0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #880 -: Декември 13, 2010, 16:46:56 pm »
На нас доктора ни каза при прегледа ,че вече ми е позволено кафето и секса.Това беше на 21 ден от ЕТ при положителен тест и доказана бременност на ехограф...

Според мен ако си след ЕТ и чакаш хубавия резултат,не правете секс поне до деня на теста.Успех!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #881 -: Декември 13, 2010, 17:02:47 pm »
Права е Дидон,никакьв секс до доказване на бременността,за това ме предупреди и д-р Шефкетова.А днес бях в клиниката-там ве4е вси4ко е спокоино и цари предпразни4ен дух!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #882 -: Декември 13, 2010, 17:29:37 pm »
Vali:)  великолепна втора лентичка. Успешен финал. Не съвсем по темата, но прочетох, че са дело отново на клиника Малинов.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #883 -: Декември 13, 2010, 19:48:29 pm »
благодаря момичета. незнам дали е успешен ЕТ.чакам да ми излезне резултата, но няма да рискувам, докато не ми каже док че е позволено.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #884 -: Декември 13, 2010, 23:06:18 pm »
благодаря момичета. незнам дали е успешен ЕТ.чакам да ми излезне резултата, но няма да рискувам, докато не ми каже док че е позволено.

Ако теста е положителен изчакай да чуеш сърдечните тонове /поне аз така бих направила/, ако е отрицателен давай през просото  :D....аз така направих  :D :D :oops:
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #885 -: Декември 14, 2010, 00:01:26 am »
Здравейте, искам да попитам на някой от вас д-р Стаменов изпизсвал ли е NAC (N-Acetyl-Cysteine)? На мен ми го изписа 3х1 от 15 ден на цикъла, но сега се сетих, че не ми каза дали трябва да ги спра като ми дойде и после на следващ цикъл пак да го запопочна отново от 15 ден. На мен така ми звучи логично. Моля ви, ако още някой го пие или го е пил, да ми каже как го приемал. Не ми се иска да звъня до клиниката за една хранителна добавка, още повече, че от аптеката ми казаха, че на всички изписва 3х1 и явно схемата на прием е една и съща.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*

    mishan

  • ***
  • 269
  • Който умее да чака е истински щастлив
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #886 -: Декември 14, 2010, 06:57:32 am »
А някои успял лие да си запише, час за започване на процедура м. януари, преди да му дойде цикъла?

Да, на мен миналата седмица ми записаха час за хистероскопия за 28 януари.
И да ви се похваля - вчера си пуснах контролни имунологични изследвания и след 45 дни пиене на Респистим плюс почти всичко ми влязло в граници.
NK sells бяха 13, сега са 11, а тр. да са по-мако от 12
NKT sells бяха 16, сега са 10, а тр. да са от 2 до 10.
И сега Респистима продължавам да си го пия.  А контролни пак ще пускам преди започване на процедура.
Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #887 -: Декември 14, 2010, 08:30:02 am »
  На мен ми го изписа 3х1 от 15 ден на цикъла, но сега се сетих, че не ми каза дали трябва да ги спра като ми дойде и после на следващцикъл пак да го запопочна отново от 15 ден.
 
Спираш го като ти дойде и на следващия цикъл пак от 15-и ден!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #888 -: Декември 14, 2010, 09:12:20 am »
благодаря момичета. незнам дали е успешен ЕТ.чакам да ми излезне резултата, но няма да рискувам, докато не ми каже док че е позволено.

Ако теста е положителен изчакай да чуеш сърдечните тонове /поне аз така бих направила/, ако е отрицателен давай през просото  :D....аз така направих  :D :D :oops:
И аз изчаках да видим ембрион и пулс, преди да пусна на мъжкото ;) След това, ако нямаш проблеми (контракции, кървене) - давай смело.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #889 -: Декември 14, 2010, 19:18:09 pm »
evita, аз днес говорих с д-р Б. Бойчев, който ми прави хистероскопията. Питах го за МЦ и той ми каза да пия Дуфастон. Обаче забравих да го питам кой ден да броя за първи-деня от прокапването или от истинското кръвотечение. И сега ми е неудобно да му звъня пак да питам. Ако някой знае, може да ми отговори.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #890 -: Декември 14, 2010, 19:22:22 pm »
evita, аз днес говорих с д-р Б. Бойчев, който ми прави хистероскопията. Питах го за МЦ и той ми каза да пия Дуфастон. Обаче забравих да го питам кой ден да броя за първи-деня от прокапването или от истинското кръвотечение. И сега ми е неудобно да му звъня пак да питам. Ако някой знае, може да ми отговори.
Бях питала същото преди време и ми отговориха тук момичета ,че ако ти дойде след 12,00 ч. ,т.е ти е прокървило,или пък си ти е дошло нормално  ,първи ден се смята следващият ден.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #891 -: Декември 14, 2010, 20:08:16 pm »
аз съм на дуфастон от май месец, че имам вироглав цикъл
изписан ми от д-р Стаменов
от 16-ти ден, по 2 хапчета на ден-сутрин и вечер, 10дена поред
броя за първи ден деня с истинско кръвотечение, така ми каза той
случва ми се да ми зацапва 3-4 дни и тогава чак да дойде кръв-тях не ги броя

дуфастонът сведе цикъла ми до 3дни , от 7-10 преди това, и го напарви по-малко обилен, предимно във 2-рия ден
отначало се уплаших , че не е нормално, нали съм свикнала на мнооого , но той ми каза да не се притеснявам така е мн добре и се щади лигавицата
предупреди ме да се държа в дуфастона и да не помислям за противозачатъчни...станали ми любими през 2009

дано съм полезна, написах вс което знам по в-са
все още пия дуф. , не ми е спиран от никой лекар...даже като го съобщя и нещо мн одобрително кимат...нямам идея защо
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #892 -: Декември 14, 2010, 20:51:57 pm »
Аз пия от март месец Дуфастон, изписан от Богомил Бойчев и тези дни ходих на една гинеколожка в Бургас и ми каза да го спра, да пия Хлое, купих си и утре щях да го почвам, ама като ви чета коментарите се отказах и ще си купя поредната опаковка Дуфастон.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #893 -: Декември 14, 2010, 22:08:51 pm »
anichka, New Love, Didomira, благодаря ви много.
New Love, точно така ми го даде д-р Б. Бойчев-от 16 ден да го пия в продължение на 10 дена и май каза по 2 хапчета. Чудех се по 2 наведнъж ли, но явно 1 сутрин и 1 вечер. И на мен едно момиче от друга тема ми каза да броя за първи ден, денят с истинско кръвотечение, ама аз за всеки случай реших да питам и вас момичета. И на мен вече 2 МЦ ми зацапва 2-3 дни. Понеже преди не беше така, се чудех. Много ми бяхте полезни. Много ми е неудобно да звъня пак на Док, защото виждам колко е натоварен. Днес като звънях до 14.30 още оперираше, а после са наред пациентите в клиниката и там някъде трябва да се вместя и аз с моите въпроси и все нещо забравям или не се сещам да питам.
New Love, ще пречи ли ако пия Дуфастона да направя и имунологичните изследвания? Ти правила ли си ги? Направи ли хистероскопията? дано всичко е наред при теб.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #894 -: Декември 14, 2010, 22:16:16 pm »
evita, аз днес говорих с д-р Б. Бойчев, който ми прави хистероскопията. Питах го за МЦ и той ми каза да пия Дуфастон.
Защо ти е предписан Дуфастона?На мен след хистерото ми дойде с 3 дни закъснение и нормално течение като изключим че ми продължи 6 дни и от петият натам имах тъмно кафяво , а не кръв.На мен дали са пропуснали да ми го предпишат или зависи от нещо  osi_10
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #895 -: Декември 14, 2010, 23:07:39 pm »
Мая - аз направих имунологичните юли и си пиех дуфастона, но не помня дали имаше условие за някой ден от цикъла...май нямаше, нека който знае да ме допълни.
При мен имунологичните бяха ОК, само един показател беше близо до границата и ми изписаха оксиборфорте...В аптеката се оказа , че са мн видове и аптекарката по усмотрение ми даде някакви с нещо си от сьомга...Афиф работа...нещо несериозно ми се видя...витамини...лично мнение изказвам, да не ми скочат колежките със забележките!!!

Не съм правила хистеро, защото според д-р Мазнейкова миомата не е оперативна чрез хистеро, нито с лапаро...трябва си коремна операция. Според нея втората миома е във вътрешните слоеве на лигавицата и няма да пречи на евентуална бременност. Трябва обаче да не я забравям и когато мога да я оперирам. Имам непочистени възелчета от първата и няколко полипчета. Ще си ги оправят в Малинов на 18.01. ...да е живот и здраве...

за мен тази година приключи...чакам новата...ходя на работа като робот, деня ми минава като на робот...нямам емоции, нищо не ме радва...искам да е различно , но не ми се получава...


Евче - това с дуфастона не е за всеки. аз си имам от дете нередовен цикъл...с такива амплитуди, че ме е срам да кажа , че съм имала цикъл по 2 пъти в годината...това всичко съм го разказала на Док и още др подробности и като не ми дойде 3м след лапарото...така стигнах до дуф-а...на теб като не ти се налага що да го пиеш...няма връзка с хистерото
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #896 -: Декември 14, 2010, 23:22:48 pm »
Да и аз така мисля-Дуфастона е само ако има нужда за регулиране на цикъла. При мен явно Док реши да ми го даде, заради избързването на МЦ. New Love, и аз така се чувствах-яд ме беше на бавенето от фонда, правех си сметки, че ще направя втория опит още ноември и се тръшках, че се бавят. Вече спрях и чакам новата година. Важно е да зная какво ще правя. Надявам се, че фонда ще заработи нормално и скоро ще си взема заповедта-има още 400 номера до моя. Ако не стане, ще опитвам на ЕЦ до следващия опит. Четох скоро една книжка-нещо като фентъзи и там героят беше затрупан в една пещера цяла зима. Нямаше какво да прави -като в капан, както и аз се чувствам понякога. Стоя и чакам-няма мърдане. И за да осмисли времето си героят започна да рисува по стените, да твори разни неща. Реших, че това е и моето решение. Като не мога да направя друго, се мъча всеки ден да правя по нещо-табла, картички и всякакви творчески неща. Помага ми и това, че в работата ми е необходимо, но не е задължително. Работя с деца и все измислям по нещо да правя. Това ми помага. Сама си измислям проекти и така времето минава по-бързо и смислено. Горе главата. Скоро ще си замине тая година и ще подновим борбата. Благодаря ти за отговорите. Наистина ми помогна. Док не може все да е на мое разположение.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #897 -: Декември 15, 2010, 10:00:29 am »
Да се включа и аз, тази година приключвам също, с един опит неуспешен инвитро и биопсията, резултата ми е добър като цяло, ми каза доктора, но ще се наложи да ми правят промивка, но тъй като ми каза да е на 8 ден от цикъла, ще си записвам час февруари защото цикъла ми ще дойде на 2 или 3 януари което ще рече, че няма да мога да си запиша час още на 10 което е първият работен ден на клиниката!Така че пожелавам успех на всички вас момичета през новата година, на всяка от вас, която се бори за мечтата си да има дете да я осъществи и да прегърне своята рожба!Весели празници! tree2a
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #898 -: Декември 15, 2010, 10:10:40 am »
Да се включа и аз, тази година приключвам също, с един опит неуспешен инвитро и биопсията, резултата ми е добър като цяло, ми каза доктора, но ще се наложи да ми правят промивка, но тъй като ми каза да е на 8 ден от цикъла, ще си записвам час февруари защото цикъла ми ще дойде на 2 или 3 януари което ще рече, че няма да мога да си запиша час още на 10 което е първият работен ден на клиниката!Така че пожелавам успех на всички вас момичета през новата година, на всяка от вас, която се бори за мечтата си да има дете да я осъществи и да прегърне своята рожба!Весели празници! tree2a

anajens,съжелявам за неуспеха ти !

Кога прави биопсията , след опита си ли?
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #899 -: Декември 15, 2010, 10:21:27 am »
juli4ka, благодаря за отговора :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)