0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #40 -: Юли 12, 2010, 15:47:26 pm »
Докторе защо сте така критичен към мен?
Да, ако не те мързи и работиш и тук можеш да имаш уютен и добре подреден дом, да имаш известен лукс и удобства. Не затова говоря и не това ми липсва. Лиспва ми сигурност и спокойствие. Не човек да гледа човека до себе си и да мисли колко повече има от него, а да се мисли как всеки да направи по нещо за да живеем по-добре. Да не те гледат накриво когато кажеш, че не искаш да записваш детето си на "кухня", защото е друго сам да си изчистиш грахчето, морковчето примерно, че искаш да си го гледаш поне до 3год., а не да го даваш на ясла и дом и това да го имат за превзетост и каприз. Да можеш да го запишеш на спорт, танци, балет, плуване и това да не е лукс. Да го заведеш на кино, театър без за това да пътуваш до по-голям град /за което аз имам възможност, но болшинството нямат/.Да легнеш спокойно, знаейки че ако детето в 3ч. посред нощ плаче от болка има на кого да се обадиш или най-малко спешна помощ,където да отидеш. Да не се прибереш целият нахапан от бълхи, разхождайки децата да се чудиш какво да избегнеш, разсипан боклук, големи дупки или бездомни кучета. Да се чудиш къде да ги заведеш да играят, защото детските площадки са обрасли в трева, а люлките изпочупени и ред други такива. В големите градове със сигурност нещата стоят друго, но в малките градчета старата призма се разчупва много трудно и бавно.

Простете, че така се отклоних от темата. :(
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 15:55:52 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #41 -: Юли 12, 2010, 16:02:34 pm »
Изобщо не съм  "критичен". Исках да Ви кажа просто че удобствата и стандарта,който имате, доста Гърци го нямат. И това е добре, разбира се. И мен ме радва че и ние днес можем да имаме удобства и стандарт. Ако знаете болшинството Гърци КОЛКО са мързеливи. А имат "с пъти повече" от нас. Не е справедливо... .
Трябва да Ви кажа че нищо повече не ме радва в Бг от това, да видя че хората са заможни и могат да живеят добре.
И нищо повече не ме натъжава от УЖАСНАТА мизерия на малките провинциални места... огледайте се наоколо пътувайки след Кулата за София. Или минавайки през В.Търново по онзи "околовръстен път" с дупки от по половин метър.

Другото е въпрос на време- години, може би. Много години.
Кой мислите ще поиска да работи в тези малки градчета. И за какво? всеки си ходи на "държавно"... . 3-4-5 души способни да платят, и да си позволят добър лекар в един малък град, не оправя общото положение на тотален недоимък и мизерия.
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 16:06:57 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #42 -: Юли 13, 2010, 11:28:05 am »
Е как бронхит / начална пневмония ( няма такава по принцип като термин) без температура, кашлица, други симптоми?
Вземаме секрети и Астма за "пневмония"?

Не знам... нещо не е както трябва.
Вчера изследвахме CRP - 21mb/l е.
В интерес на истината няколко часа след прегледа, Вики започна на хърка при дишане.
Тази нощ също се поти обилно, но го нямаше онова изстудяване на тялото, което ме беше стреснало.
Преди време имаше и бъбречни проблеми и се притеснявах дали не са се появили отново, но така или иначе сега пие Зинат, а той повлиява и на това.
Според Вас правилно ли е да спираме Ефира-та?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #43 -: Юли 13, 2010, 11:43:50 am »
Да. Няма да имате никаква полза от Монтелукаст сега, при това развитие и тази Диагноза.
Нормално е щом започнете АБ да има известно втечняване и повече секрети.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #44 -: Юли 15, 2010, 14:54:46 pm »
Докторе, а как може да се избегне състоянието на хопогликемия по време на нощен сън, с поемане на въглехидрати преди лягане или е нужно комплексно лечение??


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #45 -: Юли 15, 2010, 14:56:07 pm »
* вечеря в 19-20 за по-големите деца.
* сгъстяване на млякото за по-малките.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #46 -: Юли 15, 2010, 15:03:33 pm »
Т.е. колко време преди лягане?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #47 -: Юли 15, 2010, 15:04:57 pm »
?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #48 -: Юли 15, 2010, 15:09:02 pm »
Простете! Запитах се, дали е ок храненето да е по-близо до часа на лягане или обратното :?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #49 -: Юли 15, 2010, 15:10:55 pm »
Кое от всичките имате пред вид? И за коя възраст?
АМ обикновено децата го пият преди сън.
Вечерята в 19-20 е вечеря в 19-20.
Не вярвам децата Ви да си лягат в 19 вечер.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #50 -: Юли 15, 2010, 15:18:52 pm »
Да, ръководя се от собствения си случай и оттам недоразумението :oops: Детето ми /2,7г./ заспива обикновено след 22.30, по скоро към 23, вечеря около 20.00ч, от две нощи спи неспокойно, събужда се с плач час час и половина след заспиване, говори несвързано, вероятно заради кошмар, струва ми се че хипогликемията би била обяснение. Мисля си, че нещо с храненето й може да не е било ок.
Благодаря Ви!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #51 -: Юли 15, 2010, 15:21:43 pm »
Кога и давате млякото?
Това е от два дена... може да не е свързано с хипогликемия.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #52 -: Юли 15, 2010, 20:06:45 pm »
Апропо, Колегата Мангъров е чудесен специалист и умен и начетен човек. За Бога, защото се тълпите при разни шамани, "алерголози",  хомеопати... . Защо не подкрепяте с избора си кадърните?... но се отвличаме от темата тук.

Ако имаше повече лекари като д-р Мангъров... Доверявам се единствено на него. Първата ми реакция беше - това е Birdie  :wink:
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #53 -: Юли 15, 2010, 22:07:54 pm »
Кога и давате млякото?
Това е от два дена... може да не е свързано с хипогликемия.

Не пие мляко, докторе. Вечеря си като голям човек, но нейните си количества :D. Ако продължава така, ще търся помощ.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #54 -: Август 29, 2010, 17:50:06 pm »
Бърди, аз пак за сърбежа...
Значи с махането на пампа, сърбежа в областта на кръстчето изчезна. Остана само нощния памп, но явно тогава не се поти и не я дразни. Но сърбежа в областта на шията в основата на гръбначето остана, обикновено се чеши когато е нервна, превъзбудена или крива, прави го и нощем когато се пробужда, понякога се чеши и зад ушичките, пак в същите състояния (без нощем). Къпя по 2-3 пъти на ден, Бюбхен за тяло, не мажа с млека/олио, понякога с псило-балсам когато се зачерви повечко. Имам ли основания за притесненията си? Имам някакви опасения че може и зъбоникненето да е виновно (имаме само 4 горе, 4 долу и 4-те кътника), ама...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #55 -: Август 29, 2010, 17:52:14 pm »
Аз лично бих спрял "Бюбхен".
Има ли нужда да къпете по 2,3 пъти дневно?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #56 -: Август 29, 2010, 22:02:28 pm »
Ми сутрн се рови в пясъците, не възможно е да не я изкъпя преди съня, после през деня като види някой от нас в банята си проси едно бързо душче и на следобедното излизане отново е по треви, пясъци, прахоляци - отново задължителен душ. Не винаги къпането е с Бюбхен, понякога е само с водица, но е поне веднъж дневно. Къдрава е. С какво да сменя?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #57 -: Август 29, 2010, 22:20:42 pm »
Обикновен бебешки сапун.
А-Дерма екзомега или Еуцерин за хидратантни кремове.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #58 -: Август 29, 2010, 22:22:25 pm »
Сапунът на Адерма е също страхотен!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #59 -: Август 29, 2010, 22:33:32 pm »
Мерси, още утре!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com