0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
напълнявате ли след стимулация.
« -: Май 27, 2010, 14:44:56 pm »
Момичета, споделете, моля ви, напълнявате ли след стимулация и колко, успявате ли след това да отслабнете.
Смятате ли, че напълняването ви се дължи основно на хормоните?Оказва ли влияние работата ви, в смисъл стационирана ли е, динамична ли?

Аз след всяко качване на кантара се отчайвам все повече и повече  :( .След двете ми стимулации съм вече с 14 килограма отгоре за година и половина, и не мога да се справя, а и преди това не съм била от най-слабите, напротив.
В никакъв случай не поемам много храна, дори се ограничавам, непрекъснато съм на диети, и след спирането им, бързо достигам и надкачвам даже.Работата ми е на бюро, нямам много движение, но все пак, всяка вечер съм на степера и въпреки това само качвам.

И се чудя даже да не би да имам здравословен проблем, причина за това бързо качване на килограми.

Как е при вас, кажете, моля ви!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #1 -: Май 27, 2010, 14:47:39 pm »
Аз качих доста килограми и най-лошото е че дори и да не ям пак не ги свалям! Определно го отдавам на хормоните и на работата ми в офис без капка движение.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #2 -: Май 27, 2010, 16:06:00 pm »
И аз съм така, никакво движение.Но почвам да мисля, че трябва нещо да изследвам, не знам какво.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #3 -: Май 27, 2010, 22:07:31 pm »
Изследвай щитовидна жлеза и си направи тест за инсулинова резистентност - обременяване с глюкоза. И аз така без стимулации дори за 1,5 година бях качила 17 кг, после ги свалих с Дюкан. После пак си ги върнах, а след 2-те стимулации и спирането на цигарите за 1 година качих още 10кг. Вече бях сигурна, че нещо не е наред. Изследвах се за инс. резистентност и проблема лъсна. В момента съм на метформин и диета и за почти 3 месеца, без кой знае колко движение :oops:/щото ме мързи, признавам :oops:/ съм свалила 9 кг.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #4 -: Май 27, 2010, 22:44:54 pm »
не е от стимулациите това напълняване с 14 кг за 1 година.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #5 -: Май 28, 2010, 10:32:21 am »
Аз пък не се учудвам,след 3-инсета и 2-икси съм с 15кг отгоре,особено след вливанията с имуновенина и интралипида,положението стана страшно.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #6 -: Май 28, 2010, 11:00:02 am »
Аз пък отслабнах въпреки всички хормони. 8O
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #7 -: Май 28, 2010, 11:17:08 am »
Ох, май трябва да проверя как са нещата за всеки случай, да видим какво ще излезе.

Това за инсулиновата резистентност какво показва, нещо се прави май измерване на глюкоза през известно време, ще се интересувам.

А когато има високи нива, пречи ли за инвитрото, има ли връзка някаква?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #8 -: Май 29, 2010, 09:17:31 am »
И аз качих 7-10 килца  :oops: няма свалянка ... Липсата на движение предполагам също е причина, но основно го отдавам на стимулациите  :(
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #9 -: Май 29, 2010, 09:35:17 am »
Ами да кажа при мен кака е,след две стимулаций качих 4 кил. :? :? :? ,незнам кога ще се свалят ама ,не ми харесва така ,но здраве да е :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #10 -: Май 29, 2010, 09:37:57 am »
Изследвай щитовидна жлеза и си направи тест за инсулинова резистентност - обременяване с глюкоза.
......
В момента съм на метформин и диета и за почти 3 месеца, без кой знае колко движение :oops:/щото ме мързи, признавам :oops:/ съм свалила 9 кг.
sixsens, във всяка лаборатория ли може да се направи изследване за инсулинова резистентност и каква диета спазваш?
аз не съм напълняла след стимулация, но търся причината да пълнея въпреки здравословното ми хранене и физическата ми активност - не много активна, но някаква.
« Последна редакция: Май 29, 2010, 09:40:57 am от ollivia »




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #11 -: Май 29, 2010, 14:43:06 pm »
Ами не всяка лаборатория май го прави. Поне в Бургас, няма къде да го направя, та в София го пуснах /ходих и за други неща там де :lol:/
Диетата е нисковъглехидратна и пия метформин, но той ми е предписан от лекар, разбира се.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #12 -: Май 29, 2010, 17:43:34 pm »
Благодаря ти :P Ще говоря с др. Даскалов като отида на преглед на 7 Юни.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #13 -: Май 29, 2010, 18:31:01 pm »
 Аз не качих килограми. Мисля, че е до натура, а може да е и въпрос на "отпускане с храната".
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #14 -: Май 30, 2010, 17:46:51 pm »
По време на стимулацията отслабнах с 2 кг.После направих два ЗЕТ и качих въпросните кг.Чудя се дали имуновенина оказва влияние на килограмите,тъй като сега се опитвам да сваля тези две килца,но не се получава.А преди не съм имала проблеми със свалянето
*
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #15 -: Юни 14, 2010, 07:11:59 am »
След една инсеминация и едно инвитро преди 1,6 год.съм качила 10 кг.и сваляне няма.Направих  изследвания  -хормони на щит.жлеза и инс.резистентност - наред са .Че не се чуствам добре е ясно , но много ме притесняват разширените вени с които се сдобих от това напълняване.Сега съм се отдала на 1 час на ден бързо ходене и скоро ще се наложи някой диетолог да си каже думата.
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #16 -: Юни 15, 2010, 13:13:07 pm »
По време на стимулацията отслабнах с 2 кг.После направих два ЗЕТ и качих въпросните кг.Чудя се дали имуновенина оказва влияние на килограмите,тъй като сега се опитвам да сваля тези две килца,но не се получава.А преди не съм имала проблеми със свалянето
Мога да ти кажа,че има, говорих с една позната неонатолог-та тя ми каза ,че вливат имуновенин на недоносените бебета,като се следи дозата според кг на бебето и целта е освен имунитет и наддаване на кг.
Така,че не се учудвай,аз качих и след двата си опита и то след вливане,по над 5кг.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #17 -: Юни 26, 2010, 12:55:54 pm »
Да дам отчет, една година след стимулациите, започвам бавно но славно да свалям без усилие. Е септември предстои нов опит, та пак сигурно ще има подуванка ... но хич не ми пука, този път съм подготвена  :D
*
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #18 -: Юни 27, 2010, 06:56:03 am »
За всичките години, след всичките стимулации, резултата е 40 кг. нагоре. Но явно не са оказали влияние само те, а и купищата лекарства, които приемах по това време - то не беше задържане на вода, то не беше зверски апетит, абе по едно време и въздуха се лепеше.
Преди да забременея със сина си реших, че просто няма накъде повече да качвам, взимам се сериозно в ръце и започвам да свалям, бях си поставила за цел 20 кг. Започнах Дюкан, след 40 дни бях с - 11 кг. след като разбрах, че съм бременна спрях всичко. Тогава за първи път не качих от стимулация, първото кило качих някъде към 3 месец. А до края на бремеността  качих останалите 10-на кила. И все си мисля, че нямаше да са толкова, ако не се налагаше да съм на легло и последния месец да съм в болница.
Но все пак и моето мнение е, че толкова много качване не е само от стимулации. При мен със всяко следващо изследване излизаха все различни проблеми, но си мисля, че инсулиновата резистентност е главната причина. От години съм на метформин като съм сменила сиофора с глюкофаж. Когато го започнах, като че имаше застой, дори поотслабнах малко.
*
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #19 -: Юли 13, 2010, 19:05:43 pm »
При 1-та стимулация се бях раздула, но не съм качала килограми. По време на бремеността се прибрах , така да се каже и даже отслабнах.
Сега при 2-та стимулация не съм нито раздута, нито съм качила, даже май малко съм се поприбрала на сантиметри :)
« Последна редакция: Юли 13, 2010, 19:15:05 pm от teati »