0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2260 -: Октомври 05, 2006, 08:57:06 am »
Денис много ти благодаря за отговора!Аз неочаквам да ми се вдигне пак БТ ....вече трябва да има М.Миналия месец ми дойде на 23 ден,пак сега съм вече 29.По принцип цикъла ми е 26-27 дена.С години така си беше......плюс минус половин ден.Но от като направих 2 стимулации с Клостилбегит вече нищо незнам.Всичко се обърка! :(
Благодаря мила! :balk_21:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2261 -: Октомври 05, 2006, 09:18:04 am »
Дениз, не ми си вярва да са два фоликула. Но гледам сравнително доста бременни графики от Фертилитифренд имат първи  голям спад около 7 ден и втори около 14, като програмата засича овулация около 14 ден.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2262 -: Октомври 05, 2006, 11:32:15 am »
Здравейте отново,
Днес нямах съществена промяна в температурата, как мислите, мога ли да се надявам на нещо? Притеснява ме само, че гърдите ме наболяваха, а сега почти спряха :?:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2263 -: Октомври 05, 2006, 12:56:45 pm »
Дениз, не ми си вярва да са два фоликула. Но гледам сравнително доста бременни графики от Фертилитифренд имат първи  голям спад около 7 ден и втори около 14, като програмата засича овулация около 14 ден.
Лали, това  което знам е че:
Графиките на БТ се дължът  на нивата на хормоните- естрогени и прогестерон/ ако са спазени всички др. условия /
-БТ пада при увеличаване на естрогените / в т.ч. и Е2/
-БТ се повишава при отделяне на Прогестерон
-Бт може да е висока /но по-ниска от тази при отделяне на Прогестерон/ и при ниско ниво на естрогените.
Естрогените имат 2 пика:
-около 37 часа преди О.
-втори по-малък пик, който съответства по време на образуването на ЖТ   
Всеки друг спад говори, че има нещо различно от нормалното.



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2264 -: Октомври 05, 2006, 13:01:52 pm »
Здравейте отново,
Днес нямах съществена промяна в температурата, как мислите, мога ли да се надявам на нещо? Притеснява ме само, че гърдите ме наболяваха, а сега почти спряха :?:
Супер ти е графиката. Дано да е станало  :D
Не мисли за т.н първи признаци на бременността /болки в гърдите, гадене и т.н/ - само ще се изнервиш и объркаш.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2265 -: Октомври 05, 2006, 13:32:14 pm »
Благодаря ти Денис,  :thankyousign:
Дано да е станало :D, поне има малка надежда. Имам един въпрос, ако няма М, кога е най-добре да се прави тест?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2266 -: Октомври 05, 2006, 14:49:13 pm »
Благодаря ти Денис,  :thankyousign:
Дано да е станало :D, поне има малка надежда. Имам един въпрос, ако няма М, кога е най-добре да се прави тест?
Няколко дена след предполагаемата дата на М.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2267 -: Октомври 05, 2006, 16:24:41 pm »
Момичета, аз отдавна не съм се включвала тук, бях спряла да меря БТ, защото от миналия месец почнах да пия дуфастон и не ми се мереше. Обаче тоя месец любопитството надделя и пак почнах да меря:) Би трябвало, като пия дуфастон, БТ да е по-висока от обичайното за мен, нали? По принцип едва достига 36.9 след Ову, а сега е 37.1. Дуфастона го пия от 11 до 23 ден, днес ми е 25 ден.
По-висока е БТ от Дуфастона. Ти имаше малко недостиг на прогестерон и сега графиката ти е супер. Но защо го пиеш от 11 ден????
Дано  да е станало  :D /че вече нямам търпение да те 'чуя' как викаш от радост... :D/

Здравей, миличка Денис! Както винаги, си оптимист:) и постинга ти ме зарежда с много енергия:). Да, имах лек недостиг на прогестерон, но от дуфастона явно нещата се оправят. А го пия от 11 до 23 ден, защото така ми каза моята лекарка. Но нямам оплаквания, миналия месец го пих за 1 път и ми дойде каот по часовник, получи се 28-дневен цикъл. Сега тоя месец по-скоро 4акам М да е утре или най-късно вдругиден, защото Ову-то подрани малко и беше на 12 или 13 ден, не съм сигурна точно кога.
...И аз нямам търпение да ви "проглуша ушите" с радостни възгласи, че най-после е станало, ама...бави се бебето, на мен ще се е метнало инат :D. За тоя месец не е станало, защото ПМС-то си ми е същото, и най-важното, до вчера гърдите ме боляха, но днес спряха, което е сигурен признак, че ще ми дойде до 1-2 дни - при мен винаги преди да ми дойде, и спират да ме болят.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2268 -: Октомври 05, 2006, 20:03:59 pm »
Здравейте момичета.Аз вчера си засякох овулацията с тестче,а днес направо си я усетих(лека болка и дискомфорт от ляво).И сега въпросче към Денис :oops: Понеже не съм правила никакви изследвания все още тази болка и положителния тест могат ли да са сигурен признак на спукал се фоликул или може и да е нещо друго.Исках вчера да ходя на лекар,но нямаха свободни часове,та съм записана 4ак за 13 ноември.Денис благодаря предварително. :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2269 -: Октомври 06, 2006, 08:36:58 am »
Дениз, не ми си вярва да са два фоликула. Но гледам сравнително доста бременни графики от Фертилитифренд имат първи  голям спад около 7 ден и втори около 14, като програмата засича овулация около 14 ден.
Лали, това  което знам е че:
Графиките на БТ се дължът  на нивата на хормоните- естрогени и прогестерон/ ако са спазени всички др. условия /
-БТ пада при увеличаване на естрогените / в т.ч. и Е2/
-БТ се повишава при отделяне на Прогестерон
-Бт може да е висока /но по-ниска от тази при отделяне на Прогестерон/ и при ниско ниво на естрогените.
Естрогените имат 2 пика:
-около 37 часа преди О.
-втори по-малък пик, който съответства по време на образуването на ЖТ   
Всеки друг спад говори, че има нещо различно от нормалното.

Не се убедих в нищо. Според мен няма проблем при така описана ситуация.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2270 -: Октомври 06, 2006, 13:00:14 pm »
Lali,  :D
говорим си само хипотетично: ако това, ако онова.....в крайна сметка след като има О., какво става с графиката преди това не е от такова значение.
Много ' задълбаваме' в разсъждения, а нямаме/ говоря за себе си/ нужните знания и практика / и образование/.
Отсега нататък ще обръщам повече внимание на това дали има повече от 1 спад БТ преди О....и ще докладвам  :D
За протокола:
При мен никога не е имало повече от 1 спад / и 2-3 дена след това е О. /.
Лали , не съм сигурна дали и двете влагаме едно и също в думата спад на БТ.???


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2271 -: Октомври 06, 2006, 13:04:12 pm »
Здравейте момичета.Аз вчера си засякох овулацията с тестче,а днес направо си я усетих(лека болка и дискомфорт от ляво).И сега въпросче към Денис :oops: Понеже не съм правила никакви изследвания все още тази болка и положителния тест могат ли да са сигурен признак на спукал се фоликул или може и да е нещо друго.Исках вчера да ходя на лекар,но нямаха свободни часове,та съм записана 4ак за 13 ноември.Денис благодаря предварително. :D
Трябвало е и на следващият ден на направиш тест за О./за да се улови по-добре пика на ЛХ/.
Бт се покачва и мисля че е имало или ще има О./може да е и днес/
Графиката ти до тук е добра, дано да стане  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2272 -: Октомври 06, 2006, 13:14:21 pm »
Благодаря ти Денис.Ами не правих друг тест защото имах чужди елемни  :oops: и си мислех,че ако попаднат в урината нещо може да не отчте правилно.А и теста ми беше супер положителен,тестовата линия беше много по изразена от другата.Дано да стане вече,ако не стане с нови сили другия месец. :bighug: Поздрави.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2273 -: Октомври 06, 2006, 21:45:13 pm »
Дениз, виж тук една бременна такава графика.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2274 -: Октомври 06, 2006, 23:27:21 pm »
Момичета, не ми се отваряше форума и не можах да пиша сутринта. Температурата ми падна много рязко и естествено след няколко часа М се появи, при това с големи болки. Имах надежда, че е станало този месец и затова ми беше доста тежко, но вече се оправям. Това е от мен - започвам новия цикъл с нови надежди :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2275 -: Октомври 07, 2006, 07:42:42 am »
Съжалявам.
Нов цикъл-нов късмет  :D, не се отчайвай.
БТ през ЛФ ти е много добра, поддържаш 14 дена висока температура - това е най-хубавото което може да искаш.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2276 -: Октомври 07, 2006, 09:03:46 am »
Дениз, виж тук една бременна такава графика.
Лали, ето как разсъждавам аз по тази графика:
От 6 до 9 ден на МЦ започва понижение на БТ, което говори, че нивото на Естрогените се увеличава.
Тези два дни с по-висока БТ /13 и 14 / за мен не са нищо особено, защото разликата от ФФ аз приемам за 36.7/това го правя механично-36,9 и  36.5 -средно аритметично 36.7...това не го приемам за покачване на БТ...т.е за мен БТ е ниска- няма покачване.
Спад-а на БТ /влагам съдържание -най-ниската стойност на БТ/е на 17 ден - 36.45 и след него, ако БТ се повиши над 36.7 вероятно ще има О./при 36.8-36.9 според мен ще е О./.
Вярно е, че има 2 ниски  стойности на БТ на 10 и на 17 ден и разликата е само 0,5 градуса, но аз не ги разглеждам като отделни стойности. За мен графиката прави едно 'вдлъбване' /като парабола, почти/ от 7 до 23 ден и за спад на БТ приемам 17 ден. Задължително след това трябва да има покачване на БТ, което да е повече от средното през ФФ.
А и зная, че след този спад /37 часа след него/ трябва да настъпи О.
Т.е до тогава БТ трябва да започне да се покачва.
Незная дали съм обяснила правилно как мисля, когато разглеждам графика - гледам я като цяло, а не отделни стойности.
Вярно е, че Естрогените понижават БТ, но преди О. се отдялят макар и малки количества Прогестерон. Ако естрогените не са достатъчни за да се образува спад/много ниска стойност на БТ/ и ако има малко повечко Прогестерон....то тогава може изобщо да няма спад на БТ/ тази парабола с най-ниска точка-спад-а на БТ/.
А и от както ми пусна 'мухата' се тормозя на тази тема/което ми харесва :D/.
Четох,че естрогена има отношение към т.н Пулсативен хар-тер на невроендокринният контрол на МЦ.
Най-общо казано Естрадиола има участие в пулсиращият хар-тер на функцията на ХХС/хипоталамо-хипофизарната с-ма/.
Е2 контролира гонадотропната секреция и действа директно в/у хипофизата - в резултат имаме ритмично пулсативно освобождаване на Гонадотриопин-рилизинг хормони/Гн/РХ/.
Ако го няма този пулсативен характер на освобождаване  на Гн/РХ се нарушава МЦ...та мисълта ми е и Е2 ли се освобождава така????
Зная, че хормоните си имат денонощен пик в отделянето/ например пика на плазменият пролактин е между 1 и 4 часа сутринта, ако през другото время на деня е 1 единица, тогава е 4 единици, т.е 4 пъти по-висок/. Незная как стои въпроса с Е2.
След като за нормалната дейност на хипофизата се изисква пулсативно, на определени интервали стимулиране с хипоталамични рилизинг хормони - как се отделя Е2 от яйчника???? На какви интервали и в какви количетсва и оказва ли това влияние на БТ???
Ако има проблем с яйчника - повече Е2 ли се отделя за да се отдели повече ФСХ...Така че Лали малко ми е трудно и има доста неща които незная
От графиките , които изобразяват Динамиката на хормоните в МЦ виждам, че за разлика от Прогестерона, който се повишава и намалява  плавно, Естрогените имат права, която макар и да показва покачване, то не е с плавна а с начупена линия /зиг-заговидна/.
Така, че Лали , доста е сложно ...а и става още по сложно.
 
 

« Последна редакция: Октомври 07, 2006, 09:06:51 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2277 -: Октомври 08, 2006, 11:06:40 am »
Здравейте мили тръпнещи в очакване момичета.Стикам ви палци този месец да се случи чудото.Денис мила няколко дни след овулация, днес имам лека болка долу в ляво,но определено си мисля че е доста рано за  да е имплантиране,и малко се притеснявам.Поздрави на всички. :bighug:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2278 -: Октомври 08, 2006, 11:50:57 am »
Дениз, ще размишлявам и ще ти пиша.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2279 -: Октомври 08, 2006, 20:50:13 pm »
Денис,ще погледнеш ли графиката ми?Според теб дали съм определила правилно деня на овулацията?