0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

момичета здравейте, след посявка ми откриха уреоплазма, разговарях с лекаря си по телефона и не ми стана ясно как и за колко време ще се проведе лечението, има ли някой от вас който е преминал през такова лечение и за колко време се е излекувал
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
След антибиограма и нужният антибиотик, се изчаква 15-тина дни и се парви нова посявка. В повечето случаи се изтребва гадта, при нас обаче 3 курса с различни АБ.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Мъжа ми беше с уреаплазма, пи антбиотици две седмици и след още две седмици направиха нови изследвания. Мисля, че с правилния АБ ще се излукуваш лесно.
Благодаря за бързите ви отговори момичета, надявам се и при нас излекуването да стане бързо, тъй като сме одобрена от Фонда и много се притеснявам, че нещо ще стане и ще се объркат нещата.
Успех и на вас!
*
Ох, аз ще споделя нещо, което не знам дали е точно за тази тема...
декември 2008 си направих изследване за хламидия, цервикален секрет.Хламидия отрицателна, урея-положителна. Пропуснах да отбележа , изследването е в частна лаборатория правено. Изписва ми се антибиотик, след един месец- уреа-положителна. На регистратурата на частната клиника ми казва някаква жена, че имало следи. Дава ми се някъв хвърчащ лист.Антибиограми, обяснения няма. Пий сеега тоз другия антибиотик и след един месец обратно да дадеш още 20 лв за ново изследване. Хеле, третия път се изчистих.
След, което с една приятелка в Риокоз си говорихме за това премеждие и тя реши да ми вземе кръв и да ми пусне изследване в Риокоз направо в лабораторията да видим какво що. След което каза, че няма и никога не съм имала нито хламидия нито уреаплазма. на 23 юни тази година си правих изследване в лабораторията на АГ, които д-р Александров ми иска- също няма. За какво ги пих тези АБ два месеца.....
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2011, 19:48:01 pm »
И на мен ми откриха уреаплазма и микоплазма, дано ги преборя още с първия курс АБ. Доколкото разбрах са доста упорити гадини... :(
Или рядко се "хващат", или никой не пише за това в темата, искаше ми се да разбера има ли бързо излекували се момичета.
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #6 -: Февруари 08, 2011, 21:07:44 pm »
Ами моите премеждия с уреаплазмата са почти като при Мери Попинз.
Изследването ми се направи в частна лаборатория с посявка и се откри + уреаплазми. Лечение с антибиотик и контрола след 15дни,отново + 8O резултат и моят лекар ми пусна ДНК тест за хламидия ,уреаплазми и микоплазми и излезе отрицателен.Така,че и аз май съм си пила антибиотик без нужда.
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #7 -: Февруари 08, 2011, 21:50:50 pm »
Благодаря за отговора. Къде тогава да направя контролното изследване след АБ? В друга лаборатория ли?
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2011, 16:23:08 pm »
ДНК теста си го пуснах в лаборатория Геника в София.Виж в гугъл.
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2011, 16:53:05 pm »
Аз в Геника в Пловдив, другаде не знам дали се изследват тук... :(
Благодаря отново!
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2011, 23:48:16 pm »
Исам да ви попитам ,какви АБ ви исписаха за уреоплазмата .Ако не се лъжа са от същата група които лекуват хламидията.Или се лъжа
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 00:00:14 am от zarina »
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #11 -: Февруари 10, 2011, 07:49:27 am »
Изписаха ми "Доксициклин" за уреаплазмата и микоплазмата. Още не знам имало ли е ефект... :(
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2011, 10:12:15 am »
Изписаха ми "Доксициклин" за уреаплазмата и микоплазмата. Още не знам имало ли е ефект... :(
Благодаря, да същите са .Попитах защото аз съм давала секрет в геника за хламодия беше отрицателно но иследването по кръв показа че имам и ми казаха въпреки това да ги лекъвам .
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #13 -: Февруари 10, 2011, 15:49:00 pm »
Не е ли по-точно изследването на секрет? Дори не знаех, че от кръвни изследвания се установява наличие на хламидия.
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #14 -: Февруари 10, 2011, 18:57:22 pm »
Май е пълна каша да ти кажа честно ,много съм говорила по този въпрос обаче мненията са 50 на 50 .Едни казват че секрета е достатъчен показател други казват че не е и ако има чрез кръвно иследване ,тябвало да се лекува . И понеже аз имам два аборта и все се говори за някакви бактерии мислих мислих и накрая взех че направих един 15 дневен курс с доксициклин пък ще видим след един месец ще пусна иследване пък да видим дали ще се наложи да пия друг АБ
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2011, 21:27:44 pm »
На мен ми изписаха вибромицин,то май е същото, в комбинация с микосист за гъбички.
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #16 -: Февруари 11, 2011, 10:02:08 am »
Да това е АБка който най-често се изписва за това ако не даде резултат на мен ми изписаха да започна прием след около 40 дни втори сумамед за 10 дни и да в комбинация с противогъбичен препарат защото се пият по-дълго за да не се развие кандида
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #17 -: Февруари 12, 2011, 15:35:58 pm »
Може ли да ми препоръчате добър гинеколог от София за лечение на уреаплазма? Истината е, че голяма част от гинеколозите нямат опит с лечението й.
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #18 -: Февруари 12, 2011, 18:24:20 pm »
Така зададен въпроса е труден за отговаряне. Аз знам че всеки гениколог би тябвало да знае как се лекува това . Ти къде хидиш.
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #19 -: Февруари 12, 2011, 20:07:05 pm »
И на мен ми откриха уреаплазма и микоплазма, дано ги преборя още с първия курс АБ. Доколкото разбрах са доста упорити гадини... :(
Или рядко се "хващат", или никой не пише за това в темата, искаше ми се да разбера има ли бързо излекували се момичета.
Излекувахме се още на първия курс с Доксициклин.Изследванията съм си ги правила в Геника в Пловдив.А резултата от лечението е в подписа ми ;) Забременях на втория цикъл след като ги излекувахме.
[/url]
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #20 -: Февруари 12, 2011, 20:22:44 pm »
Краси, благодаря за отговора. :) Точно в Геника в Пловдив се изследвам и аз, след 9 дни отново, дано и при мен е минало успешно лечението. :)
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #21 -: Февруари 12, 2011, 22:22:17 pm »
zarina, в София още не съм си намерила гинеколог, защото отскоро се преместихме тук. Затова питам някой да ме насочи към подходящ лекар.
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #22 -: Февруари 18, 2011, 00:43:20 am »
Здравейте,
и аз се присъединявам към вас-от изследването ми пуснато в Геника-уреоплазмата е +
утре ще коментирам с док.. :?-просто и тази гад вече ми идва в повече osi_10-и да попитам дали след евентуално лечение се изчаква един или два МЦ
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #23 -: Февруари 18, 2011, 08:43:07 am »
me4koni, не се притеснявай, ще мине.
Ако питаш за бебеправенето дали се изчаква, не съм питала, но след като е инфекция логично е да се изчака резултата от повторното изследване дали е изчистена.
Аз съм чак на 28-ми на повторно изследване, тоест 2 седмици и половина след края на лечението.  :?
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #24 -: Февруари 21, 2011, 20:20:11 pm »
me4koni,на нас ни бяха забранили всякакъв полов контакт,докато трае лечението,дори и с презерватив.Но не сме чакали до контролата,защото се изследвам само аз,а има вероятност аз да съм се излекувала,но той-не.Е,оказа се,че сме ги избили още първия път.
[/url]
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #25 -: Февруари 24, 2011, 23:26:14 pm »
Благодаря ви още веднъж-всъщност при мен ситуацията е следната-аз 10дни доксициклин,а за половинката само контрола-просто този месец пи антибиотик по стечение на обстоятелствата...
Уф...ами дано да я премахне м гадината по-бързо
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #26 -: Февруари 24, 2011, 23:31:59 pm »
me4koni, кога сте на контролен преглед?

Силно се надявам да съм я изчистила и най-после да направим ЦС. Пък и никак не ми се пият пак антибиотици.
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #27 -: Февруари 26, 2011, 11:59:22 am »
me4koni, кога сте на контролен преглед?

Силно се надявам да съм я изчистила и най-после да направим ЦС. Пък и никак не ми се пият пак антибиотици.
Ами на преглед съм чак към 10март,дано при теб нещата да са ок
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #28 -: Март 08, 2011, 19:12:52 pm »
Да, днес си взех резултата от изследването - всичко е наред. :) Продължавам напред.
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #29 -: Март 12, 2011, 00:31:59 am »
Да, днес си взех резултата от изследването - всичко е наред. :) Продължавам напред.
Страхотно... yahoo_33 yahoo_33-хайде скоро и с др вест да се похвалиш
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #30 -: Март 22, 2011, 16:19:28 pm »
И аз да се включа сред вас.
Преди малко си взех изследванията и Уреаплазмата ми е /+/  :(. Не мога да си го обесня при положение, че преди 2 години се лекувахме, стигнахме до отрицателен резултат, а сега съвсем случайно ми направиха конторла и се оказа положителен  :(. Докторът каза, че не е възможно вендъж след като е излекувана пак да се появи. Но при мен е факт. Или може би..... не сме се лекували както трябва. Може би партньора ми да ме е заразил повторно? До сега все аз съм се изследвала - той не.

И в този ред на мисли, вижте какво намерих за Уреаплазмата:

Уреаплазма – причинителят на уреаплазмата, се отнася към вътреклетъчните микроби както и микоплазмата.
Заразяването с уреяплазма (микоплазма) става по полов път. Инкубационният период може да е от 2-4 седмици. Началото на заболяването може да премине съвсем незабелязано, а могат да се проявят симптоми на уретрит. При мъжете уреаплазмения уретрит често преминава с баланопостит. Пациентът може да се оплаква при уриниране сутрин от парене, повишена температура на тялото и влошаване на общото състояние.
Симптоми на уреаплазмата при мъжете.
Негонококовият уретрит е най-честата проява на уреаплазмата при мъжете.
-   оскъдно, мътно уриниране, предимно след дълго задържане на урина (сутрин);
-   често отсъствие на субективни симптоми (смъдене, прерязване, болка при уриниране);
-   склонност към вяло протичащо, рецидивиращо течение (отделяне от уретрите, самопроизволно, ту пропадащо, ту проявяващо се отново);
-   орхиепидемит – възпаление на тестиса, който възниква на фона на вяло течащия уретрит.
Симптоми на уреаплазмата при жените:
-   отделяния от влагалището вагинит (колпит) – много често U.urealyticum се открива при бактериална вагиноза;
-   цервицит – диагнозата на цервицита често се установява само въз основа на резултатите от микроскопско изследване на цитонамазка от цервикалния канал;
-   често, болезнено уриниране;
-   болка ниско в корема, възникване на ендометрит, миометрит, салпингоофорит – твърде рядко се проявява уреаплазмена инфекция.
Лечение на уреаплазмата
В никакъв случай не се занимавайте със самолечение! Ако уреаплазмата не се унищожи веднага, тя се приспособява към лекарствата и става още по-зле.
Основният метод за лечение на уреаплазмата е болният да приема специални антибиотици във вид на таблетки или инжекции. Допълнително на пациента могат да бъдат назначени препарати за повишаване на имунитета, масаж на простатната жлеза, физиотерапия.
Не забравяйте, че трябва да се лекуват едновременно и двамата полови партньори. В противен случай повторното заразяване е неминуемо.


ето и още нещо: http://www.puls.bg/health/sex/news_2339.html
« Последна редакция: Март 22, 2011, 16:22:21 pm от papa2011 »
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #31 -: Март 22, 2011, 18:00:50 pm »
papa2011,задължително и двамата трябва да се лекувате и да се изследвате.Антибиотика,който е изписан на теб,може да не действа на партньора ти и да се презаразяваш до безкрай.Пуснете си изследването заедно и искайте да има антибиограма-така ще се види на кой какъв антибиотик ще подейства.Например на мен винаги са ми изписвали ципрофлаксацин за цистита(който се оказа,че е от уреаплазмата),но от антибиограмата ми стана ясно,че той на мен въобще не ми действа.Когато се пият неподходящи антибиотици става още по трудно лечимо.Не съм сигурна дали с цитонамазка се открива тази бактерия,защото аз преди да я открия,резултата ми беше ПАП1.След няколко месеца си самоназначих няколко изследвания и така я открих.Изследването при мъжете се прави с уретрален секрет и не е толкова страшно,така,че изследвайте се едновременно и пълно въздържание до отрицателния резултат.Успех!
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #32 -: Март 23, 2011, 19:56:12 pm »
Момичета, простете невежеството ми :oops:, но уреаплазмата всъщност кръвно изследване ли е?
И има ли, някакво значение, кога ще се изследва (на ден от мц  8O). Имам спонтанен аборт в 7 г.с и се чудя, дали да не си го самоназнача :(


Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #33 -: Март 23, 2011, 21:47:53 pm »
dess_dess, уреаплазмата е изследване на влагалищен или цервикален секрет.
Като всяко такова се прави в чистите дни на цикъла.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #34 -: Април 26, 2011, 18:42:20 pm »
Здравейте на всички, които се опитват да премахнат тази упорита бактерия. Аз съм една от вас и от една година ходя по мъките,като се има предвид, че антибиотика поправя и разваля. След два неуспешни опити на лечение и едновременно гинеколожката ми реши да ходи на специализация и аз останах пред въпроса, а сега при кого и как?
Лечението трябва да се спазва и от двамата, да не се прави секс. Откриха ми уреаплазмата след аборт. Направих и куп други изследвания и бяха отрицателни. Сега проблема ми е при кого да отида, защото вече ми се изчерпва търпението и искам вече да мисля за забременяване. Моля ви препоръчайте ми добър доктор във Варна, който да ми направи една добра схема на лечение. Аз имам една препоръчана схема, ама искам и друго мнение от друг специалист.
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #35 -: Април 26, 2011, 22:54:29 pm »
vanq16,имаш ли антибиограма от изследването?Как така от година се лекуваш и неуспяваш да я изчистиш?Щом си от Варна,отиди в клиника Надежда,пусни си изследването(и на партньора също-иначе е безсмислено),ще ти дадат и антибиограма.За лекар ти препоръчвам д-р Руслан Делчев (ВМА).Успех и дано скоро се отървеш от това чудо! :crossfingers:
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
*
Здравейте! И на мен ми откриха уреаплазма още септември 2010 и досега само антибиотици,химиокуаголация и накрая електрокоагулация и след ново контролно изследване отново полужително.Вече не съм сигурна дали да продължа да се лекувам при този доктор,или да потърся и друго мнение.Някой имал ли е такъв проблем толкова дълго да не може да се отърве от тези гадини?
*
По принцип зависи от организма някой успяват с един до два курса на АБ да се излекуват от тези микроорганизми някои по-бавно и сповече курсове. Само не разбрах електрокоагуацията защо я пряват за да ти лекуват уреоплазмата . и въобще какво точно са ти правили. ???
*
Да с електрокоагулация ми изгориха лигавицата за да се отърва от тези гадини но отново си ги имам и за това се притеснявам има ли смисъл да продължавам да ходя при този доктор или да търся и друго мнение.Между другото никога до сега не са ми правили антибиограма.Пили сме различни антибиотици.Сега доктора ми каза да пием пак Зимакс.
Явно ще трябва да смениш лекаря и да си направиш антибиограма при следващото изследване.Логично е за такава щом не ги лекуват антибиотиците досега.На сляпо не става.За електрокоагулация за първи път чувам.
Аз имах късмет да се излекувам с едно лечение с вибромицин (15 дни)и мъжа ми пи въпреки ,че не се е изследвал.След лечениета пуснахме изследване и на него.
Успех!
*
Смени си лекаря веднага . И аз за първи път чувам за такава манипулация за лекуване на уреоплазма . Това не е образование което да се е появило че да се налага да се отсранява по такива методи . Тези микроорганизми се разпространяват по кръвен път/секс/ и се лекуват само с АБ .Ти като го имаш в кръвта как така ще ти го изгорят.
Както и да е потърси друго мнение.
АБ които се прилагат за лечение на тези микроорганизми са от групата на тетрациклините ,азитромицините и кларитромицин в зависимост от чувствителноста на организма ти.  което се прави антибиограма и лекаря преценя кой тип е най-подходящ за теб лично
*
Здравейте,
при направени изследвания по мое желание и по предложение на доки си пуснат изследвания за уреаплазма, микоплазма и хламидия (в Геника-Пловдив). За мое учудване уреаплазмата излезе положителна. Сега като прочетох по-назад в темата, до колкото разбрах тези микроби пречат на забременяването или предизвикват ранен аборт (поправете ме ако греша). Това означава ли, че съм се заразила след това??? Все пак съм в 31 г.с. Дали ще мога сега да пия АБ, които ще ми препишат? :( :( :?
А трябва и да почакам за лечението, защото доктора е в чужбина за няколко дни. Дано всичко се оправи по-бързо, защото искам да раждам естествено, а доколкото знам при наличие на уреаплазма се препоръчва секцио.


*
Иванита 31гс вече не е толкова сташно да пиеш АБ.По всяка вероятност уреоплазмата я имаш преди да забременееш или ако си имала сексуален контакт и по време на бременноста . Може преди да забременееш един от двамата да е имал.

Можеш спокойно да си пиеш АБ който ще ти предпише лекаря. Ако твоя лекар е в отпуск се консултирай с друг който се заномава с проследяване на бременност ,добре е да се започне някакво лечение.
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #43 -: Февруари 13, 2014, 11:53:05 am »
Доста е старичка темата ,но и мой те изследвания за уреаплазма излезнаха положителни :x .
Ureaplasma parvum  Положителен 
Chlamydia trachomatis  Отрицателен 
Mycoplasma genitalium  Отрицателен 
Mycoplasma hominis  Отрицателен 
Ureaplasma parvum  Отрицателен
 Реших да пиша с надеждата някое от момичета който са минали през това да се включат.От вчера двата с ММ пием доксициклин 100мг  на 12часа х 1таблетка за 7 дни.Надявам се че ще успеем да да я изтрепем тази гадина.
Интересно ми е ако някой знае ,защо Ureaplasma parvum  на първият ден е положително а на последния отрицателно.Това ми е много странно.Какво ли значи?

*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #44 -: Февруари 13, 2014, 17:16:23 pm »
marina vdb, аз нещо не разбрах въпроса.
За кой ден става въпрос, първият и последният ден от......какво?
Пожелавам ти бързо да изтрепете гадината  :)!
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 17:18:46 pm от marsi »

Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #45 -: Февруари 14, 2014, 07:45:27 am »
Ох объркала съм се от бързане  :oops: :oops: :oops: .
marsi имах предвид ред не ден.В предният пост съм копирала изследванията който ги проверих от сайта на лаб. Генетика.А от мейла който получих от доки. са тези :
Ureaplasma parvum  Положителен 
Chlamydia trachomatis  Отрицателен 
Mycoplasma genitalium  Отрицателен 
Mycoplasma hominis  Отрицателен 
Ureaplasma urealyticum  Отрицателен
 Каква е разликата на уреаплазма от първият и последният ред.

Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #46 -: Февруари 14, 2014, 08:42:12 am »
Марина, може би са два вида уреаплазма и едната при теб е положителна, другата - не. Както има няколко вида кандида (албиканс, глабрата и т.н.)
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #47 -: Февруари 14, 2014, 18:50:19 pm »
Маринка, сега разбрах  osi_17,
аз така преди време търсих прилики и разлики между два вида стафилококи  :)

Погледнах в един руски сайт за Ureaplasma parvum и Ureaplasma urealyticum. На кратко, пише че са еднакво разпространени. Всъщност серотиповете са много повече, но са групирани в тези два биоварианта, като единия parvum (обединява серотипове 1,3,6 и14), а urealyticum (серотипове 2, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13). Като в един пациент може да бъдат открити Ureaplasma parvum и Ureaplasma urealyticum по отделно или двете форми едновременно.
Аз си мисля, че все пак е по- добре, че присъства само едната форма, защото така организмът по- лесно ще се справи с инфекцията, но това са си мои разсъждения.
Бързо да преборите гадината  :)!

Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #48 -: Февруари 16, 2014, 08:53:45 am »
Благодаря ти marsi  :bighug: и на теб little_rabbit също ,дано успеем да убием гадината от първият път.
Малко се бях шашнала че още от първото изследване излезна нещо ,а още колко има да правя.Кой знае какво ще излезне и при останалите  :( .

Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #49 -: Февруари 20, 2014, 14:36:27 pm »
Понеже видях,че пиете доксициклин-само да вметна,че преди и след приема му (около час-два) е добре да не се приемат млечни храни.Отслабват действието му.Успех Марина!
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #50 -: Март 10, 2014, 19:01:26 pm »
Момичета,  прочетох едно от мненията,  че по време на лечение на уреаплазма не се прави секс,   дори и с презерватив.  Някой може ли да ми каже защо-нали уж презерватива предпазва.?
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #51 -: Март 27, 2014, 10:46:02 am »
Здравейте!
Моето желание да стана мама отново ме накара да почна лекинко да се преглеждам. При мен не стана спокойно на 20 - та сега ли когато съм на 41... Та - лекар... назначени първи изследвания и следните резултати: хламиген тест от секрет  - положителен, уреаплазма  - 10*3... Изревах си очите два дни и се стегнах...Понеже бях болна по време на изследването и пиех силни антибиотици - изчаках малко. А и исках моя човек да се прибере от път и да той да си пусне изследване. Направихме го - и при него всичко е отрицателно... Това ме накара за взема да си пусна отново изследване за мен. Тоя път дадох кръв за хламидия и урина за уреаплазма - микоплазма. И двата резултата са ми отрицателни... Не зная на кого и на какво да вярвам наистина. Лекарката най-вероятно ще ми изпише антибиотик на база първите изследвания... аз вторите си ги реших сама щото тя не пожела да ги повторим когато изразих съмнения... Другия вариант е просто от антибиотика, който ми беше изписан за настинката да се е повлияло и другото...Не знам какво да мисля - не ми се пият антибиотици ако няма нужда някак си...Кажете мнение... Сега пуснахме спермограма и след това ще идем в специализиран кабинет щото до сега само гинеколог ме е гледал. Чудя се и на лекарката - изобщо и не каза партньора им да се изследва - ние си го решихме... до колко да и вярвам и лечение да ни назначи... не знам...
« Последна редакция: Март 27, 2014, 10:55:15 am от magitolo »
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #52 -: Март 27, 2014, 12:48:33 pm »
magitolo, ако лекарката ти е редови гинеколог, не трябва да се учудваш, че не е предложила да направите спермограма. Ти си на 41 години и хич нямаш време за губене при обикновени гинеколози.
Според твоето местоживеене и възможности си избери репродуктивна клиника и действайте по план.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065&Itemid=115
Къде пуснахте спермограмата?


Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #53 -: Март 27, 2014, 14:42:55 pm »
Във Вита тази сутрин...понякога съм оптимист... понякога такива разминавания много ме депресират...
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #54 -: Март 27, 2014, 15:07:35 pm »
Споделирезултатите от двете изледвания с лекарите във Вита. Все пак сте избрали репродуктивна клиника, а това е важна стъпка напред.

*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #55 -: Март 27, 2014, 18:18:55 pm »
Късмет, magitolo! Не си сама - тук можеш да потърсиш сродни души и кураж.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42034.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49012.0
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #56 -: Март 28, 2014, 09:07:21 am »
Препоръчайте ми лекар... Вита и Шейново са ми сравнително близо.. но ако се налага ще ида и в друга клиника.
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #57 -: Март 28, 2014, 09:19:10 am »
Ти се нуждаеш от първоначални изследвания и мисля, че във Вита е вариант да се направят. Избери лекар от там, посети го, направете план за изследванията.
Какъв е резултатът при спермограмата?

Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #58 -: Март 28, 2014, 12:01:55 pm »
Ще ходя след 12 днес да  я взема. Едва ли ще разбера нещо от нея де, но ще споделя. Днес ми е депресивен ден :( За доктор Пападопулос във Вита имат час чак за 11,04... да почакам ли или да скоча на някой свободен другата седмица? Имаме само микоплазма, хламидия и микробиология. ааа и хормони на 21 ден от предполагаем цикъл... които уж бяха на ред.. не че разбирам но...мислех да правя снимка след цикъла сега но още го няма тоз месец - сигурно от стрес...и да се пробвам с тестове за овулация ма всеки ден - щото цял живот съм била с нередовен цикъл... Не споменах, но имам две деца на 20 и на 14 години които не знам как ги ми ги подари съдбата - и тогава никой не установи какво ми пречи да забременея когато планирам...
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #59 -: Март 28, 2014, 14:01:34 pm »
Нищо не разбрах от нея - заключение - нормоспермия.  Не ми издържаха нервите и записах първия възможен час за консултация  - понеделник при Велкова. Да видим дали ще ми вдъхне надежда някаква. Интересно - занесах материал в 8,00 на документа пише - даден в 9,30 ???
« Последна редакция: Март 28, 2014, 14:43:06 pm от magitolo »
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #60 -: Март 28, 2014, 14:13:02 pm »
Първо се успокой, не стават нещата за ден-два  :wink:
Второ - 11.04 не е чак толкова далече, в някои клиники се чака по годин аза първичен преглед.
Трето - резултатът от спермограмата е добър  :D
Четвърто - виж се с тази лекарка, но не изпускай възмоността да се срещнеш с д-р Пападопулус  :wink:
Опитай се наистина да бъдеш по-спокойна!
Успех в понеделник, пиши какво е казала д-р Велкова!

Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #61 -: Април 19, 2014, 10:45:49 am »
Здравейте,
при изследване при д-р Даскалов в Пловдив, и Геникалаб, ми излезна положителен резултат на ureaplazma parvum, доктора ми изписа по телефона да пием аз и партньора ми Доксициклин за 10 дни по 2 таблетки. При приятеля ми няма странични ефекти, но при мен усещам леко гадене и изсъхване на лигавицата на устната кухина- това се прежиява, но имам коремни болки, които са постоянни от 2 дни, и не мога да разбера дали е от цикала/досега никога не ме е боляло толкова дълго време/ или е странична реакция на антибиотика? Моля да споделите дали някой е имал такива странични ефекти? Не знам дали да продължавам да го пия?
*

    sev0402

  • **
  • 102
  • Вярата в сбъдването на мечтите ни прави по силни!
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #62 -: Април 19, 2014, 11:55:21 am »
Здравей Лили.Преди месец и нещо и аз имах същия проблем с тази инфекция.Моят антибиотик беше същия,но нямахми никакъв проблем.Успяхме да я унищожим от първия път и на контролата вече я нямаше.Що се отнася до нежеланите реакции,най добре звънни на Даскалов той да прецини.Това е моя съвет.Успех
Не се отказвайте от мечтите си!
*
Re: уреаплазма - как и за колко време се излекувахте
« Отговор #63 -: Април 22, 2014, 19:00:27 pm »
Лили, ние също минахме по този път. И току що си видях резултат след лечението- отрицателен. При мен оплаквания нямаше, но мъжът ми казваше, че го дразни стомаха. Ти след храна ли го пиеш?
Здравейте и от мен :)
Отдавна чета форума, но досега не съм писала. Със съпруга ми правим опити за забременяване от година и 10 месеца, засега безрезултатни. След множество изследвания, през януари т.г. преди цветна снимка ми откриха уреплазма, хламидия и микоплазма бяха отрицаателни. Изследването беше чрез цервикален секрет, използваха посявка. Лекувахме и двмата в два последователни цикъла със Сумамед, после контрола, която беше отрицателна, но имахме други батерии, за които пихме Аугментин. Последната контрола беше чиста и за двама ни. Цветната снимка беше в Тина Киркова и всичко е перфектно според доктора - тръби и матка - идеални. С радост в сърцето започнахме проследяване на овулацията, но междувременно тъй като една от бактериите, които имаше съпругът ми имаше Ешерихия коли (което според лекарката ми може би е индикация за простатит) отидохме при андролог за мнение. Той пусна нови изследвания (в Дженерали Закрила) и уреплазмата му пак беше положителна. Аз съшо пуснах ново за уреаплазма и микоплазма в Геника, което се оказа отрицателно, но лекарят поиска още едно за всеки случай. И така, тази сутрин взимам резултата от Закрила (там ползвали посявка, което било по-сигурно от Геника...). Положителна е микоплазма, питах два пъти дали говорим за уреа или мико, нямам антибиограма - написа го наръка. В четвъртък съм на лекар, за да ми напишат поредния антибиотик.
Затова исках да ви питам, момичета, на кое да вярвам- изследвания направени през 5 дни: едното в Геника или в Дженерали. Ще съм благодарна на съвет и се извинвам за дългия пост :)
Здравей, michelle  :) Аз съм правила изследвания в Геника и съм била доволна.  Незная как е на второто място, където са те изследвали, но аз бих го повторила на още едно последно място за по- сигурно. А на всички места ли е правена с посявка? Успех!