0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2360 -: Октомври 25, 2006, 12:40:04 pm »
Денис, моля за твоето мнение! Температура 36,7 през първата фаза т.е до овулация нормална ли е или е висока?Благодаря ти!
До тук всичко е наред. Т  е идеална.
Тя ще падне още според мен преди овулацията. Не се притеснявай  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2361 -: Октомври 25, 2006, 16:02:58 pm »
При мен е доста рано още да се каже каквото и да било,но вчера вечерта реших точно когато си бях легнала от любопитство да си премеря пак температурата- беше спаднала до 36 и 9 а иначе беше сутринта 37 и 10. Знам че товае нормално , а другото което е - Денис може ли да направиш сравнение между миналата ми графика и тази- добре ли е това че 3 ден температурата ми е 37 и 10. Меря вагинално с живачен термометър 10 минути...  :? :)
Фантичке, извинявай пропуснала съм го,
От няколко месеца поддържаш висока температура, което не е нормално. Да нямаш някакво възпаление?
Сега е момента да те видят на УЗ - има ли фоликули, дали ще има О и т.н.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2362 -: Октомври 26, 2006, 12:04:45 pm »
Денис, моля те да ми погледнеш пак графиката. В началото на цикъла бях настинала и си мисля, че това повишаване на Т. се дължи на това. Обаче, досега графиката ми е странна. Температурата не се качва до 37 градуса, което е необичайно за мен. Обикновенно ову-то ми е между 12-16 ден. Според теб имало ли е този месец?
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2363 -: Октомври 26, 2006, 12:08:41 pm »
Денис няма нищо, в стремежа си и бързината да отговориш на всички понякога се случва да пропуснеш някое мнение и питане...
Напълно си права че може и да имам някое възпаление, мойте наблюдения са обаче че за сега първите 2 седмици на новият ми цикъл , температурата ми се върти около 36 и 8 до 37 и 15 което на мен ми се вижда нормално. Да но няма двуфазност. Последият ми Узи преглед беше преди 22 дена- на 4 октомври , не са ми казвали нищо за състоянието на яйчниците , само че просто няма защо мензиса ми да не иска да дойде сам -беше 38 ден от предишният ми мензис. Нормална лигавица, но пак пих оргаметрил 5 дена...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2364 -: Октомври 26, 2006, 14:01:39 pm »
Денис, моля те да ми погледнеш пак графиката. В началото на цикъла бях настинала и си мисля, че това повишаване на Т. се дължи на това. Обаче, досега графиката ми е странна. Температурата не се качва до 37 градуса, което е необичайно за мен. Обикновенно ову-то ми е между 12-16 ден. Според теб имало ли е този месец?
Имало е според мен О - може би на 12/13 ден от МЦ. Добре ти е графиката, не се притеснявай - ако може да се повиши още малко БТ ще е супер. Дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2365 -: Октомври 26, 2006, 14:04:55 pm »
Денис няма нищо, в стремежа си и бързината да отговориш на всички понякога се случва да пропуснеш някое мнение и питане...
Напълно си права че може и да имам някое възпаление, мойте наблюдения са обаче че за сега първите 2 седмици на новият ми цикъл , температурата ми се върти около 36 и 8 до 37 и 15 което на мен ми се вижда нормално. Да но няма двуфазност. Последият ми Узи преглед беше преди 22 дена- на 4 октомври , не са ми казвали нищо за състоянието на яйчниците , само че просто няма защо мензиса ми да не иска да дойде сам -беше 38 ден от предишният ми мензис. Нормална лигавица, но пак пих оргаметрил 5 дена...
Фантичке отивай на лекар - не е добре това.
БТ може да е висока от:
- Овулация- при теб не е това
- възпаление на гениталиите
- заболяване, съпроводено от повиш ТТ
- хиперфункция на ЩЖ
- и т.н

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2366 -: Октомври 26, 2006, 15:42:25 pm »
От няколко месеца поддържаш висока температура, което не е нормално. Да нямаш някакво възпаление?
Само не разбрах - това е висока БТ за мерене вагинално или по принцип?!?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2367 -: Октомври 27, 2006, 06:53:02 am »
От няколко месеца поддържаш висока температура, което не е нормално. Да нямаш някакво възпаление?
Само не разбрах - това е висока БТ за мерене вагинално или по принцип?!?
Висока е дори и за вагинално мерене /и по-принцип  :D/
 fanta от няколко месеца/МЦ/ поддържа тази висока температура - при нея няма понижение на Бт през първата фаза и повишение на Бт през втората - графиката и е една почти хоризонтална линия с висока БТ през целият МЦ   /това не е нормалното/
 В първата фаза, ако БТ е 37,1  и ако няма бременност -причината може да е само някакво заболяване.
Дори да е 36.9 пак не е добре - това показва, че няма достатъчно естрогени /те понижават температурата /.
Ако има киста - пак може да поддържа такава температура.
При нея незная от какво е, но зная, че не е нормално. :D

ПП. Освен ако не е по рождение с по-висока ТТ /за което пак си има причини/


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2368 -: Октомври 27, 2006, 10:46:45 am »
Denis, тогава как би коментирала тези мои графики. Като имаш предвид че съм виждала такива стойности на много други момичета и не мислех че е нещо ненормално. Меря анално, ако това има значение (аз лично мисля че има за по-високите нива на БТ, в смисъл мястото на мерене оказва влияние на нивата на БТ малко или много).
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=5670&userLoginName=black_rose
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=7004&userLoginName=black_rose
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=17061&userLoginName=black_rose
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2369 -: Октомври 27, 2006, 11:54:31 am »
Мисля че причината не е в вагиналното мерене , от следващият цикъл почвам явно да меря анално хо 10 минути и да видим тогава какви стойности ще имам. Денис по рождение със сигурност нямам висока температура по скоро болките може  и тая температура може да са признак за нещо, някоя киста или друго. Благодаря ти Денис... :) :lol:
Измери си телесната  температура няколко пъти на ден, няколко дни.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2370 -: Октомври 27, 2006, 12:39:08 pm »
Denis, тогава как би коментирала тези мои графики. Като имаш предвид че съм виждала такива стойности на много други момичета и не мислех че е нещо ненормално. Меря анално, ако това има значение (аз лично мисля че има за по-високите нива на БТ, в смисъл мястото на мерене оказва влияние на нивата на БТ малко или много).
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=5670&userLoginName=black_rose
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=7004&userLoginName=black_rose
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=17061&userLoginName=black_rose
Ето какво мисля аз: :D
09/11 Овулацията  според мен  може да е била на 17/18 ден от МЦ.Това е доста късна О.  Имаш стъпаловидно  покачване на БТ. Лф е 10 дена. Бт е висока едва 7 дена, което не е добре и говори за недостиг на прогестерон.
Но може и въобще да не е имало О- защото графиката ти прави един връх на 26/27 ден и май /според мен/ е по-вероятно да е имало  ЛУФСиндром. 
27/12Овулацията според мен е била на 15/16 ден от МЦ. БТ е добре във втората фаза.Задържа се висока 9 дена и ако и следващите 2 са с висока Бт - това е добре- ЛФ става 11 дена .
23/04 Според мен О може да е била на 15 ден от МЦ. 10 дена висока БТ - което е добре, но пък разликата в БТ през първата и втората фаза не е достатъчна. През втората фаза трябва да е малко по-висока БТ. Лф 11 дена - на границата си.

Според мен има проблем с ЖТ /дефект в ЛФ/.
Изобщо не може да става сравнение на твоите графики с тези на Фанта. Вярно е, че и при теб БТ е висока в ФФ, но това се дължи на факта че при теб липсва спада на БТ преди О./Причината за спада е пика на естрадиола/ Изследвала ли си го някога преди О?
Според мен има и проблем с прогестерона - може да не е всеки месец, но го има.
Съжалявам, че неможах да ти кажа хубави неща

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2371 -: Октомври 27, 2006, 12:56:23 pm »
Изследвала съм ги - и са ми добре. Пускала съм ги на 3-ти ден, а прогестерона когато си трябва.
ФМ-те показват овулация на 14-15 ден (но в месеците когато съм ги правила не мерих БТ  :lol:). Според тестове когато съм правила за ову - винаги се въртят около 14-15 ден :)
Но нали се готвя за ИКСИ , така че лошите новини не би трябвало да ме стряскат, нали така  :lol:
« Последна редакция: Октомври 27, 2006, 12:58:08 pm от BLACK_ROSE »
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2372 -: Октомври 27, 2006, 17:53:11 pm »
Здравейте момичета! :D
аз се консултирах с лекар/но не гинеколог/ и той ми каза, че от ваксината се повишава ТТ, респективно и БТ.
Значи  възможно е при мен да е била тази причината за високата Т през 1-та фаза /м/у 10-13 ден, непосредствено след ваксината има едно покачване и след това спад на т-та/.
Другата възможна причина е киста, която се е спукала и от това са тези зацапвания и разбира се високата БТ.
А не е изключено и ваксината и кистата да са повлиали на БТ.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=31147
« Последна редакция: Октомври 27, 2006, 17:57:21 pm от mmimm »
[link=http://www.TickerFactory.com/]
[image noborder]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;0;29/st/20070927/dt/-5/k/a9b6/preg.png[/image]
[/link]
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2373 -: Октомври 27, 2006, 18:10:22 pm »
Разбира се при всеки  индивидуално и гинеколога трябва да си наже тежката дума.
Фантичка,това не означава, че и при теб може да е киста.Вероятните Причини са много. Най -добре е да се наблюдаваш и за други симптоми - болки, зацапвания, бяло течение, ТТ и т.н и всичко да кажеш на лекаря. Само той може с обстоен преглед и изследвания да ти назначи лечение. Затова не губи време ,а отивай на лекар.
И аз ще направя това като ми свърши М-та.
Успех!
[link=http://www.TickerFactory.com/]
[image noborder]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;0;29/st/20070927/dt/-5/k/a9b6/preg.png[/image]
[/link]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2374 -: Октомври 28, 2006, 07:09:01 am »
Изследвала съм ги - и са ми добре. Пускала съм ги на 3-ти ден, а прогестерона когато си трябва.
ФМ-те показват овулация на 14-15 ден (но в месеците когато съм ги правила не мерих БТ  :lol:). Според тестове когато съм правила за ову - винаги се въртят около 14-15 ден :)
Но нали се готвя за ИКСИ , така че лошите новини не би трябвало да ме стряскат, нали така  :lol:


Успех на ИКСИ - то и се надявам скоро да се похвалиш с най-прекрасната новина. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2375 -: Октомври 28, 2006, 07:12:59 am »
Имам предвид всичко това което ми казвате. Ще споделя нещо тук макар че имах тема по този въпрос но само лали ми отговори по нея. В края на сегашинят си мензис- нали се вижда от графиката кога ми е дошло, за 1 път 2 дена подред имах кафеникаво течение, ама кафяво си беше , сигурно друго ще си помислят нещо друго. казаха ми че е нормално, но за  болките нещо не съм сигурна. Имам болки ниско долу в дясно , от 1-та седмица на юли , понякога изобщо не ги усещам но съм имала и вечери в който от такива болки почти не мога да заспя. Имаше една тема за това, моля ви пишете там.Решила съм само личната да ми даде направление и отивам да видя какво става...
Бяло течение имах , личи си от графиката ми но изведнъж ми спря.
ТТ какво е...
ТТ е телесна температура  /в случая/ :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2376 -: Октомври 28, 2006, 10:52:19 am »
Moje li niakoi da pogledne grafikata mi,dosta sym pritesnena ni6to ne razbiram! Blagodaria vi predvaritelno :D
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2377 -: Октомври 28, 2006, 17:43:25 pm »
Здравейте.Денис нормални ли са толкова еднакви температури,за първи път ми се случва така.Сега меря с електронен трмометър и отчита само за 10 секунди.Мислех си че нещо не е наред с термометъра и проверявах тенпературата и през деня и всеки път отчита рзлично,което значи че сутрешните ми температури са достоворни.И все пак толкова еднакви нормално ли е?Поздрави.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2378 -: Октомври 29, 2006, 00:56:14 am »
Денис,
можеш ли да погледнеш моята графика. Нещо не мога да разбера, как така поддържам по-висока Т през ФФ, нямам спад на Т (спрямо предните дни), а тази сутрин се събудих с над 37 градуса. Същевременно меря и с тестове за ову. Днес тестът е положителен, което, според листовката в тестовете означава, че ову предстои. На кой ден  в крайна сметка да считам че е овулацията. Благодаря ти.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2379 -: Октомври 29, 2006, 06:01:31 am »
Moje li niakoi da pogledne grafikata mi,dosta sym pritesnena ni6to ne razbiram! Blagodaria vi predvaritelno :D
 
Графиката ти до тук не показва да е имало О.
Спазваш ли всички правила за мерене на БТ?
Къде мериш?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум