0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
на 8.02 2011 получих обаждане 37 години ще навърша октомври
Да не си пациентка на Олимед?
А сигурна ли си в номера  :? миналата година имаше разлика в номерата от по 100, може и повече, не помня точно, но сега вървят един след друг и е малко странно  :?
и на мен ми се видя странно, някъде има грешка.
Може ли някой да ми обясни как номер 7542 ще си вземе заповедта на 24.02, а номер 7539 ще си вземе заповедта на 16.03. Как така по-малък номер на заповед ще си я взима по-късно от по-големия номер заповед?????

Има леко размиване, но е в рамките на седмица и не е толкова смущаващо. Чакаш 10 месеца, една седмица не е толкова фрапираща.
*
Може ли някой да ми обясни как номер 7542 ще си вземе заповедта на 24.02, а номер 7539 ще си вземе заповедта на 16.03. Как така по-малък номер на заповед ще си я взима по-късно от по-големия номер заповед?????

Има леко размиване, но е в рамките на седмица и не е толкова смущаващо. Чакаш 10 месеца, една седмица не е толкова фрапираща.
Две са седмиците не една  :? За някой това може да е съществено, а някои ще чакаме доста повече от 10 месеца  :?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Единият номер е четен, а другият нечетен. Преди време се разминаваха заповедите по тази причина. Може пак да има нещо такова.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Момичета, разминаване от 1-2 седмици е напълно логично. Първо четен, не четен, второ жените като звънят го правят по списък, но някой може да не си вдигне телефона, съответно те продължават със следващ номер, на другия ден прозвъняват наново не вдигналите и т.н.
*
Момичета, разминаване от 1-2 седмици е напълно логично. Първо четен, не четен, второ жените като звънят го правят по списък, но някой може да не си вдигне телефона, съответно те продължават със следващ номер, на другия ден прозвъняват наново не вдигналите и т.н.
Двете седмица са ясни, че са в кръга на нормалното, но все още е мистерия това със 7769 номер
Момичета, това което прочетох от ronita76 за Владимиров е обезпокоително. Влязох в сайта на клиниката и там наистина има информация, че вече не работят с фонда. моля ви дайте съвет къде да се насоча, до моя номер остават около 500 номера...
Момичета, това което прочетох от ronita76 за Владимиров е обезпокоително. Влязох в сайта на клиниката и там наистина има информация, че вече не работят с фонда. моля ви дайте съвет къде да се насоча, до моя номер остават около 500 номера...

Йоанка,
в тази тема беше дискутиран въпроса: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=42367.800
Там можеш да намериш момичета в товето положение и да си помогнете взаимно!
Успех!
*
Здравейте момичета!
Някой знае ли ? Със съпруга се случи най-лошото и кандидадствахме по  помъжки фактор.Със замразен материал  Имам ли право за финансиране от фонда??
При какви индикации фондът финансира лечението на двойки чрез ин витро оплождане?

Фондът финансира двойки с безплодие, лечимо чрез ин витро оплождане, при наличие на следните индикации:

1. тубарен стерилитет при жената
 - липса на маточни тръби двустранно (оперативно отстранени);
 - едностранна липса с контралатерална непроходимост или стеноза;
 - двустранна непроходимост на маточните тръби (вкл. след стерилизация);
 - едностранна непроходимост с контралатерална стеноза;
 - двустранна интерстициална или истмична стеноза ;
 - състояние след пластика на маточните тръби най-малко 12 месеца след пластиката, при положение че не е настъпвала вътрематочна бременност;
 - ендометриоза, засягаща аднексите и свързана с безплодието при жени над 35 години, а при жени до 35 години - само след лечебен курс с агонисти на гонадолиберина по програма на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК), след края на което в продължение на 6 месеца не е настъпила бременност;

2. стерилитет, свързан с мъжки фактор
 - обструктивна аzoospermia, при положение че са налице данни (клинични и хистологични) за наличие на достатъчна сперматогенеза;
 - олиго- и/или астено-, и/или тератозооспермия, налагаща АРТ чрез IVF или ICSI

3. стерилитет при жената, свързан с липса на овулация поради LUFS

4. безплодие с неизяснена чрез конвенционалните диагностични методи етиология (неизяснен стерилитет).

*
Здравейте момичета!
Някой знае ли ? Със съпруга се случи най-лошото и кандидадствахме по  помъжки фактор.Със замразен материал  Имам ли право за финансиране от фонда??
Писах и си изтрих отговора, звучеше ужасно. А и не съм сигурна дали съм разбрала правилно. В член 70 на Наредба 28 се дискутира въпроса за блокирането на яйцеклетки, сперматозоиди и зиготи.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
e40, и аз не можах да разбера въпроса. Какво ли не ми мина през главата, но не посмях да пиша наизуст. Ако може да поясниш проблема.
*
Здравейте
Кандидатствахме по фонда Тъй като съпруга ми се разболя ат рак и замразихме матириал приди химиотерапията Случи се най лошото преди броени дни а номера ми наближява Незнам след като сме по мъжки фактор и той не е между нас имам ли право по фонда???????????2
*
e4o, ужасно съжалявам, трудно ми беше да си го помисля. Имате замразен материал, за да си вземеш заповедта е достатъчно само ти да отидеш, но по-натам не мога да продължа с отговорите. Дано намериш сили да се съвземеш!
« Последна редакция: Февруари 20, 2011, 23:33:48 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
e40,много, много съжалявам! Вярвам, че Стефи ще се включи с отговор, но и ти сама би могла да се обадиш да попиташ. Няма нужда да се тревожиш допълнително с догадки.
Ечо, съжалявам за загубата ти! Ние наскоро замразихме ембриони и подписахме информирано съгласие за съхранението им, в което имаше точка, която касае такъв случай и при това положение ембрионите се унищожават. Погледни си в договора за замразяване и съхранение ако нещо е споменато, все пак ситуацията не е идентична - вие сте замразили само сперматозоиди. Успех!
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*
Ечо, моите съболезнования, съжалявам за загубата ти. Не знам точно как се постъпва в този случай, но при положение, че проблема е бил при съпруга ти, а не при теб, след като вече него го няма, няма и основание за финансиране на ин витро опит, т.е. ако ти нямаш никакви проблеми :( Но най-добре се свържи с д-р Лалев и попитай.
e4o поднасям ти мойте съболезнования.Загубата е тежка :bighug:

*

Загубата е тежка и непосилна
Обещах му че ще му родя дъщеря въпреки всичко и всички Това е единственното нещо което изкаше от мен
Мисля че нямат право да ми откажят финансиране от фонда
Изсторията ми е дълга и трагична ще ви пиша как се развиват нещата при мен