0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2380 -: Октомври 29, 2006, 06:04:09 am »
Здравейте.Денис нормални ли са толкова еднакви температури,за първи път ми се случва така.Сега меря с електронен трмометър и отчита само за 10 секунди.Мислех си че нещо не е наред с термометъра и проверявах тенпературата и през деня и всеки път отчита рзлично,което значи че сутрешните ми температури са достоворни.И все пак толкова еднакви нормално ли е?Поздрави.
Да, нормално е.
След сигнала го дръж  поне още 3-4 мин и тогава отчитай Т.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2381 -: Октомври 29, 2006, 06:13:30 am »
Денис,
можеш ли да погледнеш моята графика. Нещо не мога да разбера, как така поддържам по-висока Т през ФФ, нямам спад на Т (спрямо предните дни), а тази сутрин се събудих с над 37 градуса. Същевременно меря и с тестове за ову. Днес тестът е положителен, което, според листовката в тестовете означава, че ову предстои. На кой ден  в крайна сметка да считам че е овулацията. Благодаря ти.
Според мен има няколко варианта:
- да си болна и да имаш температура, което обърква БТ  - в този случай си гледаш само тестовете за О. Днес направи още един.
- да има проблем с овулацията - например киста- при нея БТ може да се повиши и теста за О. да е (+) /СПКЯ/
Дали обаче е О. или киста ще разберем по БТ - ако тя се задържи хоризонтална и все така висока - без да прави падове и скокове - всичко е наред, имало е О.
Правилно ли отчете теста?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2382 -: Октомври 29, 2006, 11:23:54 am »
Може ли да ми погледнете и моята графика?
Кривата на БТ ми е много танцуваща тоя месец и това ме обърква невероятно.
Не мога да разбера дали ову-то е било на 11-12ти ден или на 13-14
Благодаря ви  :D
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=iliyanas
« Последна редакция: Октомври 29, 2006, 13:12:41 pm от iliyanas »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2383 -: Октомври 29, 2006, 11:39:46 am »
Ляне, според мен овулацията е била към 11-12 ден.

Момичета, а като погледнете моята - да се надявам ли на нещо като овулация на ... 21 ден?!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2384 -: Октомври 30, 2006, 07:37:24 am »
Може ли да ми погледнете и моята графика?
Кривата на БТ ми е много танцуваща тоя месец и това ме обърква невероятно.
Не мога да разбера дали ову-то е било на 11-12ти ден или на 13-14
Благодаря ви  :D
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=iliyanas
И според мен е на 11 ден от МЦ. До тук графиката ти е добре. Дано БТ да се задържи така висока...и дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2385 -: Октомври 30, 2006, 07:45:07 am »
Ляне, според мен овулацията е била към 11-12 ден.

Момичета, а като погледнете моята - да се надявам ли на нещо като овулация на ... 21 ден?!
Първо си провери термометъра - дали отчита правилно.
За да се каже, че  е имало О  /според мен, тя може да е била на 20 ден от МЦ/ трябва Бт да се задържи висока над 37.1 /поне от утре- да се повиши и да се задържи висока/ Ако това нестане - не е сигурно дали е имало О.
Провери първо термометъра.  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2386 -: Октомври 30, 2006, 09:12:36 am »
Здравейте момичета  :) може ли някои да погледне и моята графика. БТ меря от един месец и не мога да се оправя ощте със тези градуси :) Благодаря ви предварително  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2387 -: Октомври 30, 2006, 12:51:57 pm »
Здравейте момичета  :) може ли някои да погледне и моята графика. БТ меря от един месец и не мога да се оправя ощте със тези градуси :) Благодаря ви предварително  :)
Графиката ти е добра.
Според мен овулация е била на 17 ден от МЦ.
Много добре си направила тестовете за О. - от (-) до (-) точно така трябва. След като двата теста са положителни - пика на ЛХ е посредата и от там се смятат 24-36 часа за настъпване на О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2388 -: Октомври 30, 2006, 14:53:09 pm »
Благодаря Денис за бързия отговор :) Дано да сме оцелили момента този месец и да е станало  :) Пожелавам успех на всички в бебеправенето и по малко притеснения :D
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2389 -: Октомври 30, 2006, 17:49:54 pm »
За очакван втори цикъл след абазиото добре ли се движи графиката? За първи път меря БТ и не започнах от начало, а ову дето толкова го чаках ме хвана в планината с привършени тестчета и натравяне от гадна наденица...така, че изпуснах ценните дни..с мъжлето сме решили и днес да кексваме белким ни мине яда 8)
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2390 -: Октомври 30, 2006, 18:38:34 pm »
moje li niakoi da pogledne grafikata mi za pryv pyt meria BT i sym obyrkana! Molia pomognete!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2391 -: Октомври 30, 2006, 19:50:20 pm »
Moje li niakoi da pogledne grafikata mi,dosta sym pritesnena ni6to ne razbiram! Blagodaria vi predvaritelno :D
 
Графиката ти до тук не показва да е имало О.
Спазваш ли всички правила за мерене на БТ?
Къде мериш?
Като питаш, гледай какво се пише :)
Вече ти е отговорено на предната страница.
Отговори и ти на въпросите ;)
А за да не си объркана прочети малко статии
от сайта и теми по въпроса за БТ
и ще ти се изяснят малко нещата :)
УСПЕХ
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2392 -: Октомври 31, 2006, 07:20:22 am »
За очакван втори цикъл след абазиото добре ли се движи графиката? За първи път меря БТ и не започнах от начало, а ову дето толкова го чаках ме хвана в планината с привършени тестчета и натравяне от гадна наденица...така, че изпуснах ценните дни..с мъжлето сме решили и днес да кексваме белким ни мине яда 8)
Според мен О може да е била на 20 ден от МЦ, но да се каже със сигурност, че е имало О трябва БТ да се задържи така висока/около и над 37.1/
Дано да е станало  ;)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2393 -: Октомври 31, 2006, 09:03:38 am »
Мерси много...задържа се висока, а дали е станало нещо...ще се разбере скоро..за сега само силна храна и чакане :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2394 -: Ноември 01, 2006, 18:46:50 pm »
Денис, моля те да видиш моята графика отвоно, с нанесените последващи температури. Според мен е явно че има някакъв дефект в ЛФ и прогестерона. Бих била благодарна за твоето мнение
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2395 -: Ноември 02, 2006, 07:45:04 am »
Денис, моля те да видиш моята графика отвоно, с нанесените последващи температури. Според мен е явно че има някакъв дефект в ЛФ и прогестерона. Бих била благодарна за твоето мнение
Провери си термометъра. Ако е повреден прави точно така - един път мери правилно, друг път- не./или отчита по-ниски от действителните стойности/
Така погледната графиката не е много добре - може да е киста???
/но не съм сигурна за това/
До 18 ден от МЦ графиката ти е супер за първа фаза. Има спад и Бт започва да се покачва, но после пада...пак се пакачва и после пак пада.Лошото в случая е че тези 'падове' на БТ са от по 0,2-0,3 градуса.
И, ако махнем тези две стойности с по-висока БТ /22 и 24 ден/ и ги приемем за инзидентни  се вижда, че не е имало О.
Но тъй като ги има - може да е киста, тя също би повишила БТ.
За да е по-сигурно какво всъщност става трябват още стойности / до тук  е това, но понататък нещата може да се оправят, и  ако БТ се задържи около 37.0, 37,1, 37,2, но средната да е 37,1 - всичко е наред/

ПП. Може да е киста, а не просто ановулаторен МЦ, защото при ановулаторният няма покачване на БТ.
Ановулаторен= когато изобщо не започва да се образува зреещ фоликул във ФФ.
Защото може да има доминантен фоликул и той в последствие да се превърне в киста,
тогава пак няма О 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2396 -: Ноември 02, 2006, 09:02:32 am »
Много благодаря, но май термометъра ми прави номерца. Засякох го с друг термометър и дава при две непосредствени измервания разлика от 0.3 градуса. Ще сменя батерията.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2397 -: Ноември 02, 2006, 15:03:04 pm »
Здравейте момичета :), какво бихте могли да кажете за моята графика? Притеснява ме това, че БТ ми се струва по-висока от нормалното за тази част от МЦ.Възможно ли все пак да има Ову в такъв месец?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2398 -: Ноември 02, 2006, 15:40:01 pm »
Здравейте момичета :), какво бихте могли да кажете за моята графика? Притеснява ме това, че БТ ми се струва по-висока от нормалното за тази част от МЦ.Възможно ли все пак да има Ову в такъв месец?
Здравей Шантал,
зависи къде мериш температурата. Ако е анално е напълно нормална. Аз имам същата темпеаратура във фоликуларната фаза и след това си имам овулация. Само че лутеалната ми фаза е с температури над 37.1-37.2, даже този месец е 37.4. Ако искаш ми погледни графиката, за да се ориентираш.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2399 -: Ноември 02, 2006, 15:49:51 pm »
Шантал колко дневен ти е МЦ, защото може и днес да ти е овуто, температурата е спаднала...