0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #60 -: Октомври 17, 2010, 14:55:56 pm »
ми да ходи на козметик твоята приятелка, предлагат и такива услуги  :)
ха ха ха

Ами моята съседка ми е разказвала за баба и. Веднъж е седнала с други баби съседки и започнали дискусия. Защо днешните млади момичета се обезкосмяват, гримират и т.н. Тогава жените са били жени в истинския смисъл на думата, не като днешните пикли  :lol:
Както искайте го разбирайте. Аз обаче категорично отказвам да ходя непочистена и да въртя мотиката за да съм истинска жена. Предпочитам да съм от "пиклите" :lol:

И да ви кажа, че в зоопарка до зайците имаше едно прекрасно същество. Без огради и парапети, само зад една мрежичка като зайковците. Така сладко подаваше ноктета, че си позволих да го догосна по ноктите лекичко с едно пръсче. Попитах девойката с мен как се казва очарователното животно. Ама не можете да познаете. Било Черен Пор  :lol:
После си киснах пръста в белина до избеляване на пигментацията  :lol:
От тогава се заклех тържествено, че ще спазвам стриктно указаните табелки, на който най вече пише: Не пипайте животните  :lol: :oops: За първи и последен път ми е...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #61 -: Октомври 17, 2010, 15:44:20 pm »
ми да ходи на козметик твоята приятелка, предлагат и такива услуги  :)

Това беше някъде през 94 год. Тогава не беше толкова популярно обезкосмяването. Бръснеха се мацките, които си сменяха често партньорите.
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #62 -: Октомври 17, 2010, 16:57:46 pm »
Нека да са информирани децата  :wink:
Едната леличка в яслата ми разказва един ден, как показала на единия, чеима кърпичка в джобчетто на престилката, а той и казал "Неее, имаш цици"  :lol:
Той човека наясно, тя с кърпичка ще го баламосва  :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #63 -: Октомври 17, 2010, 20:30:33 pm »
Здравейте мами,
имам 2 проблема на дневен ред и ще съм много благодарна за съвет  :) .
Първия е, че след като нахраня беба, погушам я, слагам я в леглото и започва да плаче...като я гушна пак - веднага спира...
Всчки ми казват да я оставям да плаче в леглото, и мъжа ми даже...ще се измори и ще заспи. А на мен ми се къса сърцето  :( Хем не искам да я уча да ни се качва на главите, хем...направо не знам какво да правя.

Втория е, че нямам никакъв апетит. Никога до сега, не ми се е случвало подобно нещо...изобщо не ми се яде. Не ми стига кърмата...предполгам заради храненето  :(
Та това е  :)
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #64 -: Октомври 17, 2010, 20:59:46 pm »
Е мен, лятото Ели нали ме попита "кой купи тия цици"  :lol: Скрито, покрито няма. Иначе, имам една книжка, "Истината за бебета" и точно подходяща за възраст 3 - 4 години, но за цялото тяло не съм виждала. Но пък, ако се наложи да обяснявам нещо си го обяснявам както си е, друг е въпроса колко го разбира. Беше измъкнала едни списания за бременни и вътре имаше снимки на бебето в корема, съответно пъпна връв и плацента, та и обяснявах кое за какво служи.

Раиска, гушкай си бебето, рано ви е да се разглезвате ;). За апетита, не мога да помогна, че на мен рядко ми липсва, но пий повече течности за увеличаване на кърмата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #65 -: Октомври 17, 2010, 21:55:15 pm »
Раиса,и аз като Гери смятам че ви още рано за глезене.Още повече че доскоро е била в утробата ти и търси тази близост.Гушкай си я за да я усеща и да е спокойна :)За апетита и аз бях така първите 2 седмици.Мисля че беше заради стреса от новото усещане,който неминуемо го има.Като влязох в релси всичко си дойде на мястото :)

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #66 -: Октомври 17, 2010, 23:29:21 pm »
Здравейте мами,
имам 2 проблема на дневен ред и ще съм много благодарна за съвет  :) .
Първия е, че след като нахраня беба, погушам я, слагам я в леглото и започва да плаче...като я гушна пак - веднага спира...
Всчки ми казват да я оставям да плаче в леглото, и мъжа ми даже...ще се измори и ще заспи. А на мен ми се къса сърцето  :( Хем не искам да я уча да ни се качва на главите, хем...направо не знам какво да правя.

Втория е, че нямам никакъв апетит. Никога до сега, не ми се е случвало подобно нещо...изобщо не ми се яде. Не ми стига кърмата...предполгам заради храненето  :(
Та това е  :)
За мен това са колики. Като я гушнеш се затопля и коликите спират или намаляват, застова спира да плаче. Вземи си Инфакол от аптеката. Меджу другото даваш ли на детето АМ като добавка? Може би не е прецизиран вида на АМ?  За втори въпрос - и аз бях с безапетитие в първия месец след раждането, но родих юли месец в кански жеки и просто не ми се ядеше от топлината. Пиех по два, три и повече айряна.
П.П. Не слушай всички, слушай себе си.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #67 -: Октомври 17, 2010, 23:34:30 pm »
аз два месеца карах на вода, сок ябълка на Капи и натурален шоколад с лешници
за нищо друго не ми идваше на акъла да ям, нищо не ми се прияждаше

по темата с домашните любимци, не мога да не споделя  :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3337071
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #68 -: Октомври 18, 2010, 00:29:01 am »
Раиска, гушкай си я спокойно. И аз бях в такива дилеми, но реших, че не мога да слушам как реве и си го гушкам. Раничко ви е за разглезване, може и колики да са, но може и просто да я е страх от всичко наоколо и да иска мамаааа. Като се родят и им е голям стрес първия месец и нещо, замисли се колко неща имат на научават, колко е различно всичко от корема на мама, където само са си плували спокойно.
Мини, сега може  да излезе нова мода на "космати" чорапогащници
[/url][/url]