0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #60 -: Април 21, 2005, 11:53:53 am »
Благодаря.Мисля този цикъл да отида и да видя какво ще ми каже и направи доктора защото не ми се чака да стане ей така а съм сигурна и че няма да се получи без лекарска помощ.

*
Дай да ти видя графиката
« Отговор #61 -: Април 22, 2005, 18:53:16 pm »
От два дни си меря температурата.Бях се отказала.Много ви БЛАГОДАРЯ.После.......не знам дали ще мога да ви я покажа.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #62 -: Май 03, 2005, 18:13:57 pm »
Здравейте, искам да кажа че не се надявах много на този цикъл но закъснението го имам а теста ми е отрицателен.Незнам дали има бременост или не.Възможно ли е теста да не отчете бременост  7 дена след закъснението?Може да видите графиката ми температурата също ми е висока.

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #63 -: Май 03, 2005, 18:31:59 pm »
Според графиката овулацията ти е била на 24 ден как разбра, че закъснението е 8 дни като от тогава са минали 14.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #64 -: Май 03, 2005, 18:42:30 pm »
Това за овулацията може би е била тогава,но по принцип аз гледам дните когато трябва да ми дойде цикъла.По принцип ми е 31 дена и затова мисля че ми закъснява.

*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #65 -: Май 04, 2005, 09:28:56 am »
Цитат на: Dimitrova
Това за овулацията може би е била тогава,но по принцип аз гледам дните когато трябва да ми дойде цикъла.По принцип ми е 31 дена и затова мисля че ми закъснява.


Не се гледат дните от когато трябва да ти дойде, а дните след овулация. Минават 14 и чак след това може да се говори за закъснение. За сега според мен имаш 1 ден забавяне на цикъла. Температурата днес все още е висока и имаш поне възможност за надежда.

Стискам ти палци. Успех !

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #66 -: Май 04, 2005, 12:08:00 pm »
Цитат на: Dimitrova
Възможно ли е теста да не отчете бременост  7 дена след закъснението?
Само да ти кажа да се пазиш.Тестовете не отчитат до 20-ят ден.А да не си помислила да отидеш на гинекологичен преглед.За ултразвук могат да ти кажат със сигурност дали си бременна между 4 и 6та седмица след забременяването.Стискаме палци и дано да имаш щастлива вест да ни съобщиш.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #67 -: Май 04, 2005, 12:25:48 pm »
Благодаря за обясненията но трябва да отида на преглед понеже вече съм с една извънматочна бременост и доктора ме предупреди при най малкото закъснение да отида при него.Незнам какво става нито какво ще стане.Знам само че много ме е страх.

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #68 -: Май 04, 2005, 12:32:30 pm »
Цитат на: Lali
Има стимулация, има и подтискане на яйчниците, но на мен ми е интересно как единият ще се стимулира, а - другият ще се подтисне.
 Като става въпрос за стимулиране искам да попитам мили моми4ета вие дали усещате всеки месец от кой яйчник ви се отделя яйцеклетката?При мен се редуват единият месец от левият ,единият от десният.Ако при вси4ки е така ,могат да стимулират и двата яй4ника,а на този който си носи яйцеклетката,една стимулация ще му дойде добре дошла и току виж чудото станало.
  Но единият да го подтиснат, а другият да го стимулират? :roll: Това ми звучи като да си напълно здрав и като си хапваш и качваш килограми -дясната ти половина да е 20 килогама ,лявата 40 килогама(за времето на съответната процедура ) и след 4-5 дена отново да са 30-30 килограма.
    На мен специално ми звучи като "Мисията невъзможна"
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #69 -: Май 04, 2005, 12:53:55 pm »
Добре ами защо тогава предният ми цикъл минаха 12 дни от овулацията и ми дойде.Задължително ли е да са 14 дни?

*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #70 -: Май 04, 2005, 12:57:05 pm »
Цитат на: Dimitrova
Добре ами защо тогава предният ми цикъл минаха 12 дни от овулацията и ми дойде.Задължително ли е да са 14 дни?


Стандартната дължина на лутеалнта фаза (от овулация до менструация) е 14 дена. Иначе по принцип лутеалнта фаза трябва да е поне над 10 дена. Ако е по-малко зародиша, не може да се задържи в матката.Нормалната дължина е 12-14 дена

Виж тази статия http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=191

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #71 -: Май 04, 2005, 12:57:32 pm »
Цитат на: wassilena
Тази тема я отварям за да си следим графиките по-лесно!
Много благодаря за помощта за графиката.Само не мога да разбера защо съм на темпераура по Фаренхайт?(Ф)
Като се има предвид че 96.8Ф=36градуса по Целзий
                                    96.9Ф=36.05
                                    97.2Ф=36.2
                                    98   Ф=36.66
                                    98.1Ф=36.72
                                    98.4Ф=36.88
 бих желала някой да ми погледне графиката и да ми помогне.
 През март ову-то ми е в момента в който Т започва да се покачва-15 ден-36.2.През април ми е на най-ниската температура 13 ден-36 градуса.Два дена преди да ми дойде цикъла температурата ми спада до 36.05.Това втора овулация ли е ,или е нормално явление?
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #72 -: Май 04, 2005, 13:11:25 pm »
Цитат на: iliyanas

Много благодаря за помощта за графиката.Само не мога да разбера защо съм на темпераура по Фаренхайт?(Ф)

 През март ову-то ми е в момента в който Т започва да се покачва-15 ден-36.2.През април ми е на най-ниската температура 13 ден-36 градуса.Два дена преди да ми дойде цикъла температурата ми спада до 36.05.Това втора овулация ли е ,или е нормално явление?


Оправи си настройките във ФФ за да започнеш да си нанасяш температурите в Целзий.

Овулацията е тогава когато температурата се повиши с поне 0,2 градуса по Целзий. През март температурата на
14 ден ти е 36.1
15 ден 36.2
16 ден 36.4
За това и овулацията ти е отчетена на 15 ден

През април - вече ти е ясно защо е на 13 ден овулацията

ПО показанията на БТ можеш и да разбереш кога точно ще си в менструация. Ден или два преди това темепратурата спада (както при теб е през март на 29-ти ден).
Днес виждам че БТ отново е спаднала и колкото и да не ми се иска да пиша това, очаквай менструация в най-скоро време.

Това понижение на БТ е съвсем нормално и не е втора овулация

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #73 -: Май 04, 2005, 13:12:10 pm »
аз също съм така,настройките ми са по целзий и като ги пиша са по целзий но ми излизат на графиката по Фаренхайт.Незнам защо се получава така.

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #74 -: Май 04, 2005, 13:58:30 pm »
Цитат на: iliyanas

Само да ти кажа да се пазиш. А да не си помислила да отидеш на гинекологичен преглед.


Не съм много сигурна дали това е добър съвет - в никакъв случай да не ходи на гинеколог. Иначе има и варинант кръвен тест, при който всичко ще е ясно.

Стискам палци!
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #75 -: Май 04, 2005, 14:02:55 pm »
Цитат на: iliyanas
Цитат на: Dimitrova
Възможно ли е теста да не отчете бременост  7 дена след закъснението?
Само да ти кажа да се пазиш.Тестовете не отчитат до 20-ят ден.А да не си помислила да отидеш на гинекологичен преглед.За ултразвук могат да ти кажат със сигурност дали си бременна между 4 и 6та седмица след забременяването.Стискаме палци и дано да имаш щастлива вест да ни съобщиш.


Илиянче, абсолютно неверни неща пишеш, как пък едно немаше верно....?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #76 -: Май 04, 2005, 14:03:40 pm »
Цитат на: Tania79
Цитат на: iliyanas


Овулацията е тогава когато температурата се повиши с поне 0,2 градуса по Целзий.

През април - вече ти е ясно защо е на 13 ден овулацията
Нещо не разбирам.март 14 ден-36.1
                                    15 ден-36.2
                            април 12 ден-36.05
                                      13 ден-36
   През март ми се ПОКАЧВА с 0,1 и ми е ову-то, а през април СПАДА с 0,05 и пак ми е ову.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #77 -: Май 04, 2005, 14:37:11 pm »
Цитат на: jam
Цитат на: iliyanas
Цитат на: Dimitrova


Илиянче, абсолютно неверни неща пишеш, как пък едно немаше верно....?

   А ти сигурна ли си?
   Имах 3 приятелки ,на които тестовете им бяха отрицателни ,гинеколозите на уз не виждаха признаци за бременност и чак когато станаха на месец и малко отгоре се потвърдиха.А не само те,разгледай примерите от моми4етата ,които са си давали мнението за тестовете за бременност.И те ли пишат неверни неща?А това ,че на ултразвук бременността се потвърждава между 4 и 6 та седмица,го знам от американски,германски и български гинеколог.
   Аз като не знам нещо питам.А не обвинявам без да проверявам!!!! :lol:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #78 -: Май 04, 2005, 15:46:56 pm »
Цитат на: iliyanas

Нещо не разбирам.март 14 ден-36.1
                                    15 ден-36.2
                            април 12 ден-36.05
                                      13 ден-36
   През март ми се ПОКАЧВА с 0,1 и ми е ову-то, а през април СПАДА с 0,05 и пак ми е ову.


Ще опитам да обясня още веднъж

МАРТ
14 ден - 36.1
15 ден - 36.2
16 ден - 36.4

Покачването на 15 ден спрямо 14 е 0.1 - няма овулация
Покачването на 16 ден, спрямо 15 е 0.2 (от 36.4 като извадиш 36.2 се полочава точно 0.2) - овулация засечена на 15 ден, т. е деня преди повишаването с 0.2 градуса.

Ти гледаш покачването на 15 ден, не това покачване имам предвид, а покачването на следващият ден (36.4). Температурата ссе покачва с 0.2 градуса в деня СЛЕД овулацията, а не в деня на овулацията.

през АПРИЛ
12 ден - 36.05
13 ден - 36
14 ден - 36.2

Къде е повишението с 0.2 градуса???
Тепературата ти през месец април СЪЩО СЕ ПОВИШАВА С 0.2 градуса НЕ СПАДА

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #79 -: Май 04, 2005, 17:36:06 pm »
Цитат на: iliyanas
А ти сигурна ли си?


сигурна съм. имала съм две бременности, освен това съм чела прекалено много по темата.

виж се какво си написала, цитирам:

1. "Възможно ли е теста да не отчете бременост 7 дена след закъснението? Само да ти кажа да се пазиш.Тестовете не отчитат до 20-ят ден"

статистиките показват, че в над 95% от случаите, уринарните тестове отчитат бременност при закъснение от 7 дни, какво остава за закъснение от 20 ДНИ! та 20 дни закъснение прави 7-ма гестационна седмица!

2. "А да не си помислила да отидеш на гинекологичен преглед"

що за бабина деветина? чула си ти, че ако те тушират, може да направят нещо на плода, дето още даже го няма....

3. "За ултразвук могат да ти кажат със сигурност дали си бременна между 4 и 6та седмица след забременяването."

Още 3 седмици след забременяването (оплождането сигурно имаш предвид) могат да ти кажат дали си бременна, ако имат добър вагинален УЗ. А ШЕСТ седмици след забременяването вече се виждат и сърдечни пулсации даже!

това, че на тебе някоя приятелка ти казала нещо, не е достоверно. дори и да е вярно, пак си остава единичен случай.
тук говорим за статистика....

ти си прекалено категорична в становищата си за жена, която знае толкова малко...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!