0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Птане относно правилата на форума
« Отговор #40 -: Август 21, 2010, 10:20:09 am »
Предварително се извинявам за публикуването на два последователни поста, но мисля, че така е по-добре.Бих желала чистосърдечно да отправя един съвет и две молби.

Раиса, емоционална беше преди да забременееш, емоционална си и сега като бременна. Не допускаш ли, че всяка една от нас може да носи същия емоционален заряд като теб. Не допускаш ли, че както ти си се чувствала зле от вида на бременна жена преди твоето забременяване, така може да се почувстват зле и потребителки от форума при вида на снимките. Знам, че си отделила много време и желание да направиш тези снимки, но всяко едно неуспяло момиче би желало и то да е направило такива снимки. Пешека се опита с най-дипломатичен тон да внесе предложение, но беше нападната. Защо?
Знаеш ли, когато аз се регистрирах във форума и аз имах сблъсък с модераторите. Казвах си, " Те ще ми кажат на мен"  :lol:  После размислих и видях, че не съм права. За съжаление почти винаги думите на модераторите се приемат на нож.
Раиса, успокой се и се наслаждавай на бременността си, защото това е един от най-хубавите периоди на жената, а останалото е "бошлаф работа" както се казва.
Успех!

Сиксче, аз не съм доволна, че си махна лентичката. Нали не мислиш и не вярваш, че някоя от нас е искала да те нарани и обиди. Всички толкова много се радваха, когато съобщи прекрасната новина, за това те моля, сложи си лентичката, тя е толкова красива.

Мънки, същото ще помоля и теб, върни си лентичката. Не е нужно да си създаваме допълнителни негативни емоции, не е нуждо да се надвиваме една друга. Нали си спомняш колко хора бяха съпричастни с теб и пишеха в дневника ти - споделяха и мъките и болките ти и се радваха заедно с теб на хубавите новини. Тези хора са същите и са тук в този форум.

Момичета, болно ми е от негативното развитие на нещата. Моля ви, нека спрем за малко, да поемем глътка въздух и да продължим да бъдем заедно, защото ние сме заедно в този форум именно с една цел - борбата със стерилитета и мечтата за дете.

Благодаря, че ме изчетохте.
Поздрави!

Re: Птане относно правилата на форума
« Отговор #41 -: Август 21, 2010, 10:31:39 am »
 :good_post:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Птане относно правилата на форума
« Отговор #42 -: Август 21, 2010, 11:12:53 am »
Мецани, аз няколко пъти казах, съгласна съм като цяло с всичко, което беше казано .
Да, емоционална съм много и не ми стана приятно, че някой идва, навиква сумати народ, за нещо което те няма как да знаят и после се изнизва.
Относно Пешек, нейният пост беше единствения, който ми прозвуча добронамерено, спокойно, дипломатично с добър тон и т.н. Ако от мен е дошло въпросното нападение - много се извинявам, не съм искала да прозвучи така.
Благодаря !

Много неща се изприказваха...мисля че всички момичета, които се включиха искаха просто малко уважение. Нищо повече .

Прощавайте!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Птане относно правилата на форума
« Отговор #43 -: Август 21, 2010, 11:30:21 am »
Досега се въздържах от коментар. Снощи след поста за въпросното "дарение" пак реших да не пиша...да се събудя сутринта и да я няма горчилката пък да преценя и претегля нещата наново. Слава Богу, че не е направен на Зачатие този превод.

И сега ще се въздържа от излишни коментари но ще направя един като ПРОСТ потребител.
На който не му харесват правилата на форума, на модераторите, на който му тежи и се натоварва да пише тук ако иска да си ходи.
Пътища много.

Бъдете здрави

*
Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #44 -: Август 21, 2010, 12:00:06 pm »
Пиша този пост в качеството си на потребител на сайта, не „давам акъл” на никого, а изразявам лична позиция по темата и конкретния повод, поради който се появи тази тема.
И като небременна и като бременна, единствените снимки, които съм качвала в този сайта са на хляб в темата за хлебопекарни и на булченската си рокля в тема за сватби. Уточнявам тези неща, за да не се измести пак въпроса персонално към  това, дали някой разбира достатъчно добре основните цели на организацията, форума и нуждата да бъдем тактични и съобразителни тук. Да, разбирам ги и то добре.
Поводът да се заформи тази дискусия тук, беше постването на снимка с бременен корем на потребителка на сайта, последвалото й изтриване от модератор, придружено от пост с груб и доста обиден тон. За не знам кой път пиша и наблягам на това, че не забележката за снимката, а начинът по който тя беше направена предизвика нервна и заядлива реакция от страна на потребители към модератори. Всеки може да изпусне нерви и да сгреши, всички сме хора да му се невиди! Потребителката не помислила добре и постнала снимката, модераторката се ядосала и не премерила тона и айде сега драма и трагедия. Едно извинение да си бяха разменили и двете страни в спора и всичко щеше да е наред. Вместо това обаче, се започна „носене на вода от 9 кладенеца”, за да се докаже кой е „по-сгрешил от сгрешилите”, кой е по-безчувствен и нетактичен, та се стигна до космоса едва ли не. Не е ли и по-лесно и по-разумно възникналия проблем да се обсъди по същество, със спокоен и разумен тон, без изливане на нерви , цупене и постоянно заявяване кой от какво е обиден и в случай, че компетентните за това хора в организацията преценят – някои правила да бъдат променени, или да бъдат въведени нови такива, за да се предотврати възникването на подобни ситуации занапред? Пак казвам, че не ви давам акъл, просто задавам въпрос и ви призовавам всички към спокоен и разумен диалог, в който да сведем емоциите до възможния минимум.
Отново в качеството си на потребител и незамесена лично в сегашната ситуация, ще споделя следното мнение.
Зачатие e българският портал за профилактика и преодоляване на стерилитета, репродуктивно здраве и семейно планиране, който съдържа много полезни материали и съвети, връзки с ресурси, свързани с лечението на безплодието и новите асистирани репродуктивни методи. Така.  Крайната цел на преодоляването на стерилитета не е просто постигането на бременност мисля, а раждането на живо и здраво дете/деца.  Бременността сама по себе си не е „край на пътя”, а етап от него. Важен етап, но все пак само етап. За съжаление, много момичета тук имат по една, две, пет бременности завършили без мечтания от всички ни финал. Как мислите вие? Дали тези жени са наранени и страдащи от това, което преживяват /често не само веднъж/, не по-малко от другите момичета, които още се борят да видят двете чертички? Аз мисля, че да - страдат не по-малко от другите.
В този форум има специален раздел за снимки на родените деца на потребителките /да са живи и здрави и много щастливи!/. Има тема за честитки за новородените бебета на потребителките, самите честитки често съдържат  очарователни фотоси на малки бебета във възможно най-сладурските пози. В тази тема съм попадала и на снимки от изписването на бебе – с цялото щастливо семейство, майката и новороденото. Има си теми за съвети за отглеждане на деца и педиатрични консултации, разделени според възрастта на децата /много полезни според мен между другото, макар, че съм още мноого далеч от подобна развръзка/. Във всяка една от тези теми съм влизала с удоволствие и продължавам да влизам с удоволствие, независимо бременна, или небременна. Не мисля, че те засягат чувствата на все още небременните момичета и на тези, които са били бременни , но не са достигнали мечтания финал все пак. Считам, че ако все пак някоя жена е твърде чувствителна към въпросните теми и раздели, просто има избора да ги избягва, а не да се самонаранява допълнително влизайки там. Има много болка и сълзи в този форум, има и много щастие обаче и това щастие не трябва да бъде третирано като нещо срамно, лошо, фукня и бъркане с пръст в раната на другите, а като стимул за успех и вдъхване на надежда. И да разбира се, всяко споделяне на радостни моменти трябва да се прави с нужната чувствителност и такт – няма две мнения по въпроса. Но „аршинът” на щастливото споделяне не трябва да е двоен все пак. Защото в конкретния случай така се получи – снимката на бременен корем разстройва неуспелите да забременеят, че и снимката на детска стая ги разстройва и това е нетактично, грубо и възмутително. Тези бременни били забравили къде са били довчера и как са плакали от същите тези гледки...не мисля, че това някой може да го забрави някога, освен ако не го тряснат с тухла по главата, че да получи амнезия. А бременните недочакали раждане и погребали дори дечица, не ги разстройват снимките на пълзящи бебета, или омазани с пюре? Щастливите усмивки на децата ви по аватарите? Те не мислят как за малко и на тях да им се случи същото, ама не би? Не им се пълнят очите със сълзи, че са пак  в изходна позиция и никой не може да им гарантира, че някога  ще забременят отново, или ако се случи все пак..., че няма да стане като предишния път и да си останат с празно бебешко легло в къщи и да ронят сълзи над някоя миниатюрна дрешка, докато ви четат. Тях модераторите не хукват да ги „защитават” обаче и да трият снимки и да назидават. И не трябва наистина, поне според моето скромно мнение. Човек има силен, вроден инстинкт за самосъхранение и ако не е с психични отклонения - няма склонност да се самонаранява било физически, или психически.  Ако има такава – никой не може да го опази и „защити” от него самия колкото и да опитва. Момичетата „в очакване”, които посещават и бременната тема, и другите които споменах /според мен/ се радват за щастието на приятелките си, или на непознати дори жени и едва ли се чувстват обидени от качените там снимки и обсъждани въпроси. Тези, които са супер чувствителни към подобни кадри и разговори – вероятно прескачат подобни раздели и това е напълно разбираемо. Ако има трета категория момичета, които все пак влизат и ги стяга гърлото от видяното/прочетеното и после „информират модератор” за това, че са се разстроили и засегнали в такава тема...като човек, жена и небезчувствена някакви и тях разбирам. Но подобно поведение е все пак изпадане в крайност и не съвсем оправдано, независимо, че тук е Зачатие, а не БГ-мама с лиготийките на бременните 20 годишни, чиято „драма” е как не станало от първия месец опити. Трябва все пак да има толерантност и от двете страни, въпреки че бременните и родилите – съгласна с това – трябва да се съобразяват много повече от другите момичета.
Казвам всичко това, за да се види отстрани колко глупаво и излишно е вторачването и в щастието и в нещастието, за мен е важно да се взирам в надеждата и хубавите емоции и така по-лесно минавам през проблемите в живота си.  Давам горния пример, с цел да напомня, че отсъждането за редно и нередно, правилно и неправилно на базата на философски категории, като етика и морал е доста хлъзгаво и рисковано нещо, понеже както сочиш някого с пръст, може пръстът неочаквано да се обърне към теб самия. Юристите тук добре знаят, защо съдът не въздава справедливост, а правосъдие и защо решенията му се базират на обективни критерии, а не на емоционални такива и на личните разбирания за едно, или друго на съдебния състав. Тук обаче не е съд, а форум за взаимопомщ все пак, нека не го превръщаме в място за сипане на обвинения и раздаване на присъди.
Щом е възникнал проблем за каквото и да било, нека помислим всички какви са причините за него и да се опитаме да ги отстраним, като всеки положи усилие за това момичета. Конфронтацията и разделението са толкова глупави и тъжни!
Не заемам страна, моля да бъда правилно разбрана. Призовавам ви само към обективен и спокоен разговор занапред и малко да се позаровят емоциите, нека се говори по същество. Никога чуждото щастие не ме е натъжавало, никакви щастливи кадри тук не ми пречат и не са ми пречили да се надявам, че най-хубавото ще се случи и на мен. Не съм спряла да се надявам и за всички момичета чакащи своя положителен тест, не съм спряла да чета темите им, но просто съм от тези, които за съжаление няма с какво да бъдат полезни като информация. За това правя единственото, което мога – да подкрепя, да изслушам, да утеша – това е моят макар и дребен принос, но такива са обстоятелствата просто.
Моля за извинение, ако с този си пост съм засегнала по някакъв начин, която и да било от вас. Ако се е случило – отдавам го на невъзможността си да се изразя добре и разбираемо – нямам и не съм имала подобна цел.
Успешен, усмихнат и спокоен ден на всички!

П.С. Моля някой модератор да добави пропуснатата буква в заглавието на темата, нека форумът не изглежда "неграмотно"  :D
« Последна редакция: Август 23, 2010, 11:59:45 am от beast »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #45 -: Август 21, 2010, 13:02:54 pm »
Много е грозно това с - ПРОСТИТЕ ПОТРЕБИТЕЛИ!!!
Понеже и аз съм такъв - да кажа, че спрях да бъда активен потребител защото наистина тук стана като кучкарник. Постоянно някой търси карез на друг.  
Снимките - за мен е все едно дали ще е снимка на корем или снимка на бебе, дете.... Боли еднакво - поне мен.
Личната ми позиция е, че можеше да се направи забележка на ЛС и да се приключи всичко, а колкото до това кой кой път да хване, смятам, че сме достатъчно големи и разумни (повечето) за да сме наясно с този факт!
Успех на всички!
*
Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #46 -: Август 21, 2010, 13:20:04 pm »
Мисля, че всички прекалиха и е време темата да се остави на мира.
Аз не съм от постоянно пишещите потребители, аз съм от четящите, търсещи конкретно мнение и помощ.Благодарна съм на всяко едно момиче което помага, което ти казва при кой за какво да отидеш, на всяко мнение дадено и на всяка подкрепа.Отскоро започнах да влизам и в подфорума за бременни заради мои познати който вече пишат там и за който се радвам.И се радвам на всички момичета, чела съм дневниците на повечето и да знам, че вече са бременни е страхотно, но все пак ние сме в Зачатие не сме в Бг-мама.Мисля, че всяка една от вас трябва това да го осъзнае.Аз вече не се впечатлявам от кореми, но знаете ли преди половин година колко сълзи изревах, заради една бременна позната.Аз знам!Психиката ни е лабилна, за съжаление, поне моята, днес се усмихвам, утре съм на дъното, и тук където получавам подкрепа, някак си не е редно да се чиствам зле.
За модераторите, мога да кажа, че всеки има мнение, хора сме, субективизма е нормално нещо.Да си модератор не е престижно това е мръсната работа и човека от който всички винаги са недоволни.Защо едно от момичетата толкова искащи някой да им каже "Извинявай" не стане за седмица Мод.Вместо да си чеше езиците в общите теми да започне да следи, да трие, да праща ЛС и да гледа всичко да е ОК в съответната тема.Отделяш лично време, вкарваш някакви емоции, питаш се дали си прави, консултираш се с другите това правят Модовете, а особенно в такъв емоционален форум е много трудно и вечно има сърдити.
Колкото до дарението за което се пишеше по-рано, аз мога да кажа само едно:Грозна картинка.Аз бях на ДРЗ, отидох търсеща помощ и намерих много неща.Да си кажа тръгнах си по-впечатлена от момичетата, от безкористноста им, от желанието да помагат, от всичко.Видях лица пълни с надежда, хора дошли от цяла България търсещи отговор на много въпроси, а момичетата и момчетата участващи в ДРЗ не са много и видях как с желание може да се постигне много.

И последно никога, нито един от пишещите в който и да е подфорум тук не трябва да забравя, че когато влиза във форума най-отгоре пише ЗАЧАТИЕ.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #47 -: Август 21, 2010, 15:17:55 pm »
Силно е слънцето все още.
Но пък нека пече, нека да е лято:)))))
*
Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #48 -: Август 21, 2010, 16:01:06 pm »
Тази тема е вечна. Мине се не мине някоя година и има дебат по нея. И така вече 8 години. Няма как да има правило, което да регламентира вътрешен усет на толерантност и способност да се поставиш на мястото на всеки потенциален посетител, който чете мнението ти. Вероятно потребителите са сравнително по-нови и не са присъствали досега на подобна гореща дискусия и не са запознати с този аспект в горещите му моменти. В същото за време за мен доброто модериране е невидимото модериране и то със високо зачитане на чувства и достойнство на всяка страна по даден казус - дори и на този, който не е прав в даден случай. Аз също се извинявам ако като мод неволно съм засегнала някого. Но - хора сме - случило се е, това не е масово явление.

Шарки, по-голямата част от хората тук правят дарения по два и повече пъти годишно и е въпрос на дарителска култура дали да го заяви или не и още повече пък да си иска паричките обратно при вече дарени средства за процедури на двойки с репродуктивни проблеми, а черешката на сладоледа е, че не помниш на кого си ги дарила и се оказва, че си ги искаш не от когото трябва. Щеше да си прецедент в историята на Зачатие, добре, че не си дарила на Сдружението :) Дарителството е зрял и осъзнат акт, а поведението ти по отношение на това сочи противното. Никой не може да помогне на човек като реши сам да се злепоставя. Но и не пречиш :)
« Последна редакция: Август 21, 2010, 16:20:16 pm от cygnus »
*
Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #49 -: Август 21, 2010, 17:25:06 pm »
Тази тема е вечна. Мине се не мине някоя година и има дебат по нея. И така вече 8 години. Няма как да има правило, което да регламентира вътрешен усет на толерантност и способност да се поставиш на мястото на всеки потенциален посетител, който чете мнението ти. Вероятно потребителите са сравнително по-нови и не са присъствали досега на подобна гореща дискусия и не са запознати с този аспект в горещите му моменти. В същото за време за мен доброто модериране е невидимото модериране и то със високо зачитане на чувства и достойнство на всяка страна по даден казус - дори и на този, който не е прав в даден случай. Аз също се извинявам ако като мод неволно съм засегнала някого. Но - хора сме - случило се е, това не е масово явление.
:good_post:
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #50 -: Август 21, 2010, 21:19:45 pm »
 
Личната ми позиция е, че можеше да се направи забележка на ЛС и да се приключи всичко, а колкото до това кой кой път да хване, смятам, че сме достатъчно големи и разумни (повечето) за да сме наясно с този факт!
Успех на всички!
:good_post:
Редактирах се и по- скоро цитата!
Не ми се е получило  нещо първия път!
« Последна редакция: Август 21, 2010, 22:54:34 pm от Vali :) »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #51 -: Август 21, 2010, 21:26:03 pm »
Е, прекалявате вече!
Каквото и да е ставало тук, кучкарник никога не е било.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #52 -: Август 21, 2010, 21:58:24 pm »
Прост потребител = простО потребител, различен от модератор.

 :jump12:
Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #53 -: Август 21, 2010, 23:27:19 pm »
Рядко се разписвам, но тъй като чета и ползвам 'Зачатие' от самото му създаване ще си позволя да взема отношение по въпроса..
Че темата се изцеди е ясно, но от спретни и глупави спорове няма полза...
'Зачатие' съществува най-вече за да помага на тези, които НЕ са бременни, тези които са в деликатно състояние, раними и чувствителни.. ВЕЧЕ забременелите нека бъдат щастливи, да родят живи и здрави бебетата си, но да не забравят и не подценяват болката на останалите.. Няма нужда да се обяснаваме кой как реагира при вида на бременна жена, коремче, количка, бебе и т.н.. има достатъчно места за споделяне и обсъждане на покупки, приготовления и други радости, свързани с бременността. ТУК основната цел е да се помага на хората, копнеещи за успеха.

.. и да, споделям написаното от Сигнус:
Тази тема е вечна. Мине се не мине някоя година и има дебат по нея. И така вече 8 години. Няма как да има правило, което да регламентира вътрешен усет на толерантност и способност да се поставиш на мястото на всеки потенциален посетител, който чете мнението ти. Вероятно потребителите са сравнително по-нови и не са присъствали досега на подобна гореща дискусия и не са запознати с този аспект в горещите му моменти. В същото за време за мен доброто модериране е невидимото модериране и то със високо зачитане на чувства и достойнство на всяка страна по даден казус - дори и на този, който не е прав в даден случай. Аз също се извинявам ако като мод неволно съм засегнала някого. Но - хора сме - случило се е, това не е масово явление.

Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #54 -: Август 22, 2010, 08:44:28 am »
Тази тема е вечна. Мине се не мине някоя година и има дебат по нея. И така вече 8 години. Няма как да има правило, което да регламентира вътрешен усет на толерантност и способност да се поставиш на мястото на всеки потенциален посетител, който чете мнението ти. Вероятно потребителите са сравнително по-нови и не са присъствали досега на подобна гореща дискусия и не са запознати с този аспект в горещите му моменти. В същото за време за мен доброто модериране е невидимото модериране и то със високо зачитане на чувства и достойнство на всяка страна по даден казус - дори и на този, който не е прав в даден случай. Аз също се извинявам ако като мод неволно съм засегнала някого. Но - хора сме - случило се е, това не е масово явление.
:good_post:
На сто процента споделям мнението на cygnus
*

    Sharky43

  • **
  • 71
  • Не се предавам.
Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #55 -: Август 22, 2010, 09:00:21 am »
Смятам да изтрия темата (след 3 часа от сега, който иска да пише в нея, да пише; видях, че като създател на темата имам право да я изтрия) тъй като тя не доведе до никакъв резултат - а именно добавяне на един ред в Правилата, за да се избегнат повторения на проблема.

За всички тези модератори, които дори тази тема не прочетоха внимателно ще кажа - дарението поискахте да го върнете вие, а не обратното. Аз единствено казах, че го считам за безсмислено.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #56 -: Август 22, 2010, 09:06:09 am »
'Зачатие' съществува най-вече за да помага на тези, които НЕ са бременни, тези които са в деликатно състояние, раними и чувствителни.. ВЕЧЕ забременелите нека бъдат щастливи, да родят живи и здрави бебетата си, но да не забравят и не подценяват болката на останалите.. Няма нужда да се обяснаваме кой как реагира при вида на бременна жена, коремче, количка, бебе и т.н.. има достатъчно места за споделяне и обсъждане на покупки, приготовления и други радости, свързани с бременността. ТУК основната цел е да се помага на хората, копнеещи за успеха.

  Приемете ,че това все едно аз съм го казала ,като споделям на 100% мнението на Dindin.

  Sharky43  ,не мисля че си права с последния си пост и ако изтриеш темата,това ще го докаже напълно.Нищо лично.
*
Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #57 -: Август 22, 2010, 09:15:32 am »
Шарки, както се разбра вече, дарение на Зачатие НЕ си правила.
Твърдиш, че си видяла IBAN на ЦФАР на първа и си го направила там. IBAN на първа на ЦФАР не си спомням да е имало в нашия сайт ( a google намира само това) та вече само ти знаеш дали, от къде и на кого си правила дарение. Оплете се така, че на твое място всеки би се скрил да се срамува тайно, не си причинявай това!

На всички въпроси ти бе отговорено по няколко пъти вече.

Ако не можеш да изтриеш темата бихме ти помогнали, но ако искаш ти предлагам да пуснем анкета дали да се изтрие или не - като най-демократично  :D
« Последна редакция: Август 22, 2010, 10:20:55 am от cygnus »
*

    Sharky43

  • **
  • 71
  • Не се предавам.
Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #58 -: Август 22, 2010, 13:44:28 pm »
 :D, за разлика от липсващото Правило да не се постват снимки на бременни кореми, бутонът "Изтрий темата" е достъпен за всички, създали тема, поне към 22.08.2010.- което, естествено не ви пречи да го махнете.

*
Re: Питане относно правилата на форума
« Отговор #59 -: Август 23, 2010, 12:15:31 pm »
Изкарвам темата от коша, поради две причини:

1. За да не останат с погрешно впечатление потребителите, че темата е изтрита от модераторите.
2. Всеки спор (макар и малко груб в случая) е полезен.

Пускайки тема по горещ проблем, всеки потребител трябва да си дава сметка, че ще има и противоположни на неговото мнения. Не одобрявам триенето на теми, само защото развоят на дискусията не е удобен на автора на темата.
« Последна редакция: Август 23, 2010, 12:17:53 pm от Елфи »