0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

момичета здравейте, след посявка ми откриха уреоплазма, разговарях с лекаря си по телефона и не ми стана ясно как и за колко време ще се проведе лечението, има ли някой от вас който е преминал през такова лечение и за колко време се е излекувал
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
След антибиограма и нужният антибиотик, се изчаква 15-тина дни и се парви нова посявка. В повечето случаи се изтребва гадта, при нас обаче 3 курса с различни АБ.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Мъжа ми беше с уреаплазма, пи антбиотици две седмици и след още две седмици направиха нови изследвания. Мисля, че с правилния АБ ще се излукуваш лесно.
Благодаря за бързите ви отговори момичета, надявам се и при нас излекуването да стане бързо, тъй като сме одобрена от Фонда и много се притеснявам, че нещо ще стане и ще се объркат нещата.
Успех и на вас!
*
Ох, аз ще споделя нещо, което не знам дали е точно за тази тема...
декември 2008 си направих изследване за хламидия, цервикален секрет.Хламидия отрицателна, урея-положителна. Пропуснах да отбележа , изследването е в частна лаборатория правено. Изписва ми се антибиотик, след един месец- уреа-положителна. На регистратурата на частната клиника ми казва някаква жена, че имало следи. Дава ми се някъв хвърчащ лист.Антибиограми, обяснения няма. Пий сеега тоз другия антибиотик и след един месец обратно да дадеш още 20 лв за ново изследване. Хеле, третия път се изчистих.
След, което с една приятелка в Риокоз си говорихме за това премеждие и тя реши да ми вземе кръв и да ми пусне изследване в Риокоз направо в лабораторията да видим какво що. След което каза, че няма и никога не съм имала нито хламидия нито уреаплазма. на 23 юни тази година си правих изследване в лабораторията на АГ, които д-р Александров ми иска- също няма. За какво ги пих тези АБ два месеца.....
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2011, 19:48:01 pm »
И на мен ми откриха уреаплазма и микоплазма, дано ги преборя още с първия курс АБ. Доколкото разбрах са доста упорити гадини... :(
Или рядко се "хващат", или никой не пише за това в темата, искаше ми се да разбера има ли бързо излекували се момичета.
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #6 -: Февруари 08, 2011, 21:07:44 pm »
Ами моите премеждия с уреаплазмата са почти като при Мери Попинз.
Изследването ми се направи в частна лаборатория с посявка и се откри + уреаплазми. Лечение с антибиотик и контрола след 15дни,отново + 8O резултат и моят лекар ми пусна ДНК тест за хламидия ,уреаплазми и микоплазми и излезе отрицателен.Така,че и аз май съм си пила антибиотик без нужда.
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #7 -: Февруари 08, 2011, 21:50:50 pm »
Благодаря за отговора. Къде тогава да направя контролното изследване след АБ? В друга лаборатория ли?
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2011, 16:23:08 pm »
ДНК теста си го пуснах в лаборатория Геника в София.Виж в гугъл.
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2011, 16:53:05 pm »
Аз в Геника в Пловдив, другаде не знам дали се изследват тук... :(
Благодаря отново!
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2011, 23:48:16 pm »
Исам да ви попитам ,какви АБ ви исписаха за уреоплазмата .Ако не се лъжа са от същата група които лекуват хламидията.Или се лъжа
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 00:00:14 am от zarina »
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #11 -: Февруари 10, 2011, 07:49:27 am »
Изписаха ми "Доксициклин" за уреаплазмата и микоплазмата. Още не знам имало ли е ефект... :(
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2011, 10:12:15 am »
Изписаха ми "Доксициклин" за уреаплазмата и микоплазмата. Още не знам имало ли е ефект... :(
Благодаря, да същите са .Попитах защото аз съм давала секрет в геника за хламодия беше отрицателно но иследването по кръв показа че имам и ми казаха въпреки това да ги лекъвам .
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #13 -: Февруари 10, 2011, 15:49:00 pm »
Не е ли по-точно изследването на секрет? Дори не знаех, че от кръвни изследвания се установява наличие на хламидия.
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #14 -: Февруари 10, 2011, 18:57:22 pm »
Май е пълна каша да ти кажа честно ,много съм говорила по този въпрос обаче мненията са 50 на 50 .Едни казват че секрета е достатъчен показател други казват че не е и ако има чрез кръвно иследване ,тябвало да се лекува . И понеже аз имам два аборта и все се говори за някакви бактерии мислих мислих и накрая взех че направих един 15 дневен курс с доксициклин пък ще видим след един месец ще пусна иследване пък да видим дали ще се наложи да пия друг АБ
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2011, 21:27:44 pm »
На мен ми изписаха вибромицин,то май е същото, в комбинация с микосист за гъбички.
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #16 -: Февруари 11, 2011, 10:02:08 am »
Да това е АБка който най-често се изписва за това ако не даде резултат на мен ми изписаха да започна прием след около 40 дни втори сумамед за 10 дни и да в комбинация с противогъбичен препарат защото се пият по-дълго за да не се развие кандида
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #17 -: Февруари 12, 2011, 15:35:58 pm »
Може ли да ми препоръчате добър гинеколог от София за лечение на уреаплазма? Истината е, че голяма част от гинеколозите нямат опит с лечението й.
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #18 -: Февруари 12, 2011, 18:24:20 pm »
Така зададен въпроса е труден за отговаряне. Аз знам че всеки гениколог би тябвало да знае как се лекува това . Ти къде хидиш.
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #19 -: Февруари 12, 2011, 20:07:05 pm »
И на мен ми откриха уреаплазма и микоплазма, дано ги преборя още с първия курс АБ. Доколкото разбрах са доста упорити гадини... :(
Или рядко се "хващат", или никой не пише за това в темата, искаше ми се да разбера има ли бързо излекували се момичета.
Излекувахме се още на първия курс с Доксициклин.Изследванията съм си ги правила в Геника в Пловдив.А резултата от лечението е в подписа ми ;) Забременях на втория цикъл след като ги излекувахме.
[/url]