0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #20 -: Юли 21, 2010, 14:55:04 pm »
Изследвай щитовидна жлеза и си направи тест за инсулинова резистентност - обременяване с глюкоза. И аз така без стимулации дори за 1,5 година бях качила 17 кг, после ги свалих с Дюкан. После пак си ги върнах, а след 2-те стимулации и спирането на цигарите за 1 година качих още 10кг. Вече бях сигурна, че нещо не е наред. Изследвах се за инс. резистентност и проблема лъсна. В момента съм на метформин и диета и за почти 3 месеца, без кой знае колко движение :oops:/щото ме мързи, признавам :oops:/ съм свалила 9 кг.
Sixsens,а Метформина защо го пиеш?На мен ми го изписаха и ми обясниха,че помагал за 3 неща-против диабет,за затлъсряване и третото го забравих!На мен ми го изписа специалист по стерилитет,но без да са изследвани хормоните!Ендокриноложката ми назначи хормоните и ми каза да не го пия,защото намалял глюкозата,а на мен ми предстоеше да изследвам глюкоза!Каза първо да видим резултатите от изследванията и тогава ще назначи терапия!
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #21 -: Юли 21, 2010, 15:13:58 pm »
По време на процедурата /12.2009/ не качих, но след това за около 4 месеца качих 5кг. Отдавам го на естрофема, дуфастона и купищата други  :?

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #22 -: Юли 21, 2010, 17:19:04 pm »
Нанси, пия го, защото имам инсулинова резистентност. Точно това съм писала в поста си - направих си нужните изследвания, излезе проблема и след консултация с едндокринолог, ми беше назначен.
Метформин не се пие току така, за отслабване и за предпазване от диабет. Приема се само, когато има установена инсулинова резистентност, което е преддиабетно състояние.

П.С. Тъй като темата доста се измести и отиде към инсулиновата резистентност, призовавам всички, които се интересуват от нея и приема на метформин, да задават въпросите си в темата, предназначена за това, като първо я прочетат, за да не се коментира едно и също през няколко поста :D
Ето въпросната тема - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29421.0
Успех на всички и моля, не спамете тук!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #23 -: Март 23, 2011, 15:45:01 pm »
  След 2-инсеминации и 4-икси ,съм с 15кг повече
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #24 -: Март 25, 2011, 06:16:02 am »
след инсеминацииникога не съм напълнявала. След 1-вото инвитро 2 кг, след 2и 3-то инвитро не съм променила кг-те.
*
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #25 -: Март 25, 2011, 10:29:19 am »
Имам три ИКСИ - не съм напълнявала след стимулация, само значително ми се променяше бюста в посока увеличение.
*

    anni1981

  • ***
  • 334
  • Дошла съм си за правото на щастие.
Re: напълнявате ли след стимулация.
« Отговор #26 -: Октомври 09, 2012, 10:56:56 am »
Здравейте , виждам, че темичката не е попълвана скоро , но ето и аз да споделя-минах през няколко стимулации /клостилбегит,прегнил и фудастон/,определено усещах дискомфорт - дори по -това време си купих кантар , усещах , че има промяна +4 кг.
След спирането на лекарствата без диети отново съм 47кг. Но сега пия Агапурин - незнам как ще повлияе , но здраве да е вървя смело към целта