0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #20 -: Октомври 12, 2010, 16:20:53 pm »
parsi, ако е воднист и бистър секрета почвай инхалациите, не го жали
това си е чист алергичен ринит
Стефания от вчера е така, сутринта преди градина я черпих инхалация с вентолин  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #21 -: Октомври 12, 2010, 16:48:23 pm »
Мини,той секрета беше така миналата седмица.после отмина,а сега пак си е прозрачен,но определено е гъст та незнам...Вече съжалявам че не изучих една педиатрия :?

Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #22 -: Октомври 12, 2010, 22:11:44 pm »
И ние от снощи сме с хрема :( направо ми иде да се гръмна! Почти не спа вечерта, защото едва дишаше милото Днес слагам капки в нослето, но секрета си продължава, бистър и обилен :? Иначе кашлица няма, нито температура Чудя се къде сгреших, нещо не го облякох добре ли, настина ли или е вирус някакъв?

А това с животинките никога не го разбирам :x Как може да поднесеш такава новина на дете и да очакваш да те разбере! Уф, гадна работа! Лиде, аз ако бях със сигурност щеше да има лют скандал!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #23 -: Октомври 13, 2010, 00:18:10 am »
parsi, ако е воднист и бистър секрета почвай инхалациите, не го жали
това си е чист алергичен ринит
Стефания от вчера е така, сутринта преди градина я черпих инхалация с вентолин  :?


Мини,според мен почти вси чки хреми така започват, течни и бистри. Аз така бях преди 3 дена. Носа ми запушен, ще ми се пръсне главата и същевременно тече водичка. След това се сгъстяват в гадни зелени сополи :(
Така, че как съдиш, че е алергично

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #24 -: Октомври 13, 2010, 04:33:44 am »
Бени, да ти кажа не ми се е искало, но ми се наложи в едно определено време да почна да разпознавам секретите, кашлицата по видове, и дишането като слушалка. Неприятно, но факт. По какво разпознавам ли- ми и аз не зная, след 4-5 спазъм се научих да разпознавам, за да мога да реагирам своевремено.
Пък и проста хрема да е, както казваш /макар при на Парси малкия да има други предпоставки/ инхалацията само ще помогне  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #25 -: Октомври 13, 2010, 09:03:05 am »
Определено инхалациите действат!
Аз съм със синузит и ако не са те умирам. Снощи си правих пак компания с купата с лайка! :( Явно Вики си метна вируса и ...
Крайно време е да взема да купя инхалатор, явно и в градината пустите вируси бъкат! :(
Много е трудно вечер на малките, миличките хем им се спи, хем не могат да дишат! По цяла нощ съм стояла седнала и тя в ръцете ми полулегнала за да може да дремне! 
По-добре се чувства Вики като сложа купа с лайка в стаята и сваля температурата на 20 тина градуса. Въздухът става по-влажен.

Бързо да оздравяват всички дечица. 
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #26 -: Октомври 13, 2010, 10:09:47 am »
Мини,благодаря ти :)Вчера вечерта направих инхалация и детето видимо беше по добре.Ще продължа поне до утре,пък тогава имам среща с друг доктор да видим той какъв боб ще хвърли :D

*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #27 -: Октомври 13, 2010, 11:52:18 am »
Здравейте!
Дано всички болнички да оздравяват бързо!
Лидия много неприятна случка.Нормално е детето да се натъжи.
Рали аз също плача всеки път когато гледам цар Лъв.
Гери да ти е живо и здраво голямото момиче!

*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #28 -: Октомври 14, 2010, 14:22:00 pm »
Хубава седмица и от нас, здрави деца, честито на всички порастнали малчугани и техните родители :)

И нас не ни подминаха вирусите, първо аз, после децата. Антон точи сополи, взех хубав аспиратор, аз ли не мога нещо да го ползвам, не се получава така идеално, както Лейди го е описвала с нейния. Трудно се кърмим, абе гадост.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #29 -: Октомври 14, 2010, 16:11:44 pm »
Ами съседчето повръща, госпожата каза че е 4 разболяло се дете с повръщане за седмицата  :(. Аз се моля непрекъснато да ни подмине, защото това е нещото от което ми щръква косата. Моника всяка година го кара по веднъж, но я държи седмица и е някакъв кошмар. Детето си в такова състояние не искам да го виждам. Дано ни подмине тази година. А и тази седмица съм сама в офиса, тоест няма кой да ме замести. Живи, умряли и събота трябва да съм на работа. Ако се разболее незнам.

Иначе и качих една програмка на английски, аз да си припомня, тя да понаучи. Пуска, слуша, повтаря  :lol: Мисля, че все ще и остане нещо в главата.  :)

За Зайко още ревем, а баба и още и обяснява, че така се прави  8Oнезависимо от протестите ми  :x
Защо и е нужно, не може да ми обясни. Така си е решила вироглавата бабетка и това е. Аман от бабетки ей, аман  :lol: много мозък ръсят, много нещо. То затова не и остава  :lol:
а и забравих, бе много ми хареса тази Мая Бежанска ли беше в ролята на бабетка онази вечер, леле изтрепа рибата значи  :lol:
« Последна редакция: Октомври 14, 2010, 16:23:07 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #30 -: Октомври 15, 2010, 08:01:44 am »
Ами съседчето повръща, госпожата каза че е 4 разболяло се дете с повръщане за седмицата  :(. Аз се моля непрекъснато да ни подмине, защото това е нещото от което ми щръква косата. Моника всяка година го кара по веднъж, но я държи седмица и е някакъв кошмар. Детето си в такова състояние не искам да го виждам. Дано ни подмине тази година. А и тази седмица съм сама в офиса, тоест няма кой да ме замести. Живи, умряли и събота трябва да съм на работа. Ако се разболее незнам.

Иначе и качих една програмка на английски, аз да си припомня, тя да понаучи. Пуска, слуша, повтаря  :lol: Мисля, че все ще и остане нещо в главата.  :)

За Зайко още ревем, а баба и още и обяснява, че така се прави  8Oнезависимо от протестите ми  :x
Защо и е нужно, не може да ми обясни. Така си е решила вироглавата бабетка и това е. Аман от бабетки ей, аман  :lol: много мозък ръсят, много нещо. То затова не и остава  :lol:
а и забравих, бе много ми хареса тази Мая Бежанска ли беше в ролята на бабетка онази вечер, леле изтрепа рибата значи  :lol:

Лиде, дай линк към английската програмка.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #31 -: Октомври 15, 2010, 13:27:31 pm »
Лиде, тая баба няма много мозък ми се струва :(Защо карта детето да реве още?
Ники пък ми се е обзавел със запек и сега от два дни се напъва, но освен зловонни газове друго няма.Обмислям купуването на противогаз, че като пусне гълъбчетата и трябва да отварям прозорци :lol:
[/url][/url]
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #32 -: Октомври 15, 2010, 15:20:12 pm »
Лиде и мен ме заинтригува с тез програмки  :wink:, че вчера Тони каза, че Жанито /учителката по английски/ му дала голяма награда, защото изпял цялата песничка на английски. И понеже открихме новият антибиотичен сезон, до рожденният ден ще си е у дома, да не губи тренинг дет се вика.
Тъжното е, че имаме свръх "компетентни" лекари, които много умело успяват да те психясат,ще седя на тръни поне до като излязат резултатите от гърленият секрет. В момента сме с гнойна ангина, която трудно овладявам, но по лошото е, че много приличало и на скарлатина.


Здраве на всички мами,бебоци и пораснали дечурлига.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #33 -: Октомври 15, 2010, 15:23:04 pm »
Наде, скарлатината е с обрив, нали се води вид шарка и се причинява от бетахемолотичния стрептокок, така че ако няма обрив незнам как ще е скарлатина :?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #34 -: Октомври 15, 2010, 15:27:04 pm »
Ох, Перденце, не ги ли изпорастихте вече тез болести! :( Аман от тях и от наште педиатри също!
Бързо да оздравявате!
И ние също ще си стоим още една седмица в къщи, после пак в бацилника и така.

С какво ги занимавате в къщи децата, аз вече в чудо се виждам! Гледах по книжарниците някакви книжки има за деца в детска градина, ама те ми се видяха много трудни за толкова малки деца!?! :oops:
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #35 -: Октомври 15, 2010, 15:28:32 pm »
Мисля, че за скарлатината беше по-показателен някакъв триъгълник около устата, защото тя иначе може да премине и без обрив или пък обривът да премине много бързо.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #36 -: Октомври 15, 2010, 15:51:05 pm »
Обривът не е задължителен, това знам от моя приятелка епидемиолог. Пак тя ми е разказвала, че стрептококовата ангина е много характерна и не може да се обърка от опитен лекар.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #37 -: Октомври 15, 2010, 15:54:25 pm »
Абе щом се е усъмнил доктора, мисля няма да е напразно, но като гледам Тонино, за момента ми прилича само на гнойна. Голямо треперене това дете, голямо чудо, а знам че не трябва при треска да се завива и  затопля, много лоша работа ей, че и Хексалгина действа за кратко. Иначе и аз знам, че скарлатина може и без обрив. То наща група, като я тръшне бацил, до като не се изпоразболеят всички деца и не минат по реда си, няма оправия. Казват само при нашата било така. Аз не знам в крайна сметка кой, как и къде бърка.

 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #38 -: Октомври 15, 2010, 16:19:42 pm »
Значи в data.bg ги има. Relaxa1 и Relaxa2 се казват файловете. Линк не мога да пратя, защото ми прехвърлиха файловете на скайп, но са свалени от там.  :) Може на скайп или на лични да измислим начин ако не ги намерите :)
Перде, нали са му взели гърлен секрет, при съмнение за скарлатина е задължително. Така със сигурност ще знаете. дано бързо оздравее Тони.
yana-v
В къщи чистим и готвим. Аз гладя с моята ютия, тя с нейната. Аз на моята печка бъркам супа, тя на нейната кухня готви. Всеки си има и лична прахосмукачка. Сгъва си сама дрехите(след нея оправям, но желанието е важно). Вече посвикнахме и играчките да подреждаме, нали го има в списъка със задълженията. Тя много се занимава с книжки. Пише, реди пъзели, конструктори, реже лепи с голямо удоволставие. Рисува. Общо взето това правим. Когато и писне мачка котето или скача по спалнята, но тия мераци гледам бързо да ги секна.  :lol:
Това е. Сега вътре почти не седим. Обличаме се и навън, но след седмица-две...ще пускаме прахусмокачката по два пъти  :lol:

« Последна редакция: Октомври 15, 2010, 16:30:34 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата 11.10 - 17.10.2010 - време е за есенни веселби!
« Отговор #39 -: Октомври 15, 2010, 16:22:01 pm »
Перденце,бързо преборване на ангината.При нас носният секрет излезе-чист е.От вчера сме без хреми и кашлици.Отдъхнах си малко :)