0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #20 -: Ноември 25, 2010, 15:21:43 pm »
Между другото имам и някаква съвсем слаба надежда селд отрицателиня дори кръвен тест. .моя лекар не се доверява на хормоналните изследвания, каза ми ,че психиката много влияела при изследванията , и че в някои страни взимали кръв в полуспящо състояние...
8O
И кой е този лекар който не се доверява на кръвен ЧХГ тест?

То това направо революционно, ЧХГ се влияе от психиката :lol:

Сега сериозно, някои от другите полови хормони, които се изследват, наистина се повлияват от психическото състояние, стрес, вълнение и други ама ЧХГ-то се повлиява само от бременност.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #21 -: Ноември 25, 2010, 15:41:50 pm »
да за другите полови хормони е казвал, не за чхг, Но все пак ми каза, че и с този хормон стават грешки
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #22 -: Ноември 26, 2010, 12:49:55 pm »
момичета искам да ви попитам може ли да ти изппишат дуфастон,без да са ти правили изледване за проходимост на тръбите.Извинете ако въпроса ви се стори глупав. 8O :oops:
*
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #23 -: Ноември 27, 2010, 13:53:22 pm »
Да, може. Дуфастон не е медикамент за стимулация на овулацията, какъвто например е клостилбегит. Прочети листовката на дуфастона и ще видиш за какво се изписва.
    

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #24 -: Ноември 27, 2010, 20:45:25 pm »
Дуфастона е Прогестерон той  балансира и регулира действието на естрогена - изписва се при прогестеронова недостатъчност

- предменструални смущения (гадене, повръщане, болки и др.)
- нарушение на менструалния цикъл (нередовна и/или болезнена менструация )
- ендометриоза (разрастване на маточна лигавица извън матката)
- извънциклични маточни кръвотечения
- опасност от аборт или повтарящи се аборти
- безплодие, поради недостатъчна функция на ЖТ
- дисменорея
- вторична аменорея
- в комбинация с Естрогени - при ХЗТ при менопауза

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #25 -: Ноември 27, 2010, 20:54:01 pm »
На мен Док ми изписа дуфастон ,ако ми  закъснее цикъла да го започна 2х1 за 5 дни и щял да ми дойде.
На мен ми е 29 ден и имам тежест, че ще ми идва ,но не знам колко време да го чакам,за да ги започна,понеже ми стана доста нередовен.
Ако го започна сега ще отложа идването за тези пет дни в които ще го пия или може да ми дойде и по-рано?
А утрогестана на същия принцип ли е?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #26 -: Ноември 27, 2010, 21:11:17 pm »
Radosst   Защо ти го изписа лекаря?
Нямаше О. ли?
Дуфастона не решава проблема ако се използва хаотично.
Ако имаш проблем с МЦ и О. е добре да се разбере каква е причината и да се проведе адекватно лечение
Правиш ли тестове за О., мериш ли БТ - как се ориентираш дали има или няма О.?

Да, утрогестана е на същия принцип /той също е прогестерон/

ПП. Ако започнеш Дуфастона - може М. да не ти дойде докато го пиеш, но може и да ти дойде / ако е имало О.,  няма бременност и са минали дните на ЛФ /

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #27 -: Ноември 27, 2010, 21:18:44 pm »
denis,бях на лека стимулация с клостилбегит на ЕЦ съм по принцип и вадим Я.и замръзяваме ,но този месец ЛХ ми скочи много и не стигнах до пункция ,затова чакам цикъл и отново на преглед на втори ден.Притеснението ми е,че клиниката излиза отпуск средата на декември и ми се ще да се вместя,но ако ми закъснее много няма да успея.Може би за това док ми го изписа.
А за утрогестана питах, защото имам в нас останал и за да не вземам.
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #28 -: Ноември 28, 2010, 16:41:31 pm »
благодаря ви момичета ъа отговорите  :D
*
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #29 -: Ноември 29, 2010, 11:10:02 am »
момичета,само да споделя,че ми дойде след спиране приема на дуфастон (10 дни 2х1 ) - на 3 ден. Пиех го защото втория цикъл след неуспешно инвитро никакъв го нямаше (дойде ми на 48 ден)

Успех на всички  :) :) :)


Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #30 -: Февруари 10, 2011, 18:07:06 pm »
Много ме извинете за тъпана и може би нелепа намеса , но как така едно и също лекарство се изписва и за да ти дойде и за да предотврати аборт?
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #31 -: Февруари 11, 2011, 11:36:25 am »
Много ме извинете за тъпана и може би нелепа намеса , но как така едно и също лекарство се изписва и за да ти дойде и за да предотврати аборт?

Прогестеронов препарат, прочети за прогестерона и ще си отговориш сама.
*
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #32 -: Февруари 11, 2011, 19:14:58 pm »
Много ме извинете за тъпана и може би нелепа намеса , но как така едно и също лекарство се изписва и за да ти дойде и за да предотврати аборт?
Прогестероновите лекарства когато се вземат по схема например за 10дни регулира цикъла и ако не си БР той просто си идва .Ако си Бр и трябва да задържиш БР се пие 4месеца до окончателно образуване на плацентата.Това е най-общо
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #33 -: Февруари 12, 2011, 15:31:56 pm »
Благодаря ти zarina за отговора.
Стана ми интересно, понеже при БР и кафеникаво зацапване ми го изписаха да го пия 4 дена... и това беше, след което зацапването се засили и плода спря да се развива в 9г.с.
*
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #34 -: Февруари 12, 2011, 18:14:33 pm »
Благодаря ти zarina за отговора.
Стана ми интересно, понеже при БР и кафеникаво зацапване ми го изписаха да го пия 4 дена... и това беше, след което зацапването се засили и плода спря да се развива в 9г.с.
Е това направо ме хвъли в музика .Как ще ти го изписват само за 4дни.
Или аз не те разбирам. След като са установили бременност и е имало зацапване той се изписва поне до 12гс а в някои случеи и до 20.Или може би ти си била на 4тия ден на приема на лекарството когато са открили че плода не де развива.?!
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #35 -: Февруари 13, 2011, 11:48:30 am »
По принцип при бременни се изписва утрогестан и то за по-дълго както са писали по-горе.
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #36 -: Февруари 13, 2011, 13:00:22 pm »
точно за 4 дена.... една опаковка беше.... разбра се след около 10 дена и то при друг лекар
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #37 -: Март 27, 2013, 18:52:28 pm »
Здравейте, аз пия Дуфастон по схема от 14-я ден от цикъла- 10 дена x 1 хапче, последният ми цикъл беше на 25.02. Днес е 8-ят ден след спирането на хапчетата, нормално ли е това закъснение? Знам, че би трябвало да ми дойде до 7 дена след спирането на приема на хапчетата. :(
« Последна редакция: Март 27, 2013, 18:57:59 pm от lqqq »
Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #38 -: Март 27, 2013, 21:17:55 pm »
При мен след прием на дуфастон цикъла идва до 10 дни, но при всеки е индивидуално.
Ако още 2-3 дни нямаш цикъл, а теста за бременност е отрицателен потърси лекаря си.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: дуфастон ,закъснение и отрицателен тест
« Отговор #39 -: Март 28, 2013, 16:36:43 pm »
При мен след прием на дуфастон цикъла идва до 10 дни, но при всеки е индивидуално.
Ако още 2-3 дни нямаш цикъл, а теста за бременност е отрицателен потърси лекаря си.


Благодаря ти. Тогава ще изчакам още малко. Дано всичко да е наред. :]