0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #20 -: Юли 10, 2010, 17:31:27 pm »
Благодаря отново, само да кажете под ваши пълни контролни изследвания какво визирате, че такова чудо тук аз трябва да сътворя нали разбирате.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #21 -: Юли 10, 2010, 17:39:54 pm »
На 18-24м възраст правим задължително:

*оценка на психо-моторното и речево развитие. Търсене на обезпокоителни белези!
*ЕКГ, мониторинг на кръвното налягане! Ако родителите не възразяват да платят ( не се покрива) мъчим се на всички деца да правим УЗ на сърце и съдове.
*очен преглед, очни дъна с мидриаза, периметри и периферно зрение.
* акуограма и УНГ
*зъболекар
* УЗ на коремче ( тестиси при момчета да се включат задължително тук)
* От венозна кръв:

-CBC (http://en.wikipedia.org/wiki/Complete_blood_count), CRP,СУЕ
-от венозна кръв - биохимични - глюкоза, урея,креатинин, АФ, ЛДХ, холестерол, ЛДЛ, ХДЛ, триглицериди, АСТ,АЛТ, г-ГТ, серумно желязо, феритин, трансферин, ЖСК, Т3,Т4,ТСХ, паратхормон, Натрий, Калий, Калций, Фосфор, Иг А, ИгГ, Албумин, Билирубин- общ, директен, кръвни нива на Вит Д ( 1-25 ОХ), Вит Б12.
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 18:16:50 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #22 -: Юли 10, 2010, 17:47:49 pm »
Сърдечно Ви благодаря  :flower:

Тук имаме още доста да почакаме за такива контролни изследвания.
Аз по една или друга причина повечето ги правих на Тони горе долу в този диапазон възраст и за това сега по малко ще ми олекне джоба. Шегувам се, разбира се.

В голяма полза, ще е и за другите майки публикуваните от вас контролни изследвани.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #23 -: Юли 10, 2010, 21:18:03 pm »
Много от децата се потят в началото на съня, и то само главата и шията. Това е един вид потене.

да разбираме ли, че този вид потене е от типа "оставете детето на мира"? при Марти е така, плюс китките на ръцете.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #24 -: Юли 10, 2010, 21:24:29 pm »
Слагайте съвсем малка и не висока възглавница.
Иначе -да... .

С голям интерес бих попитал какво Вашият Педиатър мисли по този въпрос... :)
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 21:42:56 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #25 -: Юли 10, 2010, 21:51:49 pm »
С голям интерес бих попитал какво Вашият Педиатър мисли по този въпрос... :)

о, не мислете, че съм спестила на педиатъра този въпрос.  :) каза ми да не се притеснявам.

но педиатърът на детето (хем са двама - по здравна каса и частен) не ми е казвал и за:

Цитат
*оценка на психо-моторното и речево развитие. Търсене на обезпокоителни белези!
*ЕКГ, мониторинг на кръвното налягане! Ако родителите не възразяват да платят ( не се покрива) мъчим се на всички деца да правим УЗ на сърце и съдове.
*очен преглед, очни дъна с мидриаза, периметри и периферно зрение.
* акуограма и УНГ
*зъболекар
* УЗ на коремче ( тестиси при момчета да се включат задължително тук)
* От венозна кръв:

-CBC (http://en.wikipedia.org/wiki/Complete_blood_count), CRP,СУЕ
-от венозна кръв - биохимични - глюкоза, урея,креатинин, АФ, ЛДХ, холестерол, ЛДЛ, ХДЛ, триглицериди, АСТ,АЛТ, г-ГТ, серумно желязо, феритин, трансферин, ЖСК, Т3,Т4,ТСХ, паратхормон, Натрий, Калий, Калций, Фосфор, Иг А, ИгГ, Албумин, Билирубин- общ, директен, кръвни нива на Вит Д ( 1-25 ОХ), Вит Б12.

та съм склонна към известно недоверие...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #26 -: Юли 10, 2010, 21:56:48 pm »
По същият начин детето се поти и зимата?

Някои отнасят това потене и като симптом на железен недоимък или липса на Вит Д ( не като рахит, а като ниска дневна доза).
По този въпрос съм мислил доста- няма ясен отговор.

Хипогликемиите са първи обаче ( и причина за нощни кошмари, от които пак може да имате обилни изпотявания).
Превъзбудата преди сън -също.
Горещите бани преди сън - също.
Понякога обилното обличане от кръста и надолу ( навика да се спи с чорапки) е причина за потене само в областта на главата и шията.
Потене на длани и стъпала понякога е симптом на чернодробни проблеми.
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 22:01:19 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #27 -: Юли 10, 2010, 21:57:57 pm »
Апропо само кръвните изследвания ще ми струват към 160-180 лв., тъй като нищо не се поема по каса или се поема, но само както направи Георгиева преди година и нещо. Приеха ни в болница за 3 дни и направиха не всичко, но страшно много изследвания, включително и УЗ, тоест това което сте посочили вие д-р Бърди, плюс допълнителните притеснителни за докторката неща.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #28 -: Юли 10, 2010, 22:08:29 pm »
да, много често се поти и през зимата по същия начин - глава, врат, рамене и китки. няма нощни кошмари.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #29 -: Юли 10, 2010, 22:14:07 pm »
а Стефания се чеше- по главичката и там на сгъвката на крака- където наскоро показвах снимка
но това е винаги преди да направи спазъм, спи неспокойно,върти се, не може да си намери спокойна поза, хърка, чеше се и се поти
когато е спокойна, както например снощи- под контрол и с нормално дишане спи абсолютно спокойно, почти не мърда
единствено си остава потенето, вече спи само по потниче, лятото не й обличам пижамка
сутрин не е потна, поти се точно както се описва в началото на здравия сън и после е ок
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #30 -: Юли 10, 2010, 22:19:01 pm »
Когато детето има обструкция, или хрема, или бронхиална обструкция е нормално да няма спокоен сън.
Също и когато е с постоянен пристъп, защото в Бг са решили че Фликсотайд се дава "само при Астма".
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 22:22:54 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #31 -: Юли 10, 2010, 22:24:41 pm »
С голям интерес бих попитал какво Вашият Педиатър мисли по този въпрос... :)

о, не мислете, че съм спестила на педиатъра този въпрос.  :) каза ми да не се притеснявам.

но педиатърът на детето (хем са двама - по здравна каса и частен) не ми е казвал и за:

Цитат
*оценка на психо-моторното и речево развитие. Търсене на обезпокоителни белези!
*ЕКГ, мониторинг на кръвното налягане! Ако родителите не възразяват да платят ( не се покрива) мъчим се на всички деца да правим УЗ на сърце и съдове.
*очен преглед, очни дъна с мидриаза, периметри и периферно зрение.
* акуограма и УНГ
*зъболекар
* УЗ на коремче ( тестиси при момчета да се включат задължително тук)
* От венозна кръв:

-CBC (http://en.wikipedia.org/wiki/Complete_blood_count), CRP,СУЕ
-от венозна кръв - биохимични - глюкоза, урея,креатинин, АФ, ЛДХ, холестерол, ЛДЛ, ХДЛ, триглицериди, АСТ,АЛТ, г-ГТ, серумно желязо, феритин, трансферин, ЖСК, Т3,Т4,ТСХ, паратхормон, Натрий, Калий, Калций, Фосфор, Иг А, ИгГ, Албумин, Билирубин- общ, директен, кръвни нива на Вит Д ( 1-25 ОХ), Вит Б12.

та съм склонна към известно недоверие...
Надявам се тук да не се почне пак с "алергичната теза" и овчият кашкавал... .
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 23:10:55 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #32 -: Юли 10, 2010, 22:41:08 pm »
:D тези изследвания ще си ги направим и ние, така или иначе УЗи на сърце вече се коментира при нея
преди да тръгна да подготвям документите за ТЕЛК на детето, си мислех че тя е диспансеризирана от пулмолога, назначил лечението с Фликсотайд и Сингюлер /второто въообще не е приемала/
истината се оказа съвсем различна, първо въобще не е диспансеризирана, второ- лекарствата бяха назначени за срок от три месеца, но след този период никой така и не се заинтерисува как е детето и как е повлияно, детето няма нито един амбулаторен лист от преглед при все 7те спазъма, изключвам първия път дори, когато беше в кърмаческа възраст и дори ходихме няколко дена по три пъти на инхалации, които естествено както всичко сме си плащали
и така, на основа на това от ЛКК ни казаха, че просто да не се надяваме на нищо от ТЕЛК, щото да не сме си плащали едва ли не  :(
тъжна картина, просто вече нямам сили да се боря с всичко това

всичко това го написах само с едната идея- в България никой детски лекар, или поне аз не съм чула за такъв няма идея какво прави с детето, четат се едни книги от преди 30 години и повече, приема се някаква схема за правилна и към всяко дете се подхожда по този начин, никой не наблюдава, не преценява конкретната ситуация, просто имаме шаблон и го налагаме и това е
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 22:55:52 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #33 -: Юли 11, 2010, 08:54:48 am »
всичко това го написах само с едната идея- в България никой детски лекар, или поне аз не съм чула за такъв няма идея какво прави с детето, четат се едни книги от преди 30 години и повече, приема се някаква схема за правилна и към всяко дете се подхожда по този начин, никой не наблюдава, не преценява конкретната ситуация, просто имаме шаблон и го налагаме и това е

Това е наистина действителността за съжаление, вярвате или не докторе така изглежда педиатрията в България. Има и изключения разбира се, но твърде, твърде малко. По шаблон и с изнервен език се обяснява на родителя ако не дай се боже е заинтересуван иначе няма обяснения, няма диагнози има само зачервено гърло, розови уши и прочие. Ако настояваме за обяснение, то тогава веднага сме нахоквани, обиждани и наплашвани.
Колкото и да ги сменям, все същата картина и в Бургас и Варна и Пловдив, може би досега само въпросната Георгиева е била твърде търпелива с мен и е отговаряла на всеки един мой въпрос детайлно, а отговора дали е бил правилен нямам никаква идея. Слаба богу детенце е добре, всъщност това е най важното.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #34 -: Юли 11, 2010, 15:43:09 pm »
След прегледа днес се оказа,че детето е с бронхит и начална пневмония. Спираме Ефира-та и всичко, приемано до момента и започваме Ventolin, Мукосолван и Зинат.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #35 -: Юли 11, 2010, 15:59:47 pm »
Е как бронхит / начална пневмония ( няма такава по принцип като термин) без температура, кашлица, други симптоми?
Вземаме секрети и Астма за "пневмония"?

Не знам... нещо не е както трябва.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #36 -: Юли 11, 2010, 23:31:20 pm »
Често и Мимето се поти в началото на съня си, основно главичката (къдрава е), но скоро една нощ забелязах и аз охладняване на телцето. Възглавничката е ниска, спи по потниче и спим на климатик който е в преходната стая. През ден два има проплакване или дори по-сериозен рев час след като е заспала вечерния сън. Дръгне се по гръбчето в областта на пампераса и коремчето чат-пат денем, когато е гола. Док, да я "оставя ли на мира"?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #37 -: Юли 11, 2010, 23:37:23 pm »
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #38 -: Юли 12, 2010, 15:07:46 pm »
Оставете децата на спокойствие... . Пак тревоги... докога?

Май така ще си отгледаме децата, в тревоги. :?
Обещах Ви да не изпадам в ненужни паранои и залитания в крайности, донякъде успявам да си изпълня обещанието, макар често още душичката ми да се свива.

Докторе, много пъти съм си мислила, че голяма част от Вашата мъдрост се дължи на трудният житейски път, който сте извървяли /поне от това, което сте разказвали/, от горчилката и тъгата, която сте насъбрали. Може би всички, или повечето от нас имат такива спомени от детството си, свързани с действителността тогава, от които изтръпваме и не искаме да си спомняме. Жалко е, че и сега, когато нашите деца растат пак има такива моменти, от малко по-друго естество, но пак има. Дали и ние ще заживеем някога като нормални, цивилизовани хора?

И аз съм забелязала това, което споменаха  много от вас. Потене около деколтето и главичката, сменяме пижама задължително като заспи и то дори в хладно време. Мерила съм Т през ноща в порядъка на 34,6-8, като тя по принцип си е с по-ниска нормалана Т, ок. 35,6-36,1. Сега и малката ми дъщеря започва да се поти по същият начин.
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 15:13:17 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: нощно потене и силно охладено тяло
« Отговор #39 -: Юли 12, 2010, 15:24:21 pm »
Вие живеете като нормални и цивилизовани хора.
Моите впечатления са че Бг от 2010 не е Бг от 1995. Макар и още да е доста зле и да има огромно разслоение.
А и от снимките на Вашият дом,които съм виждал, много гърци биха завидели.
Бг няма още този "гламур и лукс", който има в Гърция, но пък Гърция няма тази култура. Гърка просто от нищо не се интересува.

Апропо, Колегата Мангъров е чудесен специалист и умен и начетен човек. За Бога, защото се тълпите при разни шамани, "алерголози",  хомеопати... . Защо не подкрепяте с избора си кадърните?... но се отвличаме от темата тук.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.