0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #140 -: Август 22, 2005, 12:02:39 pm »
Ами здараве да е.Аз вече съвсем се обърках с тези овулации.Ще чакам другия месец :(
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #141 -: Август 22, 2005, 12:03:48 pm »
Айде пак, че мръсният хакер ми е затъркал мнението. :balk_198:
Мацки, кажете ми на база моята графика кога е било според вас Овуто? Аз съм го сложила, ама не съм сигурна, че е вярно.
Хубав ден! :kickboy:

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #142 -: Август 22, 2005, 12:22:47 pm »
peta аз мисля че ову то ти е било тоно тогава когато и ти предполагаш
а до oganche -мисля че нейното е било на 16 ден
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #143 -: Август 22, 2005, 16:38:28 pm »
Zdraveite i ot men! Molia vi poglednete grafikata mi i mi kajete kakvo mislite. 4akam :blowingdust:  :thankyousign:
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #144 -: Август 22, 2005, 16:42:25 pm »
ezi,
Според мен няма овулация до сега.
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #145 -: Август 22, 2005, 16:58:15 pm »
gybka, bi li mi obiasnila zashto mislish taka. Za pyrvi put si meria BT. :bbt:
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #146 -: Август 22, 2005, 17:08:16 pm »
Ези - за сега и аз не виждам овулация,
но мисля че има шанс да е била вчера.

Нека изчакаме още два три дена да видим дали ще се покачи или поне запази БТ така.

Къде мериш температуратат ?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #147 -: Август 23, 2005, 11:04:33 am »
ezi, прочети това:

"Температурната крива

Температурната крива на менструалния цикъл се състои от една първа част, в която тя е под 37 градуса . Когато цикълът е нормален, 28 дневен, на 14-тия ден внезапно има понижаване на температурата. Това е моментът на овулацията. Още на следващия ден температурата отново се повишава, за да надхвърли два дена по-късно 37 градуса. Тази втора част на кривата се нарича хипертермична фаза, се запазва (над 37 градуса) до началото на следващата менструация , т.е. 11-14 дни.

Овулацията става в трите дни, които предшестват хипертермичната точка, точно в деня на най-ниската температура. Това означава, че датата на овулацията се знае, само ако е имало овулация. Следователно този метод е полезен, ако желаете да забременеете, но не е ефикасен за предпазване от бременност.

Ако оплождане се извърши, температурата се запазва над 37 градуса през първите 2-3 месеца на бременността.

Ако кривата остане непроменена - без увеличение на температурата, значи не е имало освобождаване на яйцеклетка. В този случай казваме, че цикълът е ановулаторен.

В 20% от случаите кривата е толкова неразбираема, че не може да бъде интерпретирана. За да се получи правилна температурна крива, е необходимо:


Да се мери температурара в ануса всяка сутрин, в един и същи час, преди ставане

Да се започне от първия ден на менструацията, което отговаря на първия ден от цикъла. След 3 месеца, ако температурните криви са редовни, температурата може да започне да се мери от 10-тия ден.

Да се отбелязват всички факти, които могат да повлиаят на промяната на температурата - будуване, по-късно измерена температура, леки инфекции.
*

    Anonymous

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #148 -: Август 23, 2005, 14:13:58 pm »
Blagodaria za infoto. Az meria BT s digitalen t. v dupeto.  :?
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #149 -: Август 23, 2005, 14:17:39 pm »
Gosta sm az! Prostete
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #150 -: Август 24, 2005, 08:43:13 am »
И аз да се присъединя с моята графика  :)  макар че тоя месец съм доста объркана  - имах всички признаци /прозрачна, белтъкоподобна ЦС, напрежение в гърдите, характерната болка за ову/, но темпертурата не се покачва... Явно не е имало ову  :cry: , а толкова я чаках тоя месец с мисълта, че шансовите ни сега са по-големи...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #151 -: Август 24, 2005, 08:53:09 am »
Миличка имаш си ову бе, просто този месец амплитудата е малка- имаш понижена температура, а след нея повишаване с 1-2 десети от градуса- за мен си е чиста овулация, ама нека и другите се включат.
Стискам палци и късмет!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #152 -: Август 24, 2005, 09:00:35 am »
Благодаря, mini  :bighug: Дано наистина да е така. И аз виждам, че има леко повишение, но при мен винаги е била 37 - 37.1. Последната седмица лягам доста късно и си мисля, че може да е от това, но може и да не...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #153 -: Септември 27, 2005, 21:45:29 pm »
Ето я и мойта! :D
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #154 -: Септември 27, 2005, 21:56:30 pm »
Tifani, ти как определи кога е била овулацията ти? Според мен е била 2 дена по-рано.


Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #155 -: Септември 27, 2005, 22:05:54 pm »
Цитат на: gabi32
Tifani, ти как определи кога е била овулацията ти? Според мен е била 2 дена по-рано.


И аз мисля така! 8)
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #156 -: Септември 27, 2005, 23:35:27 pm »
Бях я сложила на 13-ти ден /което за мен е рано/, но ФФ ми я отчете на 15-ти и така я оставих. Пък й точно тогава ме наболяваше по начина, по който винаги си ме боли при овулация. Така или иначе дали е на 13, дали на 15 ден май няма кой знае какво значение...докато не направим новата спермограма и не видим дали нещата са се подобрили...
А горните ми постинги се отнасяха за миналия месец, когато бях объркана точно какво става пък и си бях втълпила, че едва ли не щом мъжа ми започне лекарствата, ще стане. Много добре знам, че трябва да минат поне 3 месеца, ама нещо отвътре се бях навила...Е, естествено бях отново разочарована, та затова сега май ми е все едно.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #157 -: Септември 28, 2005, 09:32:18 am »
Момичета какво мислите за моята графика!
Ще се радвам на коментарите ви.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #158 -: Септември 28, 2005, 09:53:38 am »
Цитат на: vanina02
Момичета какво мислите за моята графика!
Ще се радвам на коментарите ви.

много хубава графика!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #159 -: Септември 28, 2005, 11:45:20 am »
vanina02 супер си ти е графиката. Овулация на 15-и ден, много хубави сравнително постоянни температура през втората фаза.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!