0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #20 -: Февруари 12, 2011, 20:22:44 pm »
Краси, благодаря за отговора. :) Точно в Геника в Пловдив се изследвам и аз, след 9 дни отново, дано и при мен е минало успешно лечението. :)
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #21 -: Февруари 12, 2011, 22:22:17 pm »
zarina, в София още не съм си намерила гинеколог, защото отскоро се преместихме тук. Затова питам някой да ме насочи към подходящ лекар.
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #22 -: Февруари 18, 2011, 00:43:20 am »
Здравейте,
и аз се присъединявам към вас-от изследването ми пуснато в Геника-уреоплазмата е +
утре ще коментирам с док.. :?-просто и тази гад вече ми идва в повече osi_10-и да попитам дали след евентуално лечение се изчаква един или два МЦ
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #23 -: Февруари 18, 2011, 08:43:07 am »
me4koni, не се притеснявай, ще мине.
Ако питаш за бебеправенето дали се изчаква, не съм питала, но след като е инфекция логично е да се изчака резултата от повторното изследване дали е изчистена.
Аз съм чак на 28-ми на повторно изследване, тоест 2 седмици и половина след края на лечението.  :?
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #24 -: Февруари 21, 2011, 20:20:11 pm »
me4koni,на нас ни бяха забранили всякакъв полов контакт,докато трае лечението,дори и с презерватив.Но не сме чакали до контролата,защото се изследвам само аз,а има вероятност аз да съм се излекувала,но той-не.Е,оказа се,че сме ги избили още първия път.
[/url]
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #25 -: Февруари 24, 2011, 23:26:14 pm »
Благодаря ви още веднъж-всъщност при мен ситуацията е следната-аз 10дни доксициклин,а за половинката само контрола-просто този месец пи антибиотик по стечение на обстоятелствата...
Уф...ами дано да я премахне м гадината по-бързо
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #26 -: Февруари 24, 2011, 23:31:59 pm »
me4koni, кога сте на контролен преглед?

Силно се надявам да съм я изчистила и най-после да направим ЦС. Пък и никак не ми се пият пак антибиотици.
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #27 -: Февруари 26, 2011, 11:59:22 am »
me4koni, кога сте на контролен преглед?

Силно се надявам да съм я изчистила и най-после да направим ЦС. Пък и никак не ми се пият пак антибиотици.
Ами на преглед съм чак към 10март,дано при теб нещата да са ок
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #28 -: Март 08, 2011, 19:12:52 pm »
Да, днес си взех резултата от изследването - всичко е наред. :) Продължавам напред.
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #29 -: Март 12, 2011, 00:31:59 am »
Да, днес си взех резултата от изследването - всичко е наред. :) Продължавам напред.
Страхотно... yahoo_33 yahoo_33-хайде скоро и с др вест да се похвалиш
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #30 -: Март 22, 2011, 16:19:28 pm »
И аз да се включа сред вас.
Преди малко си взех изследванията и Уреаплазмата ми е /+/  :(. Не мога да си го обесня при положение, че преди 2 години се лекувахме, стигнахме до отрицателен резултат, а сега съвсем случайно ми направиха конторла и се оказа положителен  :(. Докторът каза, че не е възможно вендъж след като е излекувана пак да се появи. Но при мен е факт. Или може би..... не сме се лекували както трябва. Може би партньора ми да ме е заразил повторно? До сега все аз съм се изследвала - той не.

И в този ред на мисли, вижте какво намерих за Уреаплазмата:

Уреаплазма – причинителят на уреаплазмата, се отнася към вътреклетъчните микроби както и микоплазмата.
Заразяването с уреяплазма (микоплазма) става по полов път. Инкубационният период може да е от 2-4 седмици. Началото на заболяването може да премине съвсем незабелязано, а могат да се проявят симптоми на уретрит. При мъжете уреаплазмения уретрит често преминава с баланопостит. Пациентът може да се оплаква при уриниране сутрин от парене, повишена температура на тялото и влошаване на общото състояние.
Симптоми на уреаплазмата при мъжете.
Негонококовият уретрит е най-честата проява на уреаплазмата при мъжете.
-   оскъдно, мътно уриниране, предимно след дълго задържане на урина (сутрин);
-   често отсъствие на субективни симптоми (смъдене, прерязване, болка при уриниране);
-   склонност към вяло протичащо, рецидивиращо течение (отделяне от уретрите, самопроизволно, ту пропадащо, ту проявяващо се отново);
-   орхиепидемит – възпаление на тестиса, който възниква на фона на вяло течащия уретрит.
Симптоми на уреаплазмата при жените:
-   отделяния от влагалището вагинит (колпит) – много често U.urealyticum се открива при бактериална вагиноза;
-   цервицит – диагнозата на цервицита често се установява само въз основа на резултатите от микроскопско изследване на цитонамазка от цервикалния канал;
-   често, болезнено уриниране;
-   болка ниско в корема, възникване на ендометрит, миометрит, салпингоофорит – твърде рядко се проявява уреаплазмена инфекция.
Лечение на уреаплазмата
В никакъв случай не се занимавайте със самолечение! Ако уреаплазмата не се унищожи веднага, тя се приспособява към лекарствата и става още по-зле.
Основният метод за лечение на уреаплазмата е болният да приема специални антибиотици във вид на таблетки или инжекции. Допълнително на пациента могат да бъдат назначени препарати за повишаване на имунитета, масаж на простатната жлеза, физиотерапия.
Не забравяйте, че трябва да се лекуват едновременно и двамата полови партньори. В противен случай повторното заразяване е неминуемо.


ето и още нещо: http://www.puls.bg/health/sex/news_2339.html
« Последна редакция: Март 22, 2011, 16:22:21 pm от papa2011 »
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #31 -: Март 22, 2011, 18:00:50 pm »
papa2011,задължително и двамата трябва да се лекувате и да се изследвате.Антибиотика,който е изписан на теб,може да не действа на партньора ти и да се презаразяваш до безкрай.Пуснете си изследването заедно и искайте да има антибиограма-така ще се види на кой какъв антибиотик ще подейства.Например на мен винаги са ми изписвали ципрофлаксацин за цистита(който се оказа,че е от уреаплазмата),но от антибиограмата ми стана ясно,че той на мен въобще не ми действа.Когато се пият неподходящи антибиотици става още по трудно лечимо.Не съм сигурна дали с цитонамазка се открива тази бактерия,защото аз преди да я открия,резултата ми беше ПАП1.След няколко месеца си самоназначих няколко изследвания и така я открих.Изследването при мъжете се прави с уретрален секрет и не е толкова страшно,така,че изследвайте се едновременно и пълно въздържание до отрицателния резултат.Успех!
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #32 -: Март 23, 2011, 19:56:12 pm »
Момичета, простете невежеството ми :oops:, но уреаплазмата всъщност кръвно изследване ли е?
И има ли, някакво значение, кога ще се изследва (на ден от мц  8O). Имам спонтанен аборт в 7 г.с и се чудя, дали да не си го самоназнача :(


Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #33 -: Март 23, 2011, 21:47:53 pm »
dess_dess, уреаплазмата е изследване на влагалищен или цервикален секрет.
Като всяко такова се прави в чистите дни на цикъла.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #34 -: Април 26, 2011, 18:42:20 pm »
Здравейте на всички, които се опитват да премахнат тази упорита бактерия. Аз съм една от вас и от една година ходя по мъките,като се има предвид, че антибиотика поправя и разваля. След два неуспешни опити на лечение и едновременно гинеколожката ми реши да ходи на специализация и аз останах пред въпроса, а сега при кого и как?
Лечението трябва да се спазва и от двамата, да не се прави секс. Откриха ми уреаплазмата след аборт. Направих и куп други изследвания и бяха отрицателни. Сега проблема ми е при кого да отида, защото вече ми се изчерпва търпението и искам вече да мисля за забременяване. Моля ви препоръчайте ми добър доктор във Варна, който да ми направи една добра схема на лечение. Аз имам една препоръчана схема, ама искам и друго мнение от друг специалист.
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #35 -: Април 26, 2011, 22:54:29 pm »
vanq16,имаш ли антибиограма от изследването?Как така от година се лекуваш и неуспяваш да я изчистиш?Щом си от Варна,отиди в клиника Надежда,пусни си изследването(и на партньора също-иначе е безсмислено),ще ти дадат и антибиограма.За лекар ти препоръчвам д-р Руслан Делчев (ВМА).Успех и дано скоро се отървеш от това чудо! :crossfingers:
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
*
Здравейте! И на мен ми откриха уреаплазма още септември 2010 и досега само антибиотици,химиокуаголация и накрая електрокоагулация и след ново контролно изследване отново полужително.Вече не съм сигурна дали да продължа да се лекувам при този доктор,или да потърся и друго мнение.Някой имал ли е такъв проблем толкова дълго да не може да се отърве от тези гадини?
*
По принцип зависи от организма някой успяват с един до два курса на АБ да се излекуват от тези микроорганизми някои по-бавно и сповече курсове. Само не разбрах електрокоагуацията защо я пряват за да ти лекуват уреоплазмата . и въобще какво точно са ти правили. ???
*
Да с електрокоагулация ми изгориха лигавицата за да се отърва от тези гадини но отново си ги имам и за това се притеснявам има ли смисъл да продължавам да ходя при този доктор или да търся и друго мнение.Между другото никога до сега не са ми правили антибиограма.Пили сме различни антибиотици.Сега доктора ми каза да пием пак Зимакс.
Явно ще трябва да смениш лекаря и да си направиш антибиограма при следващото изследване.Логично е за такава щом не ги лекуват антибиотиците досега.На сляпо не става.За електрокоагулация за първи път чувам.
Аз имах късмет да се излекувам с едно лечение с вибромицин (15 дни)и мъжа ми пи въпреки ,че не се е изследвал.След лечениета пуснахме изследване и на него.
Успех!