0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #300 -: Март 06, 2014, 00:29:58 am »
А последното, цигу, е точно израз на старостта. Стават по-проклети и това си е. И не са виновни.

Re: нова свекървенска тема
« Отговор #301 -: Март 06, 2014, 10:14:49 am »
. Та значи, баба ми и дядо ми по онова време мн бедни но дядо ми получава телеграма от майка си, че нямат пари и да и изпрати. Баба ми от там пощурява и му казва защо не поискат пари от др му 3 братя или 1-та му сестра, те имали пари. Тогава дядо ми се обърнал и и казал така: Жено, една майка имам а жени много! Взел пари назаем и изпратил на майка си.
Много хубава история Ефра. Толкова много истории и аз знам от моята баба за онези времена, които не бих научила от никъде другаде. И сега лека и пръст , много , много ми липсва.
<br />
*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #302 -: Март 07, 2014, 20:01:12 pm »
Аз знаете, че бях писала че нямаме проблеми със свекървата, всичко беше ОК за 8 години в които живеехме една до друга в две отделни къщи, помагахме в отглеждането на племенницата /дете на сестрата на моя мъж, която работеше в чужбина).
Обаче... когато сестрата се прибра, нас буквално ни изгониха след 3 месеца и сега сме на квартира.
По-добре ми е, не сме на село, в града сме на две крачки от работата и на двама ни.
Но свекърва ми не говори с нас, не се интересува че ще имаме бебе, даже когато й казахме, че имаме две плодни сакчета, репликата беше - как ще ги гледате? Махнете едното! После дали разбра, че сме с едно бебе не знам, аз вече не говоря с нея, а тя близо 2 месеца не е попитала как съм.
Вижте само как могат да се променят нещата, мислех че ще се радва, а тя пълно безразличие...
Побесня когато разбра, че строим къща, майка ми ни отстъпи празен парцел и съвсем не говори с нас. А на мен ми е добре, мъжът ми страда, но добре че не ме кара да й се обаждам или да ходим там (не че той е стъпил при майка си от две години - толкова минаха откакто ни изгониха).
Сега му дойде времето да се оплача....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #303 -: Март 08, 2014, 07:40:33 am »
stoeka71, времето тривиално или не е било вашето лекарство.
Сега от позицията на двете изминали години по-спокойно описваш ситуацията
и виждам си взела правилната позиция на игнориране.
Радвай се на дългоочакваната си бременност и не се натоварвай с негативни емоции.
Бъди до мъжа си в този момент, защото на него вероятно му е най-тежко.

Никога не съм могла да разбера родители, който делят децата си!
Да, може да има фактори, който не знаем.
Да, може партньора да създава пречки и те да рефлектират.
Да, не сме вътре във всяка ситуация за да я коментираме!
Но пак не го разбирам! Живота обаче е шарен и взаимоотношенията от едно камъче се обръщат.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #304 -: Март 08, 2014, 17:20:59 pm »
Аз знаете не се оплаквам от моята свекърва, само да беше по-здрава.

Днес е Тодоров ден и моята свекърва има имен ден.
Ако може да я подзравя в тази тема, че по телефона хич не разбра какво  й говоря... Да е жива и здрава!

Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #305 -: Март 19, 2014, 18:10:16 pm »
Аз уж не мога да се оплача от моята свекърва и свекър, но ми накривя нещичко тия дни.

Онзи ден трябваше да ходим на РД на племенника. Обадиха се, че е със сополи към 14 часа и аз реших да не го водя. Излезохме в парка, с кучето на пеиятелката ми и си игра там. Е счупиха се да звънят да обясняват, че сополите били спряли, трябвало да идем. Под счупиха се - 5-6 пъти за 4 часа. Ние си казахме, че в събота сме на зъболекар, не ми се рискува, обаче аз съм си въобразявала. Като се прибраха, тъкмо глася Ники за лягане "айде бабе торта". КАзах утре, на закуска, не, зор сега да е. Тогава казах, че със тоя зор за сладичко сме с 5 кариеса и 1 пулпит, така съм преценила, така правя. И казах, че ми беше много неприятно да звънят нон-стоп, все едно съм неадекватна и не мога да взема решение за здравето на детето ми. Обясних, че не желая да ми се бъркат в гледането и възпитанието. Едвам със зор намалявам хляба, за да яде други неща, не можело, защото той бил най-важния.
И днес ме подминава като пътен знак, викала е и на мъжа ми. Аз прибрах Ники с Т, явно все пак е олепил вируса и ставайки на детето му е зле. Виждам, че тя излиза и я попитах на връщане ще вземе ли сок, за да дам на малкия.
Обърна се и ми каза: "Оправяй се сама, нали ние се бъркаме, а ти все всичко знаеш, оправяй се". И си излезе. Разбира се, сама съм с дребния, той е парцал, не мога да излеза. Обадих се на приятелка да вземе сок, аз изстисках фреш и реших проблема.

Но ми докривя. Много. Снаха ми дума не дава да се издума да й се бъркат в гледането на децата, ползва ги само като дететгледачки. На мен постоянно се опитват да ми се бъркат и като не дам се караме и се сърдят.
Когато обясняват, че при децата на снаха ми болни не се ходи, аз ги попитах защо при моето да може да идва племенника болен, ама при тях болни не трябва? Каква е разликата? Моето е от камък ли, що? Преди 40 ден не трябвало да се ходи на гости, еле па болни и им припомних, че доведоха същата снаха с як грип в нас, когато Ники беше на 20 дни, защото 'ами какво толкова, то е бебе".

Та ми докривя днес по някои параграфи. Лоша, зла, пазя си здравето на детето.
[/url][/url]
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #306 -: Февруари 20, 2015, 21:17:56 pm »
Малко да посъживя темичката  :lol:

Re: нова свекървенска тема
« Отговор #307 -: Февруари 20, 2015, 21:22:14 pm »
хахахаахахахахаахах, якооо  :D
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #308 -: Февруари 20, 2015, 21:54:36 pm »
Смайли много готино това :lol:
*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #309 -: Февруари 20, 2015, 23:34:05 pm »
Ох, Смайли, и без това ме сърбят вече няколко дни пръстите :lol: