0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Има много лоши хора, на работа някой колежки зад гърба ми ме наричат Румяна Инвитрото  ама на мен изобщо не ми дреме каквото искат да казват.Кервана си върви кучетата лаят.
Руми, то всичко се връща.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Има много лоши хора, на работа някой колежки зад гърба ми ме наричат Румяна Инвитрото  ама на мен изобщо не ми дреме каквото искат да казват.Кервана си върви кучетата лаят.
Руми, то всичко се връща.
Гледам телевизия и ми припомниха една мисъл на Анщайн:

Има две неща , които са безкрайни - вселената и човешката глупост , като за първото на съм съвсем сигурен.
Моите колеги от Университета знаят за проблема ми, приятелите ни също, за мен това, че единствения ми начин да имам деца чрез ин витро не ме прави по - малко човек и го показвам. За мен не е нещо, от което се срамувам. И чувствам подкрепата. А това е страхотно, когато ти е трудно да продължиш и да не се откажеш точно преди финала.
В началото не беше така, но постепенно осъзнах, че колкото повече пазиш "тази тайна", толкова по - зле за психиката ми.
Какво става пак?От два дена няма обаждане за одобрение.
*
Одобрените и получилите обаждане от ФАР пишат в тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43999.60

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Има много лоши хора, на работа някой колежки зад гърба ми ме наричат Румяна Инвитрото  ама на мен изобщо не ми дреме каквото искат да казват.Кервана си върви кучетата лаят.

на твое място бих отишла при тези колежки и в директен разговор бих им обяснила какво точно е това "инвитро", след което ще поискам от тях да се извинят и да престанат.

не се крий, не се срамувай. атакувай ги и им покажи, че си по-силна от тях. съветът ми е сериозен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Не искам да споря с неграмотни хора просто няма смисъл, като чета и коментарите в  Dir.GB направо съм възмутена не знам само в България ли може да има толкова много злобни и прости хорица,една женичка писала че не искала  данъците и да отивали за Инвитро нямам думи направо ...Трая си знам че рано или късно всичко се връща на този свят. И да не се ядосваме а повече  усмивки..Късмет на всички момичета
Много малко хора са запознати с ин витрото, за повечето това е един сложен термин, няма да забравя като разказвах на колегите ми какво ми предстои с какъв интерес ме гледаха :)
Аз бях шашната от един коментар в Dnes.dir.bg. Една особа дето явно не знае какво е инвитро и пише,че ако има много такива деца щяло всички да станем братовчеди и нещо от сорта какви поражения имало от кръвосмешението. Та много хора не са наясно, но си изказват мнението.
Жената по своята същност е ангел, отрежеш ли и крилата ще полети на метла:)))
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Аз бях шашната от един коментар в Dnes.dir.bg. Една особа дето явно не знае какво е инвитро и пише,че ако има много такива деца щяло всички да станем братовчеди и нещо от сорта какви поражения имало от кръвосмешението. Та много хора не са наясно, но си изказват мнението.

за разпространението на подобни схващания в обществото имат огромна заслуга креатури като Людмила Филипова и Миролюба Бенатова с техните "разследващи" творения...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

просто имаше случаи (мисля че беше в Англия), брат и сестра се женят, без да знаят, че са такива (родени от различни родители), това ги притеснява "обществото", замразените ембриони, не самото ин витро.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Съгласна съм с Jam, че редовия гражданин се образова от книги от типа на тези на Л. Филипова, репортажите на Бенатова, чули - недочули, ама се изказват. Мен например шефката ми поне пет пъти ме е питала, децата като са от ин витро, от мъжа ми ли са, въпреки че ние сме с тубарен фактор и проблема е в мен.


и мен са ме питали дали децата ще са наши, но вместо да се ядосвам обяснявам спокойно. Това, че много хора не са запознати не е тяхна вината.
при мен пак детенце на 4 години на добрата ми приятелка ма попита:

"мама ми каза че твоите бебета може да имат по шест пръстчета....".........след което майка й веднага затвори устата, тоест каза да не говори глупости....

малко ми стана гадно и обидно, защото не вярвам детето ей така си го измислило от някъде си, явно имало някакъв коментар... :?
макар че въпросната приятелка я запознах с всичките етапи на инвитрото, но явно хората не могат да проумеят че нашите деца пак са пълноцени и нямат разлика от другите деца, много обидно и глупаво за мисленето им......... :(
*
просто имаше случаи (мисля че беше в Англия), брат и сестра се женят, без да знаят, че са такива (родени от различни родители), това ги притеснява "обществото", замразените ембриони, не самото ин витро.


какво ги притесняват замразените ембриони, те пак са си твои, не ги даряваш на друга двойка, или правиш ЗЕТ или се унищожават.
може би това трябва да стане известно, че само двойката използва ембрионите, те не се раздават на други двойки. Много хора не мислят така.


Слушам по новините, как били отпуснати много пари за Фонда, а в действителност желаещите са много повече. Дано има повече успеваемост и не се налага отново да се чака ред за финансиране.
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 15:15:23 pm от anichka.bs »
*
Да, сега разбрах, какво имаш предвид. Съгласно бг законодателството нямаш право да даряваш ембриони на друга двойка, може само за научни цели/експерименти.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
StefiZ , а според нашето законодателство може ли едновременно да ползва семейство и донорска яйцеклетка, и донорска сперма? Предполагам никъде не е регламентирано, защото реално 62 годишната жена в Плевен забременя по този начин.


*
Да, мисля че не е регламентирано.
какъв е смисъла да износиш чуждо дете (ДНК)? в такъв случай не е ли по-добре осиновяване? наши роднини си осиновиха.