0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« -: Септември 28, 2010, 14:40:24 pm »
Моми4ета искам да ви помоля,тъй като никъде не открих има ли забременели с мъжки фактор и от кой опит,при кого,колко % е била СГ на мъжа,да пишем тук за да има информация и по този въпрос.На мен ли4но ми предстои и ми се иска да съм малко по на ясно има ли успели двойки с нашият проблем.Много ше съм ви благодарна ако се включите.
*
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #1 -: Септември 29, 2010, 12:05:56 pm »
Здравей, ние сме също с мъжки фактор. Юли месесц правихме първи опит - неуспешен за съжаление. Яйцеклетките ми бяха оплодени ИКСИ, поради лошата спермограма. След неуспеха, сега правим SDI-тест на мъжа ми, но според мен този тест трябваше да бъде направен още първия път. Та това е моя съвет - да го направите преди да започнете процедурата. На въпроса ми, ако резултата сега излезе лош, ще можем ли да направим замразен трансфер, който е направен преди теста, отговора беше много уклончив.


*
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #2 -: Септември 29, 2010, 15:17:51 pm »
Здравейте и от мен!
Ние също сме с мъжки фактор. Направихме SDI тест, който излезна 38%, т.е. лош. Пратиха ни на консултация с уролог, който ни предписа лечение с Фертилайд за 3 мес., спиране на твърд алкохол и цигари. На вторият мес. направихме контрола на теста и излезна 31%. На третият месец, Юли, започнах опита по къс протокол. Яйцеклетките, 3 само на брой, са оплодени ИКСИ, ми ги върнаха на втори ден, и вече съм в 4-ти месец бременна. :D
Успех!
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #3 -: Септември 29, 2010, 15:23:14 pm »
Момичета какъв е този  SDI тест,каде се прави?Petqst радвам се много за вас,пожелавам ти лека бременност и здраво и прекрасно дете.А къде правихте процедурата?
« Последна редакция: Септември 29, 2010, 15:25:55 pm от sladur4eto_89 »
*
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #4 -: Септември 29, 2010, 15:38:42 pm »
За SDI теста, можеш да прочетеш ето тук: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=567&Itemid=16
Прави се във всяка специализирана клиника по репродуктивна медицина.
Нашият опит беше в клиника "Малинов".
Благодаря за пожеланията. :D
*
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #5 -: Септември 30, 2010, 10:21:12 am »
Ние също го правим в клиника Малинов. Занесох материала в понеделник, резултата ще бъде готов следващия вторник. Не знам защо толко се бави, но сигурно така трябва. Заплатих 100 лв., въпреки че на ценоразписа пише 140 лв.


*
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #6 -: Септември 30, 2010, 10:37:00 am »
Ние също го правим в клиника Малинов. Занесох материала в понеделник, резултата ще бъде готов следващия вторник. Не знам защо толко се бави, но сигурно така трябва. Заплатих 100 лв., въпреки че на ценоразписа пише 140 лв.
На мен и двата пъти са ми казвали, че SDI теста се прави през почивните дни, и затова  сме давали материала само в петък! А резултата излиза най-късно вторник.
За цената, и на нас единият път ми беше 100лв., а вторият - 140лв.??? Не зная защо така.
Дано всичко де е ОК!
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #7 -: Септември 30, 2010, 10:46:55 am »
mgstra съпруга ми също прави този тест  и той плати 100 лева.Но това не било SDI  а някакъв друг тест защото при такава лоша спермограма не можело да се направи SDI.Ние също бяхме в МАЛИНОВ.Първия ни опит беше неуспешен.Сега ни пратиха при КАЦАРОВ и ще прилага лечение съпруга ми с ФЕРТИЛАЙД и КЛОСТИЛ БЕГИТ до следващия опит.За това и аз съм на мнение да се направят всички изследвания преди първия опит и на нас преди първия опит никой не ни каза да се лекува съпруга ми.Сега ни предстой втори опит и дано да е успешен

Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #8 -: Септември 30, 2010, 11:59:48 am »
Пожелавам на всички ви късмет и дано много скоро да сбъднем мечтите си.Нека Бог е с всички нас.
*
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #9 -: Септември 30, 2010, 16:24:24 pm »
danielska_81, аз специално попитах момчето и то ме увери, че е SDI-тест. Ние започнахме първо с лечение при д-р Кацаров точно с Клостилбегит и Фертил Аид. За 2 години лечение, резултатите са с много малко подобрение. При някои може би действа това лечение, но не и при нас. Успех на всички!


Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #10 -: Октомври 12, 2010, 12:02:44 pm »
Здравейте .И ние сме с мъжки фактор при мен всичко е наред . Този месец почваме инвитро, но на мъжа ми не са му правили нищо друго освен разширена спермограма. Имаме едно дете,( направо не знам как стана при такава лоша спермограма ) .Това успокояващо ли е и значе ли, че нямаме генетични или някакви др. по сериозни проблеми и за това не му правят въпросния тест или други изследвания ?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #11 -: Октомври 12, 2010, 14:22:09 pm »
Здравейте! Пожелавам успех на всички момичета! Ние успяхме въпреки много лошата спермограма. Д-р Кацаров не предписа никакво лечение, каза че спасението ИКСИ. Та така имаме си едно ураганче, въпреки дългите и мъчителни години на чакане! 
*
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #12 -: Октомври 12, 2010, 16:12:24 pm »
yana-v колко лоши бяха резултатите на половинката ти и "ураганчето ви" :) чрез ИКСИ ли е заченато или по естествен път? Последната спермограма на мъжа ми е с диагноза Олигоастенотератозооспермия и за това се интересувам колко мъки ни очакват??? Като за начало одобрение от фонда. Радвам се за твоя щастлив край :)
*
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #13 -: Октомври 12, 2010, 22:28:44 pm »
Леле, и ние сме сме вече с такава мъжка диагноза . Утре пътувам за София.Дано този прословут уролог наистина помогне на мъжа ми.Преди стимулацията ми доктора казваше че е важно един сперматозоид да има ама да е качествен.....След неуспешното ин витро икси при 9 разкошни яйцеклетки така ли не откриха един качествен сперматозоид незнам?Върнахме три ембриона на 3 ден , които се оказаха с голенми малформации?!?Дано този доктор напрви с нас чудо!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #14 -: Октомври 13, 2010, 09:10:22 am »
Момичета, при някои мъже лечението дава много добри резултати, зависи на какво се дължи лошата Сп. Най-важното е да попаднете при лекар, който се занимава с репродуктивни проблеми. Да направите необходимите изследвания и читава разширена спермограма.
Моето ураганче е от ИКСИ, да! Мъжът ми даде 2 пъти материал, за да могат да изберат най-добрите опашатковци! Ми такъв са избрали, че сега са като две капки вода! :oops:  :) Да са живи и здрави!
пп Такава беше и диагнозата на мъжа ми. Пробвахме лечения, но нямаше резултат. Покрай него се оказа, че и при мен нещата не са съвсем ок и така.
« Последна редакция: Октомври 13, 2010, 09:12:59 am от yana-v »
*
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #15 -: Октомври 13, 2010, 09:46:57 am »
Здравей mole, разкажи как мина прегледа и какво ви посъветва доктора (предполагам, че сте ходили при Кацаров). Ние все още не сме посещавали уролог. Интересно защо ама и никой доктор след резултатите от спермограмата не ние посъветвал да го направим. За сега чакаме удобрение от фонда, а може да се пробваме една инсеминация при условие, че има подобрение след "купищата" изпити лекарства.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #16 -: Октомври 13, 2010, 10:29:51 am »
А какъв доктор ви изписва купища лекарства тогава?  8O Кой ви прави разширена спермограма? Ако си близо до гр. Пловдив те съветвам да занесеш всичко което имате - спермограми, изследвания и лечения при д-р Даскалова. Рабоди в МЦ, който се помещава в Медикус алфа! Ще намериш координати! Не губете време, ако не сте сигурни в диагноза и лечение!
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #17 -: Октомври 13, 2010, 20:08:40 pm »
Здравейте момичета,

аз също съм бременна като мъжа ми беше с такава диагноза. На последната спермограма СДИ беше 62%, което е много лош резултат. Мъжа ми взимаше доста лекарства, първо беше 3 месеца на хормонални инжекции, въпреки, че нямаше проблеми с хормоните, после пи и Фертилайд и разни антиоксиданти и нямаше никакво подобрение. Единствено от проксийда малко се подобри подвижността, от 1% активноподвижните станаха 4%, а общоподвижните от 4% станаха 12%, но не мисля, че това е някакво сериозно подобрение. Морфологията винаги е била между 1 и 4%, а СДИ между 60-77%.
Забременях от 3то стимулирано ИКСИ, като имам и едно неуспешно на естествен цикъл. Та явно се получава и с лоши резултати. Пожелавам на всички скоро да имате положителни тестове и сладки бебчета!
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #18 -: Октомври 14, 2010, 10:28:20 am »
Браво момичета радвам се за вас.Нали всички за това мечтаем.Дано и при нас да се получи втория път

Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #19 -: Октомври 14, 2010, 11:55:25 am »
Здравейте и от мен момичета!И аз съм изключително разтревожена,защото имам вече 2неуспешни ИКСИ ,досега никой не обърна внимание на съпруга ми при все че има много лош СДИ.Предстои ми трети опит,но последното му изследване е плачевно,понеже има много завишен процент на фрагментация и съответно не стават добри ембриони.Докато нещата бяха насочени към мен-биопсии,промивки и т.н.,изведнъж се пренасочваме към андролог и безкрайни спермограми...Записах час при д-р Кацаров и освен това ще правим тест по следната схема:7дни еякулация,3дни почивка и СДИ.Реших да споделя с вас и да почерпя опит,защото съм като в небрано лозе.
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!