0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, след прием на дуфастон по схема 10 дни по 2 таблетки от 15 ден, вече 5 дни ми закъснява(по принцип с точен цикъл) ,правих 2 теста за бременност : отрицателни хем бяха престо за ранна диагностика.Вярно,че не ги направих със сутрешна урина, но все пак... Говорих с лекаря, каза да изчакам още една седмица и ще ме види на ултразвук.
Случвало ли се е на някоя от вас ,след прием на дуфастон да закъснява така?
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #1 -: Ноември 17, 2010, 14:51:42 pm »
daca777, по какъв повод пи Дуфастона?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #2 -: Ноември 17, 2010, 17:48:01 pm »
И така ето какво се случи при мен, последните 2 цикълапо неизвестни за мен причини ми се наложи прием на Оргаметрил, общо взето същото като Дуфастон е. 15септември беше първият цикъл с прием на Оргаметрил , въпреки че имах засачене овулация и то с тестове на 21,22 ден чак от 27ми ден започнах Оргаметрил , 5 дена по 2 таблетки на ден и си ми дойде. Виж какво се получава сега с този цикъл - дойде ина 19-ти октомври , имах абсолютно положетелен тест за овулация и секс на 19ти ден от МЦ. От 21 започнах пак оргаметрил и така 5 дена. Знаех четрябва да ми дойде някъде 4,5 дена следкато го спра-. нормално е да ти дойде 5 до 7 дена след дпирането , но днес ми е 5 дена , още не ми е дошло,теста за бременност е отрицателен  , но утре съм на лекар. Май и утре няма да ми дойде. :)
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #3 -: Ноември 17, 2010, 19:29:58 pm »
daca777,какво разбираш под закъснение-датата,когато по принцип трябва да ти дойде М,или от последния прием на Дуфастон?Аз докато го пиех,ми идваше различно-дори и на 11-ти ден след последния прием.
[/url]
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #4 -: Ноември 18, 2010, 10:11:43 am »
Закъснението ми е вече 6 ден, а иначе последно пих дуфастон на 10.11.
сутринта пак си правих тест , отрицателен
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #5 -: Ноември 18, 2010, 10:44:43 am »
А и още нещо: вече 12-13 дни имам ПМС синдроми, които по принцип ги нямам прорязвания в матката , болки и в яючниците, но не силни , а леки
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #6 -: Ноември 18, 2010, 17:49:06 pm »
Хайде и аз да се наредя в тази тема.
Значи цикълът ми по принцип е около 30 дни.
Предния месец ми закъсня с 3 дни и ми дойде на 33-я ден.
Но този месец цикълът ми все още го няма.
От 38-я ден започнах да пия Дуфастон  3 х 1 табл. по предписание на лекаря ми и след преглед на УЗИ.
От прегледа лекарят каза, че лигавицата ми е доста дебела 12мм и би трябвало скоро да ми дойде- да ама не, и за това ми даде да пия Дуфастона.
Изпих го, курса беше за 5 дни. И ето вече 5-ти ден след като съм спряла лекарството цикъл още няма.
Вече общо дължината на цикъла ми е 47 дни. Правих си тест - отрицателен е.
Продължавам да си чакам...
« Последна редакция: Ноември 18, 2010, 17:50:40 pm от kartiche »
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #7 -: Ноември 19, 2010, 12:45:39 pm »
Да, много е неприятно с тия явно объркани хормони. И аз затова се притеснявам ,би трябвало след прием на дуфастон, цикъла да си дойде нормално до няколко дни.
И въпреки, че много е писано по форумите за отрицателни тестове, а наличие на бременност, не вярвам при такова закъснение теста да покаже отрицателен , а пък да съм бремнна.Ще чакаме......
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #8 -: Ноември 19, 2010, 13:10:31 pm »
И друго се замислям, аз съм с диабет и ходя през половин час по малка нужда, би ли могло и от това да е разредена урината и оттам да не отчита теста за бременност. Логично щом пеше, че е по-добре със сътрушна урина, защото е п голяма концентрацията,,, да ама не при мен няма такова нещо, като и през ноща ходя по няколок пъти :D
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #9 -: Ноември 24, 2010, 11:16:18 am »
Къртиче, как е при теб , дойде ли ити, или?
На още не , проавхи кръвен тест, отрицателен, ходих на уллтразвук , лекаря каза, че вижда натрупани клетки в матката: да очаквам менструация или съм бременна, но с този кръвен тест, абсурд.Казами да чакам и пак да отидав в петък на преглед. Вече ще откача.
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #10 -: Ноември 24, 2010, 13:30:43 pm »
Здравейте!
Извинете ме, че не писах веднага, но имах и други ангажименти и се отплеснах.
Дойде ми най-сетне в събота на 20.11 - 7 дни след спирането на Дуфастона и като цяло цикълът се оказа с продължителност 49 дни-дойде  ми на 49-я ден.
Сигурно е имало задължан фоликул но май се е махнал, защото лекарят като ме прегледа на 4-я ден от менструацията не ми каза да вижда киста или нещо друго, каза всичко е наред може да започваме. Дано да е така.
Ама пък да знаете какъв болезнен беше първия ден направо ужас. Такова нещо за първи път в живота ми се случва след болките от аборта разбира се. Явно лигавицата на матката доста е била дебела и докато се разкъса тъй да се каже... не е за приказка.
daca777 при теб доста закъснява вече май. Незнам какво да те посъветвам.
Дано скоро да ти дойде, ако не отиди и при друг лекар да чуеш и второ мнение.
Успех!
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #11 -: Ноември 24, 2010, 13:36:59 pm »
Хормоналните лекарства явно са нож с две остриета...
*
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #12 -: Ноември 24, 2010, 19:47:12 pm »
Хормоналните лекарства явно са нож с две остриета...

Има нещо вярно защото и аз този Мц пих хормонален препарат - Оргаметрил , който си е същото като Дуфастон. Пила съм го неведнъж, горе долу при всеки прием ми идваше на втроия или четвърти,пети ден след спирането но сега се оказах след прием на хормонален препарат с 55 мм "серозна" киста на ляв яйчник и въпреки това ми дойде на 20 ноември.
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #13 -: Ноември 25, 2010, 10:44:39 am »
Там е работата, че нямам никакви кисти, които биха били причини за задържане на цикъла, вече сериозно се притеснявам да нямам някакъв проблем, а корема ми е подут като в 5 месец, нямам търпение до утре пак съм на УЗИ
*
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #14 -: Ноември 25, 2010, 12:39:27 pm »
здравей daca777,

и аз чакам да ми дойде. Аз съм след неуспешно инвитро. След като спрях лекарствата ми дойде (12.10.) и от тогава - нищо. Ходих на лекар в началото на ноември. Докторката каза - ще ти дойде до една седмица, но ако иска пий дуфастон 10 дни 2х1. Малко изчаках, но започнах да го взимам защото взеха да ми се подуват пръстите на ръцете. Все още не ми е дошло. Вчера пих за последно дуфастон. Каза ми, че имам задържан фоликул.

Успех ! :) 


Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #15 -: Ноември 25, 2010, 12:47:43 pm »
Дано и при теб всичко да е наред Luce , очакването и неизвестността е по-лошо и от неприятните факти, имам чувството, че след стимулации и изобщо прием на хормонални лекарства , цикъла на жената се обърква повече .Направо се чудя дали изобщо да пия хормони повече....
*
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #16 -: Ноември 25, 2010, 14:36:38 pm »
daca777, благодаря ти  :balk_5:

Да,доста изнервящо е това чакане  :jump12:

На мен ми беше трети стимулиран опит,но такова чудо не ми се беше случвало. Ще видим  :)

Ти беше ли на лекар. Как са нещата.

Стискам палци


Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #17 -: Ноември 25, 2010, 14:48:20 pm »
Ще пиша утре какво е станало, след УЗИ.Между другото имам и някаква съвсем слаба надежда селд отрицателиня дори кръвен тест. .моя лекар не се доверява на хормоналните изследвания, каза ми ,че психиката много влияела при изследванията , и че в някои страни взимали кръв в полуспящо състояние...
*
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #18 -: Ноември 25, 2010, 15:00:58 pm »
Дано, до последно трябва да се надява човек. Чудеса се случват всяка секунда. Дано имаш радостни новини утре :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #19 -: Ноември 25, 2010, 15:06:32 pm »
Мерси :)