0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Детето ми от известно време се поти много нощем (и когато времето е студено). Пижамката става мокра около деколтето и рамената. Обикновено като се изпоти,започва да кашля спастично. Като го преоблека и затопля, спира да кашля. Освен това тялото му става все по-студено (направо ледено), а завивка не понася - веднага я маха.
От около месец "пие" Ефира (4мг) за профилактика на астма. Реално проблема с потенето се появи няколко дни след началото на прием на Ефира.
Педиатърът изписа Силицеа (хомеопатично), но няма ефект.
Утре имаме час за консулт с пулмолог.
Чудя се от къде може да идва проблема. Дали може да говори за възпаление?
Някой имал ли е подобен проблем?
Ще съм благодарна и ако д-р Birdie се включи.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #1 -: Юли 10, 2010, 12:43:00 pm »
как доказаха, че детето е със астма и други медикаменти във връзка с това приемате ли
Стефания също е на профилактика, само че с Кетотифен, пръскаме и Фликсотайд сутрин и вечер
винаги се е потила доста, от бебе
напоследък забелязох обилно потене, а последната седмица не само при сън, а при физически активна игра
точно същото- обилно изпотяване на главата, а тялото влажно, лепкаво и студено на допир
но пък и Преслава, която ми е здрава също се поти, двете изкараха тази седмица един чревен вирус с повръщане и разстройство
четох, че обилното потене може да е част от оздравителния процес, след прекарана инфекция, питах и д-р Бърди, той каза да давам повече течности
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #2 -: Юли 10, 2010, 13:14:46 pm »
И каза също да не даваме "илачи" от рода на Силицеа, Осцилококккцин... Изопринозин и т.н. и т.н. ... .
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 13:30:14 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #3 -: Юли 10, 2010, 13:27:37 pm »
Благодаря за бързото включване.
От листовката на Ефира виждам, че активното вещество е Montelucast.
Освен това, му изписаха и имуностимулант. Проблема му е, че често прави кашлечни кризи (със свирене/хъркане). Предполагах, че е алергична реакция, защото се получава и след всяко хапване на нещо сладко - вафла, суха паста. Понякога и като сме навън (до треви и дървета) се получава.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #4 -: Юли 10, 2010, 13:30:35 pm »
Даването на Монтелукаст трябва да става по много строги показания!!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #5 -: Юли 10, 2010, 15:21:00 pm »
д-р Бърди, а как ще коментирате по принцип потенето при спане?
моят син се поти много силно след заспиване - независимо дали следобед или нощем - цялата фанелка става мокра. след преобличане, няма ново потене. така е от много много време.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #6 -: Юли 10, 2010, 15:30:45 pm »
Много са причините.
За деца най-честите:

* рахит
* Вит Ц дефицит
* нощни хипогликемии
*вазомоторни по тип
*хипертиреоидизъм

Нощните хипогликемии са много по-чести при деца, отколкото е прието да се мисли.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #7 -: Юли 10, 2010, 15:43:36 pm »
Освен обилното потене (преобличам детето по 3-4 пъти на нощ), основно ме притеснява ниската телесна температура - предишната нощ имах чувството, че ще замръзне. Цифров термометър отчете 34.7 градуса (зная, че не са особено точни, но досега най-ниската измерена температура е била 35.8-36.0). Пропуснах да кажа, че и скърца със зъби от известно време.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #8 -: Юли 10, 2010, 15:51:36 pm »
* нощни хипогликемии
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #9 -: Юли 10, 2010, 16:00:14 pm »
Моето дете също много се поти от новороден. Когато е здрав се поти, така както описва Джам. Винаги първите 10 минути на съня става вир вода, преобличам и всичко е ОК, повече не се поти, освен ако не е много горещо. Когато обаче е прекарал някаква инфекция, се поти до слипчетата даже, а главата става мокра, все едно съм го къпала. Налага се да се преобличаме по няколко пъти на вечер.

За хипогликемиите при децата знам от д-р Бърди отдавна, обаче няма как да го докажа.Давала съм сладко преди сън, когато беше бебе, но промяна така и не настъпи.


Докторе, а под вазомоторен тип, какво по точно се има в предвид.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #10 -: Юли 10, 2010, 16:05:06 pm »
Благодаря за насоката!
В интерес на истината въобще не ми беше хрумнало (нито на педиатъра ни :?)

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #11 -: Юли 10, 2010, 16:05:22 pm »
Оставете децата на спокойствие... . Пак тревоги... докога?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #12 -: Юли 10, 2010, 16:09:59 pm »
Това не са тревоги докторе, просто сме заинтересувани майки. Понеже тук никой не обръща внимание на децата, визирам педиатрите и въобще, за това се налага да имаме някаква насоченост за евентуален проблем, който всъщност може и да не е проблем.

Няколко пъти съм питала педиатъра и не само, вас също за това потене и отговора е винаги оставете детето. Но според мен си има причина това потене и даже си мисля, че така по лесно/бързо настива.Да не дава господ за нещо по сериозно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #13 -: Юли 10, 2010, 16:10:19 pm »
Благодаря за насоката!
В интерес на истината въобще не ми беше хрумнало (нито на педиатъра ни :?)
Много от децата се потят в началото на съня, и то само главата и шията. Това е един вид потене.
Цялостното потене на цялото тяло е по обезпокояващо и основна от МНОГОТО възможни причини са Ходжкин лимфом, други онкологични кръвни заболявания- лимфоми, левкемия, например. Ръка за ръка с този симптом и тези заболявания е упорития нощен сърбеж.

Така че - проблемите са дълбоки и многостранни и е нужно внимание.
Понякога се дължи на меки и дълбоки възглавници, в които главата потъва през нощта.
Понякога се дължи на вазомоторни хипоталамични феномени или във връзка с промени в мозъчните фази по време на сън.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #14 -: Юли 10, 2010, 16:13:54 pm »
Това не са тревоги докторе, просто сме заинтересувани майки. Понеже тук никой не обръща внимание на децата, визирам педиатрите и въобще, за това се налага да имаме някаква насоченост за евентуален проблем, който всъщност може и да не е проблем.

Няколко пъти съм питала педиатъра и не само, вас също за това потене и отговора е винаги оставете детето. Но според мен си има причина това потене и даже си мисля, че така по лесно/бързо настива.Да не дава господ за нещо по сериозно.
Простете, но ако Ви отговоря с целият спектър ВЪЗМОЖНИ заболявания Вие няма да спите с месеци. Детето косвено от това ще "пострада". А аз НЕ искам това. От друга страна по Вашите описания мога да кажа "да оставите детето"... . Така че... ако описвате комплекс от сериозни неща, ще се включа със сериозни отговори.
И ще имам комплекс от това че съм Ви наплашил до смърт.
После ще ми се разсърдите и няма да ме разберете.
Затова и ПОНЯКОГА си замълчавам, а не че не искам да пиша.
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 16:17:55 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #15 -: Юли 10, 2010, 16:37:14 pm »
пуснах търсене в Гугъл за потенето, поставих поне 10 диагнози на Стефания и то никак безобидни, после сама почнах да си втълпявам, че всъщност преувеличавам във вглеждането
още ме боли корема от прочетеното  :? повече няма да го правя
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #16 -: Юли 10, 2010, 16:44:58 pm »
Докторе аз много добре Ви разбирам, защо си ЗАМЪЛЧАВАТЕ понякога.
Не мисля, че пишещ родител в този форум може да Ви се разсърди за нещо, даже напротив. Благодарна съм, че ви има.

Аз не искам от вас да ни учите на медицина, искам да имам яснотата, която би трябвало да ни дадат педиатрите в случая. За това са и постоянните въпроси към вас, а и детенце си расте по болнаво от други.

Последното което обсъждахме с вас, за нервните тикове с оченца на детенце, педиатърката категорично отказа да даде направление за тиреодитни хормони. Дори се зачуди за какво ги искам, е какво да кажа повече... /ще си ги самоназнача аз пак/, същото е и за таласемията, ако имал щял да е минорна. Искам да съчетая изследванията с едно боцкане, че е доста травмиращо за Тони, за това и изчаквам максимално. Детенце в момента си е у дома не посещава детско заведение, но нервният тик вече е и с двете очи. Има дълги моменти обаче, когато не примигва изобщо.


А това с гугъла съм го правила и аз, доста отдавна беше обаче и се отказах на мига, за това тормозя доктора с въпроси и за преценки.
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 16:46:40 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #17 -: Юли 10, 2010, 17:04:23 pm »
Аз съм човек, освен всичко друго. Не съм "гол професионалист с две секретарки" и важна физиономия.
И мисля кой стои насреща когато общувам.
И колко информация този човек може да поеме без проблеми.
Проф. Киркович бе писал някога "Никога не говорете на близките на болния страшни неща ( прогнози за хода на болестта), без да сте абсолютно сигурни в тях. Ако думите Ви не се сбъднат, роднините никога няма да Ви го простят". И е прав.

Може би не знаете, но аз съм полу-сирак от 6г възраст и пълен сирак от първата ми година в Университета.
Познавам хората още щом ми влязат от вратата, или напишат дума, или кажат думи.
Е, не винаги "разбирам от хора", но профилът им го " рисувам във въздуха".

Така че... .
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 17:11:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #18 -: Юли 10, 2010, 17:13:17 pm »
Е незнам какъв профил имате за мен  :balk_69:, но ви благодаря за отделеното време за нас.


И много, много съжалявам за загубата на родтелите Ви.
Трудно и тежко се преживява такава мъка, знам.
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 17:19:03 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #19 -: Юли 10, 2010, 17:25:15 pm »
Разбирам Ви. Не съдя. Стремя се да Ви помагам. Ако Вие на моменти може да ме следвате, поради твърде изразено безпокойство и склонност към панически решения и лутания.
Знам че там сте като отшелници в Антарктида, и всеки се надпреварва да Ви говори глупости, когато го питате обикновени неща от Педиатрията.

Мисля че за Вас е подходящ отговорът на Ч. Чаплин от "Мосю Верду"- "Отче, аз съм в Мир с Бога. Проблемът ми са хората".
Мисля също че ако работех с Вас бихме се карали много, но бихте ме следвали без резерви. Е, прегледи при Георгиева бих понесъл... така или иначе Ентерола не работи, нито Мезим-Форте. :)

Поздрави и релаксирайте. Детето изглежда много добре.
Направете му ПЪЛНИ изследвания от венозна кръв ( и холестерол и триглицериди и ХДЛ, ЛДЛ)  като контролни с всичко! Както тук правим на 2 и 6г възраст.
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 17:29:05 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #20 -: Юли 10, 2010, 17:31:27 pm »
Благодаря отново, само да кажете под ваши пълни контролни изследвания какво визирате, че такова чудо тук аз трябва да сътворя нали разбирате.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #21 -: Юли 10, 2010, 17:39:54 pm »
На 18-24м възраст правим задължително:

*оценка на психо-моторното и речево развитие. Търсене на обезпокоителни белези!
*ЕКГ, мониторинг на кръвното налягане! Ако родителите не възразяват да платят ( не се покрива) мъчим се на всички деца да правим УЗ на сърце и съдове.
*очен преглед, очни дъна с мидриаза, периметри и периферно зрение.
* акуограма и УНГ
*зъболекар
* УЗ на коремче ( тестиси при момчета да се включат задължително тук)
* От венозна кръв:

-CBC (http://en.wikipedia.org/wiki/Complete_blood_count), CRP,СУЕ
-от венозна кръв - биохимични - глюкоза, урея,креатинин, АФ, ЛДХ, холестерол, ЛДЛ, ХДЛ, триглицериди, АСТ,АЛТ, г-ГТ, серумно желязо, феритин, трансферин, ЖСК, Т3,Т4,ТСХ, паратхормон, Натрий, Калий, Калций, Фосфор, Иг А, ИгГ, Албумин, Билирубин- общ, директен, кръвни нива на Вит Д ( 1-25 ОХ), Вит Б12.
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 18:16:50 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #22 -: Юли 10, 2010, 17:47:49 pm »
Сърдечно Ви благодаря  :flower:

Тук имаме още доста да почакаме за такива контролни изследвания.
Аз по една или друга причина повечето ги правих на Тони горе долу в този диапазон възраст и за това сега по малко ще ми олекне джоба. Шегувам се, разбира се.

В голяма полза, ще е и за другите майки публикуваните от вас контролни изследвани.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #23 -: Юли 10, 2010, 21:18:03 pm »
Много от децата се потят в началото на съня, и то само главата и шията. Това е един вид потене.

да разбираме ли, че този вид потене е от типа "оставете детето на мира"? при Марти е така, плюс китките на ръцете.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #24 -: Юли 10, 2010, 21:24:29 pm »
Слагайте съвсем малка и не висока възглавница.
Иначе -да... .

С голям интерес бих попитал какво Вашият Педиатър мисли по този въпрос... :)
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 21:42:56 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #25 -: Юли 10, 2010, 21:51:49 pm »
С голям интерес бих попитал какво Вашият Педиатър мисли по този въпрос... :)

о, не мислете, че съм спестила на педиатъра този въпрос.  :) каза ми да не се притеснявам.

но педиатърът на детето (хем са двама - по здравна каса и частен) не ми е казвал и за:

Цитат
*оценка на психо-моторното и речево развитие. Търсене на обезпокоителни белези!
*ЕКГ, мониторинг на кръвното налягане! Ако родителите не възразяват да платят ( не се покрива) мъчим се на всички деца да правим УЗ на сърце и съдове.
*очен преглед, очни дъна с мидриаза, периметри и периферно зрение.
* акуограма и УНГ
*зъболекар
* УЗ на коремче ( тестиси при момчета да се включат задължително тук)
* От венозна кръв:

-CBC (http://en.wikipedia.org/wiki/Complete_blood_count), CRP,СУЕ
-от венозна кръв - биохимични - глюкоза, урея,креатинин, АФ, ЛДХ, холестерол, ЛДЛ, ХДЛ, триглицериди, АСТ,АЛТ, г-ГТ, серумно желязо, феритин, трансферин, ЖСК, Т3,Т4,ТСХ, паратхормон, Натрий, Калий, Калций, Фосфор, Иг А, ИгГ, Албумин, Билирубин- общ, директен, кръвни нива на Вит Д ( 1-25 ОХ), Вит Б12.

та съм склонна към известно недоверие...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #26 -: Юли 10, 2010, 21:56:48 pm »
По същият начин детето се поти и зимата?

Някои отнасят това потене и като симптом на железен недоимък или липса на Вит Д ( не като рахит, а като ниска дневна доза).
По този въпрос съм мислил доста- няма ясен отговор.

Хипогликемиите са първи обаче ( и причина за нощни кошмари, от които пак може да имате обилни изпотявания).
Превъзбудата преди сън -също.
Горещите бани преди сън - също.
Понякога обилното обличане от кръста и надолу ( навика да се спи с чорапки) е причина за потене само в областта на главата и шията.
Потене на длани и стъпала понякога е симптом на чернодробни проблеми.
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 22:01:19 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #27 -: Юли 10, 2010, 21:57:57 pm »
Апропо само кръвните изследвания ще ми струват към 160-180 лв., тъй като нищо не се поема по каса или се поема, но само както направи Георгиева преди година и нещо. Приеха ни в болница за 3 дни и направиха не всичко, но страшно много изследвания, включително и УЗ, тоест това което сте посочили вие д-р Бърди, плюс допълнителните притеснителни за докторката неща.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #28 -: Юли 10, 2010, 22:08:29 pm »
да, много често се поти и през зимата по същия начин - глава, врат, рамене и китки. няма нощни кошмари.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #29 -: Юли 10, 2010, 22:14:07 pm »
а Стефания се чеше- по главичката и там на сгъвката на крака- където наскоро показвах снимка
но това е винаги преди да направи спазъм, спи неспокойно,върти се, не може да си намери спокойна поза, хърка, чеше се и се поти
когато е спокойна, както например снощи- под контрол и с нормално дишане спи абсолютно спокойно, почти не мърда
единствено си остава потенето, вече спи само по потниче, лятото не й обличам пижамка
сутрин не е потна, поти се точно както се описва в началото на здравия сън и после е ок
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #30 -: Юли 10, 2010, 22:19:01 pm »
Когато детето има обструкция, или хрема, или бронхиална обструкция е нормално да няма спокоен сън.
Също и когато е с постоянен пристъп, защото в Бг са решили че Фликсотайд се дава "само при Астма".
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 22:22:54 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #31 -: Юли 10, 2010, 22:24:41 pm »
С голям интерес бих попитал какво Вашият Педиатър мисли по този въпрос... :)

о, не мислете, че съм спестила на педиатъра този въпрос.  :) каза ми да не се притеснявам.

но педиатърът на детето (хем са двама - по здравна каса и частен) не ми е казвал и за:

Цитат
*оценка на психо-моторното и речево развитие. Търсене на обезпокоителни белези!
*ЕКГ, мониторинг на кръвното налягане! Ако родителите не възразяват да платят ( не се покрива) мъчим се на всички деца да правим УЗ на сърце и съдове.
*очен преглед, очни дъна с мидриаза, периметри и периферно зрение.
* акуограма и УНГ
*зъболекар
* УЗ на коремче ( тестиси при момчета да се включат задължително тук)
* От венозна кръв:

-CBC (http://en.wikipedia.org/wiki/Complete_blood_count), CRP,СУЕ
-от венозна кръв - биохимични - глюкоза, урея,креатинин, АФ, ЛДХ, холестерол, ЛДЛ, ХДЛ, триглицериди, АСТ,АЛТ, г-ГТ, серумно желязо, феритин, трансферин, ЖСК, Т3,Т4,ТСХ, паратхормон, Натрий, Калий, Калций, Фосфор, Иг А, ИгГ, Албумин, Билирубин- общ, директен, кръвни нива на Вит Д ( 1-25 ОХ), Вит Б12.

та съм склонна към известно недоверие...
Надявам се тук да не се почне пак с "алергичната теза" и овчият кашкавал... .
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 23:10:55 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #32 -: Юли 10, 2010, 22:41:08 pm »
:D тези изследвания ще си ги направим и ние, така или иначе УЗи на сърце вече се коментира при нея
преди да тръгна да подготвям документите за ТЕЛК на детето, си мислех че тя е диспансеризирана от пулмолога, назначил лечението с Фликсотайд и Сингюлер /второто въообще не е приемала/
истината се оказа съвсем различна, първо въобще не е диспансеризирана, второ- лекарствата бяха назначени за срок от три месеца, но след този период никой така и не се заинтерисува как е детето и как е повлияно, детето няма нито един амбулаторен лист от преглед при все 7те спазъма, изключвам първия път дори, когато беше в кърмаческа възраст и дори ходихме няколко дена по три пъти на инхалации, които естествено както всичко сме си плащали
и така, на основа на това от ЛКК ни казаха, че просто да не се надяваме на нищо от ТЕЛК, щото да не сме си плащали едва ли не  :(
тъжна картина, просто вече нямам сили да се боря с всичко това

всичко това го написах само с едната идея- в България никой детски лекар, или поне аз не съм чула за такъв няма идея какво прави с детето, четат се едни книги от преди 30 години и повече, приема се някаква схема за правилна и към всяко дете се подхожда по този начин, никой не наблюдава, не преценява конкретната ситуация, просто имаме шаблон и го налагаме и това е
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 22:55:52 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #33 -: Юли 11, 2010, 08:54:48 am »
всичко това го написах само с едната идея- в България никой детски лекар, или поне аз не съм чула за такъв няма идея какво прави с детето, четат се едни книги от преди 30 години и повече, приема се някаква схема за правилна и към всяко дете се подхожда по този начин, никой не наблюдава, не преценява конкретната ситуация, просто имаме шаблон и го налагаме и това е

Това е наистина действителността за съжаление, вярвате или не докторе така изглежда педиатрията в България. Има и изключения разбира се, но твърде, твърде малко. По шаблон и с изнервен език се обяснява на родителя ако не дай се боже е заинтересуван иначе няма обяснения, няма диагнози има само зачервено гърло, розови уши и прочие. Ако настояваме за обяснение, то тогава веднага сме нахоквани, обиждани и наплашвани.
Колкото и да ги сменям, все същата картина и в Бургас и Варна и Пловдив, може би досега само въпросната Георгиева е била твърде търпелива с мен и е отговаряла на всеки един мой въпрос детайлно, а отговора дали е бил правилен нямам никаква идея. Слаба богу детенце е добре, всъщност това е най важното.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #34 -: Юли 11, 2010, 15:43:09 pm »
След прегледа днес се оказа,че детето е с бронхит и начална пневмония. Спираме Ефира-та и всичко, приемано до момента и започваме Ventolin, Мукосолван и Зинат.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #35 -: Юли 11, 2010, 15:59:47 pm »
Е как бронхит / начална пневмония ( няма такава по принцип като термин) без температура, кашлица, други симптоми?
Вземаме секрети и Астма за "пневмония"?

Не знам... нещо не е както трябва.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #36 -: Юли 11, 2010, 23:31:20 pm »
Често и Мимето се поти в началото на съня си, основно главичката (къдрава е), но скоро една нощ забелязах и аз охладняване на телцето. Възглавничката е ниска, спи по потниче и спим на климатик който е в преходната стая. През ден два има проплакване или дори по-сериозен рев час след като е заспала вечерния сън. Дръгне се по гръбчето в областта на пампераса и коремчето чат-пат денем, когато е гола. Док, да я "оставя ли на мира"?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #37 -: Юли 11, 2010, 23:37:23 pm »
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #38 -: Юли 12, 2010, 15:07:46 pm »
Оставете децата на спокойствие... . Пак тревоги... докога?

Май така ще си отгледаме децата, в тревоги. :?
Обещах Ви да не изпадам в ненужни паранои и залитания в крайности, донякъде успявам да си изпълня обещанието, макар често още душичката ми да се свива.

Докторе, много пъти съм си мислила, че голяма част от Вашата мъдрост се дължи на трудният житейски път, който сте извървяли /поне от това, което сте разказвали/, от горчилката и тъгата, която сте насъбрали. Може би всички, или повечето от нас имат такива спомени от детството си, свързани с действителността тогава, от които изтръпваме и не искаме да си спомняме. Жалко е, че и сега, когато нашите деца растат пак има такива моменти, от малко по-друго естество, но пак има. Дали и ние ще заживеем някога като нормални, цивилизовани хора?

И аз съм забелязала това, което споменаха  много от вас. Потене около деколтето и главичката, сменяме пижама задължително като заспи и то дори в хладно време. Мерила съм Т през ноща в порядъка на 34,6-8, като тя по принцип си е с по-ниска нормалана Т, ок. 35,6-36,1. Сега и малката ми дъщеря започва да се поти по същият начин.
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 15:13:17 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #39 -: Юли 12, 2010, 15:24:21 pm »
Вие живеете като нормални и цивилизовани хора.
Моите впечатления са че Бг от 2010 не е Бг от 1995. Макар и още да е доста зле и да има огромно разслоение.
А и от снимките на Вашият дом,които съм виждал, много гърци биха завидели.
Бг няма още този "гламур и лукс", който има в Гърция, но пък Гърция няма тази култура. Гърка просто от нищо не се интересува.

Апропо, Колегата Мангъров е чудесен специалист и умен и начетен човек. За Бога, защото се тълпите при разни шамани, "алерголози",  хомеопати... . Защо не подкрепяте с избора си кадърните?... но се отвличаме от темата тук.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #40 -: Юли 12, 2010, 15:47:26 pm »
Докторе защо сте така критичен към мен?
Да, ако не те мързи и работиш и тук можеш да имаш уютен и добре подреден дом, да имаш известен лукс и удобства. Не затова говоря и не това ми липсва. Лиспва ми сигурност и спокойствие. Не човек да гледа човека до себе си и да мисли колко повече има от него, а да се мисли как всеки да направи по нещо за да живеем по-добре. Да не те гледат накриво когато кажеш, че не искаш да записваш детето си на "кухня", защото е друго сам да си изчистиш грахчето, морковчето примерно, че искаш да си го гледаш поне до 3год., а не да го даваш на ясла и дом и това да го имат за превзетост и каприз. Да можеш да го запишеш на спорт, танци, балет, плуване и това да не е лукс. Да го заведеш на кино, театър без за това да пътуваш до по-голям град /за което аз имам възможност, но болшинството нямат/.Да легнеш спокойно, знаейки че ако детето в 3ч. посред нощ плаче от болка има на кого да се обадиш или най-малко спешна помощ,където да отидеш. Да не се прибереш целият нахапан от бълхи, разхождайки децата да се чудиш какво да избегнеш, разсипан боклук, големи дупки или бездомни кучета. Да се чудиш къде да ги заведеш да играят, защото детските площадки са обрасли в трева, а люлките изпочупени и ред други такива. В големите градове със сигурност нещата стоят друго, но в малките градчета старата призма се разчупва много трудно и бавно.

Простете, че така се отклоних от темата. :(
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 15:55:52 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #41 -: Юли 12, 2010, 16:02:34 pm »
Изобщо не съм  "критичен". Исках да Ви кажа просто че удобствата и стандарта,който имате, доста Гърци го нямат. И това е добре, разбира се. И мен ме радва че и ние днес можем да имаме удобства и стандарт. Ако знаете болшинството Гърци КОЛКО са мързеливи. А имат "с пъти повече" от нас. Не е справедливо... .
Трябва да Ви кажа че нищо повече не ме радва в Бг от това, да видя че хората са заможни и могат да живеят добре.
И нищо повече не ме натъжава от УЖАСНАТА мизерия на малките провинциални места... огледайте се наоколо пътувайки след Кулата за София. Или минавайки през В.Търново по онзи "околовръстен път" с дупки от по половин метър.

Другото е въпрос на време- години, може би. Много години.
Кой мислите ще поиска да работи в тези малки градчета. И за какво? всеки си ходи на "държавно"... . 3-4-5 души способни да платят, и да си позволят добър лекар в един малък град, не оправя общото положение на тотален недоимък и мизерия.
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 16:06:57 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #42 -: Юли 13, 2010, 11:28:05 am »
Е как бронхит / начална пневмония ( няма такава по принцип като термин) без температура, кашлица, други симптоми?
Вземаме секрети и Астма за "пневмония"?

Не знам... нещо не е както трябва.
Вчера изследвахме CRP - 21mb/l е.
В интерес на истината няколко часа след прегледа, Вики започна на хърка при дишане.
Тази нощ също се поти обилно, но го нямаше онова изстудяване на тялото, което ме беше стреснало.
Преди време имаше и бъбречни проблеми и се притеснявах дали не са се появили отново, но така или иначе сега пие Зинат, а той повлиява и на това.
Според Вас правилно ли е да спираме Ефира-та?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #43 -: Юли 13, 2010, 11:43:50 am »
Да. Няма да имате никаква полза от Монтелукаст сега, при това развитие и тази Диагноза.
Нормално е щом започнете АБ да има известно втечняване и повече секрети.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #44 -: Юли 15, 2010, 14:54:46 pm »
Докторе, а как може да се избегне състоянието на хопогликемия по време на нощен сън, с поемане на въглехидрати преди лягане или е нужно комплексно лечение??


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #45 -: Юли 15, 2010, 14:56:07 pm »
* вечеря в 19-20 за по-големите деца.
* сгъстяване на млякото за по-малките.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #46 -: Юли 15, 2010, 15:03:33 pm »
Т.е. колко време преди лягане?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #47 -: Юли 15, 2010, 15:04:57 pm »
?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #48 -: Юли 15, 2010, 15:09:02 pm »
Простете! Запитах се, дали е ок храненето да е по-близо до часа на лягане или обратното :?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #49 -: Юли 15, 2010, 15:10:55 pm »
Кое от всичките имате пред вид? И за коя възраст?
АМ обикновено децата го пият преди сън.
Вечерята в 19-20 е вечеря в 19-20.
Не вярвам децата Ви да си лягат в 19 вечер.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #50 -: Юли 15, 2010, 15:18:52 pm »
Да, ръководя се от собствения си случай и оттам недоразумението :oops: Детето ми /2,7г./ заспива обикновено след 22.30, по скоро към 23, вечеря около 20.00ч, от две нощи спи неспокойно, събужда се с плач час час и половина след заспиване, говори несвързано, вероятно заради кошмар, струва ми се че хипогликемията би била обяснение. Мисля си, че нещо с храненето й може да не е било ок.
Благодаря Ви!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #51 -: Юли 15, 2010, 15:21:43 pm »
Кога и давате млякото?
Това е от два дена... може да не е свързано с хипогликемия.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #52 -: Юли 15, 2010, 20:06:45 pm »
Апропо, Колегата Мангъров е чудесен специалист и умен и начетен човек. За Бога, защото се тълпите при разни шамани, "алерголози",  хомеопати... . Защо не подкрепяте с избора си кадърните?... но се отвличаме от темата тук.

Ако имаше повече лекари като д-р Мангъров... Доверявам се единствено на него. Първата ми реакция беше - това е Birdie  :wink:
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #53 -: Юли 15, 2010, 22:07:54 pm »
Кога и давате млякото?
Това е от два дена... може да не е свързано с хипогликемия.

Не пие мляко, докторе. Вечеря си като голям човек, но нейните си количества :D. Ако продължава така, ще търся помощ.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #54 -: Август 29, 2010, 17:50:06 pm »
Бърди, аз пак за сърбежа...
Значи с махането на пампа, сърбежа в областта на кръстчето изчезна. Остана само нощния памп, но явно тогава не се поти и не я дразни. Но сърбежа в областта на шията в основата на гръбначето остана, обикновено се чеши когато е нервна, превъзбудена или крива, прави го и нощем когато се пробужда, понякога се чеши и зад ушичките, пак в същите състояния (без нощем). Къпя по 2-3 пъти на ден, Бюбхен за тяло, не мажа с млека/олио, понякога с псило-балсам когато се зачерви повечко. Имам ли основания за притесненията си? Имам някакви опасения че може и зъбоникненето да е виновно (имаме само 4 горе, 4 долу и 4-те кътника), ама...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #55 -: Август 29, 2010, 17:52:14 pm »
Аз лично бих спрял "Бюбхен".
Има ли нужда да къпете по 2,3 пъти дневно?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #56 -: Август 29, 2010, 22:02:28 pm »
Ми сутрн се рови в пясъците, не възможно е да не я изкъпя преди съня, после през деня като види някой от нас в банята си проси едно бързо душче и на следобедното излизане отново е по треви, пясъци, прахоляци - отново задължителен душ. Не винаги къпането е с Бюбхен, понякога е само с водица, но е поне веднъж дневно. Къдрава е. С какво да сменя?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #57 -: Август 29, 2010, 22:20:42 pm »
Обикновен бебешки сапун.
А-Дерма екзомега или Еуцерин за хидратантни кремове.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #58 -: Август 29, 2010, 22:22:25 pm »
Сапунът на Адерма е също страхотен!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #59 -: Август 29, 2010, 22:33:32 pm »
Мерси, още утре!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #60 -: Август 29, 2010, 22:35:26 pm »
Сапунът на Адерма е също страхотен!
Как сте?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #61 -: Август 29, 2010, 22:36:55 pm »
Сапунът на Адерма е също страхотен!
Как сте?
Добре.
Много благодаря, че попитахте  :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #62 -: Август 29, 2010, 23:57:09 pm »

Цитат
Апропо, Колегата Мангъров е чудесен специалист и умен и начетен човек. За Бога, защото се тълпите при разни шамани, "алерголози",  хомеопати... . Защо не подкрепяте с избора си кадърните?... но се отвличаме от темата тук.
Докторе, така е, лично аз бих завела отново Вики ако е болен сериозно при него. Но има и известни разлики спрямо Вас - например отрича антибиотични капки - Гаразон, Тобрин и прочие в носа. Дръпна една лекция как не може с едни капки да очакваме ефекта на орален антибиотик. Да , така е. Но доколкото си спомням, вашето мнение е, че могат да се прилагат.
Иначе от това , което ми обясни  доктор Мангъров за температуропонижаващитке и висрусните инфекции си има и плюс. Ето , Вики е отново болен. Само хрема - имаше контакт с дете със същите симптоми. Само хрема. Стандартна процедура /събота и неделмя/ - Куикс /като Стеримара/, Ксиламетазолин, комбинирани витамини и нищо друго. Вдигна в събота еднократно температура 37.5 и си спомних думите на доктор Мангъров - "Ако се чудите дали да давате температуропонижаващо или не, по добре не давайте". Предпочетох да не дам. Температурата си спадна от само себе си. Детето за сега не се влошава.
Така че, да , доктор Мангъров е като вас, но за съжаление не е вас.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #63 -: Август 30, 2010, 00:06:48 am »
За капки в носа с АБ само веднъж съм писал за възможна полза от флоксациновата група ( въпреки че аз нямам опит с това) - и то при упорито носителство на Мораксела, например. Не си спомням да съм поддържал тезата за полза от АБ капки в носа, както и не правя по принцип. Преди години ползвах рядко Тобрекс, но после се отказах.
« Последна редакция: Август 30, 2010, 00:34:46 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #64 -: Август 30, 2010, 10:03:22 am »
лейди, погрешно си запомнила.

тъй като аз имах опит с упорита бактериална инфекция в носа, мога да ти разкажа какво ме е консултирал Birdie тогава.

д-р Бърди винаги е настоявал за орален прием на антибиотик и е бил против прилагането на АБ капки в носа. съгласи се единствено когато имахме за 3-ти път рецидив на Мораксела и вече не беше удачно детето да пие за 3-ти път АБ пер ос в рамките на 3 месеца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #65 -: Август 30, 2010, 14:40:17 pm »
За капки в носа с АБ само веднъж съм писал за възможна полза от флоксациновата група ( въпреки че аз нямам опит с това) - и то при упорито носителство на Мораксела, например. Не си спомням да съм поддържал тезата за полза от АБ капки в носа, както и не правя по принцип. Преди години ползвах рядко Тобрекс, но после се отказах.

Извинете, явно аз съм в грешка.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #66 -: Септември 04, 2010, 18:40:55 pm »
Здравейте, Както бях писала преди време, след тревогите ми покрай нощното потене заведах детето на пулмолог (притесняваше ме и това, че покашля всеки ден въпреки приема на Ефира). Тогава от прегледа на слушалка, доктора каза, че има стар бронхит и начало на пневмония. Изписа Зинат, който Вики пи 7 дни. На контролния преглед доктора каза, че дробовете са чисти, но тъй като още покашляше му изписа капки за нос (правени в аптека и съдържащи гентамицин) - имало е задна хрема, която не се е повлияла от Зината. След още 7 дни обаче детето силно се влоши,  направи спазъм, педиатърката изписа Панцеф, вентолин и мукосолван. Обаче на 2-рия ден от пацефа температурата стана много висока и не можеше да се свали дори с хексалгин. Дъха му беше ацетонов. Приеха ни в болница. От снимката стана ясно, че е с хилусна пневмония. След оводняването със система и инхалации, състоянието на детето се подобри. 10 дни му слагаха 2 венозни антибиотика- Амикацин 2х125мг, цефтриаксон - 2х700мл.След това още 10 дни на Панцеф 2х3,5ml. От посявката на гърления секрет при приемането в болницата е изолиран пневмокок.
Въпроса ми е - посъветваха ме да му сложим Пнеумо 23 като стане на 4г (има 2 "приема" на Превенар около 2годишната възраст на детето - тогава пак имаше пневмокок, който дълго време ни създаваше проблеми). Според Вас удачно ли е на 4г. да се слага Пнеумо (чела съм, че до 5г. не се препоръчва)?
Относно потенето-сега рядко се поти и по-скоро мокри стават презрамките на потника, с който спи. Тези дни правих контролни посявки - чисти са. Но в урината има опалесценция, еп.клетки, слуз и бактерии.Дали това е нормално за 20 дни след спиране на антибиотиците (реално му се събират над месец и 10дни постоянно на антибиотик)?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #67 -: Септември 04, 2010, 19:19:14 pm »
По-добър вариант е да поставите една доза Синфлорикс. Най-добър - >> доза Превенар 13, но доколкото знам, той не се внася в Бг.
Пневмо 23 е специална ваксина за специални случаи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #68 -: Септември 04, 2010, 19:36:26 pm »
Много благодаря за отзивчивостта!
 :thankyousign:
Ще проуча и за този Превенар 13 (превенара, който слагахме, го внесохме от Гърция - тогава го нямаше в България).

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #69 -: Септември 04, 2010, 20:00:04 pm »
В Гърция има Превенар 13 и е на цената на обикновения Превенар.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #70 -: Ноември 19, 2010, 03:56:24 am »
Може да е сърдечен проблем. Заведи го на кардиолог..