0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
как да спрем нощното хранене
« -: Декември 01, 2010, 15:22:10 pm »
здравейте момичета незнам как и какво да направя за да спра на сина ми нощното хранене .Понеже се роди в 7 мия месец недоносен беше 2000кг и е свикнал на този режим и вече е доста голям 10 месец е и продължава на през 2 3 часа да се буди опитвах с вода сок но нестава плаче и не заспива а педиатърката каза да го откажа но незнам как доста е пълен и се притеснявам и неискам даго храня нощем сега от 2 седмици му давам прясно мляко нощем 12кг е моля за съвет благодаря ви
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #1 -: Декември 02, 2010, 14:00:47 pm »
Наистина , ще е интересно как. Моите деца са на 1 г. и 6 м. но все още не съм успяла. Вече се отказах да прилагам каквото и да било.
За прясно мляко ми се струва, че е рано.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #2 -: Декември 02, 2010, 22:27:34 pm »
doshi, детето само ще реши кога да спре нощното хранене. Дъщеря ми спря да се буди нощем след като стана на 2 години. Синът ми е на година и 10 месеца и още се буди нощем да яде, е не е на 2 - 3 часа но поне по 1 път на нощ...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #3 -: Декември 03, 2010, 00:12:43 am »
Здравейте, моя син също е роден недоносен - 1,300 кг в 34-та г.с. В началото след изписването се хранихме на всеки Божи 3 часа , но постепенно отпадаха едно по едно нощните хранения. Давах му малко вода, и след това биберон и той плачеше, но си заспиваше. Нашия доктор казваше като реве да реве, остави го малко да си реве,той колко човек е няма да реве цяла нощ , остави го и така и правих. Поплакваше понякога за 5-10-15 минути и заспиваше. А и доктора казваше че не е хубаво вечер да се храни детето защото стомаха има нужда от почивка поне по 6-7 часа.
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #4 -: Декември 08, 2010, 00:05:58 am »
Давах му малко вода, и след това биберон и той плачеше, но си заспиваше. Нашия доктор казваше като реве да реве, остави го малко да си реве,той колко човек е няма да реве цяла нощ , остави го и така и правих.
8O
Браво на доктора  8O.Той да не би да е диетолог, при положение, че детето е и недоносено.Детето не е глупаво, той си знае кога да се откаже от нощното хранене.Щом иска, значи е гладно, а оттам, че му е празен стомаха.
Не виждам смисъл, на сила да се отказва с вода, при положение, че след час пак ще се събуди.Нахрани си детето и си спете спокойно и двамата.
Ако ти закусиш стабилно, но въпреки това си много гладна на обяд, съгласна ли ще си ако накой ти вземе обяда и ти каже "ти яде много сутринта, трябва да ти почине стомаха"
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #5 -: Декември 08, 2010, 09:45:50 am »
Кети, тук става въпрос за дете на десет месеца ,което майката се опитва да откаже а не за новородено.Аз прибрах детето си в къщи когато беше 2,200 кг, и съм го хранила на всеки три часа докато стане 4 кг. Постепенно започваха да отпадат едно по едно храненията. При положение ,че детето качваше по  около 800-900 грама на месец не смятам, че е бил на диета . Съобразявала съм се с това което ми е казвал доктора, че трябва да има почивка на стомаха, в крайна сметка всеки сам решава кога и по колко да храни детето си. Казвам какво е било при нас без да налагам мнение никому.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #6 -: Декември 08, 2010, 09:56:19 am »
Моите деца са на година и си ядат нощем и тримата, но нямам намерение да ги отказвам докато сами не се откажат.
И според мен е рано да даваш прясно мляко. А защо искаш да спреш нощните хранения? Заради кг-те на детето ли?
За мен си е мъчение да оставя децата да плачат 5 или 15 мин. от глад а е мъчение и за тях. Те плачат защото ги боли коремчето (поне така съм чела).
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #7 -: Декември 08, 2010, 13:33:04 pm »
Калина е на 2 г. и си имаме нощно хранене. Не мисля да и го махам. Организма на децата си е "умен" и сами ще решат кога. Щом иска "мако" давам "мако".

[/url]
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #8 -: Декември 08, 2010, 13:40:08 pm »
Андрея цокаше нощем по няколко пъти до 1г 4м. Чак като почнах да и давам вечеря на същата възраст спря да се буди нощем. До 1г 11м я кърмих сутрин будеше се около 4-5 часа. Наскоро я отбих и ми беше много трудно тъй като тя не пие АМ от шише. Имаше 2-3 седмици будене ... не всеки ден давах да цока или пробвах с вода, ако мине номера и така постепенно се отбихме ... съответно и отказахме каквото и да било мляко сутрин. Ако пиеше АМ нямаше в никакъв случай да и го спирам сутрешното мляко.


*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #9 -: Декември 08, 2010, 14:28:46 pm »
Това с почивката за стомаха са го разправяли и на майка ми преди 30 г. Май не са научили нищо ново за всичкото това време.
Моят син не пие мляко през нощта, но и не съм го оставяла да плаче. Да не говорим, че доскоро се приспивахме на ръце, а тежи 12 кг!

Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #10 -: Декември 08, 2010, 19:44:13 pm »
Не вярвам в метода за залъгване с вода или залъгалка. На сестра ми детето (8 мес) се буди нощем по 4 пъти и всеки път пие АМ. Не заспива докато не си пийне 100-тина грама, тя какво ли не опита. Моето момиче още в третия месец спеше от 19 до 5 часа, с едно хранене в 23ч. Сега спи до 8ч. Прочетох в една книга  че трябва да пие до 700гр мляко на ден през 4 часа и да спи 8 часа нощем. Щом го пробвах и стана от раз! 8O (Това е грамажа за тримесечно бебе.)
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #11 -: Декември 08, 2010, 22:26:46 pm »
Кети, тук става въпрос за дете на десет месеца ,което майката се опитва да откаже а не за новородено.Аз прибрах детето си в къщи когато беше 2,200 кг, и съм го хранила на всеки три часа докато стане 4 кг. Постепенно започваха да отпадат едно по едно храненията. При положение ,че детето качваше по  около 800-900 грама на месец не смятам, че е бил на диета . Съобразявала съм се с това което ми е казвал доктора, че трябва да има почивка на стомаха, в крайна сметка всеки сам решава кога и по колко да храни детето си. Казвам какво е било при нас без да налагам мнение никому.
Радост, аз не казвам нещо за теб.Представям си колко ти е било притеснено в началото и съм сигурна, че си една прекрасна майка.По-скоро се хванах за думите на доктора-"Той колко човек е, ще пореве и ще спре".Ето това ме накара да го напиша.Ние като добри майки, не можем да наложим кога точно да огладнее детето.
А за недоносеното, разбрах, че е по-голямо детето, просто съм чувала, че недоносените, на някакъв етап така да се каже "наваксват" и искат повече храна.Това имах предвид, че още повече е недоносено.

И моят син се роди малък и навивах часовника на всеки три часа да го храня в началото.После го оставих той да реши-иска ли да яде или не.
« Последна редакция: Декември 08, 2010, 22:59:30 pm от ketti »
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #12 -: Декември 12, 2010, 22:58:00 pm »
Момичета, не знам как става отказването на нощното хранене. Бебка ще стане на 4 месеца на 18.12.2010 и точно допреди 10-14 дни си лягаше в 21ч, тогава и е последното хранене и се будеше чак в 6.30. И така откакто се е родила. Всички ми казваха, че е повече от перфектно. Докато..........от около 2 седмици започна да се буди и да реве ВСЯКА нощ по различно време-2.30/3.00/4.00/4.30ч.Първите 2 нощи си мислех, че е инцидентно и давах АМ (тя е само на АМ). После се обадих на 2 педита и те ужасени: "Веднага и спирай нощното хранене, връщаш я в 1 месец". Да ама не. Пие вода, давам биба, изпивала е по 200 мл. вода и продължава да реве за ядене. И накрая спали , недоспали с нея, след около 1 час и повече мъка и давам АМ, и заспива. Какво ли не пробвах и не става. Накрая реших, че си е двойна мъка и за нея и за мен и като се събуди и давам. В крайна сметка както има една приказка "Няма първокласник да яде през нощта" :D
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #13 -: Декември 12, 2010, 23:30:53 pm »
Аз винаги съм се чудела защо трябва да спираме нещо, от което дете се нуждае и което го успокоява. И аз слушам педиатъра си, но само когато дава разумни съвети. Когато ми каза, че на един месец трябва да и давам вода вместо да я кърмя, просто й казах, че това няма да стане.
Моята дъщеря пиеше по литър мляко през нощта, по три четири пъти на нощ се будеше и така до миналата Коледа. Вярно, през деня почти не ядеше. Опитах да й обърна режима и съм й отказвала мляко през нощта. Ами просто не заспиваше, гладно си беше детето. Та продължих да й дамадокато тя не се отказа сама.
От една година спи по цяла нощ, рядко се буди, и то за вода или тоалетна.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #14 -: Декември 13, 2010, 09:58:56 am »
future74, по колко пъти яде на ден? Не можеш ли да храниш за последно към 11-12? Моята бебка не яде през ноща от втория месец. Но последното ни хранене беше в 12. И ставаше към 6. После започна да се буди по-късно към 7 - 7,30 и да заспива към 11, после 10. И така сме и до днес. Нощем само с бибката успокоявам примрънкванията.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #15 -: Декември 13, 2010, 11:22:35 am »
future74, по колко пъти яде на ден? Не можеш ли да храниш за последно към 11-12? Моята бебка не яде през ноща от втория месец. Но последното ни хранене беше в 12. И ставаше към 6. После започна да се буди по-късно към 7 - 7,30 и да заспива към 11, после 10. И така сме и до днес. Нощем само с бибката успокоявам примрънкванията.
И Георги бе по4ти така,но от 6 месец.Сам запо4на да измества 4асовете .
Но,при нас аз допуснах друга грешка.Пазех му пълна тишина за да не се буди и  прави по големи паузи.
Днес ляга в 22 и се буди след 8.Така е от както мина "сезона на зъбите".
Ина4 помрънкваше и заспиваше пак.
 Но,това с тишината ми е голям зор и до днес. :?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #16 -: Декември 13, 2010, 12:36:14 pm »
 :occasion10:
Здравейте!
Да се запиша и аз в темичката..
И ние  се будем по няколко пъти през ноща за да папкаме ,но засега не искам да се отказвам.
 :D

Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #17 -: Декември 14, 2010, 13:48:14 pm »
Йоана още първия месец прескачаше едното хранене през нощта. Вече се случва се и по две да прескача, но рядко. Има вечери, когато се събужда и я кърмя през 3 часа. При нас не минава номера с биберон или водичка, тъй като тя не харесва и двете. Аз също смятам, че детето само ще прецени кога да спре да яде през нощта.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #18 -: Декември 14, 2010, 15:46:55 pm »
И аз си мислих, че трябва да прекратя това нощно хранене, но не ми дава сърце да го слушам как плаче. Започнах вечер да давам в 12 часа АМ+една лъжичка каша Лека нощ на Хумана и спи до 5-6 часа, кохгато започваме с кърменията. Рядко вече се буди и в три.

Бе аз все се чудя, защо тези лекари, дето препоръчват почивката на стомаха, не опитат те като са гладни да пият водичка.
[/url][/url]
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #19 -: Декември 26, 2010, 21:59:12 pm »
Към днешна дата , вече пак не ядем нощем, но.....сега пък от 10 дни не иска да яде. При доза 5м.л. и 150 мл. почти всеки път оставя по около 70-80 мл :oops:Храним се на 3 часа. Но ако удължа на 3.30-4 часа има шанс да изяде ПОЧТИ всичко и да остави само 30-40 мл.И от 6 хранения изведнъж минахме на 4, макс.5 хранения и то не с цялото количество.
Просто вече не знам какво да правя. Мои приятелки с малки деца ми казаха, че всичко е временно и да не се притеснявам.
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #20 -: Декември 27, 2010, 00:55:22 am »
future74, на колко е бебчето?
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #21 -: Декември 27, 2010, 11:44:24 am »
Родена е на 18.08.2010-т.е.почти на 4.5 м.Днеска я храня на 3.5 ч и пак оставя по около 50 мл.на последната консултация беше 66см и 6610гр.
А :oops:бе луда работа
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #22 -: Декември 27, 2010, 13:48:36 pm »
Аз си мисля, че всичко е в реда на нещата. Дъщеря ти е с мерки на 6 месечно дете. Бебета най-добре си знаят колко им се яде и като се нахранят спират да ядат повече. Ако ще те успокоя, моята дъщеря беше 7 кг. и нещо на една година. Води се по детето, то ще ти покажа кога е гладно и кога не. Щом не го е изяла, значи се е нахранила с по-малко.
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #23 -: Декември 27, 2010, 17:58:59 pm »
Sia, така е, аз същото си мисля, но пък почна да пие много вода между храненията. За един ден е изпивала 2 шишенца от по 150 мл. педиатърът ми е казвала, че гладните деца пият вода, та не знам.
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #24 -: Декември 27, 2010, 22:20:56 pm »
Мдааааа, това обяснява всичко. Моето дете не е пило вода докато беше на кърма и АМ. Вода пропи след като я захраних. СЗО препоръчва децата до 6 месеца да са изключително и само на кърма. Ако поради някаква причина няма такава възможност, се препоръчва АМ. Не и вода. Логично, след като си напълни коремчето с вода да няма място и за кърма/АМ след това.
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #25 -: Януари 12, 2011, 16:21:22 pm »
Не смятам, че е точно така-според мен НЕяденето в даден момент и след това пак нормалното хранене, както сме пак вече е свързано с скок в растежа на бебето. Поне при моята бебка е така-когато не яде, не яде и 5 капки не можеш да вкараш в устата и. А сега като яде, просто изведнъж се усеща как след няколко дни натежава.

Относно пиенето на вода-много добре ми е ясно какво казва СЗО и т.н., но вие предлагате ли вода? Имам впредвид на НЕкърмените деца. Защото от 5 месечния ми опит, разбрах, че има пъти в които като предлагам вода, не иска и капка, друг път изпива по 20-30 мл. :D
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #26 -: Януари 12, 2011, 16:41:37 pm »
Мдааааа, това обяснява всичко. Моето дете не е пило вода докато беше на кърма и АМ. Вода пропи след като я захраних. СЗО препоръчва децата до 6 месеца да са изключително и само на кърма. Ако поради някаква причина няма такава възможност, се препоръчва АМ. Не и вода. Логично, след като си напълни коремчето с вода да няма място и за кърма/АМ след това.

:good_post:

И аз така. Защо да и предлагам вода, като в кармата си има достатъчно. Вода пропи и то с 300 зора, когато я захраних.
Все още има нощно хранене. Ако предложа вода хвърля шишето в другия край на стаята :lol:.
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 16:45:25 pm от ЕVIQ »

[/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #27 -: Януари 12, 2011, 16:41:46 pm »
...но вие предлагате ли вода? Имам впредвид на НЕкърмените деца. Защото от 5 месечния ми опит, разбрах, че има пъти в които като предлагам вода, не иска и капка, друг път изпива по 20-30 мл. :D
предлагам вода от самото начало и сега си обичат да пият след хранене, или нощем ако се разбудят (и не е време за мляко) също пият малко вода и заспиват. Никога не са били кърмени.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #28 -: Февруари 06, 2011, 23:36:48 pm »
Аз от месеци си блъскам главата....Всичко си ни беше ок,имахме едно нощно хранене към 3ч,после се поизмести към 4ч...Бяхме на консултация,и кой ме дявол бутна да спомена на педиатърът.. :x :x :x До ден днешен съжалявам.Идеята му беше да яде последно в 19ч и после в 23-24ч.Ми да ама НЕ,след седмица будене в 23ч господинчо настоятелно отказваше каквато и да е било храна - АМ/кърма.Нищо,нада,зеро...От цялата гимнастика ми остана буденето в 23ч....До ден днешен.Е,не мога да го откажа...Всичко пробвах,давах последно в 18ч ядене.Плод.Само и само да е гладен после,е тц...Все тая....На всичкото на куп започна да се буди в 3ч пак и ядеше по 210мл.Обаче тука от две седмици,освен честото будене дето и аз не знам вече от какво е,в 3ч яден едва по 90мл.Ама ако не ги дам - дупе да ми е яко,пардон - будно!
Та,от много опити и акЪл си разбих хубавия режим на детето.Като се замисля мн добре си беше,само трябваше да проявя търпение и разум(най-вече) и да не настоявам за това прословуто ядене... :x :x :x
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #29 -: Февруари 08, 2011, 10:27:04 am »
Fibo, права си, че не винаги е хубаво да слушаме на 100% педиатрите. И аз бях така, когато започна да ми се буди вместо в 5.30ч в в 2-3. Не та не-не давай мляко. След кански мъки с мъжа ми да се редуваме да даваме вода и да я държим гладна, решихме-даваме мляко когато се събуди. И оооооооо, чудо! Яде 5-6 дни между 2-3 ч и след това пак самичка си мина на нейният си режим , ядене към 5-5.30.
Аз това го наричам фаза на растеж-при нея съм забелязала, че има моменти на около 1.5 месеца да е супер гладна за около 4-5 дни , да се събужда прес нощта , за да яде и после всичко се канализира.
Сега пак сме така  :lol:-от 3-4 дни яде малко повече и се буди към 3. През тази нощ яде в 2.50 и после си спинка до 7.30.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #30 -: Септември 28, 2011, 20:15:57 pm »
Виждам, че темата е стара, но за да не започвам излишно нова реших да пиша тук. Моят проблем не е точно как да спра едно хранене (малка е да спирам каквото и да е хранене), а как да изместя режима, който си е създала, че да се получи да спи през нощта. Андреа има период от 6 часа, които не желае да яде. За мое съжаление обаче този период е от 6:00 до 12:00(аз я вдигам в 11, но ако я оставя откарва до 12:00). Часовете, в които се храни сега са грубо около:06:00, 11:00, 15:00,18:30, 22:00, 03:00 като в 18 и в 03 е на АМ, в 06:00 само на кърма, а останалите са кърмене+ дохранване с АМ.
 
Някой да има идея как да го изместя режима и така, че да я прави тази дълга почивка през нощта. Чудя се,ако започна да я будя да яде в 9:00 или в 10:00 дали няма да има ефект. Не искам да я държа гладна, а по-скоро мисля да и давам по-рано, та дано да ги измести. Мнения?

Боби


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #31 -: Септември 28, 2011, 21:42:24 pm »
. Мнения?

Нямам :).Ако си прочела и аз имах такъв проблем,опитвах с месеци и моя пънчо не се поддаде... :lol:

Но,имам предложение
6ч км
11ч км + ам
15ч км + ам
18ч км
20ч ам
24ч ам
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #32 -: Септември 28, 2011, 21:49:43 pm »
Ще го опитам, ама между 18 и 20ч много близко ми се получават - само на 2 часа, може би в 21ч ще е добре. От понеделник тръгвам на работа, така че ще се кърмим само сутрин и вечер и през деня ще помпам и ще гледам поне за едно хранене да събера.  
 

Боби
« Последна редакция: Септември 28, 2011, 22:00:34 pm от Bobbie »


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #33 -: Септември 29, 2011, 14:40:52 pm »
Идвам да докладвам.
След обяд и давах малко по-рано храненията (14:00, 17:30, 21:00) и така стигнахме до това да яде в 21 и после в 23:45. Заспа веднага след последнито хранене ( преди това беше супер будна) и цяла нощ си спа до 5:10 когато зпоачна да сумти. Станах, смених и памперса и реших да се дондуркаме до 5:30, че да удължа малко времето и тогава да я кърмя. Очаквах, че ше се разплаче, но госпожицата се упокои и си заспа сладко сладко, без да плаче въобще. Сега е 6:30, още не се е субудила и отивам да я будя, че после пък другата ще стане от сън. Охх, дано да продължи в този дух и да поспивам през нощта, че не ми се иска едвам да си държа очите отворени докато се карам на работа, както беше когато Ивана беше на тази възраст.


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #34 -: Септември 29, 2011, 16:44:38 pm »
Ее,чудесно - дано да си успяла.Щом детето приема храненето,супер.
Много рано почваш работа бе човек...само 2м...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #35 -: Септември 29, 2011, 17:17:20 pm »
fibo, моля те не бъркай с пръст в раната.
"Само", "много рано" и многоточия не помагат.
Обстоятелствата и решенията са лични и различни.
Коментирам, защото и мен това ме чака и вече ме боли.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #36 -: Септември 29, 2011, 19:06:32 pm »
Нямам избор, нямам повече отпуска.

Тя яденето не го при цялото. Бях направила 120мл , а тя зорлем изяде към 90мл и то само дето не я натъпках, защото спираше след 60мл. Ама аз преди за нощното хранене давах 90мл, та точно толкова си е наваксала.
В крайна сметка сутринта започна да яде в 7:00, значи 7 часа е изкарала без да яде въобще. Дори и тогава не и се ядеше още, но аз я вдигнах, че нали правим някакъв режим.
« Последна редакция: Септември 29, 2011, 19:15:25 pm от Bobbie »


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #37 -: Септември 29, 2011, 20:02:15 pm »
fibo, моля те не бъркай с пръст в раната.
"Само", "много рано" и многоточия не помагат.
Обстоятелствата и решенията са лични и различни.
Коментирам, защото и мен това ме чака и вече ме боли.

Мила,въобще не си ме разбрала.Тук майчинството е 3м,знам за какво става дума и точно за това се учудих,и че при вас е така...Не се обърнах към Боби като към нейно лично решение,а със съчувствие към факт с който тя най-вероятно се съобразява.
Явно не съм се изразила правилно,но и нямаше нужда от такъв емоционален пост.

« Последна редакция: Септември 29, 2011, 20:27:30 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #38 -: Септември 30, 2011, 04:20:24 am »
fibo, извинявай, не исках да прозвучи грубо, само болно и виновно.
Много ме мъчи темата и сигурно ми се привижда упрек и неразбиране, където ги няма.
Продължават да са рядкост майките, които престават да се грижат за децата си целодневно толкова рано, особено на фона на поне едногодишен отпуск в България.
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #39 -: Септември 30, 2011, 14:49:15 pm »
запис


Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #40 -: Септември 30, 2011, 16:40:28 pm »
И ние в един доста дълъг период от време имахме проблеми с нощния сън. До 6 месечен, синът ми си спеше като пън от 21 и 30 до към 5-6 часа :) След като се захранихме обаче, започнаха проблемите. Опитах какво ли не, но продължаваше да се буди по 1 или 2 пъти през нощта. Около годинката отказа сам дневните кърмения, но нощните не пожела, до преди месец-два. Сам си промени режима, отдавна се бях отказала да правя нещо по въпроса.


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #41 -: Септември 30, 2011, 18:33:32 pm »
fibo, извинявай, не исках да прозвучи грубо, само болно и виновно.
Много ме мъчи темата и сигурно ми се привижда упрек и неразбиране, където ги няма.
Продължават да са рядкост майките, които престават да се грижат за децата си целодневно толкова рано, особено на фона на поне едногодишен отпуск в България.
Не се тревожи,не се сърдя.Разбирам те добре и за жалост в почти цяла Европа въпроса е решен като при вас.Тук по-скоро са рядкост дългите майчинства.
Стига спам,използвай 2та м пълноценно :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #42 -: Ноември 22, 2011, 11:20:14 am »
Виждам, че от доста време никой не е писал по темата, но от няколко седмици и мен взе да ме вълнува, та...
Хората се мъчат да махнат нощното кърмене, пък аз "на сила" го върнах и сега се чудя дали няма да имам главоболия след време. Дали някой има опит с подобни стратегии?
Бебка си изкарваше нощем понякога до 8 часа още от втори месец. После обаче започна съвсем да не яде, заради коликите, спря да наддава, кърмата намаля, понеже няма как непрекъснато да цедя и върнах нощното хранене набързо.  :( Едно, че ми е по-лесно и ефективно да я накърмя, вместо да цедя по нощите. Второ, че това са си още 70-80 мл., които през деня няма как да я убедя да хапне... :(
Знам, че всяко дете си е различно, но ще ми е полезно да разбера какво мислите и кой подход е по-добър според вас.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #43 -: Ноември 22, 2011, 14:49:24 pm »
С риск някой да ме недоразбере правилно :)
За мен по-правилно би било да заместиш нощното кърмене с АМ,веднъж щом детето е 6-8 месеца.Смятам,че детенце се отказва по-лесно от шише отколкото от гърда.Не бих се страхувала за лактацията си.Аз заместих нощното с АМ на 4м,а кърмих 13м.Час за даване не коментирам,защото всяко дете си има свое предпочитание и е много трудно да се повлияе.
Аз така бих направила,ако реши Боже да ме дари с второ.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #44 -: Ноември 22, 2011, 14:57:45 pm »
Виждам, че от доста време никой не е писал по темата, но от няколко седмици и мен взе да ме вълнува, та...
Хората се мъчат да махнат нощното кърмене, пък аз "на сила" го върнах и сега се чудя дали няма да имам главоболия след време. Дали някой има опит с подобни стратегии?
Бебка си изкарваше нощем понякога до 8 часа още от втори месец. После обаче започна съвсем да не яде, заради коликите, спря да наддава, кърмата намаля, понеже няма как непрекъснато да цедя и върнах нощното хранене набързо.  :( Едно, че ми е по-лесно и ефективно да я накърмя, вместо да цедя по нощите. Второ, че това са си още 70-80 мл., които през деня няма как да я убедя да хапне... :(
Знам, че всяко дете си е различно, но ще ми е полезно да разбера какво мислите и кой подход е по-добър според вас.
Ами ти вече си го върнала,така че не знам какъв ефект биха имали съветите. Щом ти намалява кърмата, а държиш да кърмиш, аз на тове място бих се цедила вместо да направя от спящо дете, неспящо. Макра че тя кърмата би трябвало да ти се регулира и да започнеш да си имаш достатъчно за часовете, които кърмиш.  Иначе  и аз като Фибо мисля, че е по-добре да се храни с шише, ако ще се храни през нощта до по-голяма възраст- не мисля, че трябва да е АМ обаче, ако си имаш достатъчно кърма, че да и изпомпаш за през нощта. Колко е голямо бебето?


  
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #45 -: Ноември 22, 2011, 15:41:48 pm »
Май трябваше да добавя, че от шише нищо не поема, дори кърма :(... Бебка е на 4 сега. Проблемът с цеденето, освен, че не остава време за сън (респективно кърмата пак намалява), е и че като си нямаме режим, ако взема да изцедя и тя се събуди гладна в следващия момент, няма никакъв начин да я нахраня - лоша работа  :( Ако изкараме до 6 месеца, та да започне да яде като човек, през ум няма да ми мине да се тревожа за лактацията, но сега направо се побърквам, като помисля какви писъци и повръщане настават при опити да я храня с шише или лъжица  :(
Освен да опитам пак да си я оставям да спи и да се надявам, че кърмата ще се регулира както казвате и няма да спре  :?

ПП Боби, още не съм направила неспящо дете, мисля, за това питам и умувам как да продължаваме :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #46 -: Ноември 22, 2011, 19:38:03 pm »
Май трябваше да добавя, че от шише нищо не поема, дори кърма :(... Бебка е на 4 сега. Проблемът с цеденето, освен, че не остава време за сън (респективно кърмата пак намалява), е и че като си нямаме режим, ако взема да изцедя и тя се събуди гладна в следващия момент, няма никакъв начин да я нахраня - лоша работа  :(
Оф, не ти е лесно, щом не иска да яде от шише. Аз лично не мога да дам съвет как да я научиш ,защото моите и двете им е давано шише от новородени и сменяха без проблем,но знам че има бебета като твоето, които не искат и да чуят за шише. Нека да кажат майки, които са го правили. В крайна сметка,ако мислиш, че няма да стане, изчакай както каза да се захраните, че да ти е спокойно, че няма да остане гладно детенцето. Ти си познаваш най-добре бебето.

Боби


  
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #47 -: Ноември 23, 2011, 01:17:30 am »
vanyush , с риск да те объркам още повече вместо да помогна...не ти е главен дерт нощното хранене на този етап, поне според мен.
Малката първо е с рефлукс, после колики, не иска шише т.е. нищо освен гърда, за да се храни. И без това не е от ящните казваш, имаше в един момент проблеми с наддаването /ако правилно си спомням/ и е на 4 месеца.

В тази ситуация - най-важно е да се храни добре и да си наддава колкото може. Отделно - съмнявам се, че едно спящо дете се превръща в неспящо и обратното - ей така "щрак" и се обръща ситуацията. Ако беше толкова просто и лесно - добре наддаващият, всеяден, без рефлукс, колики и каквито и да било други ядове Данаил - щеше да спи като заклан, пък поне половината форум знае как "спи" той ;) Дори към гърда не е пристрастен, че с това да го "оправдая"...

Знаеш също така, че не съм фен на кърменето и то никак...та да ти кажа аз - кърми я когато и колкото можеш, за да яде - значи няма да е случайно. Хем си патя и от неспящо дете и да се похваля най-после от 5 дни Дани отказа нощното хранене...на 9 месеца бебе! Ааааалелуя нали. :?

Когато я захраниш, или евентуално успееш да й даваш друга храна от друго място, освен кърма/гърда и тя още по-евентуално не иска да спира нощното ядене - тогава имаш мегдан да опитваш това и онова вече. Дали пюре, дали друго ще е яла през деня - все ще е яла нещо. На този етап обаче - не е такава ситуацията.

Ако все пак държиш да спите и двете нощем, още сега - единствената ти опция е ранно захранване, което лично аз - не препоръчвам, само ти казвам кое е възможно. А и си остава проблемът, ако ти спре кърмата - как да я накараш да пие АМ и то от шише, защото няма как без мляко да я карате още дълго време.


А и все пак, кърмачките с опит твърдят, че щяло да се получи с кърменето, регулирането на лактацията при теб и другите там детайли. Не съм толкова навътре по въпроса все пак...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #48 -: Ноември 23, 2011, 09:42:14 am »
Благодаря, JBrul. И моите мисли вървяха горе-долу в тази посока като започнах да кърмя нощем без нужда, т.е. без да се е разпискала, но нали все ми трябва потвърждение, че действам правилно...  :?
Сънят не ми е толкова приоритет, то и да не храня, пак не спя - като проскърца, все някак трябва да я успивам - галене по главичка, по каремче. С кърменето даже по имам шанс да дремвам, че участието ми е по-малко  :D
Надявам се като започна да давам сокчета и види, че от там текат и по-вкусни неща, да поиска проклетото шише  :(
Честито за Дани и спането и дано продължи така  :)
« Последна редакция: Ноември 23, 2011, 10:13:21 am от vanyush »
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #49 -: Ноември 23, 2011, 16:19:25 pm »
 Добре,сега тогава и аз да попитам. Понеже така и така наближаваме периода на захранването, ще бъде ли фатално да опитам последното хранене да е АМ, а не кърма? Много ли ще намалее кърмата? То всъщност май няма да е фатално, защото предполагам като почнем да се захранваме, ще се пие по-малко кърма
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #50 -: Ноември 24, 2011, 09:03:32 am »
Дидон,не е фатално.Естествено ще ти намалее кърмата в съответния час.След време и ще спре.Но като ще се запази лактацията във времената когато все още кърмиш.Лично аз,захраних като първо кърмех малко,после давах съотвения плод/зеленчук.Когато имах вече въведени няколко неща започнах първо да давам пюрето,послед докърмвах.Лактацията ми се нагоди перфектно.

Цигу,радвам се че се кърмите успешно :wink: Тези дни ще ти пиша за яслата :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #51 -: Ноември 25, 2011, 10:07:40 am »
Аз само за шишето да кажа.Моите не близват и те шише.Все едно незнам какво им слагам в устите.Проблемът се реши малко, като минах на кау4укови накрайници на 4ико.Те били най-меки и близки до  май4ините ...незнам какво си.Та с тях пият   и има  ефект :wink:.Ако искаш пробвай.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #52 -: Ноември 28, 2011, 14:19:57 pm »
Към съвета на Вали бих добавила да опиташ най-различни пози за кърмене, възможно е да налучкаш удобна за нея. Аз имах проблем докато разбера, че беба иска да я кърмя легнала, така пие и от бутилката си АМ.

Дидон, след като имаш достатъчно кърма на твое място не бих вкарала АМ. Защо ще си усложняваш живота със стерилизиране и миене на бутилки, това както и да е ама е възможно да се запече от АМ. Добре обмисли плюсове и минуси, преди за вземеш решение!
Относно захранването добавянето на АМ към пюрета и каши е незначително количество, както и докато замениш едното хранене с външно може да мине повече от месец, като гледам колко са ящни повечето бебоци.

Относно спирането на нощното хранене, беба още първия месец го отказ, заси в 22:00 часа и до 6:30 здрав сън. Но... като навърши 5 месеца започна едно будене през 1 час. Първоначално давах чайче, биба ама не става заспи за малко и се събужда. Сега започнах да я кърмя на всяко будене, като ги намалихме до 1 за цялата нощ с тази тактика... Тя като, че ли не е толкова гладна колкото се успокоява и заспива, още повече имам усещането, че иска да е при нас в леглото.
« Последна редакция: Ноември 28, 2011, 14:26:35 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #53 -: Ноември 28, 2011, 17:12:12 pm »
 Аз разбрах откъде дойде притеснението и усещането, че не му стига кърма-месечния цикъл се възстанови.
 Така, че сега си продължаваме по старому, а скоро ще дойде време за захранване
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #54 -: Юни 24, 2012, 00:08:35 am »
Аз разбрах откъде дойде притеснението и усещането, че не му стига кърма-месечния цикъл се възстанови.
 Така, че сега си продължаваме по старому, а скоро ще дойде време за захранване
Да, при възстановяване на цикъла - лактацията намалява след овулация и се възстановява на първия ден от цикъла. При мен като по часовник точно така се получава.
Аз за щастие не съм имала проблем с нощно хранене, Вико сега се пробужда понякога, но при него се оказа растеж на зъбки, малко мазило на венците и биба на Нук от тия дето приличат на зърното или на чико подобна и работата се успокоява.
Ванюш, мисля си, ако бебата е с рефлукс и колики - ранно захранване не вариант, заради риск от обостряне на коликите, редно е според мен да изчакате да се успокои. Освен това си мисля, дали добре се оригва след хранене, пробвай да я слагаш да спи в леко повдигната поза - повдигни матрачето с нещо леко. На скоро четох за приучаването към шише и това, което запомних беше, че има два варианта - единия е да предлагаш шишето на гладно, а другия беба да е леко подхапнала и тогава да се опиташ да предложиш шишето, може пък тогава да го приеме по-охотно. За лактацията си мисля, че тя ще се регулира според нуждата на детето, поне моя опит е такъв. А също така си мисля, че трябва да се опиташ малко да се успокоиш, няма гладен човек, на който да предлагаш храна и да не я иска, дори с риск да ме нахокат тук :D Но спокойствието е ключово в такива случаи. Аз имам подобен случай с каката, все ми се струва че малко хапва, а като гледам как ака, значи не е малко това което яде :? Освен това моя опит е следния: Кате на 2 месеца премина на 5-кратно хранене, просто на сила трябваше да я будя, Вико по същия начин, отказа ми нощното хранене на два месеца, после премина на 4 часови интервали, в моемента е на 6м.  Мисля си че връщането на нощното хранене не е най-удачен вариант, защото все пак детето по този начин поне сутрин няма да е гладно и проблема ти с дневните ранения ми се струва че ще се задълбочи :? Бих те посъветвала да пробваш с друго шише - биба, по-скоро. Вико примерно се цупи на Авент-ските шишета и от гърдата се храни за 10-тина минути, докато шишето го джвака с часове имам чуство, но си минава половин час поне, подозирам, че ако бибата е по-анатомична така да се каже, нещата ще са съвсем други :?
Иначе по темата, това което аз съм чела за отказването на децата от нощното хранене, беше, че трябва по някаквъ начин детето да се оставя да си поплаква, стига да има нерви майката да търпи и да не се бърза при първото размрънкване на детето да се дава гърдата или шишето респективно, понякога децата просто имат неспокоен сън и без да ги оставим и да им покажем че всъщност нямат нужда от това хапване, те сами трудно ще се откажат от такъв кеф за тях, а и е факт че понякога просто ни ползват за залъгалки за да се успокоят, а за здравия сън и доброто здраве на детето ние трябва да се грижим, т.е. и ние реално имаме нужда от здрав и спокоен сън, за да си отпочиваме и да полагаме най-добрите грижи за слънцата си :)
« Последна редакция: Юни 24, 2012, 00:18:13 am от julia_m »
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #55 -: Юни 24, 2012, 00:26:52 am »
julia, може би не си обърнала внимание, че последните постове преди твоя са от миналата година. Момичетата най-вероятно вече са се справили с проблемите ;)


*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #56 -: Юни 24, 2012, 00:28:19 am »
julia, може би не си обърнала внимание, че последните постове преди твоя са от миналата година. Момичетата най-вероятно вече са се справили с проблемите ;)
:oops: Моя грешка, ама все пак си мисля че повдигне на темата не е проблем :)
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #57 -: Юни 24, 2012, 00:37:14 am »
разбира се може поста ти да е полезен за някой с актуален подобен проблем :)


*
Re: как да спрем нощното хранене
« Отговор #58 -: Юли 22, 2012, 23:04:10 pm »
за някой с актуален проблем - няма никакъв смисъл "насила" да се спира нощното или което и да е кърмене. а идеята, че е добре децата да се оставят да плачат е жестока и не води до нищо добро, ако детето иска да спи, то спи, не се събужда "нарочно", да ни трови живота. ако едно дете спи 5-6 часа, то се казва, че то спи "цялата нощ", така че да се оставя да плаче, "за негово добро" няма много смисъл, нито то нито родителите спят в тази ситуация.