0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #900 -: Декември 15, 2010, 11:40:55 am »
Да се включа и аз, тази година приключвам също, с един опит неуспешен инвитро и биопсията, резултата ми е добър като цяло, ми каза доктора, но ще се наложи да ми правят промивка, но тъй като ми каза да е на 8 ден от цикъла, ще си записвам час февруари защото цикъла ми ще дойде на 2 или 3 януари което ще рече, че няма да мога да си запиша час още на 10 което е първият работен ден на клиниката!Така че пожелавам успех на всички вас момичета през новата година, на всяка от вас, която се бори за мечтата си да има дете да я осъществи и да прегърне своята рожба!Весели празници! tree2a

anajens,съжелявам за неуспеха ти !

Кога прави биопсията , след опита си ли?
Благодаря Дидомира, да след инвитрото, всъшност беше съвсем скоро, надявам се догодина да е по успешна!!!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #901 -: Декември 15, 2010, 19:55:31 pm »
Момичета,ако имате впечатления от д-р Михова,моля споделете!
Пожелавам на всички сбъднати мечти през Новата година!


*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #902 -: Декември 15, 2010, 20:25:25 pm »
godgift чак сега разбирам  :oops:.Честита бременност мила и много леки оставащи месеци! :P
За д-р Михова единственото което знам е, че се обучава в момента.Питай в темата на бременните, според мен там ще получиш повече инфо.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #903 -: Декември 15, 2010, 21:31:03 pm »
Аз бях за първи път при нея миналата седмица.Хареса ми,внимателна е и отговаря на всички  въпроси обстойно.Нали се досещате,че целия екип в тази клиника ми е спечелил доверието и си мисля,че и тя е една от тях
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #904 -: Декември 15, 2010, 21:35:23 pm »
godgift чак сега разбирам  :oops:.Честита бременност мила и много леки оставащи месеци! :P
За д-р Михова единственото което знам е, че се обучава в момента.Питай в темата на бременните, според мен там ще получиш повече инфо.
Благодаря,мила Таничка!
Дано този път успея!На последния преглед д-р Персенска се обади на д-р Михова за да ме прегледа. Аз дори не и бях чувала името! :oops:Съвсем младо момиче,много внимателна и отзивчива.От дамите, които записват часове разбрах,че д-р Сигридов и д-р Михова се занимават с бременните. За д-р Сигридов (не съм го посещавала) почти няма часове за януари. Д-р Сигридов ще преглежда предимно бременните след АРТ и с близнаци, а д-р Михова-останалите, но това щяло да стане известно в началото на другата година.Каква тайна издавам само! :lol:Инфото е от същия източник,без да питам за подробности.  :oops:


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #905 -: Декември 16, 2010, 10:21:36 am »
След поредния ми неуспех, изпадам в едни размисли.
На 29.11.10. ми беше пункцията, на 02.12.10. трансфера, на трети ден.
Има ли възможност в Малинов да се изчака до пети ден и тогава да се направи трансфера евентуално и това доплаща ли се, изобщо какви са шансовете при трансфер на по-късен ден?
« Последна редакция: Декември 16, 2010, 10:36:52 am от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #906 -: Декември 16, 2010, 10:35:41 am »
Какви размисли silvanchence? И аз след последния неуспех какви ли не ги мислих. :hug2:
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #907 -: Декември 16, 2010, 10:40:48 am »
само за Истанбул знам че се прави трансфер на 5-ти ден, в България не ми е известно някой да го прави.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #908 -: Декември 16, 2010, 10:48:25 am »
само за Истанбул знам че се прави трансфер на 5-ти ден, в България не ми е известно някой да го прави.
Разбира се, че се прави. Във форума има доста информация по този въпрос.
Аз също съм правила трансфер на пети ден в България  :wink:

пп Пусни търсене за "бластоцист" във форума.
« Последна редакция: Декември 16, 2010, 10:50:22 am от Елфи »
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #909 -: Декември 16, 2010, 10:49:28 am »
Всички клиники в България правят трансфер на 5-ти ден.Зависи обаче от броя и потенциала на ембрионите.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #910 -: Декември 16, 2010, 11:00:01 am »
Силванче,аз лично имах същите притеснения.При опита с Владимиров разполагах с 18 яйцеклетки.На третия ден казаха,че повечето не се развивали и ми върнаха три.Нищо не се получи...
  Сега,при този опит бях твърдо решена/сега съм в Малинов/ да разговарям и да искам трансфер на 5ти ден.Когато ми казаха да дойда на следващия ден,падаше се 3ти, много притеснена разговарях с ембриоложката.Тя беше отзивчива и ми каза,че от доста време не практикуват трансфер на бластоцисти.Последните проучвания сочели ,че всъщност няма конкретно доказателство да е по-добре.Още ми обясни,че те всеки ден ги вадят от хладилниците/оако мога така да се изразя/, гледат ги,разбутват и това не им се отразявало добре...Така,че мила...не се притеснявай...Аз съм чувала за диагностика,при която май може да ти вземат яйцеклетка и точно това да и изследвт...мисля,че отново се опложда,но с цел да я изследват развитието и.Нека ако някоя девойка е компетентна по този въпрос да сподели...
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #911 -: Декември 16, 2010, 11:14:51 am »
silvanchence, имах същите размисли след последния неуспешен опит. Споделих ги с д-р Стаменов на прегледа. Общо взето се съгласи с искането ми да пробваме с трансфер на 5 ден, дори го записа в досието ми , за да не се налага всеки път да се обяснявам с ембриолозите.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #912 -: Декември 16, 2010, 11:33:46 am »
Силванче моето икси приключи на 01.11 и след него и аз се вкарвах в такива мисли,но те си знаят работата.Едно от момичетата с които бях и сега е бременна от втори опит в Малинов ми каза ,че 1 опит трансфера е бил на 5 ден,а сега беше на 3 и е сполучлив!Така ,че следващия път ще преценят.Ти кога си на преглед?


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #913 -: Декември 16, 2010, 11:52:49 am »
Благодаря ви, момичета!

Не съм записвала час за коментар, като се върнат след отпуската ще умуваме.

Но на мен мира не ми дава мисълта, че първия опит, без почти нищо да ми е правено, беше успешен, не до края, но все пак.И после колкото повече хистероскопии, биопсии и какво ли не ми се прави, по-лошо става.Този път ЧХГ 0.00, дори е нямало имплантация  8O .Да не би прекаленото ръчкане и промиване да вреди, не знам вече и аз какво да мисля, какво да правя.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #914 -: Декември 16, 2010, 12:11:24 pm »
Силванче, едва ли биопсиите са навредили лично аз съм далеч от тази мисъл. Скоро правих втори опит ин витро в Малинов и трансфера ми беше на 2-ри ден. Кога ще бъде трансфера думата имат ембриолозите и доктора, а според него ембрионите са били с много добър потенциал и колкото по-скоро се върнат в естествена среда толкова по-добре. Не знам, мисля и аз по този въпрос и над думите му. Живот и здраве догодина ще правя ЗЕТ тогава може да е различно.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #915 -: Декември 16, 2010, 21:36:40 pm »
По въпроса за деня на трансфера и аз много съм умувала. Аз пък много исках по-рано да си ми върнат ембрионите, защото от всичко прочетено разбрах: а) няма доказателства, че трансфер на 5-ти ден увеличава успеваемостта. Помага за по-добрата селекция при повече ембриони, но моят случай не беше такъв; и б) ембрионите се чувстват най-добре в матката. Цялото това вадене, гледане и т.н. наистина им пречи, а и изкуствената среда, в която се намират не е толкова добра, колкото ние можем да предложим.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #916 -: Декември 16, 2010, 21:42:59 pm »
По въпроса за деня на трансфера и аз много съм умувала. Аз пък много исках по-рано да си ми върнат ембрионите, защото от всичко прочетено разбрах: а) няма доказателства, че трансфер на 5-ти ден увеличава успеваемостта. Помага за по-добрата селекция при повече ембриони, но моят случай не беше такъв; и б) ембрионите се чувстват най-добре в матката. Цялото това вадене, гледане и т.н. наистина им пречи, а и изкуствената среда, в която се намират не е толкова добра, колкото ние можем да предложим.
точно
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #917 -: Декември 17, 2010, 01:04:19 am »
Считам, че фактът да има толкова много създадени деца в клиниката е достатъчен. Добри специалисти са, именно затова се насочихме към Надежда.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #918 -: Декември 17, 2010, 14:00:33 pm »
По отношение на трансфера има двете "школи" :wink: - едната твърди, че трябва да се връщат само бластоцисти (попадала съм на сайт на клиника, в която никога не правят трансфер преди 5-я ден), другата твърди, че трансфер на 3-ти е по-добър. И двете са разпространени по света и си имат своите силни аргументи. :)
За трансфера на 3-ти ден сте казали повечето неща. С тази разлика, че теорията за средата в матката не е съвсем така. На 3-я ден ембрионът е още в тръбите, които имат различна среда, и самата среда в матката се променя през тези дни, т.е. не е тя определящата. Но силен аргумент в подкрепа на 3-я ден е фактът, че има бременности с ембриони, които са върнати на 3-ти, защото са се съмнявали, че ще ги отгледат до 5-ти ден...
В подкрепа трансфера на 5-ти ден са следните неща - 1) ембрионите са достигнали по-напреднала фаза на делене, т.е. преминали са още една критична граница, 2) могат да се видят повече техни показатели за анализ на качеството и да се направи подбор, 3) застъпниците на този метод твърдят, че бластоциста, във фазата преди имплантиране, е по-подготвен за "стреса" от промяната, отколкото в по-ранните фази и съответно го понася по-добре. И... съвсем не е вярно, че ги вадят и разбутват всеки ден :wink:.

Моите лични наблюдения са, че клиниките в България прявят трансфер предимно на 3-ти ден и тези на 5-ти са много по-рядко, да не кажа изключение. И все ме човърка мисълта, че клиниките по света, които са по-уверени в себе си, правят по-често трансфери на 5-ти ден.... Не знам, може да не съм права, просто е субективно усещане :?

За съжаление, не намирам в сайта анкета по този повод. Някой попадал ли е на такава?? Щеше да е интересно да видим резултатите. Макар и малка групичка, все пак сме добра "представителна извадка" :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    yoto

  • *
  • 34
  • Кой, ако не ти? Кога, ако не сега?
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #919 -: Декември 17, 2010, 15:06:55 pm »
По повод на трансфера на бластоцисти, само искам да допълня, че в повечето случаи само половината от успешно развиващите се на ден 3 ембриони преживяват в изкуствена хранителна среда до ден 5. При 10% от случаите няма нито един преживял ембрион.
Отделно от това замразяване на бластоцисти е с по-нисък процент успеваемост, поради по-големия брой клетки, в сравнение с ранните ембриони на фаза 6-8 клетки.
Обикновено трансфер на 5-ти ден се препоръчва когато има голям брой ембриони (напр. над 10), и при по-млади пациенти. При пациенти с малък брой ембриони обиновено се практикува трансфер на по-ранна фаза.
Естествено, това е прекалено опростено, и има ред други съображения, които правят всеки случай индивидуален.

PS Също така по време на култивирането ембрионите не се държат в хладилници, а в инкубатори при постоянна температура 37 С. Наблюдават се контролно няколко пъти, също така ако се реши да се отглеждат до ден 5, обикновено се прехвърлят в друг тип хранителна среда.
Кой, ако не ти?
Кога, ако не сега?