0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #20 -: Декември 27, 2010, 00:55:22 am »
future74, на колко е бебчето?
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #21 -: Декември 27, 2010, 11:44:24 am »
Родена е на 18.08.2010-т.е.почти на 4.5 м.Днеска я храня на 3.5 ч и пак оставя по около 50 мл.на последната консултация беше 66см и 6610гр.
А :oops:бе луда работа
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #22 -: Декември 27, 2010, 13:48:36 pm »
Аз си мисля, че всичко е в реда на нещата. Дъщеря ти е с мерки на 6 месечно дете. Бебета най-добре си знаят колко им се яде и като се нахранят спират да ядат повече. Ако ще те успокоя, моята дъщеря беше 7 кг. и нещо на една година. Води се по детето, то ще ти покажа кога е гладно и кога не. Щом не го е изяла, значи се е нахранила с по-малко.
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #23 -: Декември 27, 2010, 17:58:59 pm »
Sia, така е, аз същото си мисля, но пък почна да пие много вода между храненията. За един ден е изпивала 2 шишенца от по 150 мл. педиатърът ми е казвала, че гладните деца пият вода, та не знам.
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #24 -: Декември 27, 2010, 22:20:56 pm »
Мдааааа, това обяснява всичко. Моето дете не е пило вода докато беше на кърма и АМ. Вода пропи след като я захраних. СЗО препоръчва децата до 6 месеца да са изключително и само на кърма. Ако поради някаква причина няма такава възможност, се препоръчва АМ. Не и вода. Логично, след като си напълни коремчето с вода да няма място и за кърма/АМ след това.
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #25 -: Януари 12, 2011, 16:21:22 pm »
Не смятам, че е точно така-според мен НЕяденето в даден момент и след това пак нормалното хранене, както сме пак вече е свързано с скок в растежа на бебето. Поне при моята бебка е така-когато не яде, не яде и 5 капки не можеш да вкараш в устата и. А сега като яде, просто изведнъж се усеща как след няколко дни натежава.

Относно пиенето на вода-много добре ми е ясно какво казва СЗО и т.н., но вие предлагате ли вода? Имам впредвид на НЕкърмените деца. Защото от 5 месечния ми опит, разбрах, че има пъти в които като предлагам вода, не иска и капка, друг път изпива по 20-30 мл. :D
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #26 -: Януари 12, 2011, 16:41:37 pm »
Мдааааа, това обяснява всичко. Моето дете не е пило вода докато беше на кърма и АМ. Вода пропи след като я захраних. СЗО препоръчва децата до 6 месеца да са изключително и само на кърма. Ако поради някаква причина няма такава възможност, се препоръчва АМ. Не и вода. Логично, след като си напълни коремчето с вода да няма място и за кърма/АМ след това.

:good_post:

И аз така. Защо да и предлагам вода, като в кармата си има достатъчно. Вода пропи и то с 300 зора, когато я захраних.
Все още има нощно хранене. Ако предложа вода хвърля шишето в другия край на стаята :lol:.
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 16:45:25 pm от ЕVIQ »

[/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #27 -: Януари 12, 2011, 16:41:46 pm »
...но вие предлагате ли вода? Имам впредвид на НЕкърмените деца. Защото от 5 месечния ми опит, разбрах, че има пъти в които като предлагам вода, не иска и капка, друг път изпива по 20-30 мл. :D
предлагам вода от самото начало и сега си обичат да пият след хранене, или нощем ако се разбудят (и не е време за мляко) също пият малко вода и заспиват. Никога не са били кърмени.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #28 -: Февруари 06, 2011, 23:36:48 pm »
Аз от месеци си блъскам главата....Всичко си ни беше ок,имахме едно нощно хранене към 3ч,после се поизмести към 4ч...Бяхме на консултация,и кой ме дявол бутна да спомена на педиатърът.. :x :x :x До ден днешен съжалявам.Идеята му беше да яде последно в 19ч и после в 23-24ч.Ми да ама НЕ,след седмица будене в 23ч господинчо настоятелно отказваше каквато и да е било храна - АМ/кърма.Нищо,нада,зеро...От цялата гимнастика ми остана буденето в 23ч....До ден днешен.Е,не мога да го откажа...Всичко пробвах,давах последно в 18ч ядене.Плод.Само и само да е гладен после,е тц...Все тая....На всичкото на куп започна да се буди в 3ч пак и ядеше по 210мл.Обаче тука от две седмици,освен честото будене дето и аз не знам вече от какво е,в 3ч яден едва по 90мл.Ама ако не ги дам - дупе да ми е яко,пардон - будно!
Та,от много опити и акЪл си разбих хубавия режим на детето.Като се замисля мн добре си беше,само трябваше да проявя търпение и разум(най-вече) и да не настоявам за това прословуто ядене... :x :x :x
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #29 -: Февруари 08, 2011, 10:27:04 am »
Fibo, права си, че не винаги е хубаво да слушаме на 100% педиатрите. И аз бях така, когато започна да ми се буди вместо в 5.30ч в в 2-3. Не та не-не давай мляко. След кански мъки с мъжа ми да се редуваме да даваме вода и да я държим гладна, решихме-даваме мляко когато се събуди. И оооооооо, чудо! Яде 5-6 дни между 2-3 ч и след това пак самичка си мина на нейният си режим , ядене към 5-5.30.
Аз това го наричам фаза на растеж-при нея съм забелязала, че има моменти на около 1.5 месеца да е супер гладна за около 4-5 дни , да се събужда прес нощта , за да яде и после всичко се канализира.
Сега пак сме така  :lol:-от 3-4 дни яде малко повече и се буди към 3. През тази нощ яде в 2.50 и после си спинка до 7.30.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #30 -: Септември 28, 2011, 20:15:57 pm »
Виждам, че темата е стара, но за да не започвам излишно нова реших да пиша тук. Моят проблем не е точно как да спра едно хранене (малка е да спирам каквото и да е хранене), а как да изместя режима, който си е създала, че да се получи да спи през нощта. Андреа има период от 6 часа, които не желае да яде. За мое съжаление обаче този период е от 6:00 до 12:00(аз я вдигам в 11, но ако я оставя откарва до 12:00). Часовете, в които се храни сега са грубо около:06:00, 11:00, 15:00,18:30, 22:00, 03:00 като в 18 и в 03 е на АМ, в 06:00 само на кърма, а останалите са кърмене+ дохранване с АМ.
 
Някой да има идея как да го изместя режима и така, че да я прави тази дълга почивка през нощта. Чудя се,ако започна да я будя да яде в 9:00 или в 10:00 дали няма да има ефект. Не искам да я държа гладна, а по-скоро мисля да и давам по-рано, та дано да ги измести. Мнения?

Боби


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #31 -: Септември 28, 2011, 21:42:24 pm »
. Мнения?

Нямам :).Ако си прочела и аз имах такъв проблем,опитвах с месеци и моя пънчо не се поддаде... :lol:

Но,имам предложение
6ч км
11ч км + ам
15ч км + ам
18ч км
20ч ам
24ч ам
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #32 -: Септември 28, 2011, 21:49:43 pm »
Ще го опитам, ама между 18 и 20ч много близко ми се получават - само на 2 часа, може би в 21ч ще е добре. От понеделник тръгвам на работа, така че ще се кърмим само сутрин и вечер и през деня ще помпам и ще гледам поне за едно хранене да събера.  
 

Боби
« Последна редакция: Септември 28, 2011, 22:00:34 pm от Bobbie »


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #33 -: Септември 29, 2011, 14:40:52 pm »
Идвам да докладвам.
След обяд и давах малко по-рано храненията (14:00, 17:30, 21:00) и така стигнахме до това да яде в 21 и после в 23:45. Заспа веднага след последнито хранене ( преди това беше супер будна) и цяла нощ си спа до 5:10 когато зпоачна да сумти. Станах, смених и памперса и реших да се дондуркаме до 5:30, че да удължа малко времето и тогава да я кърмя. Очаквах, че ше се разплаче, но госпожицата се упокои и си заспа сладко сладко, без да плаче въобще. Сега е 6:30, още не се е субудила и отивам да я будя, че после пък другата ще стане от сън. Охх, дано да продължи в този дух и да поспивам през нощта, че не ми се иска едвам да си държа очите отворени докато се карам на работа, както беше когато Ивана беше на тази възраст.


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #34 -: Септември 29, 2011, 16:44:38 pm »
Ее,чудесно - дано да си успяла.Щом детето приема храненето,супер.
Много рано почваш работа бе човек...само 2м...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #35 -: Септември 29, 2011, 17:17:20 pm »
fibo, моля те не бъркай с пръст в раната.
"Само", "много рано" и многоточия не помагат.
Обстоятелствата и решенията са лични и различни.
Коментирам, защото и мен това ме чака и вече ме боли.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #36 -: Септември 29, 2011, 19:06:32 pm »
Нямам избор, нямам повече отпуска.

Тя яденето не го при цялото. Бях направила 120мл , а тя зорлем изяде към 90мл и то само дето не я натъпках, защото спираше след 60мл. Ама аз преди за нощното хранене давах 90мл, та точно толкова си е наваксала.
В крайна сметка сутринта започна да яде в 7:00, значи 7 часа е изкарала без да яде въобще. Дори и тогава не и се ядеше още, но аз я вдигнах, че нали правим някакъв режим.
« Последна редакция: Септември 29, 2011, 19:15:25 pm от Bobbie »


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #37 -: Септември 29, 2011, 20:02:15 pm »
fibo, моля те не бъркай с пръст в раната.
"Само", "много рано" и многоточия не помагат.
Обстоятелствата и решенията са лични и различни.
Коментирам, защото и мен това ме чака и вече ме боли.

Мила,въобще не си ме разбрала.Тук майчинството е 3м,знам за какво става дума и точно за това се учудих,и че при вас е така...Не се обърнах към Боби като към нейно лично решение,а със съчувствие към факт с който тя най-вероятно се съобразява.
Явно не съм се изразила правилно,но и нямаше нужда от такъв емоционален пост.

« Последна редакция: Септември 29, 2011, 20:27:30 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #38 -: Септември 30, 2011, 04:20:24 am »
fibo, извинявай, не исках да прозвучи грубо, само болно и виновно.
Много ме мъчи темата и сигурно ми се привижда упрек и неразбиране, където ги няма.
Продължават да са рядкост майките, които престават да се грижат за децата си целодневно толкова рано, особено на фона на поне едногодишен отпуск в България.
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #39 -: Септември 30, 2011, 14:49:15 pm »
запис