0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
много спите, майчета!  :wink: понеделник е, седмицата започна...

здрави и весели деца!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2010, 14:35:16 pm »
Пожелавам много усмивки, като тази на слънцето днес, да греят по лицата на всички деца!
Джами, блгодарим за темичката - дано е на късмет!
Работните мами са свободни към то обед за кафе  :) А началото на седмицата винаги е трудно! :?
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2010, 14:37:11 pm »
Здрава седмица и от нас! Макар, че за нас може да не е такава :? Прибрах си малчуганите от яслата, че били разстроени. Дано да е от храна, защото у нас нямаше такива признаци. Но май ще си останат тази седмица у нас.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2010, 15:44:40 pm »
Успешна седмица и от нас! Здрави и весели дечица и спокойни майчета!
От утре започват дъждовете и ще се чудим пак какво да правим по цял ден :(
Мими26, да се оправят бързо малчуганите!

Момичета, търсих из темите, но не успях да се ориентирам, а знам, че имаше писано :oops: но кога мога да дам кисело мляко?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2010, 15:58:16 pm »
Розовелка, благодаря!
Аз кисело мляко дадох на годинка, прясно - на годинка и месец.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #5 -: Октомври 11, 2010, 16:01:21 pm »
Бързо да оздравяват сладурите, Мими! И ние кашляме, от антибиотика и д...каме, аман вечее!
Понеже Вики така и не пожела да пие АМ, а кърмата ми на 1 г. не и беше достатъчна, много хареса киселото мляко и така пропихме него! :?
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2010, 16:23:09 pm »
Весела седмица и от нас, здрави и усмихнати дечица и майки! :)

Мими, Яна, бързо оздравяване на децата!

Стефуняка и той е с хрема и си е в къщи, дано не зарази Ели...

Аз да ви почерпя с малко торта и домашни кексчета, за здравето на голямото момиче :) (само, не почвайте с поздравленията, че ще оспамим, а не ми се пуска отделна тема, още повече, че големия ден мина)


Зори, тортата беше страхотна, Ели беше възхитена :). Момичето от клуба ме разубеди да вземам кексчета, но пък бях обещала на Ели и така реших да се пробвам да направя аз, не са пИрфектни, ама децата и баща им много им се радваха  :lol:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #7 -: Октомври 11, 2010, 21:09:55 pm »
Весела и здрава седмица на всички- малки и големи!
За нас тази седмица е специална- в петък, живот и здраве, прекрасното ми момче става на една годинка!
Лошото е ,че, уви  и първата ни болест вече е факт- имаме лоша хрема- явно вирусът ни спипа...Всички вкъщи подсмърчаме...Но се надяваме до петък да сме добре,че се задава голямо парти!
Страхотна торта, Гери! И все пак да ти е жива и здрава Везничката!
Нашата торта ще е самиздат- да видим как ще се получи.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #8 -: Октомври 11, 2010, 21:51:11 pm »
Мими,Яна,скорошно оздравяване на дечицата желая!
Гери,да ти е жива и здрава порасналата госпожица!
Инке Тинке,дано с малко се размине Йосиф и страхотно изкарване на празника!
И ние сме със сополи и гадна кашлица,но се оказа че са благодарение на зъбите,които явно са решили да избиват накуп 100 броя :?
Аз да питам някой има ли инфо кога ще мога да променям информацията за детските градини,че бях писала таткото не осигурен пък той вече е осигурен и това ще ми окаже влияние на точките?

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #9 -: Октомври 11, 2010, 23:27:02 pm »
И ние сме със сополи и гадна кашлица,но се оказа че са благодарение на зъбите,които явно са решили да избиват накуп 100 броя :?
Аз да питам някой има ли инфо кога ще мога да променям информацията за детските градини,че бях писала таткото не осигурен пък той вече е осигурен и това ще ми окаже влияние на точките?
Сополи и гадна кашлица, не може да са следствие от зъбоникнене. Това ти го казва майка, чието дете беше с особено болезнена дентиция, с хематоми по венците и пробиване на поняколко зъба наведнъж. За детските градини - промени си информацията в профила, осигурителния статус на родителите влияе на точките.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #10 -: Октомври 12, 2010, 08:14:36 am »
Спокойна весела и здрава седмица от нас!Болните да оздравяват бързо!
Гери, честито пораснало момиче!

Ние се прибрахме в студена София, изсипахме в коридора един тир вещи
и ми се взе ума, но с двама помощници всичко става бързо и лесно!

И нашето момиче става на годинка другата седмица, ще я кръстим
и ще съчетаем двата повода в един празник!Дано малко омекне времето.
След това е Димитров ден,РД на Бате...Всичко в рамките на 20 дни-Фиеста!

Парси, много ми е познато, започне ли активно зъбоникнене
имунитета им рязко спада и си прибират де що има вирус!
Митко бе така, плюс това което описва и Лейди,
моля се само при Калина този процес да е по лек.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #11 -: Октомври 12, 2010, 08:41:52 am »
Парси, сополи и гадна кашлица си е вирус, не са зъби. Ако това ти е го е казал педиатър, бягай далече. :lol:

Аз да се похваля, че моето дете вече е здраво и от днес пак е на градина. За месец и половина 5 дни на детска, два бронхита, втория с леки наченки на пневмония. :(

Здрави майки и деца! И напук на дъжда много слънчево настроение ви желая!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #12 -: Октомври 12, 2010, 08:53:56 am »
Това лудо време - изведнъж много студено, явно донесе и вирус. Тук детското отделение е пълно, връщат деца. Добре, че направиха още една детска болница. Май не само децата ще го отнесат и  аз съм на път! :(

Бързо да оздравяват всички болни, а тези които са в трепетни подготовки за купони-весело изкарване!  

Честито пораснало момиче, Мамо Гери - да е жива и много здрава, да расте умна и послушна слънчевата ЕЛИ.  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #13 -: Октомври 12, 2010, 10:04:27 am »
Ние държим фронта с болестите. Дано да е така. Мисля да и взема витаминки някакви, не че ще ни спасят, но да съм с чиста съвест, че и давам нещо  :lol:
Моника нещо се е затъжика за мен тези дни. Не и се става сутрин, иска с мен да си седи. Обяснявам и ч на работа няма как да я взема, там е студено, работя с хора, тя мирно не стой и е мисия невъзможна. Дано по бързо отмине този период, че така ми е тежко да я гледам. Снощи плака 30 минути и чак тогава през сълзи ми обясни защо. Пуснали и в градината филмче, с едно малко вълче, много тъжно било. Плакала много време и не искала да го гледа, но госпожата не го спряла.После и за мен плакала, защото и било мъчно и т.н.
Направо кръвното ми отприщи на 180 долна граница. Свекърва ми и свекър ми пък купиха заек и и дадоха да си играе. На другия ден го заклаха, и когато детето се прибра и го потърси, баба я е светнала, че дядо и го е заклал. Последващия рев няма да описвам. Ама има голями идиоти значи, как не се замислят за момент.
Накарах и се едно хубаво, обаче останах не разбрана. Това било нормално и редно да свиква с него  8O Естествено пак аз не съм добре, но вече свикнах....
Черешката беше съседчето, което прибрах от градина, в колата ми обясни че е много секси  8O (Така бил казал папагала в Аладин) и си падала по батковци. Незнам как съм погледнала от шофъорското място между седалките назад, обаче детето млъкна и седна назад.
Ама тия хора какво си мислят само незнам, ако на 4 години си пада по батковци и изживява любовни мъки, какво правим на 14  8O
Ще се гръмна някой ден  :lol: това поне със сигурност го знам..
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #14 -: Октомври 12, 2010, 10:14:16 am »
Гери, честито ти порастнало момиче!
Болничките да оздравяват бързо и мамите да държат фронта, да не се дават на вируси :D
Леле lidia много гадно това със зайчето :? Баба ми гледаше зайчета едно време и ми обясняваше как и защо ги коли (в смисъл нейната реплика беше "Жал ми е за зайчето, но повече ми е жал за хората, нали трябва да има месце, за да порастнете силни и здрави внучета). Та това ми беше обяснено и не съм приемала като трагедия заколването на зайче. Но виж, това, че кучо седи навън през зимата се превръщаше в огромна трагедия. Като се замисля и моите свекър и свекърва купиха един заек миналата година, аз му се радвах, даже си играха с моето куче, опасе всичко на балкона и като се оказа мъжки му теглиха ножа. Виж от него отказах да ям. А в детската защо им пускат депресарски филми? 
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #15 -: Октомври 12, 2010, 10:28:44 am »
jasmin_veni  питам аз защо изобщо им пускат филми? За депресарските не ми се коментира изобщо...Сега не е толкова студено, да ги изкарат навън малко....

Същото се случи с две патенца, казах и че са отлетяли на топло и ги забрави. Тя е на 4 годинки все пак. Що трябва да знае че трепем животни за да ги ядем. Тва и аз все още го преживявам тежко, нищо че ям паржола  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #16 -: Октомври 12, 2010, 10:54:34 am »
Лиде, само да ти споделя от личен опит, че има такива хора, които и на 40 години плачат за нещастните животни :oops: Да не говорим, че съм плакала като убиха добрия татко Лъв в Цар Лъв :oops: :oops: :oops:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #17 -: Октомври 12, 2010, 11:01:04 am »
Ми Рали и аз съм така. Затова се опитвам да и спестя тези емоции от сега, но явно хората са на друго мнение..
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #18 -: Октомври 12, 2010, 12:44:34 pm »
Момичета,благодаря за съветите.Водих го и при друг лекар,който каза че гърлото е абсолютно здраво но кашля от стичащият се обилен носен секрет.Та в крайна сметка пуснах един назален секрет да видим положението в носа.Друго не знам какво да предприема :ask:

*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #19 -: Октомври 12, 2010, 16:01:32 pm »
Лидия и на мен са ми погаждали такъв номер като малка, но съм била 2 - 3 годишна и не го помня, но баба ми, ми разказваше, как дядо го е нямало, а тя не можела да коли пилета и хванала пилето, хванала и мен за ръка и айде при комшиите да го заколят те, е познай после яла ли съм пиле и колко много съм плакала. Аз и досега съм си такава ревлива, ама какво да се прави.

Момичета, благодаря за пожеланията за Ели!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #20 -: Октомври 12, 2010, 16:20:53 pm »
parsi, ако е воднист и бистър секрета почвай инхалациите, не го жали
това си е чист алергичен ринит
Стефания от вчера е така, сутринта преди градина я черпих инхалация с вентолин  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #21 -: Октомври 12, 2010, 16:48:23 pm »
Мини,той секрета беше така миналата седмица.после отмина,а сега пак си е прозрачен,но определено е гъст та незнам...Вече съжалявам че не изучих една педиатрия :?

Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #22 -: Октомври 12, 2010, 22:11:44 pm »
И ние от снощи сме с хрема :( направо ми иде да се гръмна! Почти не спа вечерта, защото едва дишаше милото Днес слагам капки в нослето, но секрета си продължава, бистър и обилен :? Иначе кашлица няма, нито температура Чудя се къде сгреших, нещо не го облякох добре ли, настина ли или е вирус някакъв?

А това с животинките никога не го разбирам :x Как може да поднесеш такава новина на дете и да очакваш да те разбере! Уф, гадна работа! Лиде, аз ако бях със сигурност щеше да има лют скандал!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #23 -: Октомври 13, 2010, 00:18:10 am »
parsi, ако е воднист и бистър секрета почвай инхалациите, не го жали
това си е чист алергичен ринит
Стефания от вчера е така, сутринта преди градина я черпих инхалация с вентолин  :?


Мини,според мен почти вси чки хреми така започват, течни и бистри. Аз така бях преди 3 дена. Носа ми запушен, ще ми се пръсне главата и същевременно тече водичка. След това се сгъстяват в гадни зелени сополи :(
Така, че как съдиш, че е алергично

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #24 -: Октомври 13, 2010, 04:33:44 am »
Бени, да ти кажа не ми се е искало, но ми се наложи в едно определено време да почна да разпознавам секретите, кашлицата по видове, и дишането като слушалка. Неприятно, но факт. По какво разпознавам ли- ми и аз не зная, след 4-5 спазъм се научих да разпознавам, за да мога да реагирам своевремено.
Пък и проста хрема да е, както казваш /макар при на Парси малкия да има други предпоставки/ инхалацията само ще помогне  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #25 -: Октомври 13, 2010, 09:03:05 am »
Определено инхалациите действат!
Аз съм със синузит и ако не са те умирам. Снощи си правих пак компания с купата с лайка! :( Явно Вики си метна вируса и ...
Крайно време е да взема да купя инхалатор, явно и в градината пустите вируси бъкат! :(
Много е трудно вечер на малките, миличките хем им се спи, хем не могат да дишат! По цяла нощ съм стояла седнала и тя в ръцете ми полулегнала за да може да дремне! 
По-добре се чувства Вики като сложа купа с лайка в стаята и сваля температурата на 20 тина градуса. Въздухът става по-влажен.

Бързо да оздравяват всички дечица. 
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #26 -: Октомври 13, 2010, 10:09:47 am »
Мини,благодаря ти :)Вчера вечерта направих инхалация и детето видимо беше по добре.Ще продължа поне до утре,пък тогава имам среща с друг доктор да видим той какъв боб ще хвърли :D

*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #27 -: Октомври 13, 2010, 11:52:18 am »
Здравейте!
Дано всички болнички да оздравяват бързо!
Лидия много неприятна случка.Нормално е детето да се натъжи.
Рали аз също плача всеки път когато гледам цар Лъв.
Гери да ти е живо и здраво голямото момиче!

*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #28 -: Октомври 14, 2010, 14:22:00 pm »
Хубава седмица и от нас, здрави деца, честито на всички порастнали малчугани и техните родители :)

И нас не ни подминаха вирусите, първо аз, после децата. Антон точи сополи, взех хубав аспиратор, аз ли не мога нещо да го ползвам, не се получава така идеално, както Лейди го е описвала с нейния. Трудно се кърмим, абе гадост.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #29 -: Октомври 14, 2010, 16:11:44 pm »
Ами съседчето повръща, госпожата каза че е 4 разболяло се дете с повръщане за седмицата  :(. Аз се моля непрекъснато да ни подмине, защото това е нещото от което ми щръква косата. Моника всяка година го кара по веднъж, но я държи седмица и е някакъв кошмар. Детето си в такова състояние не искам да го виждам. Дано ни подмине тази година. А и тази седмица съм сама в офиса, тоест няма кой да ме замести. Живи, умряли и събота трябва да съм на работа. Ако се разболее незнам.

Иначе и качих една програмка на английски, аз да си припомня, тя да понаучи. Пуска, слуша, повтаря  :lol: Мисля, че все ще и остане нещо в главата.  :)

За Зайко още ревем, а баба и още и обяснява, че така се прави  8Oнезависимо от протестите ми  :x
Защо и е нужно, не може да ми обясни. Така си е решила вироглавата бабетка и това е. Аман от бабетки ей, аман  :lol: много мозък ръсят, много нещо. То затова не и остава  :lol:
а и забравих, бе много ми хареса тази Мая Бежанска ли беше в ролята на бабетка онази вечер, леле изтрепа рибата значи  :lol:
« Последна редакция: Октомври 14, 2010, 16:23:07 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #30 -: Октомври 15, 2010, 08:01:44 am »
Ами съседчето повръща, госпожата каза че е 4 разболяло се дете с повръщане за седмицата  :(. Аз се моля непрекъснато да ни подмине, защото това е нещото от което ми щръква косата. Моника всяка година го кара по веднъж, но я държи седмица и е някакъв кошмар. Детето си в такова състояние не искам да го виждам. Дано ни подмине тази година. А и тази седмица съм сама в офиса, тоест няма кой да ме замести. Живи, умряли и събота трябва да съм на работа. Ако се разболее незнам.

Иначе и качих една програмка на английски, аз да си припомня, тя да понаучи. Пуска, слуша, повтаря  :lol: Мисля, че все ще и остане нещо в главата.  :)

За Зайко още ревем, а баба и още и обяснява, че така се прави  8Oнезависимо от протестите ми  :x
Защо и е нужно, не може да ми обясни. Така си е решила вироглавата бабетка и това е. Аман от бабетки ей, аман  :lol: много мозък ръсят, много нещо. То затова не и остава  :lol:
а и забравих, бе много ми хареса тази Мая Бежанска ли беше в ролята на бабетка онази вечер, леле изтрепа рибата значи  :lol:

Лиде, дай линк към английската програмка.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #31 -: Октомври 15, 2010, 13:27:31 pm »
Лиде, тая баба няма много мозък ми се струва :(Защо карта детето да реве още?
Ники пък ми се е обзавел със запек и сега от два дни се напъва, но освен зловонни газове друго няма.Обмислям купуването на противогаз, че като пусне гълъбчетата и трябва да отварям прозорци :lol:
[/url][/url]
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #32 -: Октомври 15, 2010, 15:20:12 pm »
Лиде и мен ме заинтригува с тез програмки  :wink:, че вчера Тони каза, че Жанито /учителката по английски/ му дала голяма награда, защото изпял цялата песничка на английски. И понеже открихме новият антибиотичен сезон, до рожденният ден ще си е у дома, да не губи тренинг дет се вика.
Тъжното е, че имаме свръх "компетентни" лекари, които много умело успяват да те психясат,ще седя на тръни поне до като излязат резултатите от гърленият секрет. В момента сме с гнойна ангина, която трудно овладявам, но по лошото е, че много приличало и на скарлатина.


Здраве на всички мами,бебоци и пораснали дечурлига.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #33 -: Октомври 15, 2010, 15:23:04 pm »
Наде, скарлатината е с обрив, нали се води вид шарка и се причинява от бетахемолотичния стрептокок, така че ако няма обрив незнам как ще е скарлатина :?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #34 -: Октомври 15, 2010, 15:27:04 pm »
Ох, Перденце, не ги ли изпорастихте вече тез болести! :( Аман от тях и от наште педиатри също!
Бързо да оздравявате!
И ние също ще си стоим още една седмица в къщи, после пак в бацилника и така.

С какво ги занимавате в къщи децата, аз вече в чудо се виждам! Гледах по книжарниците някакви книжки има за деца в детска градина, ама те ми се видяха много трудни за толкова малки деца!?! :oops:
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #35 -: Октомври 15, 2010, 15:28:32 pm »
Мисля, че за скарлатината беше по-показателен някакъв триъгълник около устата, защото тя иначе може да премине и без обрив или пък обривът да премине много бързо.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #36 -: Октомври 15, 2010, 15:51:05 pm »
Обривът не е задължителен, това знам от моя приятелка епидемиолог. Пак тя ми е разказвала, че стрептококовата ангина е много характерна и не може да се обърка от опитен лекар.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #37 -: Октомври 15, 2010, 15:54:25 pm »
Абе щом се е усъмнил доктора, мисля няма да е напразно, но като гледам Тонино, за момента ми прилича само на гнойна. Голямо треперене това дете, голямо чудо, а знам че не трябва при треска да се завива и  затопля, много лоша работа ей, че и Хексалгина действа за кратко. Иначе и аз знам, че скарлатина може и без обрив. То наща група, като я тръшне бацил, до като не се изпоразболеят всички деца и не минат по реда си, няма оправия. Казват само при нашата било така. Аз не знам в крайна сметка кой, как и къде бърка.

 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #38 -: Октомври 15, 2010, 16:19:42 pm »
Значи в data.bg ги има. Relaxa1 и Relaxa2 се казват файловете. Линк не мога да пратя, защото ми прехвърлиха файловете на скайп, но са свалени от там.  :) Може на скайп или на лични да измислим начин ако не ги намерите :)
Перде, нали са му взели гърлен секрет, при съмнение за скарлатина е задължително. Така със сигурност ще знаете. дано бързо оздравее Тони.
yana-v
В къщи чистим и готвим. Аз гладя с моята ютия, тя с нейната. Аз на моята печка бъркам супа, тя на нейната кухня готви. Всеки си има и лична прахосмукачка. Сгъва си сама дрехите(след нея оправям, но желанието е важно). Вече посвикнахме и играчките да подреждаме, нали го има в списъка със задълженията. Тя много се занимава с книжки. Пише, реди пъзели, конструктори, реже лепи с голямо удоволставие. Рисува. Общо взето това правим. Когато и писне мачка котето или скача по спалнята, но тия мераци гледам бързо да ги секна.  :lol:
Това е. Сега вътре почти не седим. Обличаме се и навън, но след седмица-две...ще пускаме прахусмокачката по два пъти  :lol:

« Последна редакция: Октомври 15, 2010, 16:30:34 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #39 -: Октомври 15, 2010, 16:22:01 pm »
Перденце,бързо преборване на ангината.При нас носният секрет излезе-чист е.От вчера сме без хреми и кашлици.Отдъхнах си малко :)

*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #40 -: Октомври 15, 2010, 16:34:40 pm »
ох, Перденце... миналата зима и аз бях в твоето положение - групата със скарлатина, но добре че тогава ние бяхме здрави, та не се притеснявах толкова от изследванията.
Ние и другата седмица ще сме на таткова градина. Криско прокашля още и искам да закрепне преди да го хвърля в бацилника отново. Лошото е, че таткото ни май и той ще се разболява...
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #41 -: Октомври 15, 2010, 17:03:06 pm »
Айде и ние пак в отбора на болните.  :( Утре сутрин ще й пусна носен секрет да видим какво ще излезе оттам.
Много ми е мъчно да прочета, че толкова дечица са болни.

yana-v, ние оцветявяме, чета й книжки, правим си кафенце на ужким, гледа филмчета, играе разни компютърни игри - от всичко по малко.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #42 -: Октомври 15, 2010, 17:24:55 pm »
вчера ходихме на ТЕЛК, заради спазмите на Стефания
еми лека й била астмата, не ни дават пари
всички манговци обаче вземат
сметнете само три деца по 300 лева на месец, хоп 900 лева
и аз няма да ходя на работа :x ако мога да вземам така
чувствам се смазана от системата, самия телк е такава пародия, че думи нямам да си изразя възмущението
веднага след телк-а Стефания се сдоби с кашлица, а от сутринта и с бистър секрет, който си тече като вода
а иначе да си пиела там лекарствата, нищо й нямало  :(
съжалявам за болните дечица, дано бързо се оправят
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #43 -: Октомври 15, 2010, 17:36:44 pm »
Съжалявам да прочета, колко болни деца има, дано бързо да оздравеят всички!

Мини, такава ни е държавата  :x. И аз цялата се изприщвам, ако ми се наложи да се занимавам с някоя нейна институция. А циганите не ми се иска да ги коментирам, те имат само права, никакви задължения...

Яна, не знам дали са същите книжките които си видяла, но днес Ели бяха оцветявали мечка, жаба и гарга и според заданието трябвало и да ги свържат. Друг е въпроса, че Ели има свое собствено виждане за цвета на животните и мечките и гаргите и ги е направила в зелено :lol:. А в къщи гледат филмчета на английски, редят конструктори, рисуват, катерят се къде ли не, дърпат се за играчките, гледат книжки...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #44 -: Октомври 15, 2010, 22:52:00 pm »
И ние откакто ходим на градина сме през седмица болни. Една хрема я влачи вече трета седмица и какво ли не давах и не й минава. Иначе адаптация няма никаква в градината, а се съмнявам че там полагат някакви усилия. Онзи ден ми разправяше, че като плаче за мама и учителките й се карат, а леличката й казала да излезе да реве навън при гардеробчетата.

*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #45 -: Октомври 15, 2010, 22:57:21 pm »
Оф много болнички дечица има :? дано оздравяват бързо!
Мини какво да ти кажа...ние нямаме никакви права в собствената ни държава.А братята роми така хубаво си живеят.Ние се чудим как да си платим сметките,наема и заема,а тях ела да ги видиш петък,събота и неделя,то не е оркестри,пиене,веселба(понеже са ми близо и ги виждам)!

*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #46 -: Октомври 15, 2010, 23:28:54 pm »
... Една хрема я влачи вече трета седмица и какво ли не давах и не й минава. ...

пусни й секрет от носа, не е нормално да я влачи 3 седмици.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #47 -: Октомври 16, 2010, 02:39:22 am »
Ох, пак много болни дечица :( Дано се оправят бързо!

Да попитам, случайно да сте попадали по книжарниците на адаптирана книжка за деца, с анатомията или поне някои неща обяснени, защото преди два дни ми зададоха въпрос - Мамо, за какво имам тези топченца 8O Та сега трябва да се подготвя по-добре, защото ме хванаха в крачка и не можах да се справя много добре :oops: Та ако сте попадали - моля за линк или заглавие да търся.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #48 -: Октомври 16, 2010, 10:01:21 am »
А Гане, мен ме хванаха в банята със самобръсначката и ме попитаха "кося" ли се.  :lol:
Понеже онемях и ми идваше да си ударя главата в стената седна да ми обяснява и какво е да косиш, както баща и коси с косачката тревата  :lol:. Това ме довърши.

И да допълня, че девойката Моника е с нова прическа от снощи. Оставих я да си изрязва и да лепи и отидох да измия чиниите. Тя ми се появи с 3 кичура коса в ръката. Направо се разревах. Добре че и е чупливо косата и не си личи, съседката е фризъор и дойде да замаже положението. С растежа растат и щуротиите....

А ние нямаме нужда от книжка между другото. Имаме си детенце в градината, което е като агенция Ройтерс. Моника винаги е осведомена, какво имат момиченцата, какво момченцата, кой как пика и т.н. Общо взето ... :twisted: Може да ти я пратя да му обясни и на твоя младеж, със сигурност и за топчетата ще намери обянение  :lol:
« Последна редакция: Октомври 16, 2010, 10:12:24 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #49 -: Октомври 16, 2010, 10:22:39 am »
Хи хи Лиде, честита ви прическа. Трябва да се внимава вече на тази възраст, най вече с режещите инструменти. Смеят ми се близки и познати, че все очите ми по него, но аз съм била доста любопитно и палаво дете и виждах какво причинявах на майка ми. Тони е по съвършено копие и подобие на мен, за това съм винаги на "педал". А и представа си нямам какво му мъти главицата.
Като съм била на 5 годинки и майка ми, ме е подстригвала,звъннал телефона. Отива тя да вдигне /нямаше мобилни тел. тогава :wink:/ и аз диването съм решила сама да се довърша, да помогна на мама, щото беше изморена след нощна смяна. Връща се майка ми и аз със забито бръснарско ножче в главата, само дето не припадна, още си го спомням. Не знам защо, но не ме боля и така с бръснарското ножче ходихме до спешният център и бях голяма атракция в автобуса.

 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #50 -: Октомври 16, 2010, 21:51:14 pm »
Лиде,добре се посмях на подстрижката :) и се върнах 6 години назад когато моят син си беше резнал бретона отпред до кожа.Е,немаше оправия... :D

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #51 -: Октомври 16, 2010, 22:38:20 pm »
Лиде,добре се посмях на подстрижката :) и се върнах 6 години назад когато моят син си беше резнал бретона отпред до кожа.Е,немаше оправия... :D

Значи да не се оплаквам. Един с бръснарско ножче, друг  до кожа бритончето, а аз за три кичура надавам вой  :lol:

А перде, като каза копие, одеве и направих фреш от портокал и лимон и започна да плюе и чопли. Накрая и го изцедих и преди да и се ядосам се сетих, че освен на нея цедя и моя фреш  :lol: :oops:
И на инат ме догажда  :lol: С две думи, нещата са ми ясни и когато не я виждам я чувам. Във всеки един момент по звуците знам какво прави. Но явно минутката тишина съм я изпуснала  :x
« Последна редакция: Октомври 16, 2010, 22:43:29 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #52 -: Октомври 16, 2010, 22:41:39 pm »
Да попитам, случайно да сте попадали по книжарниците на адаптирана книжка за деца, с анатомията или поне някои неща обяснени, защото преди два дни ми зададоха въпрос - Мамо, за какво имам тези топченца 8O Та сега трябва да се подготвя по-добре, защото ме хванаха в крачка и не можах да се справя много добре :oops: Та ако сте попадали - моля за линк или заглавие да търся.

гледах такава книжка при ultra - много хубаво направена, с мърдащи се части от картинки. ама не помня нищо за заглавие или автор. пиши й да ти каже.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #53 -: Октомври 16, 2010, 22:44:43 pm »
Да попитам, случайно да сте попадали по книжарниците на адаптирана книжка за деца, с анатомията или поне някои неща обяснени, защото преди два дни ми зададоха въпрос - Мамо, за какво имам тези топченца 8O Та сега трябва да се подготвя по-добре, защото ме хванаха в крачка и не можах да се справя много добре :oops: Та ако сте попадали - моля за линк или заглавие да търся.

гледах такава книжка при ultra - много хубаво направена, с мърдащи се части от картинки. ама не помня нищо за заглавие или автор. пиши й да ти каже.

Ако е възможно да разберем и ние името на книжката  :oops:.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #54 -: Октомври 16, 2010, 22:47:05 pm »
А Гане, мен ме хванаха в банята със самобръсначката и ме попитаха "кося" ли се.  :lol:
Понеже онемях и ми идваше да си ударя главата в стената седна да ми обяснява и какво е да косиш, както баща и коси с косачката тревата  :lol:. Това ме довърши.
Е, аз всяка сутрин се опитвам от сина си да отида до банята необезпокоявана и да се облека. Аз бягам - той след мен с констатации : мама има дупе, мама има цици. Айде хубу в къщи, както и да е, но на морето беше някакъв ад - крещеше си на воля детето и всички в хотела разбраха какво имам.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #55 -: Октомври 17, 2010, 00:55:46 am »
А Гане, мен ме хванаха в банята със самобръсначката и ме попитаха "кося" ли се.  :lol:
Понеже онемях и ми идваше да си ударя главата в стената седна да ми обяснява и какво е да косиш, както баща и коси с косачката тревата  :lol:. Това ме довърши.
Е, аз всяка сутрин се опитвам от сина си да отида до банята необезпокоявана и да се облека. Аз бягам - той след мен с констатации : мама има дупе, мама има цици. Айде хубу в къщи, както и да е, но на морето беше някакъв ад - крещеше си на воля детето и всички в хотела разбраха какво имам.
:lol: :lol: :lol: Mи така де. Някой може да не знае.. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #56 -: Октомври 17, 2010, 10:48:06 am »
На една приятелка синът и видял като се разтворила хавлията и казал "бау, бау!" :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #57 -: Октомври 17, 2010, 11:34:26 am »
ми да ходи на козметик твоята приятелка, предлагат и такива услуги  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #58 -: Октомври 17, 2010, 13:49:15 pm »
ми да ходи на козметик твоята приятелка, предлагат и такива услуги  :)

 :lol: :lol: :lol: :jump12: :lol: :lol: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #59 -: Октомври 17, 2010, 14:10:28 pm »
ми да ходи на козметик твоята приятелка, предлагат и такива услуги  :)
ха ха ха

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #60 -: Октомври 17, 2010, 14:55:56 pm »
ми да ходи на козметик твоята приятелка, предлагат и такива услуги  :)
ха ха ха

Ами моята съседка ми е разказвала за баба и. Веднъж е седнала с други баби съседки и започнали дискусия. Защо днешните млади момичета се обезкосмяват, гримират и т.н. Тогава жените са били жени в истинския смисъл на думата, не като днешните пикли  :lol:
Както искайте го разбирайте. Аз обаче категорично отказвам да ходя непочистена и да въртя мотиката за да съм истинска жена. Предпочитам да съм от "пиклите" :lol:

И да ви кажа, че в зоопарка до зайците имаше едно прекрасно същество. Без огради и парапети, само зад една мрежичка като зайковците. Така сладко подаваше ноктета, че си позволих да го догосна по ноктите лекичко с едно пръсче. Попитах девойката с мен как се казва очарователното животно. Ама не можете да познаете. Било Черен Пор  :lol:
После си киснах пръста в белина до избеляване на пигментацията  :lol:
От тогава се заклех тържествено, че ще спазвам стриктно указаните табелки, на който най вече пише: Не пипайте животните  :lol: :oops: За първи и последен път ми е...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #61 -: Октомври 17, 2010, 15:44:20 pm »
ми да ходи на козметик твоята приятелка, предлагат и такива услуги  :)

Това беше някъде през 94 год. Тогава не беше толкова популярно обезкосмяването. Бръснеха се мацките, които си сменяха често партньорите.
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #62 -: Октомври 17, 2010, 16:57:46 pm »
Нека да са информирани децата  :wink:
Едната леличка в яслата ми разказва един ден, как показала на единия, чеима кърпичка в джобчетто на престилката, а той и казал "Неее, имаш цици"  :lol:
Той човека наясно, тя с кърпичка ще го баламосва  :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #63 -: Октомври 17, 2010, 20:30:33 pm »
Здравейте мами,
имам 2 проблема на дневен ред и ще съм много благодарна за съвет  :) .
Първия е, че след като нахраня беба, погушам я, слагам я в леглото и започва да плаче...като я гушна пак - веднага спира...
Всчки ми казват да я оставям да плаче в леглото, и мъжа ми даже...ще се измори и ще заспи. А на мен ми се къса сърцето  :( Хем не искам да я уча да ни се качва на главите, хем...направо не знам какво да правя.

Втория е, че нямам никакъв апетит. Никога до сега, не ми се е случвало подобно нещо...изобщо не ми се яде. Не ми стига кърмата...предполгам заради храненето  :(
Та това е  :)
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #64 -: Октомври 17, 2010, 20:59:46 pm »
Е мен, лятото Ели нали ме попита "кой купи тия цици"  :lol: Скрито, покрито няма. Иначе, имам една книжка, "Истината за бебета" и точно подходяща за възраст 3 - 4 години, но за цялото тяло не съм виждала. Но пък, ако се наложи да обяснявам нещо си го обяснявам както си е, друг е въпроса колко го разбира. Беше измъкнала едни списания за бременни и вътре имаше снимки на бебето в корема, съответно пъпна връв и плацента, та и обяснявах кое за какво служи.

Раиска, гушкай си бебето, рано ви е да се разглезвате ;). За апетита, не мога да помогна, че на мен рядко ми липсва, но пий повече течности за увеличаване на кърмата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #65 -: Октомври 17, 2010, 21:55:15 pm »
Раиса,и аз като Гери смятам че ви още рано за глезене.Още повече че доскоро е била в утробата ти и търси тази близост.Гушкай си я за да я усеща и да е спокойна :)За апетита и аз бях така първите 2 седмици.Мисля че беше заради стреса от новото усещане,който неминуемо го има.Като влязох в релси всичко си дойде на мястото :)

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #66 -: Октомври 17, 2010, 23:29:21 pm »
Здравейте мами,
имам 2 проблема на дневен ред и ще съм много благодарна за съвет  :) .
Първия е, че след като нахраня беба, погушам я, слагам я в леглото и започва да плаче...като я гушна пак - веднага спира...
Всчки ми казват да я оставям да плаче в леглото, и мъжа ми даже...ще се измори и ще заспи. А на мен ми се къса сърцето  :( Хем не искам да я уча да ни се качва на главите, хем...направо не знам какво да правя.

Втория е, че нямам никакъв апетит. Никога до сега, не ми се е случвало подобно нещо...изобщо не ми се яде. Не ми стига кърмата...предполгам заради храненето  :(
Та това е  :)
За мен това са колики. Като я гушнеш се затопля и коликите спират или намаляват, застова спира да плаче. Вземи си Инфакол от аптеката. Меджу другото даваш ли на детето АМ като добавка? Може би не е прецизиран вида на АМ?  За втори въпрос - и аз бях с безапетитие в първия месец след раждането, но родих юли месец в кански жеки и просто не ми се ядеше от топлината. Пиех по два, три и повече айряна.
П.П. Не слушай всички, слушай себе си.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #67 -: Октомври 17, 2010, 23:34:30 pm »
аз два месеца карах на вода, сок ябълка на Капи и натурален шоколад с лешници
за нищо друго не ми идваше на акъла да ям, нищо не ми се прияждаше

по темата с домашните любимци, не мога да не споделя  :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3337071
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #68 -: Октомври 18, 2010, 00:29:01 am »
Раиска, гушкай си я спокойно. И аз бях в такива дилеми, но реших, че не мога да слушам как реве и си го гушкам. Раничко ви е за разглезване, може и колики да са, но може и просто да я е страх от всичко наоколо и да иска мамаааа. Като се родят и им е голям стрес първия месец и нещо, замисли се колко неща имат на научават, колко е различно всичко от корема на мама, където само са си плували спокойно.
Мини, сега може  да излезе нова мода на "космати" чорапогащници
[/url][/url]