0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #80 -: Септември 14, 2010, 16:05:34 pm »
Natali, а той ти следи бременноста, или просто си ходила на преглед?При него ли ще раждаш?Питам , защото доколкото знам той по скоро се занимава с операции, а по принцип е много добър специалист.Много помогна на майка ми.....все едно не е оперирана и много бързо се възстанови.

Да, така е. Той се занимава с операции в МД, завеждащ отделението е на 9ет. И защото моите операции бяха при него(първата преди 9г.), така се случи, че си останах при него. След това отвори МЦ Фемина и там се занимава вече и  проследяване на бременност, прави ФМ и всичко останало. Изключително добър диагностик е. Също така в разчитането на ехографските прегледи. Когато се съмнява в нещо праща за второ мнение при доц. Димитрова(също рабори във Фемина).
Иначе мен ме следят трима лекари със ЖК. Така се получи, а и на мен така ми е по-спокойно, че каквато съм паника...а и по-често виждам бебчо. :D
Важното е Господ да е с нас и да ни пази.

Иначе за раждането не съм мислила още. Струва ми се прекалено далече. Знам само, че ще е в МД.

Лъки, късмет. Всичко ще бъде наред.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #81 -: Септември 14, 2010, 16:22:18 pm »
Blue angel видях аз в темата на дългоочаквани бебета за 2010  :D . нашият бебок както се движи някой път с няколко дни назад , та може да се оцелим с теб на една дата  :D
Здравей!  :balk_47: Всичко е възможно,а моята госпожица все ми казват,че върви едричка и изпреварвала връсниците си с една седмица! :lol:

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #82 -: Септември 14, 2010, 16:46:58 pm »

Здравейте, сладурани. :D
Гледам, че коментирате скриновете. И аз си мисля, че са изключително удобни, но за съжаление ние няма да успеем да вземем. Защото нямаме място къде да го сложим. :? То в една стая... :x Обаче ще взема повивалник поне, но си мисля колко ли време ще може да се използва. Дали не омалява бързо?


Натали, но-шпа се пие при болки, а Магнезият трябва да се приема известен период от време, защото действа с натрупване. Няма да ти върши работа, ако го взимаш само при поява на контракции. Мое мнение е, че вБългария лекарите се застраховат с доста лекарства, които са ненужни. А нас ни е страх и си ги пием. :lol:
Контракциите (подготвителните) са нещо напълно нормално и подготвят матката за раждането. Опасни са, ако са чести и регулярни (дори без болка).

Уайти, т.е. да си започна Магнето и да спра но-шпато така ли? И ако усетя болка тогава да го пия? А Магнето 3х2 ли да го пия, че така ми го предписаха. Или да си го сваля на 3х1?
Натали,повивалника го ползвах точно 1г.и 2м.После се разкъса от ритане :D,затова го изхвърлих иначе сигурно още малко щеше да изкара.Много ми беше полезен и удобен.

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #83 -: Септември 14, 2010, 16:48:34 pm »
Натали, започни да четеш за раждането и кърменето. Не ти е никак рано. Ще изникват хиляди въпроси и така ще имаш време да намериш отговорите на тях. И ще бъдеш спокойна, когато дойде моментът. И се ориентирай към лекар в МД, при когото ще раждаш!
Доц. Димитрова е съпруга на Димитров. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #84 -: Септември 14, 2010, 16:50:49 pm »
Lucky, успех!

И аз се насочих към МД.Може да казват, че е мизерия, но едва ли това е най-важното.От значение е, че там са добри специалисти, което е от помощ при рискови ситуации.Аз скоро ходих на посещение при една родилка, която беше във ВИП стая (двойка) и нямаше нещо, което да ме притесни.Нормално изглеждаше стаичката, чистичка, с WC и TV :). Та, така, все пак не отиваме на хотел, нали? :lol: Важното е раждането да е в сигурни ръце и да сме спокойни :wink:
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #85 -: Септември 14, 2010, 17:33:06 pm »
Еееееее, за малко да пропусна да се включа и аз  :oops:
На всички, на които им остават буквално часове до финала пожелавам леко раждане, а на останалите леки и приятни 9 месеца, или колкото е останало от тях :)

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #86 -: Септември 14, 2010, 19:39:26 pm »
Здравейте,

аз не съм сигурна, че съм за при вас, защото теста си го направих на 9.09, та още не смея много да се мисля за бременна. Но все пак, реших да се престраша. доста хора казват, че не трябвало да се притеснявам, но аз не мога все още да "си отпусна душата".

аз първите две седмици имах особено силни болки, които отшумяха на деня след теста  :D, сега ме приболява, но не както беше, и освен че спя, задъхвам се и усещам омекотителя за дрехи през три стаи, мисля, че друго няма, което да казва, че съм бременна. на утрогестан съм 3х2 и пия но-шпа когато ме заболи. Ходих на лекар в Англия, аз тук живея и като им казах за но-шпато само дето не ми се накараха, според тях нищо друго освен парацетамол не трябвало да се пие, та се опитах да го намаля малко, но истината е, че не ме и боли толкова. Постоянно си мисля какво трябва или не трябва да правя, за какво да следя, ще съм много благодарна за всякаква информация, зная че не е хубаво да се притеснявам, но както сами знаете е неизбежно

честито на бременните (Надин и тук те излових, значи :))
а на онези от вас, които чакат да раждат скоро - много леко раждане и здрави и ящни бебета.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #87 -: Септември 14, 2010, 19:47:12 pm »
Привет момичета.
Елена честито. Пожелавам ти най-леките 9 месеца и на финала едно хубаво и пухкаво бебче. :D

Re: Тема на бременните №67
« Отговор #88 -: Септември 14, 2010, 19:51:30 pm »
Добре дошла Елена :))).
 Сегааа,аз да ти кажа че то едва ли ще спреш някога да се притесняваш,поне аз все още не съм с спреяла ;).За ношпато,щом не те боли ,наистина няма нужда да се пие,но немисля че иначе реди.Какво да правиш и какво не,амииии мога да ти кажа само да си бременееш спокойно ( е доколкото може де ;)),а другото и аз не знам,както го усетиш ти.Има доста полезна информация в нета,аз обикновено там гледам ,но и тука ще помагаме с каквото можем :))))).
 И остана да ти пожелая едни леки оставащи месеци до,момента на срещата с твоето бебче :))).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #89 -: Септември 14, 2010, 20:22:02 pm »
Мънки, Туци, благодаря ви, дано няма неприятни новини, да ви е леко и хубаво и на вас.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #90 -: Септември 14, 2010, 21:05:59 pm »
Доц. Димитрова е съпруга на Димитров. :wink:

Тц,  :lol: сестра му е.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #91 -: Септември 14, 2010, 21:09:06 pm »
Момичета мисля че в някоя от темите на бременните бях чела за кръвотечение от носа.
На мен ми се случва вече за втори път, но е доста силно и това ме притеснява.
Доки каза да не се стряскам, че е нормално  8O ама все пак... като си духна носа пълня по 1 кърпа с кръв. Има ли някоя от вас със същия проблем и какво правите в такава ситуация? Никога до сега не ми се е случвало подобно нещо  :(
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #92 -: Септември 14, 2010, 21:22:53 pm »
Момичета мисля че в някоя от темите на бременните бях чела за кръвотечение от носа.
На мен ми се случва вече за втори път, но е доста силно и това ме притеснява.
Доки каза да не се стряскам, че е нормално  8O ама все пак... като си духна носа пълня по 1 кърпа с кръв. Има ли някоя от вас със същия проблем и какво правите в такава ситуация? Никога до сега не ми се е случвало подобно нещо  :(

Приемаш ли някакви антикоагуланти?
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #93 -: Септември 14, 2010, 21:23:37 pm »
Натали, как така имаш 3 лекари по ЖК? ЖК е по здравна каса, а както е известно те не покриват много. Аз също се записах там- при Клисурски, но още не съм решила къде ще раждам.. струва ми се рано да мисля по темата, въпреки че искам да ходя и на друго място на прегледи (вече ще се откажа от МЦ Щерев, както ме посъветвахте).

Учудвам се, че всички сте на утрогестан и ношпа, аз пия дуфастон -пак е прогестерон но орално (тоя утрогестан ми е толкова противен) и нош па само при болка и разбера се фолиева киселина. Явно всеки лекар си има мнение.. Добре поне че въобще не ми се гади от лекарства, поне засега..
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #94 -: Септември 14, 2010, 21:30:11 pm »
и аз много си мисля за утрогестана, но докторката, която прави ин витрото специално каза да не го спирам да 10 тата седмица. на мен ми изглежда леко ненужен, но като са казали си го слагам
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #95 -: Септември 14, 2010, 21:33:22 pm »
Натали, как така имаш 3 лекари по ЖК? ЖК е по здравна каса, а както е известно те не покриват много.


И Иначе мен ме следят трима лекари със ЖК. color]

Написала съм със ЖК. Ясно е, че на другите двама си плащам. :wink:
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #96 -: Септември 14, 2010, 21:35:57 pm »
Натали нищо не приемам.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #97 -: Септември 14, 2010, 21:43:55 pm »
Натали, как така имаш 3 лекари по ЖК? ЖК е по здравна каса, а както е известно те не покриват много.


И Иначе мен ме следят трима лекари със ЖК. color]

Написала съм със ЖК. Ясно е, че на другите двама си плащам. :wink:
ясно, това е друго, просто Женска консултация се нарича пакета на ЗК, затова се учудих.

Друго ми хрумна - на мен не ми тече кръв от носа, но носът ми е перманентно леко запушен, особено едната ноздра. Четох, че лигавиците при бременност подпухвали или нещо такова.. на някой случвало ли му се е такова нещо? много е неприятно и дори мисля да отида на УНГ
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #98 -: Септември 15, 2010, 01:39:48 am »
Сами, в по-старата тема си спомням, че момичетата доста писаха за запушените носове, че е нормално.
Елена, първо честито и леки оставащи месеци :D След ин витро утрогестанът съвсем не е излишен :wink: Това е прогестерон, който е необходим за поддържане на лутеалната фаза по принцип. При естествено забременяване /без стимулации/, организмът регулира хормоните в нужните съотношения. Ти обаче си бременна след ИКСИ, ако не се лъжа, т.е. била си стимулирана. По моето скромно мнение и логика в случая е необходимо регулирането да стане чрез допълнителен прием на прогестерон. Аз така си го обяснявам, може и да греша, ако някой е запознат със сигурност, моля да сподели, че все се каня да питам доктора, но все забравям :oops: /Ако съм написала глупост, извинете :oops:/
Освен това, мисля, че щом лекарите, които извършват ин витро процедури изписват утрогестан си имат основателна причина за това. Също така изписват и естрофем. Вече нош-па и други подобни превантивни лекарства може и да не са чак толкова необходими, но не мисля, че чак толкова биха навредили. Нош-па например действа в посока отпускане на гладката мускулатура, принципно помага при болки.
Едно ще те посъветвам, обаче! Колкото и да смяташ, че утрогестана е ненужен, в никакъв случай не го спирай на своя глава. Задължително се консултирай с лекаря направил ин витрото!
Малко дълго стана, извинете.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #99 -: Септември 15, 2010, 05:28:27 am »


аз първите две седмици имах особено силни болки, които отшумяха на деня след теста  :D, сега ме приболява, но не както беше, и освен че спя, задъхвам се и усещам омекотителя за дрехи през три стаи, мисля, че друго няма, което да казва, че съм бременна. на утрогестан съм 3х2 и пия но-шпа когато ме заболи. Ходих на лекар в Англия, аз тук живея и като им казах за но-шпато само дето не ми се накараха, според тях нищо друго освен парацетамол не трябвало да се пие, та се опитах да го намаля малко, но истината е, че не ме и боли толкова. Постоянно си мисля какво трябва или не трябва да правя, за какво да следя, ще съм много благодарна за всякаква информация, зная че не е хубаво да се притеснявам, но както сами знаете е неизбежно


Честито и от мен! Досега не съм си позволявала да пиша за лекарства, защото не съм особено веща. Имах кървене и ужасни болки в първите десетина дни, но нямах достъп до лекар и се обадих на чичо ми, който е дългогодишен гинеколог. Каза ми, че единственото безвредно лекарство за бременни е но - шпа. Препоръча ми да го пия само при болки и да избягвам да се движа много, а ако не ми помага - да потърся спешен кабинет. Болките ми отшумяха, утре ми е първата среща с доктор. Дори нямал ехограф   8O Чакам за него от 3 седмици но ми казаха, че съм късметлийка...
Все едно, в Америка не предприемат абсолютно нищо в първите месеци, разчитат на естествен подбор. Ще се справяме някак си  yahoo_17