0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #60 -: Август 29, 2010, 22:35:26 pm »
Сапунът на Адерма е също страхотен!
Как сте?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #61 -: Август 29, 2010, 22:36:55 pm »
Сапунът на Адерма е също страхотен!
Как сте?
Добре.
Много благодаря, че попитахте  :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #62 -: Август 29, 2010, 23:57:09 pm »

Цитат
Апропо, Колегата Мангъров е чудесен специалист и умен и начетен човек. За Бога, защото се тълпите при разни шамани, "алерголози",  хомеопати... . Защо не подкрепяте с избора си кадърните?... но се отвличаме от темата тук.
Докторе, така е, лично аз бих завела отново Вики ако е болен сериозно при него. Но има и известни разлики спрямо Вас - например отрича антибиотични капки - Гаразон, Тобрин и прочие в носа. Дръпна една лекция как не може с едни капки да очакваме ефекта на орален антибиотик. Да , така е. Но доколкото си спомням, вашето мнение е, че могат да се прилагат.
Иначе от това , което ми обясни  доктор Мангъров за температуропонижаващитке и висрусните инфекции си има и плюс. Ето , Вики е отново болен. Само хрема - имаше контакт с дете със същите симптоми. Само хрема. Стандартна процедура /събота и неделмя/ - Куикс /като Стеримара/, Ксиламетазолин, комбинирани витамини и нищо друго. Вдигна в събота еднократно температура 37.5 и си спомних думите на доктор Мангъров - "Ако се чудите дали да давате температуропонижаващо или не, по добре не давайте". Предпочетох да не дам. Температурата си спадна от само себе си. Детето за сега не се влошава.
Така че, да , доктор Мангъров е като вас, но за съжаление не е вас.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #63 -: Август 30, 2010, 00:06:48 am »
За капки в носа с АБ само веднъж съм писал за възможна полза от флоксациновата група ( въпреки че аз нямам опит с това) - и то при упорито носителство на Мораксела, например. Не си спомням да съм поддържал тезата за полза от АБ капки в носа, както и не правя по принцип. Преди години ползвах рядко Тобрекс, но после се отказах.
« Последна редакция: Август 30, 2010, 00:34:46 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #64 -: Август 30, 2010, 10:03:22 am »
лейди, погрешно си запомнила.

тъй като аз имах опит с упорита бактериална инфекция в носа, мога да ти разкажа какво ме е консултирал Birdie тогава.

д-р Бърди винаги е настоявал за орален прием на антибиотик и е бил против прилагането на АБ капки в носа. съгласи се единствено когато имахме за 3-ти път рецидив на Мораксела и вече не беше удачно детето да пие за 3-ти път АБ пер ос в рамките на 3 месеца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #65 -: Август 30, 2010, 14:40:17 pm »
За капки в носа с АБ само веднъж съм писал за възможна полза от флоксациновата група ( въпреки че аз нямам опит с това) - и то при упорито носителство на Мораксела, например. Не си спомням да съм поддържал тезата за полза от АБ капки в носа, както и не правя по принцип. Преди години ползвах рядко Тобрекс, но после се отказах.

Извинете, явно аз съм в грешка.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #66 -: Септември 04, 2010, 18:40:55 pm »
Здравейте, Както бях писала преди време, след тревогите ми покрай нощното потене заведах детето на пулмолог (притесняваше ме и това, че покашля всеки ден въпреки приема на Ефира). Тогава от прегледа на слушалка, доктора каза, че има стар бронхит и начало на пневмония. Изписа Зинат, който Вики пи 7 дни. На контролния преглед доктора каза, че дробовете са чисти, но тъй като още покашляше му изписа капки за нос (правени в аптека и съдържащи гентамицин) - имало е задна хрема, която не се е повлияла от Зината. След още 7 дни обаче детето силно се влоши,  направи спазъм, педиатърката изписа Панцеф, вентолин и мукосолван. Обаче на 2-рия ден от пацефа температурата стана много висока и не можеше да се свали дори с хексалгин. Дъха му беше ацетонов. Приеха ни в болница. От снимката стана ясно, че е с хилусна пневмония. След оводняването със система и инхалации, състоянието на детето се подобри. 10 дни му слагаха 2 венозни антибиотика- Амикацин 2х125мг, цефтриаксон - 2х700мл.След това още 10 дни на Панцеф 2х3,5ml. От посявката на гърления секрет при приемането в болницата е изолиран пневмокок.
Въпроса ми е - посъветваха ме да му сложим Пнеумо 23 като стане на 4г (има 2 "приема" на Превенар около 2годишната възраст на детето - тогава пак имаше пневмокок, който дълго време ни създаваше проблеми). Според Вас удачно ли е на 4г. да се слага Пнеумо (чела съм, че до 5г. не се препоръчва)?
Относно потенето-сега рядко се поти и по-скоро мокри стават презрамките на потника, с който спи. Тези дни правих контролни посявки - чисти са. Но в урината има опалесценция, еп.клетки, слуз и бактерии.Дали това е нормално за 20 дни след спиране на антибиотиците (реално му се събират над месец и 10дни постоянно на антибиотик)?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #67 -: Септември 04, 2010, 19:19:14 pm »
По-добър вариант е да поставите една доза Синфлорикс. Най-добър - >> доза Превенар 13, но доколкото знам, той не се внася в Бг.
Пневмо 23 е специална ваксина за специални случаи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #68 -: Септември 04, 2010, 19:36:26 pm »
Много благодаря за отзивчивостта!
 :thankyousign:
Ще проуча и за този Превенар 13 (превенара, който слагахме, го внесохме от Гърция - тогава го нямаше в България).

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #69 -: Септември 04, 2010, 20:00:04 pm »
В Гърция има Превенар 13 и е на цената на обикновения Превенар.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #70 -: Ноември 19, 2010, 03:56:24 am »
Може да е сърдечен проблем. Заведи го на кардиолог..