене ... не всеки ден давах да цока или пробвах с вода, ако мине номера и така постепенно се отбихме ... съответно и отказахме каквото и да било мляко сутрин. Ако пиеше АМ нямаше в никакъв случай да и го спирам сутрешното мляко.


*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #9 -: Декември 08, 2010, 14:28:46 pm »
Това с почивката за стомаха са го разправяли и на майка ми преди 30 г. Май не са научили нищо ново за всичкото това време.
Моят син не пие мляко през нощта, но и не съм го оставяла да плаче. Да не говорим, че доскоро се приспивахме на ръце, а тежи 12 кг!

Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #10 -: Декември 08, 2010, 19:44:13 pm »
Не вярвам в метода за залъгване с вода или залъгалка. На сестра ми детето (8 мес) се буди нощем по 4 пъти и всеки път пие АМ. Не заспива докато не си пийне 100-тина грама, тя какво ли не опита. Моето момиче още в третия месец спеше от 19 до 5 часа, с едно хранене в 23ч. Сега спи до 8ч. Прочетох в една книга  че трябва да пие до 700гр мляко на ден през 4 часа и да спи 8 часа нощем. Щом го пробвах и стана от раз! 8O (Това е грамажа за тримесечно бебе.)
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #11 -: Декември 08, 2010, 22:26:46 pm »
Кети, тук става въпрос за дете на десет месеца ,което майката се опитва да откаже а не за новородено.Аз прибрах детето си в къщи когато беше 2,200 кг, и съм го хранила на всеки три часа докато стане 4 кг. Постепенно започваха да отпадат едно по едно храненията. При положение ,че детето качваше по  около 800-900 грама на месец не смятам, че е бил на диета . Съобразявала съм се с това което ми е казвал доктора, че трябва да има почивка на стомаха, в крайна сметка всеки сам решава кога и по колко да храни детето си. Казвам какво е било при нас без да налагам мнение никому.
Радост, аз не казвам нещо за теб.Представям си колко ти е било притеснено в началото и съм сигурна, че си една прекрасна майка.По-скоро се хванах за думите на доктора-"Той колко човек е, ще пореве и ще спре".Ето това ме накара да го напиша.Ние като добри майки, не можем да наложим кога точно да огладнее детето.
А за недоносеното, разбрах, че е по-голямо детето, просто съм чувала, че недоносените, на някакъв етап така да се каже "наваксват" и искат повече храна.Това имах предвид, че още повече е недоносено.

И моят син се роди малък и навивах часовника на всеки три часа да го храня в началото.После го оставих той да реши-иска ли да яде или не.
« Последна редакция: Декември 08, 2010, 22:59:30 pm от ketti »
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #12 -: Декември 12, 2010, 22:58:00 pm »
Момичета, не знам как става отказването на нощното хранене. Бебка ще стане на 4 месеца на 18.12.2010 и точно допреди 10-14 дни си лягаше в 21ч, тогава и е последното хранене и се будеше чак в 6.30. И така откакто се е родила. Всички ми казваха, че е повече от перфектно. Докато..........от около 2 седмици започна да се буди и да реве ВСЯКА нощ по различно време-2.30/3.00/4.00/4.30ч.Първите 2 нощи си мислех, че е инцидентно и давах АМ (тя е само на АМ). После се обадих на 2 педита и те ужасени: "Веднага и спирай нощното хранене, връщаш я в 1 месец". Да ама не. Пие вода, давам биба, изпивала е по 200 мл. вода и продължава да реве за ядене. И накрая спали , недоспали с нея, след около 1 час и повече мъка и давам АМ, и заспива. Какво ли не пробвах и не става. Накрая реших, че си е двойна мъка и за нея и за мен и като се събуди и давам. В крайна сметка както има една приказка "Няма първокласник да яде през нощта" :D
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #13 -: Декември 12, 2010, 23:30:53 pm »
Аз винаги съм се чудела защо трябва да спираме нещо, от което дете се нуждае и което го успокоява. И аз слушам педиатъра си, но само когато дава разумни съвети. Когато ми каза, че на един месец трябва да и давам вода вместо да я кърмя, просто й казах, че това няма да стане.
Моята дъщеря пиеше по литър мляко през нощта, по три четири пъти на нощ се будеше и така до миналата Коледа. Вярно, през деня почти не ядеше. Опитах да й обърна режима и съм й отказвала мляко през нощта. Ами просто не заспиваше, гладно си беше детето. Та продължих да й дамадокато тя не се отказа сама.
От една година спи по цяла нощ, рядко се буди, и то за вода или тоалетна.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #14 -: Декември 13, 2010, 09:58:56 am »
future74, по колко пъти яде на ден? Не можеш ли да храниш за последно към 11-12? Моята бебка не яде през ноща от втория месец. Но последното ни хранене беше в 12. И ставаше към 6. После започна да се буди по-късно към 7 - 7,30 и да заспива към 11, после 10. И така сме и до днес. Нощем само с бибката успокоявам примрънкванията.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #15 -: Декември 13, 2010, 11:22:35 am »
future74, по колко пъти яде на ден? Не можеш ли да храниш за последно към 11-12? Моята бебка не яде през ноща от втория месец. Но последното ни хранене беше в 12. И ставаше към 6. После започна да се буди по-късно към 7 - 7,30 и да заспива към 11, после 10. И така сме и до днес. Нощем само с бибката успокоявам примрънкванията.
И Георги бе по4ти така,но от 6 месец.Сам запо4на да измества 4асовете .
Но,при нас аз допуснах друга грешка.Пазех му пълна тишина за да не се буди и  прави по големи паузи.
Днес ляга в 22 и се буди след 8.Така е от както мина "сезона на зъбите".
Ина4 помрънкваше и заспиваше пак.
 Но,това с тишината ми е голям зор и до днес. :?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #16 -: Декември 13, 2010, 12:36:14 pm »
 :occasion10:
Здравейте!
Да се запиша и аз в темичката..
И ние  се будем по няколко пъти през ноща за да папкаме ,но засега не искам да се отказвам.
 :D

Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #17 -: Декември 14, 2010, 13:48:14 pm »
Йоана още първия месец прескачаше едното хранене през нощта. Вече се случва се и по две да прескача, но рядко. Има вечери, когато се събужда и я кърмя през 3 часа. При нас не минава номера с биберон или водичка, тъй като тя не харесва и двете. Аз също смятам, че детето само ще прецени кога да спре да яде през нощта.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #18 -: Декември 14, 2010, 15:46:55 pm »
И аз си мислих, че трябва да прекратя това нощно хранене, но не ми дава сърце да го слушам как плаче. Започнах вечер да давам в 12 часа АМ+една лъжичка каша Лека нощ на Хумана и спи до 5-6 часа, кохгато започваме с кърменията. Рядко вече се буди и в три.

Бе аз все се чудя, защо тези лекари, дето препоръчват почивката на стомаха, не опитат те като са гладни да пият водичка.
[/url][/url]
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #19 -: Декември 26, 2010, 21:59:12 pm »
Към днешна дата , вече пак не ядем нощем, но.....сега пък от 10 дни не иска да яде. При доза 5м.л. и 150 мл. почти всеки път оставя по около 70-80 мл :oops:Храним се на 3 часа. Но ако удължа на 3.30-4 часа има шанс да изяде ПОЧТИ всичко и да остави само 30-40 мл.И от 6 хранения изведнъж минахме на 4, макс.5 хранения и то не с цялото количество.
Просто вече не знам какво да правя. Мои приятелки с малки деца ми казаха, че всичко е временно и да не се притеснявам.