0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #60 -: Септември 14, 2010, 10:27:34 am »
на мен папаверин-а ми идва май по-слаб от но-шпа мисля и не ми действа със същия ефект  :D
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #61 -: Септември 14, 2010, 10:47:19 am »
Добро утро тумбачета, ние сме все още 2 в 1, нямах нет 3 седмици и сега отивам да чета каво сте изписали в предните теми. На всички нови мамчета - Честито и лека бременност! :D
<br />[/url][img]http://ticker
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #62 -: Септември 14, 2010, 10:49:54 am »
При мен пък папаверина предизвикваше стомашни болки и разхлабване, понякога и гадене. Гадене от но-шпа имам само ако го пия на гладно.
Аз по принцип до преди 2 седмици имах силно гадене и повръщах много, забелязах, че най-вече киселото ме дразни, не можех да ям почти никакви по-киселички плодове, кисело мляко, домати и други.

Re: Тема на бременните №67
« Отговор #63 -: Септември 14, 2010, 10:51:38 am »
Едно от най-полезните неща, които имам, останали от дъщеря ми е:

http://www.baur.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Baur-BaurDe-Site/de_DE/-/EUR/BV_DisplayProductInformation-ArticleNo;sid=nYLel0Eq9Lbflw2luWlj_i0gAg0mHbKUkeql_-hYCIgoQbrnNOjKlYzoPxoJvw==?ArticleNo=328637&ls=0&loadFCInc=true

Т. н. скрин за повиване. Ползвах го до 2,5 години, сменях и памперсите, а част от дрехите и все още там.
Момичета, ако имате възможност, купете си нещо такова/или повивалник/, иначе без кръст ще останете /по 5-7 пъти на ден наведени/. Това е полезна вещ :)

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #64 -: Септември 14, 2010, 11:12:19 am »
Виксън, питай за шишетата в темата за хранене и захранване на бебоците. Аз съм ползвала само на Авент и не мога да ти помогна.
Крем, дано ти свърши работа списъка. Наистина е доста изчистен, въпреки че и в него има 'мокри кърпи за гърди" (което не го знам какво е), крем за уморени крака и т.н., но пак е добър.
За скрин, точно както го е обяснила Албена, много е функцоионално. Нашият е ето такъв http://prikachi.com/images/469/2507469I.jpg , няма ограничител отстрани. Но все още си го ползвам.
Стерче, точно се чудех какво става с теб!! Значи още чакаме хубавата новина!

Лек и хубав ден, момичета! Аз отивам малко на слънчице :)
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #65 -: Септември 14, 2010, 11:24:52 am »
Натали, но-шпа се пие при болки, а Магнезият трябва да се приема известен период от време, защото действа с натрупване. Няма да ти върши работа, ако го взимаш само при поява на контракции. Мое мнение е, че вБългария лекарите се застраховат с доста лекарства, които са ненужни. А нас ни е страх и си ги пием. :lol:
Контракциите (подготвителните) са нещо напълно нормално и подготвят матката за раждането. Опасни са, ако са чести и регулярни (дори без болка).


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #66 -: Септември 14, 2010, 11:33:44 am »

Здравейте, сладурани. :D
Гледам, че коментирате скриновете. И аз си мисля, че са изключително удобни, но за съжаление ние няма да успеем да вземем. Защото нямаме място къде да го сложим. :? То в една стая... :x Обаче ще взема повивалник поне, но си мисля колко ли време ще може да се използва. Дали не омалява бързо?


Натали, но-шпа се пие при болки, а Магнезият трябва да се приема известен период от време, защото действа с натрупване. Няма да ти върши работа, ако го взимаш само при поява на контракции. Мое мнение е, че вБългария лекарите се застраховат с доста лекарства, които са ненужни. А нас ни е страх и си ги пием. :lol:
Контракциите (подготвителните) са нещо напълно нормално и подготвят матката за раждането. Опасни са, ако са чести и регулярни (дори без болка).

Уайти, т.е. да си започна Магнето и да спра но-шпато така ли? И ако усетя болка тогава да го пия? А Магнето 3х2 ли да го пия, че така ми го предписаха. Или да си го сваля на 3х1?
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #67 -: Септември 14, 2010, 11:37:03 am »
Ако нямаш контракции, мисля че и 3х1 е добре, но не съм лекар. Кой те следи?(не ЖК)


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #68 -: Септември 14, 2010, 11:46:39 am »
Ако нямаш контракции, мисля че и 3х1 е добре, но не съм лекар. Кой те следи?(не ЖК)

Манчев и Димитров от МД. Манчев ми каза да спра но-шпато.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #69 -: Септември 14, 2010, 11:48:00 am »
Момичета, аз не приемам никакви лекарства, освен фраксито през ден.Досега на прегледите не са ми казвали дали имам контракции или дали трябва да пия някакви витамини и т.н.Понеже смених лекаря и вече съм при док. Дяволов, та ще взема да го питам следващия път дали да почвам витамини за бременни.Те задължителни ли са въобще?
Натали, а кой Димитров по точно?
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #70 -: Септември 14, 2010, 11:48:08 am »
И аз това се чудя как се пие този магнезий :?.От вчера съм на 3*2 но-шпа (от която не ми мина корема) и вечерта изпих 2 магнерота и преди лягане 2 магне.Днес нищо не ме боли направо не мога да повярвам.Мисля да продължа същата схема до срещата ми с Сигридов в петък.Не знам как на вас обаче на мен толкова ми е дотегнало от тези лекарства...Все още съм на утрогестан, фолиева и гадното фракси. Здраво място не ми остана от инжекциите.Преди си ги слагах в корема обаче вече толкова ме боли, че минах на ръце.Ходя цялата в буци и посиняна  :(
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #71 -: Септември 14, 2010, 11:59:44 am »
И аз съм още на фракси, кой знае до кога ще откарам. Утргестана минах по 1 на ден и ще го спирам вече.
Моите лекари твърдо отричт приема на витамини.

Натали, а кой Димитров по точно?

Румен Димитров, шефа на МЦ Фемина.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #72 -: Септември 14, 2010, 12:35:04 pm »
За скрина, който е показала албена - наистина изглежда много готин, но, предполагам, че много от вас имат проблем с мястото и няма къде да го сложат. Алтернативата, която ползвам аз, е повивалник, от тези, които са твърди (има ги във всеки магазин за детски стоки, включително Джъмбо, струват между 25 и 30 лв.) - засега съм го инсталирала за постоянно върху дървеното легло. Борис така или иначе заема по-малко от половината. За после пак е удобно, защото се маха и слага лесно (все пак е просто една дъска), а не заема много място, като го поставиш вертикално между леглото и стената например. Има крачета, които се забиват отдолу, и предотвратяват приплъзване на повивалника. Височината е добра и мисля, че е удобно.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните №67
« Отговор #73 -: Септември 14, 2010, 12:46:13 pm »
За фраксито ми казаха до края на 20-та седм. профилактично, посл. път като ходих.Показах какви огромни, червени, сърбящи буци ми се получават и Димитрова като ги видя, ми заръча да го слагам през ден, а не всеки ден...е, пак е нещо... поне малко почивка си изпросих. :lol:Иначе утрогестана го спрях края на 13-та г.с като след 11-та започнах да го намалявам от 2х2 на 2х1 и посл. два-три дни на 1х1.Фолиевата киселина също я пих до 14 г.с.Някой хора са на мнение, че трябвало да се пие през цялата бременност, но аз доколкото знам е важна първите три месеца от бременността, или бъркам?
Natali, а той ти следи бременноста, или просто си ходила на преглед?При него ли ще раждаш?Питам , защото доколкото знам той по скоро се занимава с операции, а по принцип е много добър специалист.Много помогна на майка ми.....все едно не е оперирана и много бързо се възстанови.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #74 -: Септември 14, 2010, 13:47:48 pm »
Violett, питай си Дяволов. Макар че, съм сигурна, че ще ти каже да не пиеш витамини. Той е противник на пиенето на лекарства по принцип. Аз днес съм при него утре ще докладвам :)

И аз мисля да си взема шкаф с повивалник. Не, че имам много място, но все някъде ще го сместим.

Стерченце, какво става с теб! Как вървите?


Re: Тема на бременните №67
« Отговор #75 -: Септември 14, 2010, 14:10:34 pm »
Rashi, успех на прегледа..ще чакаме новини :) Сигурно вече отдаван си казала, но аз не съм разбрала - момченце ли е бебчо или момиченце?
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #76 -: Септември 14, 2010, 14:13:07 pm »
Rashi, успех на прегледа..ще чакаме новини :) Сигурно вече отдаван си казала, но аз не съм разбрала - момченце ли е бебчо или момиченце?
Vili, девойка е :) В началото беше момче, но после сменихме пола :)


Re: Тема на бременните №67
« Отговор #77 -: Септември 14, 2010, 15:05:05 pm »
Rashi, успех на прегледа..ще чакаме новини :) Сигурно вече отдаван си казала, но аз не съм разбрала - момченце ли е бебчо или момиченце?
Vili, девойка е :) В началото беше момче, но после сменихме пола :)
Ахааа, значи записваме се като кандидат зет и свекърва  :lol: Понеже ти е синя лентичката, та затова си помислих, че е юнак :wink:
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #78 -: Септември 14, 2010, 15:54:21 pm »
Рашинка - да чукам на дърво, всичко е наред засега, бебка се завъртя малко късно с главичката надоплу, но вече е добре и не е мърдала. :D Гледахме я преди 2 седмици, защото акушерката ми и се беше сторило, че е малка на опипване... ама всичко си и е наред - пу,пу, дори жената каза,че си имаме и доста косичка, то и ние я видяхме де, няколко щтръкнали перушинки.. :D, и засега остава само да я чакаме, ама аз нали съм гърмяна пушка с Ванко, дето ми закъснчя с 11 дена, та не бързам ... когато дойде тогава. Още малко остана - уж казват, че момиченцата бързали... ще видим.
« Последна редакция: Септември 14, 2010, 15:57:01 pm от stertje »
<br />[/url][img]http://ticker
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #79 -: Септември 14, 2010, 16:02:27 pm »
stertje, то при теб вече във всеки един момент може да е щастливото събитие :)
Скоро чакаме да завалят съобщения за бебчета от доста майчета :)

Утре съм на късна ФМ. Стискайте ни палци, че сърцето ми е свито :balk_113: